Horúca

Poraďte auto do 20 000 EUR, najlepšie kombi a nejazdené

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak automobil hádam aspoň okrajovo súvisí s bývaním :) Celý život žijem v tom, že striedam kadejaké šupné staré auta a každý rok kúpim nejaký črep za dvojku a potom banujem, že sa rozpadáva. V podstate som mal za 30 rokov života viac áut jak frajeriek :D Každopádne, už ma to nebaví a som ochotný ísť radšej do nejakého leasingu a zobrať nové auto, kým nám EU ešte úplne nezakáže spaľovacie motory. Problém je ten, že neviem čo vybrať. Tie ceny dnes sú neskutočné, o tom potom, ale čo to za hovienka sa dnes vyrábajú? Okay, pôvodne som vôbec nechcel žiaden turbobenzín a 1.0 hovienka som ani nepovažoval za motory. Som však ochotný ísť do 1.0 turba, lenže ani tam moc nenachádzam to, čo hľadám. Takže otázka - čo hľadám? Auto vhodné pre rodinu. Mám ženu, dve deti a psa. Ideál, ak by to bolo kombičko, alebo aspoň kus väčší kufor. Proste chcem tým povedať, že také vysávače ako picanto a i10 a pod. pre mňa nie sú vhodné. Palivo benzin, alebo benzin plyn. Kruťak by som chcel aspoň 200. Potrebujem auto, na ktoré keď šliapnem, tak to proste ide a nie že sa mu musím prosiť na trojke do kopca devedesiat. Úplná topka by bola, keby to malo pamäťové sedačky, to som mal v jednom mojom mondeu. Bolo to super, že keď som si svojim kľučom otvoril ja, tak sa mi naštelovali zrkadla aj sedačka a keď si otvorila žena, tak sa naštelovali jej. Proste sadneš a jazdiš a nie 10 minut štelovať zrkadla a sedačku a všetko... Ostatné požiadavky ani moc nemám, ešte akurát chcem manuálnu prevodovku, ideálne 6 stupňovú. Reči o tom, že automaticka je super si nechajte pre tých, ktorých to zaujíma, ja som si skúsil a viem, prečo chcem manuál. Proste tak to je, tak sa s tým prosím nezdržujme. Ďakujem za pochopenie. No a bolo by super, keby bola kus vyššia verzia, teda aby som v roku 2023/24 bol schopný aspoň zadné okná otvárať elektricky (tempomat, dažďovy a svetelný senzor sú príjemné benefity pre mňa). Ekologia mi je ukradnuta, no a čo. Idealne, ak by to nemalo ani štart stop. Ale to už asi dnes nie je možné... Rozpočet mám samozrejme čo najnižší. Chcel by som vliezť do 20k Zatiaľ čo som pozeral, tak: Seaty, hyundaie, fordy, kie vylučujem. Kde by mi to vychádzalo cenovo, tak tam sú že 56kW a kruťak 117Nm pri 4200 otačkach (akože wtf... to aj na motorke mám lepší kruťak) Renaulty, pežoty, citroeny vylučujem, lebo sú to francúze a s tým nechcem mať nič spoločné. Tiež viem prečo, nepotrebujem presviedčať. Fiat, mitsubishi, honda, VW - nemajú nič v mojej cenovej hladine Škodovky - tu by som sa možno vedel stotožniť s fabiou 1.0 a 81kW verzia má aj 6 stupeň mechaniku, aj je to benzin, aj má 200 kruťak. Len neviem, aký to má kufor. Suzuki - Vitara by možno mohla splňať moje požiadavky Lada Xray - na počudovanie ruska Lada vyzerá super, výkon 91, kruťak cez 200. Len sa teraz kvoli embargu asi nebude dať reálne zohnať. Dacia duster motor TCe 130 má kruťak krásnych 240Nm. Len marhy nepíšu pri jakych otáčkach (bo keď to bude pri 6000, tak nech si nechajú...) Vedeli by ste prípadne odporúčiť ešte nejaký podobný automobil? Upozorňujem, že nemám záujem o jazdenky, už fakt nie. Ani o pokračovanie leasingu a podobné prkotiny. Max som ochotný ísť do predvádzacieho vozidla, ak bude mať do tých 15-20k najazdené. Ďakujem
Odpovedať
1
2
16
@arcticcode v dnesnej dobe pri rozpocte 20K eur v segmente novych aut nemas moc z coho vyberat :( a k tomu si este kopec znaciek vylucil, heh :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode zatiaľ som mal len nové autá. A ak ti mám poradiť. Tak budeš musieť upraviť požiadavky, takto nevyberies, takže kompromis... Daj si stranku s novymi autami, daj tam cenu, motor, objem... a zistíš že nič, tak budeš musieť upraviť požiadavky. Stačí upraviť jednu a hneď ti vyhodí niečo pre Teba. E mercedes... ale teda nebude za 20...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode preco si vylúčil kiu? Kukni toto ty krutak: https://kia-cee-d.noveauto.sk/kia-cee...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode pred par tyzdnami som riesil podobnu dilemu - hladal som nove auto pre zenu. Jazdenku som tiez nechcel a tak isto som si stanovil rozpocet max. 20K. Po dlhom zvazovani, navstevach po salonoch a zvazeni vsetkych za a proti som sa rozhodol pre hyundai i30 hatchback 1.5 Gdi - jednoduchy atmosfericky 4 hrncek + vybava play. Ako neni to trhac asfaltu, ale ma to vsetko potrebne co som chcel (automaticka klima, senzory, kameru, vyhrievane sedadla, volant...) a odvezie ju to z bodu A do bodu B :) Turbo motor som nechcel z dovodu, ze auto bude jazdit kratke trasy max. do 10 km. Vsetko "luxusnejsie" s danou vybavou + 4 valcovym motor bolo cez 25K.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode inak aj skoda ma teraz zaujimavu akciu na faceliftovanu scalu a kamiq, ktore maju uz v zaklade ledkove svetla a za tusim 199 eur dostanes peknu vybavu: https://www.skoda-auto.sk/ponuka/nova...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode išiel by som do 2-3 ročného auta za 20tisic si už niečo nájdeš. Ja som napríklad kupoval 1.5rocneho rapida s cenikovou cenou 15500 za 10500.
Odpovedať
Všetko chápem len jednu vec nie - Renault je pre teba fuj ale Lada Xray ktoré sa vyrába na platforme Renault z roku 2002 je super auto?
Odpovedať
z hovna bič neupletieš
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode nestačí ti obyčajne auto ktoré ta odvezie z bodu A do bodu B. Lebo vylúčil so kopu znaciek. Ak nemáš viac ako 20tis tak zabudni na iné značky. Nová dacia ti bude musieť stačiť. Nechápem niektorých ľudí čo investujú tak vela do aut. Chápem iba majiteľov firiem co si odpisuju dane.
Odpovedať
Ja by som pri tomto rozpocte vzal ideal rodinne auto v zabehu: https://www.autobazar.eu/honda-cr-v-2...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pier:

Ja by som pri tomto rozpocte vzal ideal rodinne a…
@pier ten fakt ze by niekto kúpil staré jazdené auto za takmer 20tis s nabehom nad 100tis km je od veci nemyslíš? Ak sú takéto ceny tak radšej by som išiel do menšieho auta, alebo menej motoricky výkonného ale hlavne nové. A určite v značkách ako kia, hyundai alebo škodovka si vyberie. Len pre zaujímavosť a porovnanie, taka škoda fabia combi nová stojí cca 22000e, takže ešte doložiť trosku a hlavne mat nove. Môj názor.
Odpovedať
Ja mam tiez dilemu vtom to,kedze som doma a deti vozim len 5km potrebujem auto na kratke jazdy takze asi len benzin,a vtom to som uplne velmi nerozhodna,jedine co su kriteria max 5r,a max do 100tisic km aj menej.A len kukam a kukam a nic.Jeep na tieto kratke jazdy uz pomaly davam dole,takze toho sa uz zbavime. Tak ako 9miestnej dodavky,ale 9miestne alebo 8miestne tiez potrebujeme.U nas su tieto dilemy tiez velmi aktualne.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode Vyrástal som umazaný na motorkách, mal som ich 24.... Aút som mal tiež počtom už niekde v druhej desiatke... Aj fungel nové, ale aj od ruky... Nakoniec som skončil pri Octáviách... Teraz mám už v poradí tretiu, a keby som kupoval zas, opäť by to bola Octávka... Je to niečo medzi pracovným, rodinným, "luxusným" 😉, vozidlom... Snaď najlepšia dostupnosť dielov, servisu, výborné jazné vlastnosti, bezpečnosť, obrovský kufor (najväčší v tejto triede aút),.... Kúp, neobanuješ.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode Na tvojom mieste keď už ideš kupovať auto vyhraď si jeden deň a obehaj predajne- tam ti dajú možno ešte dodatočnú zľavu (mne dali 2000 eur plus v hodnote 500 eur doplnky navyše). Takto si najlepšie porovnáš a na živo uvidíš aké majú veľké kufre, ako sa ti v ňom sedí atď... ak chceš auto vyskladané podľa tvojich predstáv priprav sa na poriadne dlhu čakaciu dobu na jedno auto sme čakali rok aj tri mesiace, na druhé čakáme rok a 7 mesiacov a ešte stále nie je a jedno sme kupovali v lete priamo z predajne len kvôli tomu aby sme nečakali... čo sa týka tvojich preferencií za mňa je KIA super, za tú cenu má slušnú výbavu, ktorú najdete v autách tak od 35 tisíc vyše... plus 7 rokov záruka a výkon slušný. Škodovka je tiež taká klasika, s ktorou nič nepokazíš a tiež mi ponúkli zľavu v predajni na vystavený model. A k tej Dácií mne prídu teda už drahé a o ničom, môžeš už rovno kukať aj renault a pod. ešte aj tá chabá bezpečnosť. Keby som na tvojom mieste beriem asi škodu Kamiq (mne ju ponúkli za cca 25 tis. s 1200 km ale tam bola automatická prevodovka, 110 kw, veľmi dobrá výbava...) hlavne treba ísť skúsiť a pýtať zľavu!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode ale toto snáď nemože byť ani pravda "Celý život žijem v tom, že striedam kadejaké šupné staré auta a každý rok kúpim nejaký črep za dvojku a potom banujem, že sa rozpadáva." pre človeka čo 2x reže a raz meria pri všetkych svojich rozhodnutiach. :D Fiat Tipo v kombíku skladovky v Impexe za 19k.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode Mrkni na parametre SsangYong Korando 1,5 GDi-T benzín - 120kW, 280Nm. Kufor tuším 550l. SsangYong Tivoli Grand s tým istým motorom je tiež dobrou voľbou ak ti nevadí vzhľad - kufor má obrovský, 720l. Obe tieto autá však majú pomerne vysokú spotrebu v mestskej prevádzke.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@arcticcode Vyrástal som umazaný na motorkách, ma…
@petersd No tak mi najdi oktavku za menej jak 20k. Tie najlacnejšie začínajú dakde na 26, aj to v zadu okno krútiš kľukou jak neandertalec a maju 80kW, čo na taku kravu ako oktavia je malo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@petersd No tak mi najdi oktavku za menej jak 20k…
@arcticcode 4 Octávia sa s klukamy vzadu nevyrába ;) a najlacnejšia 23,5k.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chilim:

@arcticcode Na tvojom mieste keď už ideš kupovať …
@chilim Nad tým tiež rozmýšľam, ale musím mať najprv asi predstavu, čo chcem. Viem, že som žebrak, tak asi zbytočne budem liezť do predajne Mercedes, alebo BMW, keď to bude len strata času. Takisto viem, že seaty sú šupky, tak s tým ani nebudem strácať čas. Preto terza hľaádm, že čo vlastne chcem.
Odpovedať
skor ako tu fabiu asi scalu alebo kamiq. Tam mas daco vacsi kufor a viac miesta v interieri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@chilim Nad tým tiež rozmýšľam, ale musím mať naj…
@arcticcode vieš len že niečo nové do 20k , to musíš poriadne skresať s požiadaviek, alebo pridať aspoň 5k, ale požadavku sadnúť do auta a nastaviť všetko podľa kľúča pre konkretnu osobu, v tejto kategorii nenajdeš, robíš zásadnú chybu ,že už dopredu niektoré značky vylučuješ ako Daciu ano ,ale Renault už nie a je to to isté s rovnakým motorom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@chilim Nad tým tiež rozmýšľam, ale musím mať naj…
@arcticcode nehanbi sa a normálne choď do predajne, sadni si do toho auta popozeraj, popýtaj sa... čo myslíš, že len milionári chodia do predajní?!? Keď máš o auto reálne záujem nebudeš si ho predsa vyberať na monitore a tu ti tiež nikto zľavu neponúkne... Do predajne Seat som raz vstúpila ani ma nepozdravili ani za mňou neprišli tak som sa otočila a išla preč :D už len z princípu by som si nič odtiaľ nekúpila. A ako sa hovorí lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. Keby aj z tej predajne nakoniec auto nekúpiš tak nie si ani prvý ani posledný... je to obchod ako každý iný a ty si zákazník...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@chilim Nad tým tiež rozmýšľam, ale musím mať naj…
@arcticcode si hodne mimo, či kúpiš seat, vw, skodu... tak kupuješ to isté :D používajú tie isté komponenty rozdiel je len v karosárskych dieloch.... :D tie isté motory, na tých istých podvozkoch s tým istým infotainmentom...
Odpovedať
Profilova fotka
@chilim "zlavu" davaju/ponukaju "automaticky". Vyvesena cena nie je ta predajna. Ponuknut zlavu, to je trik predajcu aby si si ako kupujuca premietla ze aku velku zlavu ti poskytol, zatial co on zostane v svojej marzi predajnej ceny. Ty spokojna, ze mas zlavu, on spokojny, ze s tebou nemusel zjednavat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode nic v zlom kvalitne auta vylucis (Hyundai, Kia) a nad pofidernymi znackami uvazujes (Lada). To fakt nema logiku.
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode nerealne poziadavky, za 20k nemas ziadne nove auto s pamatovou sedackou. Za 20k mas hyundai i30 vo vybave play s 1.0tgdi motorom, za 21.5k s 1.5tgdi motorom.V tej vybave play mas vsetko. Ale aj tak podla mna skoncis s nejakou haraburdou do 5k :). Alebo si stanov rozpocet a nechaj doviest nieco z nemecka cez cloveka co sa tomu venuje. Za15k najdes jazdenku aj s pamatovou sedackou. A 5k si nechaj na servis/opravy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@arcticcode nerealne poziadavky, za 20k nemas zia…
@mgx tiez sme kukali na mobilede,a tie auta maju nemci chvilu a sup vymena na nove,mat niekoho kto vie dobre nemecky tak ani nevahame a ideme tam kupovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@arcticcode nerealne poziadavky, za 20k nemas zia…
@mgx ale Ty by si tu mal propagovat znacku MG 😎
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@chilim "zlavu" davaju/ponukaju "automaticky". V…
@lenkito10 áno, máte pravdu, že dávajú automaticky ako prídete (to bolo hneď 1500e dole) keď som tam bola prvý krát a robila som si len prieskum aké auto vlastne kúpim. Druhý krát keď som bola rozhodnutá, že auto chcem išla som a spýtala sa či ešte niečo nevedia dať dole najprv povedali 200e a za chvíľku, že dobre tak 1500 vedia spraviť dodatočnú zľavu. Na tretí krát keď som išla podpísať zmluvu mi dali ešte možnosť vybrať si doplnky v hodnote 500e. Treba pýtať :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak a…
@arcticcode Pri tomto rozpocte a poziadavke kombi resp. vacsieho kufra treba sa poziet realnymi ocami na moznosti: Kia CEED SW 1,5 T-GDI M6 SILVER,SILVER PACK za 20380€ ale na pamatove sedacky musis zabudnut alebo na plyn Dacia Jogger Expression ECO-G 100 7 míst za 19 910€. Ja tiez vyberam druhe auto do rodiny pre manzelku, takze mam nieco prelustrovane. Povodne som chcel tu KIU Ceed alebo Ford Focus ale nakoniec to asi bude Ford Kuga. Ford ma ako vsetci turbo 3 valce ale aspon s dual injection t.z. kombinaciu priameho a nepriameho vstrekovanie nehrozi karbonovanie motora a riedenie oleja benzinom a rozvodovu retaz nie remen macany v oleji ako predosla generacia a Puretech od PSA.
Odpovedať
1
2
16
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?