Poraďte auto do 20 000 EUR, najlepšie kombi a nejazdené

Zobraz úvodný príspevok
Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak automobil hádam aspoň okrajovo súvisí s bývaním :) Celý život žijem v tom, že striedam kadejaké šupné staré auta a každý rok kúpim nejaký črep za dvojku a potom banujem, že sa rozpadáva. V podstate som mal za 30 rokov života viac áut jak frajeriek :D Každopádne, už ma to nebaví a som ochotný ísť radšej do nejakého leasingu a zobrať nové auto, kým nám EU ešte úplne nezakáže spaľovacie motory. Problém je ten, že neviem čo vybrať. Tie ceny dnes sú neskutočné, o tom potom, ale čo to za hovienka sa dnes vyrábajú? Okay, pôvodne som vôbec nechcel žiaden turbobenzín a 1.0 hovienka som ani nepovažoval za motory. Som však ochotný ísť do 1.0 turba, lenže ani tam moc nenachádzam to, čo hľadám. Takže otázka - čo hľadám? Auto vhodné pre rodinu. Mám ženu, dve deti a psa. Ideál, ak by to bolo kombičko, alebo aspoň kus väčší kufor. Proste chcem tým povedať, že také vysávače ako picanto a i10 a pod. pre mňa nie sú vhodné. Palivo benzin, alebo benzin plyn. Kruťak by som chcel aspoň 200. Potrebujem auto, na ktoré keď šliapnem, tak to proste ide a nie že sa mu musím prosiť na trojke do kopca devedesiat. Úplná topka by bola, keby to malo pamäťové sedačky, to som mal v jednom mojom mondeu. Bolo to super, že keď som si svojim kľučom otvoril ja, tak sa mi naštelovali zrkadla aj sedačka a keď si otvorila žena, tak sa naštelovali jej. Proste sadneš a jazdiš a nie 10 minut štelovať zrkadla a sedačku a všetko... Ostatné požiadavky ani moc nemám, ešte akurát chcem manuálnu prevodovku, ideálne 6 stupňovú. Reči o tom, že automaticka je super si nechajte pre tých, ktorých to zaujíma, ja som si skúsil a viem, prečo chcem manuál. Proste tak to je, tak sa s tým prosím nezdržujme. Ďakujem za pochopenie. No a bolo by super, keby bola kus vyššia verzia, teda aby som v roku 2023/24 bol schopný aspoň zadné okná otvárať elektricky (tempomat, dažďovy a svetelný senzor sú príjemné benefity pre mňa). Ekologia mi je ukradnuta, no a čo. Idealne, ak by to nemalo ani štart stop. Ale to už asi dnes nie je možné... Rozpočet mám samozrejme čo najnižší. Chcel by som vliezť do 20k Zatiaľ čo som pozeral, tak: Seaty, hyundaie, fordy, kie vylučujem. Kde by mi to vychádzalo cenovo, tak tam sú že 56kW a kruťak 117Nm pri 4200 otačkach (akože wtf... to aj na motorke mám lepší kruťak) Renaulty, pežoty, citroeny vylučujem, lebo sú to francúze a s tým nechcem mať nič spoločné. Tiež viem prečo, nepotrebujem presviedčať. Fiat, mitsubishi, honda, VW - nemajú nič v mojej cenovej hladine Škodovky - tu by som sa možno vedel stotožniť s fabiou 1.0 a 81kW verzia má aj 6 stupeň mechaniku, aj je to benzin, aj má 200 kruťak. Len neviem, aký to má kufor. Suzuki - Vitara by možno mohla splňať moje požiadavky Lada Xray - na počudovanie ruska Lada vyzerá super, výkon 91, kruťak cez 200. Len sa teraz kvoli embargu asi nebude dať reálne zohnať. Dacia duster motor TCe 130 má kruťak krásnych 240Nm. Len marhy nepíšu pri jakych otáčkach (bo keď to bude pri 6000, tak nech si nechajú...) Vedeli by ste prípadne odporúčiť ešte nejaký podobný automobil? Upozorňujem, že nemám záujem o jazdenky, už fakt nie. Ani o pokračovanie leasingu a podobné prkotiny. Max som ochotný ísť do predvádzacieho vozidla, ak bude mať do tých 15-20k najazdené. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@all lpg diskuteri - ako sorry chalani, ale probl…
@sprite001 diskusia sa vyvynula nejakým smerom :) to je pri diskusiách úplne bežné..hlavne ak autor diskusie a pôvodná debata proste nedávajú zmysel... a keďže autor si dal nereálne požiadavky pri novom aute....tak sa diskusia ubrala smerom v ktorom je očividne plodnejšia :) či mali sme vymýšľať radšej nereálne a neexistujúce auto?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@megdesign HŇUPE Zemny plyn čo si mi dal odkaz je…
@yuri66 je uplne u prdele ci je to CNG alebo LPG. Hustota je rovnaka. A tahanie kablov ma nezivi/y. Hnupe. Ale ako pozeram podla gramatiky, nebol si najostrejsia ceruzka v peracniku, ze?
Odpovedať
@zipsuliak lenze tato vasa diskusia sa zmenila na polemiku a nevedie k ziadnemu zaveru - kazdy z vas si ide svoju pravdu - to ma aky zmysel? Asi sa vsetci ocividne nudite a snazite si pomastit vlastne ego :) Ano @arcticcode hlada nove auto, ktore este nevyrobili a ani nevyrobia :) - sam som si tym presiel pred par tyzdnami, ale stacilo napisat, ze su to nerealne poziadavky v danej sume a neriesit tu LPG na troch stranach a urazat sa navzajom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@turbot uf... Tak toto je topka dnes asi. Skvapal…
@megdesign https://slovnaft.sk/images/slovnaft/p... Alebo neveris ani karte bezpecnostnych predpisov priamo od Slovnaftu? @zipsuliak mohli by ste dat stavku, pozvat ho na test zrychlenia z 0na100 LPG vs benzin. Ale asi by to nepomohlo lebo by urcite fukal vietor z inych uhlov pri testoch a pod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@duzu nie, najdôležitejšie je kolko zaplatim za 1…
@zipsuliak nie koľko zaplatíš za km prevádzky ale koľko zaplatíš celkové náklady na určitý počet km,podľa toho kde, to prejde každý iné, cena auta , servis, poh. hmoty,ich dostupnosť, za el prevádzku by niekto neplatil nič, ale kedy sa ti splatí ked je priemerne min. o 10 k drahšie, preto každý kupuje niečo iné a to len po fin. stránke,lebo nie každému sa páči každé
Odpovedať
Profilova fotka
Páni, som rada, že sa nám tu rozbiehajú aj auto-moto témy ale prosím bez urážok a držať sa témy, ktorú vystihuje aj nadpis diskusie a otázka autora. Ako tu už niektorí spomenuli a ako nám aj niektorí ďalší členovia nahlásili, problematiku LPG a pod. môžete presunúť kľudne do novej diskusie, ktorá sa bude týkať danej témy. Ďakujem za pochopenie. Miška z Modrej strechy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od turbot:

@megdesign https://slovnaft.sk/images/slovnaft/p…
@turbot výkonnejšie auto je dobré pri našich max rýchlostiach jedine pri predbiehaní, ak je kolona v 80 ke tak ti je k ničomu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode dal som si este na autobazare cez filtre podla tvojich cca poziadaviek zobrazit ponuku a fajk jedine co tam vychadza ako nove v danej cene je ten duster, aj s priplatkovou farbou to mas za 19 990e a ma to vsetko co si chcel - turbobenzin vacsi nez 1liter aj s nejakym vykonom (v recenziach ale aj ludia ktori od toho necakaju 3liter 6valec ho chvalia za dynamiku), 6stupnovy manual, tempomat, auto klima, svetelny aj dazdovy senzor. Co tam vidim ako nevyhody je udajne menej kvalitne spracovanie interieru a hlavne asi mensi kufor pre 5 clennu rodinu, ale proste nemozes mat vsetko pri tom rozpocte
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@zipsuliak lenze tato vasa diskusia sa zmenila na…
@sprite001 to že tie požiadavky sú nereálne napísané už bolo :) v podstate sa tým uzavrela jeho otázka... a diskusia sa ďalej ubrala svojím smerom :) PS: ja som nepísal svoje dohady.... ale fyzikálne fakty ktoré sú proste jasné.. to len megedisgn odmieta stále priznať si že fakty vyvracajú jeho tvrdenia :D inak nerozumiem prečo je taký problém na modrej streche s tým že sa diskusia zrazu vyberie trochu iným (ale stále súvisiacim smerom s autami napríklad).. na iných forách je to proste prirodzený vývoj témy... :) a tu hlavne bolo jasne povedané že autor má nereálne požiadavky a tak moc nemá zmysel ďalej mu hľadať neexistujúce auto :) naopak podebatiť o LPG a povyvracať dlhoročné bludy podľa mňa zmysel malo :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@sprite001 to že tie požiadavky sú nereálne napís…
@zipsuliak to určite súhlasím aj ja, preto som to chvíľku nechala tak, aby sa rozšírili obzory, dali aj iné tipy a podobne ale nemôžeme tému natrvalo odniesť niekde úplne inde. My sme napríklad tiež riešili kúpu auta, mali sme nejakú svoju predstavu a keby som prišla do tejto diskusie, ktorej názov a otázka je jasná a riešim to isté, tak chcem vidieť nejaké tipy na konkrétne modely, aktuálne ceny a pod. ale nie zrazu xy strán o LPG a podpichovačky medzi pár členmi. Takže odchádzať na malú chvíľu môžeme ale základom je vrátiť sa k hlavnej otázke a rešpektovať to, čo sa autor pýta. Občas napríklad diskusie zdieľam aj na sociálnych sieťach, prípadne ľudia k nám chodia najmä z Google cez určité kľúčové slová. Ak teda zazdieľam túto diskusiu so slovami napríklad: "Hľadáte nejazdené auto, najlepšie kombi a do 20 000? Pozrite si tipy našich strecháčov!" tak musíme predpokladať, že si tú diskusiu budú pozerať ľudia, ktorí hľadajú odpoveď na otázku, ktorá svieti aj v názve témy a nie dlhé a nekončiace diskusie o LPG, ktoré prechádzali do podpichovania a pod. A to neriešim len ja ale aj tí, čo to nahlásili a ktorých táto téma zaujíma. Kľudne si teda môžete založiť túto diskusiu v sekcii auto-moto a môžeme sem dať link a ak niekoho táto téma bude zaujímať pri kúpe nového auta, dostane sa tam. A týmto tu končím aj ja, ostatné si môžeme vydiskutovať v súkromnej správe (ak bude mať niekto záujem), aby som aj ja neodchádzala mimo tému. Ďakujem za pochopenie. Miška z Modrej strechy
Odpovedať
....ja len na odlahčenie témy,vopred sa ospravedľňujem administratorovi resp. administratorke 🙂 /neberte to osobne/ ale toto ma hneď napadlo po príspevku 🙂 https://www.facebook.com/100064506386...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@hockto vid Fabia HTP... Nedavno som na zeninej (…
@megdesign HTP agregáty sú všeobecne zatracované, ale... Neďaleko mňa býva chlapík, ktorý s plne naloženou fabiou kombii s HTP motorom chodí na brigády Talianska dva a viac krát ročne už hádam 15 rokov. Asi to nebude trháč asfaltu, ale zatiaľ stále došiel. Na dobre fungovanie auta viac ako silný agregát potrebuješ silný rozum. Stlačiť plyn na podlahu v trojlitri dokáže aj hlupák, ale (ako som už písal) prejsť stovky kilometrov na Š 110 s haravánom, na to je potrenbý kumšt. Ale mali by sme sa vrátiť k hlavnej otázke, t.j. aké auto za by sme doporučili autorovi príspevku podľa jeho krtérií. Na jeho mieste by som bral Daciu Joger. Cena o.k., náklady na prevádzku v norme, veľký kufor, mierne zvýšený podvozok je tiež plus ak uvážime že s rodinou by si občas zašiel aj na výlet do prírody. Podľa toho koľko km plánuje najazdiť a kde (mesto, okresky, dialnice...) by som sa rozhodoval aký agregát. Zohľadňovať by mal aj to, kde ho bude garážovať. LPG sa odporúča pod prístreškom nie v garáži.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode Zapojím sa aj ja, keďže sme kúpu nového auta riešili len prednedávnom. Tie ceny išli šialene hore. Výber sme mali pomerne podobný, čo sa značiek týka, až na ten kufor a priestor, ktorý sme potrebovali väčší, keďže často cestujeme a po výletoch väčšinou spíme v aute. Do užšieho výberu sa dostal Hyundai, ktorý sme ale osobne zavrhli pre príliš veľa elektroniky a na nás klasikov príliš futuristický interiér. Duster som mala rovnako vo výbere ale tie staršie modely sú naozaj veľká plasťáčina za mňa, až príliš, dokonca aj pre nás kempovačov. Priateľ má navyše veľmi citlivé ucho a to vŕzganie plastov nevedel predýchať.😂 Ak by to pri novších modeloch doladili, tak to neznie vôbec zle, dokonca už mala aj pomerne dobré hodnotenie v novších testoch ale náš dojem je stále ešte naštrbený. Vitara dobrá voľba - u nás nakoniec prehrala preto, že priateľ nechce ísť do SUV. Pozerali sme aj S-cross ale to mi príde len ako nafúknutá SX4. Pri Škode vyhrala Scala nad Fabiou. V rodine ale máme Scalu, nie je vôbec na zahodenie ale odradil nás vo finále priestor. Išli sme v nej štyria, dve baby a dvaja statnejší chlapi na dovolenku a mali sme problém sa pohodlne zmestiť. A aj ten komfort pri dlhšej jazde mi vzadu nepríde bohvieaký. Ak ale vzadu nebudeš niekoho často vyvážať, tak je moja poznámka bezpredmetná. Píšeš ale, že máš dve deti a psa, tak to už by som sa zamyslela. Vo finále sme sa ale dostali niekde úplne inde a to na jazdenú Škoda Superb, hoci sme pôvodne chceli tiež niečo nové.😄 Začínali sme pri Octavii ale tam boli extrémne ceny aj pri jazdenke a to mali niektoré najazdených 250-300 000 km a viac, čo bolo vylúčené. Nezatracovala by som ale tie jazdenky úplne. Je to síce hľadanie ihly v kope sena ale pri dnešnom náraste cien sú niektoré fungl nové autá za mňa predražené. My sme natrafili na garážovaný model, s dobrými km (z našej strany riadne overené), kontrolou technika (ktorého vždy berieme so sebou) prešiel na výbornú, mal kompletnú servisnú históriu a pod + nižšia cena, pretože sa majiteľ o pár dní sťahoval mimo SR. Vďaka tomu, že nie je najnovší, tak nás nemusí trápiť ani príliš veľa zbytočnej elektroniky a extrémne drahý servis, keďže niektoré veci si zvláda priateľ opraviť aj sám. Aj preto nám naša staručká Octavia I vydržala tak dlho, lebo jedna vec je kúpiť, ale druhá vec je starostlivosť. Ak to mám zhrnúť, ak by sme nenašli našu ihlu v sene, tak by sa u nás do finále dostali jazdenky/predvádzačky Hyundai i30sw a Škoda Octavia alebo by sme premýšľali o navýšení rozpočtu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michaelarecht:

@arcticcode Zapojím sa aj ja, keďže sme kúpu nové…
@michaelarecht sa mi zdá ,že ten S-Cross je také "nedocenené" auto ,nejak menej ho vidno v uliciach ,neviem čím to je ,však cena nie je až taká zlá a aj výbava celkom ok 🚗 https://www.suzuki.sk/automobily/mode...
Odpovedať
no ma suzuki uz nejaku dobu akciu, ten Scross vies kupit v uplnom zaklade (bez auto klimy a tych senzorov co chcel) za 19 900, cize stale je to v limite, ale osobne by som aj tak radsej kupil lepsie vybaveny Duster nez uplne holy Scross. Vitara je este lacnejsia ale to by som ani nebral do uvahy, tam nie je kufor ani 400l
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mato981:

@michaelarecht sa mi zdá ,že ten S-Cross je také…
@mato981 no asi preto že to je malé, drahé, a hlavne nezmyselné SUV :D 20,000 za holé bosé auto je fakt úúúlet...
Odpovedať
No dobré ,že je "bosé" nevadí ,ale ten kruťak splňa parametre zadavateľa 🙂: Nm / ot. 235 / 2 000-3 000 ...ale nezdá sa mi ,že výbava "Premium" je uplne holé auto ,niečo tam v tejto výbave má a v cene cca 21.530 Eur
Odpovedať
Lenze to uz si nad limit cez 1500e! :) aj ked sa mi zda ze v tej cene davali aj zimne pneu, takze povedzme 500e "skrtam", ale aj tak si mimo 20k
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

Lenze to uz si nad limit cez 1500e! :) aj ked sa …
@hockto jasné ok cena je vyššia ,len ak by sa dala ešte "uhrať" u predajcu nejaká zľava ,tak možno by to bolo niečo tesne nad 20 k. 🚗
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@hockto jasné ok cena je vyššia ,len ak by sa dal…
@mato981 no lenze taku logiku mozes potom uplatnit na vsetky auta a tym padom by ta dacia nebola za 20 ale za 18tisic, a uz si 2 tisic v pluse napr, chapes. Pricom teda viem ze obcas sa da s predajcami zjednavat, ale pri fakt akciovej ponuke suzuki a zimnym pneu zdarma este pytat a cakat 10% zlavu je take, no, kus nerealne? :) ale jasne, za opytanie nic neda
Odpovedať
Profilova fotka
Mne pride aj tak neskutocne vtipny ten dnesny trend... hrame sa na ekologiu ale vyrabame hlavne vysoke skatule ktore maju odpor vzduchu ako svina 😅 a nizke kombiky co boli presne rodinne auta s velkym kufrom a nizkou spotrebou uplne vymieraju... A cenovo to slo posledne 2 roky uplne do prdele.... moje auto sa vyraba od roku 2016 v 2020 dostalo facelift a jedina zmena bol dizajn airbumpov na dverach a full led svetlomety v predu....inak je to totozne s mojim autom ktore ma v najvyssej vybave v roku 2018 aj s priplatkom za fabricke LPG stalo 13,800€ .... dnes by som to iste kupoval bez LPG za 18,000€ 🤦‍♂️🤦‍♂️ A ak chcem zachovat komfort (vyhrievane sedacky, dotykovy displej, svetelny, dazdovy senzor) a kupit novy kombik tak je clovek okamzite na 25-30,000€ 😅🤦‍♂️ Automobilky si hodne uleteli....
Odpovedať
Ahojte, ja len tak v rychlosti. Solidne kombi v cene cca 20 000, ma ako prve napadlo Toyota Corolla. Je to japonec a ano, je to hybrid. Ale nebal by som sa toho. Inak, ako tu bola diskusia o tom LPG. Normalne premyslam, ze ked mi skonci zaruka, tak dam LPG do Mustanga 5.0 V8 - ešte sa zvýši výkon a zníži spotreba a opotrevbovanie😃 . ...samozrejme žart
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurkoboss:

Ahojte, ja len tak v rychlosti. Solidne kombi v …
@jurkoboss Nejazdená Corolla kombi s 200Nm kruťakom do 20tisíc neexistuje. 190Nm má hybridný dvojliter a jeho cena štartuje bratu na 29000eur.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurkoboss:

Ahojte, ja len tak v rychlosti. Solidne kombi v …
@jurkoboss corolla combi zacina na 27000
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@jurkoboss Nejazdená Corolla kombi s 200Nm kruťak…
@toky1 "Nejazdená Corolla kombi do 20tisíc neexistuje" som ti to opravil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@jurkoboss Nejazdená Corolla kombi s 200Nm kruťak…
@toky1 hej, mas pravdu, pozeram teraz cenniky. Zdrazelo to riadne. Viem, ze kamarat kupoval pred 3 rokmi a mal ju za 22 000
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@toky1 "Nejazdená Corolla kombi do 20tisíc neexis…
@hockto to je nie absolútna pravda,platí pre všetke značky, pokiaľ sa nepredá nestojí nič, akurát záťaž, už po roku od dodania sa cena musí znížiť a o 5 rokov to predajú za polovičnú a to je stále nejazdená len posledý rok priemerná inflácia 15% , tlačia kopu prachov a reálne máš stále menej
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mato981:

....ja len na odlahčenie témy,vopred sa ospravedľ…
@mato981 nachvíľku si este dovolím odbočiť od témy. Neberieme to osobne, môžem zastúpiť kolegyňu, ak bude treba 😅 ale momentálne mám na starosti strojovňu tejto celej mašinérie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@hockto to je nie absolútna pravda,platí pre všet…
@duzu Tak priznám sa že neviem čo z tejto informácie dokáže využiť vo svoj prospech zadávateľ témy pri kúpe auta podľa ním uvedených kritérií. 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mato981:

@michaelarecht sa mi zdá ,že ten S-Cross je také…
@mato981 😄 joj, neberiem ja nič osobne, neboj sa, to by som nemohla robiť prácu tohto typu, samozrejme pokiaľ to už príliš nezachádza za hranice 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?