Poraďte auto do 20 000 EUR, najlepšie kombi a nejazdené

Zobraz úvodný príspevok
Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak automobil hádam aspoň okrajovo súvisí s bývaním :) Celý život žijem v tom, že striedam kadejaké šupné staré auta a každý rok kúpim nejaký črep za dvojku a potom banujem, že sa rozpadáva. V podstate som mal za 30 rokov života viac áut jak frajeriek :D Každopádne, už ma to nebaví a som ochotný ísť radšej do nejakého leasingu a zobrať nové auto, kým nám EU ešte úplne nezakáže spaľovacie motory. Problém je ten, že neviem čo vybrať. Tie ceny dnes sú neskutočné, o tom potom, ale čo to za hovienka sa dnes vyrábajú? Okay, pôvodne som vôbec nechcel žiaden turbobenzín a 1.0 hovienka som ani nepovažoval za motory. Som však ochotný ísť do 1.0 turba, lenže ani tam moc nenachádzam to, čo hľadám. Takže otázka - čo hľadám? Auto vhodné pre rodinu. Mám ženu, dve deti a psa. Ideál, ak by to bolo kombičko, alebo aspoň kus väčší kufor. Proste chcem tým povedať, že také vysávače ako picanto a i10 a pod. pre mňa nie sú vhodné. Palivo benzin, alebo benzin plyn. Kruťak by som chcel aspoň 200. Potrebujem auto, na ktoré keď šliapnem, tak to proste ide a nie že sa mu musím prosiť na trojke do kopca devedesiat. Úplná topka by bola, keby to malo pamäťové sedačky, to som mal v jednom mojom mondeu. Bolo to super, že keď som si svojim kľučom otvoril ja, tak sa mi naštelovali zrkadla aj sedačka a keď si otvorila žena, tak sa naštelovali jej. Proste sadneš a jazdiš a nie 10 minut štelovať zrkadla a sedačku a všetko... Ostatné požiadavky ani moc nemám, ešte akurát chcem manuálnu prevodovku, ideálne 6 stupňovú. Reči o tom, že automaticka je super si nechajte pre tých, ktorých to zaujíma, ja som si skúsil a viem, prečo chcem manuál. Proste tak to je, tak sa s tým prosím nezdržujme. Ďakujem za pochopenie. No a bolo by super, keby bola kus vyššia verzia, teda aby som v roku 2023/24 bol schopný aspoň zadné okná otvárať elektricky (tempomat, dažďovy a svetelný senzor sú príjemné benefity pre mňa). Ekologia mi je ukradnuta, no a čo. Idealne, ak by to nemalo ani štart stop. Ale to už asi dnes nie je možné... Rozpočet mám samozrejme čo najnižší. Chcel by som vliezť do 20k Zatiaľ čo som pozeral, tak: Seaty, hyundaie, fordy, kie vylučujem. Kde by mi to vychádzalo cenovo, tak tam sú že 56kW a kruťak 117Nm pri 4200 otačkach (akože wtf... to aj na motorke mám lepší kruťak) Renaulty, pežoty, citroeny vylučujem, lebo sú to francúze a s tým nechcem mať nič spoločné. Tiež viem prečo, nepotrebujem presviedčať. Fiat, mitsubishi, honda, VW - nemajú nič v mojej cenovej hladine Škodovky - tu by som sa možno vedel stotožniť s fabiou 1.0 a 81kW verzia má aj 6 stupeň mechaniku, aj je to benzin, aj má 200 kruťak. Len neviem, aký to má kufor. Suzuki - Vitara by možno mohla splňať moje požiadavky Lada Xray - na počudovanie ruska Lada vyzerá super, výkon 91, kruťak cez 200. Len sa teraz kvoli embargu asi nebude dať reálne zohnať. Dacia duster motor TCe 130 má kruťak krásnych 240Nm. Len marhy nepíšu pri jakych otáčkach (bo keď to bude pri 6000, tak nech si nechajú...) Vedeli by ste prípadne odporúčiť ešte nejaký podobný automobil? Upozorňujem, že nemám záujem o jazdenky, už fakt nie. Ani o pokračovanie leasingu a podobné prkotiny. Max som ochotný ísť do predvádzacieho vozidla, ak bude mať do tých 15-20k najazdené. Ďakujem
Odpovedať
Inak ja som mal fajn pocit zo SsangYong Korando 1,5. Síce som ním jazdil len jeden deň ale ozaj je to taký komfortný korábik ktorý šiel krásne - motor, automat, podvozok, sedačky, výhľad, ergonómia, priestor pre všetkých, kufor tak akurát - a cena vtedy práve okolo tých 20 tisíc s automatom. Jedine tá spotreba bola vyššia. Za celý deň málinko pod 8l - bola to zmes jazdy mestom, okreskami aj trochu diaľnica. Corollou 1,6 takýto profil jazdím okolo 6ich litrov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@megdesign jazdil si Dusterom s 1-litrom+LPG? st…
@mato981 nie a ani by som nejazdil. Ale kolega tuto vedľa na stoličke v mojom kancli ho má pár rokov. A teraz kúpil Korando s 1,5l. Nebe a dudy ako povedal. Proste 3valec 1,0 na 1,3 tony je o hovne. A ešte aj na plyn... Ja mám tiež trojvalec. Opel Crossland X 2021. Kúpený ako predvádzacie s 1200km, vo full výbave za 14200€. Ale teda je to 1,2, 81W/110k. A má 1,2 tony.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Inak ja som mal fajn pocit zo SsangYong Korando 1…
@toky1 skusal som to Korando v ramci testovacky, ale mna to az tak neoslovilo, hlavne co sa tyka jazdnych vlastnosti, aj ked to nie je auto ktore by si kupoval pre pocit z jazdy, ale aj tak no... plus tam bolo par veci ako pomaly a divny infotaiment, zvlastne ukazovanie spotreby atd. Tiez ta servisna siet moze niekoho obmedzovat. A teda ta cena 20 tisic mi pride nejaka nizka, ked som to skladal na jar tak to bolo 25tisic+
Odpovedať
Teraz kupované, uvažoval som aj nad Korandom, ale nakoniec som išiel do overenej I30 Kombi Play 1.5tgdi. Pre teba toto ideal.. 244Nm. Do 1.5Dpi s 144Nm by som nešiel, viezol som sa,je to jak skapatý pes. S cenou sa dá ešte pracovať u predajcu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@sousedekovci89 Ja Ti niečo poviem.... môj strýko…
@chinatech az na to, ze 95% casu uzivania vsetok ten objem v osobnom aute nevyuzijes. Nemozes porovnavat dodavku a osobne auta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@toky1 skusal som to Korando v ramci testovacky, …
@hockto 25+ je za Korando podľa mňa veľa. Za toľko je Kuga 1,5 - síce trojvalec ale predsa ako vravíš servisná sieť určite lepšia ako SsangYong. I keď už aj u nás v KE konečne postavili pobočku. Napr. škodovku vyservisuješ v každej diere.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@mato981 nie a ani by som nejazdil. Ale kolega tu…
@megdesign mal som 2 tyzdne doma sestrinu Konu kym bola na dovolenke) 1.0, 120k (6000 otacok), 200Nm (od 2000 otacok), hmotnost takmer 1,5 tony (14xx kg) a cuduj sa svete ten litrovy trojvalec velmi ochotne hnal auto za nosom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od budix:

Teraz kupované, uvažoval som aj nad Korandom, ale…
@toky1 za 25 tisic bolo korando v dobrej vybave a v automate, kuga zacina okolo 28 tisic v "zakladnej" vybave a v manuale, to su dve neporovnatelne veci teda @budix ved pisal ze hyundai nechce, pricom pises o play a konfig si dal s family, play stoji cca 23 tisic a to je uz znacne nad 20 teda... Navyse i30 sa uz neda myslim ani zadat do vyroby
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto 21690, bez zlavy. Na akciovu cenu velmi zlavu davat nechcu, ale vsetko je mozne. na 21k sa vies dostat https://autopolis.sk/storage/app/medi...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@hockto 21690, bez zlavy. Na akciovu cenu velmi z…
@mgx hmm ok, ale si obmedzeny zakladnou cervenou farbou auta, akakolvcek ina farba je myslim +700e, pricom ale stale myslim plati to co pisem, ze i30 uz do vyroby nezadas, tak zbytocne riesit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@mgx hmm ok, ale si obmedzeny zakladnou cervenou …
@hockto ale kto chce auto do 20k tak si ho ani do výroby nezadáva ale bere to čo je skladom. ;)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@mato981 nie a ani by som nejazdil. Ale kolega tu…
@megdesign poprosím ešte ak možeš toto mi vysvetli- citat: " ...... je o hovne. A ešte aj na plyn..." ....... ten "plyn" mi vysvetli čo tým mysliš? /len pripomínam cena LPG 0,70 Eur ,BA 95-1,60 Eur/ ďakujem.🙂 ...a do Crosslanda aký benzin sa odporúča? BA 95?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od mato981:

@megdesign poprosím ešte ak možeš toto mi vysvetl…
@mato981 no LPG je síce lacné, ale ak má benzínové auto 100k, určite vieš, že tých 100k je pri benzíne... Pri jazde na LPG idú koníky rapídne dole... A viac ti vysvetľovať nebudem. Študuj. Neviem, tankujem 100-vku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@mato981 no LPG je síce lacné, ale ak má benzínov…
@megdesign hmmm, další čo žije 2 dekády pozadu. Si predstav že ten motor má vyší výkon na LPG ako na benzín. Ako to len ten Reanul spravil, čo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@mato981 no LPG je síce lacné, ale ak má benzínov…
@megdesign ukáž zdroj kde Duster-ovi idú pri LPG "rapídne" koníky dole,nejak to neviem nájsť... ďakujem 🙂 /ja neobhajujem ani Duster ,ani ine auta ,ale nemám rád hodnotenia aut typu-kolega to má,sused na tom jazdil,v servise kamárat povedal ..LPG " Ti vybuchne pod zadkom" a iné bludy/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@toky1 za 25 tisic bolo korando v dobrej vybave a…
@hockto Očividne sám nevie čo chce, len som mu dal jednu z najlepších možností v cenovej kategorii,ak chce nové. Písal som, že ja som kúpil Play, jemu som splnil cenovú reláciu s Family a motorom. Majú veľa kusov zadaných do výroby, hlavne Family,taktiež už skladom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od budix:

@hockto Očividne sám nevie čo chce, len som mu da…
@budix ja ked som si precital len nazov diskusie, okamzite sa mi v hlave vybavilo i30 kombi DPI vo vybave family ako uplne ideal, potom som si ale precital dodatocne podmienky (motor, ale hlavne no-go znacky) a uz som sa len pousmial :) co sa tyka dostupnosti, ked som chvilu uvazoval nad i30 (az kym som nebol na testovacej jazde), tak vo februari bola taka, ze napr zv/bb predajcovia mali vo vyrobe presne 1 kus auta ake som teoreticky chcel konfigurovat, pricom cakacka bola 6+ mesiacov. V BA kde je tych predajcov dokopy, ja neviem 5? mali asi 2 skladovky, vo vyrobe zadane nic vtedy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@megdesign ukáž zdroj kde Duster-ovi idú pri LP…
@mato981 kurňa tak vypisovať na modrú strechu vieš, ale hľadať googom nie.... "Čo ešte výkonová stolica pri LPG ukáže? V prvom rade overí, či výkon motora poklesol. Samozrejme, výkon je meraný pred a po montáži plynu, aby sme hodnoty mohli porovnať. Uvidíte, ako vaše zariadenie LPG funguje aj pri vyššom zaťažení. Až tu si zákazníci uvedomia, že LPG funguje ako každý iný systém v aute a vozidlo neobmedzuje. Vozidlo sa testuje aj na benzín, aj na plyn. Vďaka tomu si vieme všetky poznatky a namerané hodnoty ohľadom správania sa vozidla a motora skontrolovať. Vďaka výsledkom vám vieme povedať, či pre vás chipovanie má význam alebo nie. Nie sme ako niektoré pracoviská, ktoré v snahe nahnať si zákazníkov čipujú a často bezdôvodne." https://www.chipovanie.sk/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@megdesign hmmm, další čo žije 2 dekády pozadu. …
@palo18 možno pri vstrekovaní tekutého LPG má takmer rovnaký výkon ako pri vstrekovaní benzínu, nie že väčší. Pri plynnom LPG je to už úplne mimo...
Odpovedať
Poznám osobne štyroch ľudí, ktorí majú hyundai. Ročné Santa Fé - zatiaľ OK. 6,5ročný Tucson 2,0CRDi - v záruke menené pokazené turbo (oprava 3500 vrámci záruky majiteľ neplatil), teraz už týždeň v servise s disco prevedením palubky-svietia komplet všetky kontrolky. 6.ročný Tucson 1,7CRDi - v záruke oprava za 9300eur - nedržali tlaky na jednom valci. 3.ročná benzínová i30kombi - 2x menená spojka kvôli prekĺzavaniu. Hyundaju by som sa asi trochu bál. Kia asi detto - predsa len sú tie autá na spoločnom základe. Vlastnnú skúsenosť ale nemám.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@palo18 možno pri vstrekovaní tekutého LPG má tak…
@megdesign čiže automobilka Renault klame keď uvádza vyšší výkon pri prevádzke na LPG ako pri prevádzke na benzín?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@chinatech az na to, ze 95% casu uzivania vsetok …
@sousedekovci89 Ak si di nevšimol, porovnával som dve dodávky. Obidve s výkonom 51kw, len jedna s objemom 1,9l a druhá s objemom 2,5l.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@sousedekovci89 Ak si di nevšimol, porovnával som…
@chinatech az na to ze je rozdiel ked motor 1.9 ma tahat +200 kg alebo +1200 kg chapes kam mierim.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@palo18 možno pri vstrekovaní tekutého LPG má tak…
@megdesign Ktoré auto, ktoré je bežne v predaji má priame vstrekovanie LPG ? Neide to náhodou u všetkých LPG cez splynovač ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@palo18 možno pri vstrekovaní tekutého LPG má tak…
@megdesign nemáš pravdu.. duster v benzíne má 90 koní po prepnutí na LPG má 100 koní :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@chinatech az na to ze je rozdiel ked motor 1.9 m…
@sousedekovci89 Neviem kam mieriš, lebo obidve mnou spomínané autá majú nosnosť 1200 kg a pochybujem, že ak má niekto dodávku, tak ňou bude voziť deti do školy. Moje autá jazdili väčšinou naložené až do maximálne povolenej nosnosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@sousedekovci89 Neviem kam mieriš, lebo obidve mn…
@chinatech haha,tak sa kukni,ano mame 9miestnu dodavku a vozime s nou deti do skoly,mame 4deti skolopovinne a ked je muz doma ideme obaja s nimi.Moj jeep sa vyuziva iba vtedy ked je v robote,a tymto ho nicim,ze robim kratke jazdy.Dodavkou chodime aj do mesta.Pre mna je to tiez teraz dilema a pre mna aktualna tema.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@sousedekovci89 Neviem kam mieriš, lebo obidve mn…
@chinatech k tomu ze je rozdiel ked v 1.9 dodavke povezies 8 vriec cementu a celu paletu. Rovnako bude rozdiel ked 1.0 motoru nalozis rodinku 2+2 s kuframi alebo na gulu das 750 kg nebrzdenej vahy. 1.0 staci drbivej vacsine uzivayelov pitom je to uz o vlastnej narocnosti. 90% vodicov aut nepotrebuju byt pretekari a ten motor im na to bohate postaci. Detto je rozdiel ak mam firmu kde vozim objemne a lahke veci, tam mi bohate postaci dodavka s 1.9 ak viem ze vozim tazsie vahy musim to zvazovat. Ale problemom dnesnych ludi je ze sa im tazko pouziva rozum a lahko generalizuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@megdesign Ktoré auto, ktoré je bežne v predaji …
@petersd nie nejde. Nové typy určite nie. A zas sa montuješ do toho, čomu nerozumieš. 😀 "Ponúkame Vám tiež aj možnosť prestavby priamovstrekových motorov pomocou systémov priameho vstrekovania kvapalného LPG cez benzínové vstrekovače zn. PRINS"
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@megdesign nemáš pravdu.. duster v benzíne má 90 …
@zipsuliak reálne alebo na papieri od automobilky? Lebo ako vieme, aj čo sa týka priemernej spotreby, iné uvazda automobilka a v testoch nevedia v 95% prípadov takú spotrebu dosiahnuť... Tak aby to nebolo podobne aj s tými tátošmi...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?