Horúca

Poraďte auto do 20 000 EUR, najlepšie kombi a nejazdené

Zobraz úvodný príspevok
Čauko, viem, že toto je fórum o bývaní, ale tak automobil hádam aspoň okrajovo súvisí s bývaním :) Celý život žijem v tom, že striedam kadejaké šupné staré auta a každý rok kúpim nejaký črep za dvojku a potom banujem, že sa rozpadáva. V podstate som mal za 30 rokov života viac áut jak frajeriek :D Každopádne, už ma to nebaví a som ochotný ísť radšej do nejakého leasingu a zobrať nové auto, kým nám EU ešte úplne nezakáže spaľovacie motory. Problém je ten, že neviem čo vybrať. Tie ceny dnes sú neskutočné, o tom potom, ale čo to za hovienka sa dnes vyrábajú? Okay, pôvodne som vôbec nechcel žiaden turbobenzín a 1.0 hovienka som ani nepovažoval za motory. Som však ochotný ísť do 1.0 turba, lenže ani tam moc nenachádzam to, čo hľadám. Takže otázka - čo hľadám? Auto vhodné pre rodinu. Mám ženu, dve deti a psa. Ideál, ak by to bolo kombičko, alebo aspoň kus väčší kufor. Proste chcem tým povedať, že také vysávače ako picanto a i10 a pod. pre mňa nie sú vhodné. Palivo benzin, alebo benzin plyn. Kruťak by som chcel aspoň 200. Potrebujem auto, na ktoré keď šliapnem, tak to proste ide a nie že sa mu musím prosiť na trojke do kopca devedesiat. Úplná topka by bola, keby to malo pamäťové sedačky, to som mal v jednom mojom mondeu. Bolo to super, že keď som si svojim kľučom otvoril ja, tak sa mi naštelovali zrkadla aj sedačka a keď si otvorila žena, tak sa naštelovali jej. Proste sadneš a jazdiš a nie 10 minut štelovať zrkadla a sedačku a všetko... Ostatné požiadavky ani moc nemám, ešte akurát chcem manuálnu prevodovku, ideálne 6 stupňovú. Reči o tom, že automaticka je super si nechajte pre tých, ktorých to zaujíma, ja som si skúsil a viem, prečo chcem manuál. Proste tak to je, tak sa s tým prosím nezdržujme. Ďakujem za pochopenie. No a bolo by super, keby bola kus vyššia verzia, teda aby som v roku 2023/24 bol schopný aspoň zadné okná otvárať elektricky (tempomat, dažďovy a svetelný senzor sú príjemné benefity pre mňa). Ekologia mi je ukradnuta, no a čo. Idealne, ak by to nemalo ani štart stop. Ale to už asi dnes nie je možné... Rozpočet mám samozrejme čo najnižší. Chcel by som vliezť do 20k Zatiaľ čo som pozeral, tak: Seaty, hyundaie, fordy, kie vylučujem. Kde by mi to vychádzalo cenovo, tak tam sú že 56kW a kruťak 117Nm pri 4200 otačkach (akože wtf... to aj na motorke mám lepší kruťak) Renaulty, pežoty, citroeny vylučujem, lebo sú to francúze a s tým nechcem mať nič spoločné. Tiež viem prečo, nepotrebujem presviedčať. Fiat, mitsubishi, honda, VW - nemajú nič v mojej cenovej hladine Škodovky - tu by som sa možno vedel stotožniť s fabiou 1.0 a 81kW verzia má aj 6 stupeň mechaniku, aj je to benzin, aj má 200 kruťak. Len neviem, aký to má kufor. Suzuki - Vitara by možno mohla splňať moje požiadavky Lada Xray - na počudovanie ruska Lada vyzerá super, výkon 91, kruťak cez 200. Len sa teraz kvoli embargu asi nebude dať reálne zohnať. Dacia duster motor TCe 130 má kruťak krásnych 240Nm. Len marhy nepíšu pri jakych otáčkach (bo keď to bude pri 6000, tak nech si nechajú...) Vedeli by ste prípadne odporúčiť ešte nejaký podobný automobil? Upozorňujem, že nemám záujem o jazdenky, už fakt nie. Ani o pokračovanie leasingu a podobné prkotiny. Max som ochotný ísť do predvádzacieho vozidla, ak bude mať do tých 15-20k najazdené. Ďakujem
Odpovedať
..ale zas nekomplikujme to tu ,predpokladam ,že ak niekto vyššie ponúkal na auto DongFeng Shine 13 " palcove kolesa ,tak predpokladám ,že to bola ironia 🙂 snáď si niekto nebude dávať na auto ,ktoré ma 16 " či 17" v základe ako náhradu pneu 13" 🚗
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@frantisekca nemozes dat mensie ako mas zapisane …
@zipsuliak Môžeš, keď chces splniť jeho požiadavky 😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

..ale zas nekomplikujme to tu ,predpokladam ,že a…
@mato981 to by asi ani nešlo ak má17" rozdiel na 13" je 7,5 cm to by sedelo na karosérii
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od durino:

@zipsuliak Tak to zas nie je pravda, ze rozdiel …
@durino zase raz clovek ktory ma problem chapat pisany text s porozumenim ze? 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ mas pocit ze niekde sa tu riesia jazdne vlastnosti? Bavili sme sa o velkosti kolesa ako celku (disk + pneumatika) a celkovy rozmer kolesa je proste rovnaky.... len sa meni priemer disku a vyska bocnice....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@durino zase raz clovek ktory ma problem chapat p…
@zipsuliak Bavili ste sa o velkosti kolies, to je fakt, ale napisal si: "A rozdiel medzi 15" a 17" je ziadny lebo akonahle zvacsujes priemer disku....mas nizsi profil gumy ;)" Prilis zjednodusujes, zovseobecnujes a skreslujes veci. Ked napises A, co sa tyka zmeny velkosti (ze je tam "ziadny rozdiel"), je to este OK (aj ked ani to nie je celkom pravda, lebo vzdy nejake odchylky su - nie vzdy su rozmerovo rovnake kolesa s 15'' a 17'' diskami s prislusnymi pneumatikami), ale treba napisat aj B, a to je to, ze rozdiel medzi tymi kolesami je podstatny, co sa tyka inych vlastnosti. Takze nemozes vseobecne napisat, ze tam ziadny rozdiel nie je, treba spomenut aj to B. Niekto to moze zobrat, ze rozdiel medzi nimi naozaj nie je ziadny, pricom to vobec nie je pravda. Treba to brat komplexne, nie iba to, co sa ti prave hodi. Takze iba tolko k tomu.
Odpovedať
v značení na boku pneu je alchýmia každé číslo v inej miere napr šírka v mm ale priemer už v palcoch, neviem prečo je nie všetko v jednotnom systéme ého bočného dezénu pneumatiky, keď je pneumatika nainštalovaná na disk a správne napumpovaná. Šírka pneumatiky je jedným z kľúčových parametrov, ktoré definujú rozmery a charakteristiky pneumatiky. V značení pneumatiky sa šírka zvyčajne nachádza ako prvá číslica. Napríklad v prípade pneumatiky s označením "205/55 R16", číslo 205 predstavuje šírku pneumatiky v milimetroch. Správna šírka pneumatiky môže mať vplyv na jazdné vlastnosti, pohodlie, spotrebu paliva a iné faktory. Výber správnej šírky pneumatiky závisí od typu vozidla, jazdných podmienok a preferencií vodiča. Profilové číslo pneumatiky Profilové číslo pneumatiky, tiež známe ako pomer výšky profilu, je druhým číselným údajom v značení pneumatiky. Určuje pomer výšky bočného dezénu pneumatiky k jej šírke. Tento údaj sa vyjadruje v percentách a označuje sa číslom za lomkou v značení pneumatiky. Napríklad v prípade pneumatiky označenej "205/55 R16", číslo 55 predstavuje profilové číslo. To znamená, že výška profilu pneumatiky je 55 % z jej šírky. Profilové číslo pneumatiky je dôležité z hľadiska jazdných vlastností a komfortu. Pneumatiky s nižším profilovým číslom (napr. 40 alebo 45) majú menej výšky medzi diskom a povrchom cesty, čo môže zlepšiť ovládateľnosť a priľnavosť pneumatiky, ale môže tiež zhoršiť komfort pri jazde cez nerovnosti. Naopak, pneumatiky s vyšším profilovým číslom (napr. 60 alebo 70) môžu poskytovať pohodlnejšiu jazdu na nerovných cestách, ale môžu mať mierne horšiu ovládateľnosť v zákrutách a pri vysokých rýchlostiach. Správny výber profilového čísla závisí na preferenciách vodiča, typu vozidla a jazdných podmienkach, v ktorých sa pneumatiky budú používať. Radiálna konštrukcia Je to označenie typu pneumatiky, radiálna označená ako “R”, diagonálna označené ako “-” (dĺžnikom). Čo je radiálna konštrukcia pneumatík? Radiálna konštrukcia pneumatík (označená ako „R“) je najbežnejšia voľba na trhu. Ich vrstvy tkaniva sú usporiadané radiálne pod pravým uhlom cez stred behúňa. Bočnica a dezén sú nezávislé vďaka oceľovým vrstvám. Toto zvyšuje stabilitu vozidla a pohlcuje nárazy, zvyšuje kontakt s vozovkou a komfort pri rýchlej jazde. Výhody radiálnych pneumatík je lepší kontakt s vozovkou a vynikajúci výkon pri rýchlostiach, vyššia odolnosť behúňa a dlhšia životnosť pri vyššej rýchlosti, nižší valivý odpor a spotreba paliva.Nevýhoda je nižšia stabilita bočnice pri veľkom zaťažení. Čo je diagonálna konštrukcia pneumatík? Diagonálna konštrukcia pneumatík (označená ako „-“) bola starším typom, s plášťom z nylonového kordu usporiadaným priečne do centra behúňa. Výhody boli vyššia stabilita a odolnosť, no mali vyšší valivý odpor a spotrebu paliva. Diagonálne pneumatiky dnes môžeme nájsť na historických vozidlách a niektorých špeciálnych aplikáciách. Priemer disku Priemer disku pneumatiky, označovaný tiež ako "rázvor", je vnútorný priemer okraja disku, na ktorý je pneumatika namontovaná. Tento údaj sa udáva v palcoch alebo milimetroch a je dôležitý pri výbere pneumatík, pretože musia byť kompatibilné s ráfikmi vozidla. Prepočítavací koeficient palcov: 1 palec = 2,54 cm. Index nosnosti Index nosnosti pneumatiky je číselné označenie, ktoré udáva maximálnu prípustnú záťaž (nosnosť) pneumatiky pri jazde maximálnou rýchlosťou. Index nosnosti je vždy spojený s hmotnosťou, ktorú pneumatika môže uniesť. Vyšší index nosnosti znamená väčšiu nosnosť, čo môže byť dôležité pri ťažších vozidlách alebo pri jazde s nákladom. Je dôležité si uvedomiť, že pri výmene pneumatík by ste mali zabezpečiť, aby nové pneumatiky mali aspoň rovnaký alebo vyšší index nosnosti ako tie pôvodné. Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 80 môže mať maximálnu záťaž 450 kg. Avšak vynásobíme toto číslo s počtom pneumatík vo vozidle (4), čo zodpovedá 1800 kg. Tabuľka indexu nosnosti: Rýchlostný index pneumatiky Index rýchlosti (nazývaný aj rýchlostný index pneumatiky) je označenie na pneumatike, ktoré informuje o maximálnej rýchlosti, akou je možné sa pohybovať s danou pneumatikou. Nájdete ho na bočnici pneumatiky, na konci označenia rozmeru. Najčastejšie indexy rýchlosti: Doplnkové označenia pneumatiky Označenie pneumatiky 3PMSF Označenie pneumatiky "3PMSF" znamená "Three-Peak Mountain Snowflake" a predstavuje symbol v tvare vrcholku hory so snehovou vločkou. Pneumatiky označené týmto symbolom sú certifikované ako pneumatiky vhodné pre jazdu v zimných podmienkach. Tento symbol naznačuje, že pneumatiky prešli testami na zasnežených cestách a dosiahli stanovené štandardy pre priľnavosť a kontrolu v týchto podmienkach. Pneumatiky s týmto označením sú často nazývané "zimné pneumatiky" a sú odporúčané pre jazdu v zimných obdobiach. Označenie pneumatiky M+S Označenie pneumatiky "M+S" znamená "Mud and Snow" (Blato a Sneh). Toto označenie sa používa pre pneumatiky, ktoré sú určené na použitie v rôznych podmienkach, vrátane mierne zimných a zároveň mokrých a blátivých podmienok. Avšak označenie "M+S" nie je tak presné ako "3PMSF" a nie všetky pneumatiky s týmto označením musia byť schopné zvládať náročné zimné podmienky DOT číslo (rok a mesiac výroby) Termín "DOT" sa týka značenia na bočných stenách pneumatík a označuje informácie o výrobe pneumatiky, vrátane toho, kedy a kde bola vyrobená. Toto číslo môže byť užitočné pri sledovaní veku a pôvodu pneumatík. DOT je kód s dĺžkou 8 až 13 znakov (typicky 12), ktorý nájdete na bočnej strane každej pneumatiky. Možno z neho vyčítať určité informácie, ktoré sa spájajú s orientačným dátumom výroby pneumatiky a pôvodom pneumatiky, ktoré nájdete v poslednom štvorčíslí DOT kódu. Prvé dve čísla označujú týždeň a druhé dve rok výroby. Príklad: ak nájdete na pneumatike DOT kód končiaci 1223, viete, že pneumatika bola vyrobená v 12. týždni roku 2023. Konkrétne ide o dni 20. marca až 26. marca 2020. Je dôležité sledovať vek pneumatík, pretože aj keď vyzerajú vizuálne v poriadku, staršie pneumatiky môžu mať zhoršené vlastnosti, ako je priľnavosť na mokrej ceste a odolnosť voči poškodeniam. Všeobecne sa odporúča nemeniť pneumatiky, ktoré majú viac ako 6 rokov, aj keď vyzerajú dobre, pretože vplyv starnutia môže byť postupné a nepozorovateľné na prvý pohľad. Značka TWI TWI (Tread Wear Indicator) je skratka pre indikátor opotrebenia dezénu pneumatiky. Je to malý hrebienok alebo výstupek umiestnený v drážkach dezénu pneumatiky. Jeho úlohou je slúžiť ako vizuálny ukazovateľ, ktorý pomáha identifikovať, kedy je nutné pneumatiky vymeniť z dôvodu prílišného opotrebenia. Keď hladina dezénu klesne tak nízko, že sa dotkne alebo sa priblíži k úrovni TWI, znamená to, že pneumatika je opotrebovaná na bezpečnej minimálnej úrovni a je potrebné ju vymeniť. Bezpečná minimálna hĺbka dezénu sa líši v rôznych jurisdikciách, ale často sa pohybuje okolo 1,6 mm. Kontrolovať indikátory opotrebenia dezénu je dôležité pre bezpečnú jazdu. Pneumatiky s nedostatočným dezénom majú horšiu priľnavosť a kontrolu na mokrej ceste, čo môže zvýšiť riziko akvaplaningu a stratu kontroly nad vozidlom. Preto je dôležité pravidelne skontrolovať hĺbku dezénu a reagovať načas vymenou pneumatík, ak je to potrebné. Označenia na pneumatikách - homoligázcia výrobcov áut Doplnkové označenia pri Run-Flat pneumatikách Run-flat je moderna technológia dojazdových pneumatík. Tieto pneumatiky garantujú po defekte ovládateľnosť a dojazd bez možného zvlečenia pneumatiky z disku pri rýchlosti 80 km/h do 80 km vzdialenosti na opravu alebo výmenu pneumatiky. Pneumatiky Run Flat možno používať len na vozidlách ktoré sú vybavené snímačmi tlaku vzduchu. Skratky výrobcov pre označenie Run-Flat: Páči sa mi Podobné články Odporúčané najlepšie zimné pneumatiky 2023 - 2024 - stredná a prémiová trieda Odporúčané najlepšie zimné pneumatiky 2023 - 2024, lacné zimné pneumatiky Textilné snehové reťaze alias snehové ponožky na auto Najlepšie zimné pneumatiky pre SUV – 205/60 R16 test ADAC Chorvátsko tipy na dovolenku a zaujímavé miesta Súvisiace články Rozmery pneumatík Šírka pneumatiky v milimetroch Šírka pneumatiky je meraná v milimetroch a reprezentuje vzdialenosť medzi vonkajším okrajom jedného bočného dezénu pneumatiky a vonkajším okrajom druhého bočného dezénu pneumatiky, keď je pneumatika nainštalovaná na disk a správne napumpovaná. Šírka pneumatiky je jedným z kľúčových parametrov, ktoré definujú rozmery a charakteristiky pneumatiky. V značení pneumatiky sa šírka zvyčajne nachádza ako prvá číslica. Napríklad v prípade pneumatiky s označením "205/55 R16", číslo 205 predstavuje šírku pneumatiky v milimetroch. Správna šírka pneumatiky môže mať vplyv na jazdné vlastnosti, pohodlie, spotrebu paliva a iné faktory. Výber správnej šírky pneumatiky závisí od typu vozidla, jazdných podmienok a preferencií vodiča. Profilové číslo pneumatiky Profilové číslo pneumatiky, tiež známe ako pomer výšky profilu, je druhým číselným údajom v značení pneumatiky. Určuje pomer výšky bočného dezénu pneumatiky k jej šírke. Tento údaj sa vyjadruje v percentách a označuje sa číslom za lomkou v značení pneumatiky. Napríklad v prípade pneumatiky označenej "205/55 R16", číslo 55 predstavuje profilové číslo. To znamená, že výška profilu pneumatiky je 55 % z jej šírky. Profilové číslo pneumatiky je dôležité z hľadiska jazdných vlastností a komfortu. Pneumatiky s nižším profilovým číslom (napr. 40 alebo 45) majú menej výšky medzi diskom a povrchom cesty, čo môže zlepšiť ovládateľnosť a priľnavosť pneumatiky, ale môže tiež zhoršiť komfort pri jazde cez nerovnosti. Naopak, pneumatiky s vyšším profilovým číslom (napr. 60 alebo 70) môžu poskytovať pohodlnejšiu jazdu na nerovných cestách, ale môžu mať mierne horšiu ovládateľnosť v zákrutách a pri vysokých rýchlostiach. Správny výber profilového čísla závisí na preferenciách vodiča, typu vozidla a jazdných podmienkach, v ktorých sa pneumatiky budú použí
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

@duzu Mazda pred 6 rokmi hybridy ani nemala. Mazd…
@prirodokochac máš pravdu susedia majú vždy kopu rôznych , všetci podnikajú a menia ked splatia hypo bolo to asi Porsche, chceli mať luxusnú značku, no po 6 rokoch mali už lacnejšie autá i v základe porovnateľnú výbavu, akurát tá výbava zvyšuje cenu ked porovnáš v jednom rôznu výbavu a cenu, viac rastie cena ako pomer najvýhodnejšej konfigurácie pre najlepšie vlastnosti
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od durino:

@zipsuliak Bavili ste sa o velkosti kolies, to je…
@durino ty zbytocne chytas za slovicka a domyslas si uplne ine veci... 🤦‍♂️ riesila sa len velkost kolies a v tomto kontexte medzi 15" a 17" na tom istom aute nieje ziadny rozdiel kedze obe maju celkovy priemer rovnaky :) Nema zmysel zacat do toho zatahovat jazdne vlastnosti odvyjaju e sa od vysky bocnice, sirky gumy atd.... uolne zbytocne to komplikujes... debata bola uplne jednoducha... A vies preco nezreba pisat v tomto pripade B? Lebo to cele vzniklo z dovodu ze "das mensie kolesa budes mat viac Nm " inak povedane v tejto debate boli relevantne len priemery kolies a nie jazdne vlastnosti.... Prosim, do buducna ked sa budes chciet hrat na mudreho, najskor sa pokus pochopit kontext debaty a nezapajat sa uplne nezmyselne ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Vyberame auticko a mam z toho uz celkom gulas. Cena cca 20 tis. urcite benzin... jazdenka. Draha chce suv... co padlo do ponuky seat ateca mazda cx5 pripadne hyundai tucson. Mozno by som zobral aj kombika i30cw... ale drahej nevysvetlim... mozno to poznate 🙂 Zo vsetkych sa priklanam k tej atece ale nie som si isty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marlo:

Vyberame auticko a mam z toho uz celkom gulas. Ce…
@marlo zadaj svoje požiadavky napr do bazošu, AAA alebo podobne a máš ihned všetko možné čo je aktuálne k dispozícii ,v tej cene zoženieš i úplne nové, hľadaj napr, vystavené alebo skúšobné ktoré majú len pár tisíc km
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marlo:

Vyberame auticko a mam z toho uz celkom gulas. Ce…
@marlo do 20-tis. máš novú i30 CW, 1,5 atmosféru, (to vieš aj sám) má ju kamarát je spokojný nie je žiadny pretekár, bral ju pre rodinu, má malú princeznú, neviem podľa mňa SUV je väčšie, ťažšie, spotreba vyššia, pokiaľ nejazdíš do terénov, za mňa nie, ale keď predsa a benzín tak japonské
Odpovedať
..Pri cene cca 20t. by som bral ,ako už kolegovia aj vyššie spominali ,tak nové auto. Možno by som rozmýšlal aj nad novým Dusterom napr.: https://www.autobazar.eu/detail/dacia...
Odpovedať
Článok sa načítava...
My smekupili v januari dustera lpg, druha najvyssia vybava s priplatkovou farbou, priplatkom za vyhrievanie sedaciek a bezklucove startovanie + balicek v ktorom bolo tazne, gumove koberceky a zasterky a zmestili sme sa pod 20 tisic. Zvezenie je velmi prijemne oproti starym rocnikom je uz aj dacia niekde inde.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

..Pri cene cca 20t. by som bral ,ako už kolegovia…
@mato981 Tešíš sa na novú DACIU keď ju kupuješ, ale ešte viac sa tešíš ak sa Ti ju podarí rýchlo predať!!!!!!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@mato981 Tešíš sa na novú DACIU keď ju kupuješ, …
@technik007 Nemyslím si. Kamarát má už 3-tieho Dustera 4x4 v poradí, je nadmieru spokojný a aj odporúča. Aj sa vyjadril, že až zodrie tohto, zase si kúpi Dustera. Pritom je to človek, ktorému sa darí v podnikaní, je zabezpečený a vôbec nemá núdzu o peniaze, žeby musel kupovať lacné autá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@technik007 Nemyslím si. Kamarát má už 3-tieho Du…
@petersd Ja osobne ho nemám, nemal som a ani nebudem mať... Stačilo mi ako kamarát ho kúpil a viackrát mi povedal že to bola najhoršia kúpa čo urobil...Už má Berlingo..Chodím kamarátovi čo má servis na výmenu oleja a nie prvý raz opravuje Dacie. Výhoda je tá že sú na to pomerne lacné ND. .No ale kto chce si ho kúpiť tak si ho kúpi..Nič viac nič menej..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marlo:

Vyberame auticko a mam z toho uz celkom gulas. Ce…
@marlo mrkl bych na Ssangyong Korando. My ho puvodne zvazovali.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marlo:

Vyberame auticko a mam z toho uz celkom gulas. Ce…
@marlo suv je zbytocne obrovske s nafuknutou karoseriou bez realneho miesta :D ked tak cross pozerat ... za mna co mam sam, mozem odporucit posledne rocniky 20/21 golf sportvan ...
Odpovedať
Daciu urcite nie do toho by som nesiel. To Ssangyong Korando vypada pekne len je to pre mna celkom neznama znacka. Asi vyber bude medzi atecou a i30cw .... viem su to celkom odlisne auta. Golf nie ... to potom by som bral passat... predsa viac miesta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@mato981 Tešíš sa na novú DACIU keď ju kupuješ, …
@technik007 zaujimave, znamy ma servis aj taxisluzbu a postupne cely vozovy park prechadza na daciu. Ako povedal sam, nekazi sa to viac nez ostatne znacky a naklady su nizke.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@technik007 zaujimave, znamy ma servis aj taxislu…
@sousedekovci89 "zaujimave""nekazi sa to viac nez ostatne znacky a naklady su nizke" Náklady sú nízke, ako som písal, lebo ND sú pomerne lacné..."nekazi sa to viac nez ostatne znacky "🫣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@technik007 zaujimave, znamy ma servis aj taxislu…
@sousedekovci89 https://www.cars.cz/autorecenze/auta/... Prečítaj si teda toto aká je úžastná DACIA....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@sousedekovci89 "zaujimave""nekazi sa to viac nez…
@technik007 takto,zbytočne sa strapňuješ starými vtipkami a vytahuješ tu recenzie z roku 2012 . No len pre info napiš nám aspon na čom jazdiš....nemaš ale kritizuješ ,lebo kamarat hento a kamarat tamto.....no schvalne daj info od kamoša čo konkretne mu vadilo na Dacii ,zaujimalo by ma to /len pre info mam Dustera LPG ,za 3 roky nabehane 100 tisic a auto normalne funguje/ -ja som zase počul ,že Ssangyoung ma vyššiu spotrebu a dlhsia dodacia doba ND.
Odpovedať
Za mňa Suzuki Vitara. Dnes skoro 10 ročne auta si držia cenu, ako žiadne. Japonská kvalita, veľkosť, bezpečnosť, spotreba, výhľad aj ceny servisu hovoria jasne, ale je to vec vkusu a treba si sadnúť a previezť sa aspoň v troch autách.
Odpovedať
Tiez sme rozmyslali ako rodinne auto pre 2 detske sedacky Nakoniec sme zvolili toyotu corollu kombi A to preto ze: Da sa kupit od 25000 Super vybava Hybrid = lacne vozenie Urcite vacsie auto ako i30sw Spolahlivost hybridu u toyoty
Odpovedať
@technik007 1. Ze ty si zjavne necital co som napisal o dusterovi? 2. Pusti si youtube mas tam kopu aj SK testov o priechodnosti dustera terenom. 3. 90% ludi co dustera ma s nim skonci tak nanajvys na polnacke takze relevancia recenzie onicom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marlo:

Daciu urcite nie do toho by som nesiel. To Ssang…
@marlo preto pisem golf sportvan a nie golf ! :D a passat je vyrazne drahsi ...ked uz by som mal vrazat so passatu, to aktualne maju fajne akcie na nove tourany ... a skor by som isiel do tej atecy, na nastupovanie do cross/suv si clovek rychlo zvykne ... ako cistokrvny kombik som mal vybranu corrolu ts ... :) ta je tiez okolo 20000-25000
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@technik007 1. Ze ty si zjavne necital co som nap…
@sousedekovci89 https://auto.pravda.sk/poradna/clanok... "Na obranu Dusteru však treba pripomenúť, že ide o jedno z vôbec najlacnejších SUV na trhu, takže očakávať od neho extra bezpečnosť a špičkové jazdné vlastnosti by bolo naivné.". Akurát na obranu..Táto recenzia z r.2023 je tiež o ničom...🫣@mato981 Slabé miesto: Duster váži podstatne viac, čo zvyšuje opotrebovanie podvozku. Týka sa to hlavne hnacích hriadeľov, riadenia, pružín a tlmičov. Niekedy je chybná funkcia nožnej a parkovacej brzdy. Všetky ročníky Dustera bojujú s emisným testom. Problémom je strata oleja, poruchy výfuku sú častejšie po siedmich rokoch. Autobild.De.. Ďalej s Tvojou Daciou TY NESMIEŠ vôjsť do podzemných garáží, ale pekne si ho nechať vonku..Na čom jazdím ja Ti napíšem, že to Dacia nie je a ani nebude v akýchkoľvek variantách a podobné produkcie Renault...Týmto končím akúkoľvek debatu na tému Dacia Duster...🤐
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@sousedekovci89 https://auto.pravda.sk/poradna/cl…
@technik007 V posledných rokoch bojuje s emisnými testami snáď väčšina vozidiel. Vôbec nie je výnimkou, že cez EK neprejde auto už na prvej EK. To, že LPG nemôže do podzemných garáži nie je vinou Dácie, ale nezmyselného SK-zákona. Zákaz je pre všetký značky. (napr. v zahraničí to neplatí). Ak pre niekoho je prezradiť, na čom on jazdí, tajomstvom najvyššej priority,... (a navyše v annonýmnej diskusii)... to podľa mňa nepotruje ďalší komentár.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od avantime:

Za mňa Suzuki Vitara. Dnes skoro 10 ročne auta si…
@avantime ak pisal ze rozmysla nad atecou, cx5kou alebo tucsonom, tak vitara je asi mimo vyber, kedze to je o triedu, resp. dve mensie auto
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?