Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@kejsix mne klima defrostuje kazdych 50min povinn…
@papulaa a ake to mas stare zariadenie ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

@papulaa a ake to mas stare zariadenie ?
@bksl 6mesiacov klima urcena na kurenie do -30st
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@stefan222 pri zohrievani kurenia blika ikona, ak…
@rudy1973 tak to zavidim, mojej sefke doma je stale zima a kurim min na 24st. a to lezim teraz na gauci pod dekou, ale zas v gatiach :D inac cekujem vnutornu jednotku dnes rano ze ci ocistim filter vodou aspon a lamely spiny zaprasene a filter cisty ta idem dat aj defrost dnu, nezabudajte sa v zime viac venovat vnutornej jednotke. vonkjasia sa postara o seba.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dexter89 Tam nemas riadny odtok ci preco Ti to t…
@kejsix zaujimavé tie podušky, len som rozmýšľal či to zvládne extrémne podmienky, vlhko a vodu... vyzerá to skorej do suchého prostredia tie podušky.. tie káble som chcel hlavne kvôli tomu, že to má ochranu aj proti vode a v podstate je to stavané do vlhkého prostredia... @bksl jj viem, že lepšie by to bolo dnu, len problém je ten kábel nejak dnu dostať, bez toho žeby som nejak vrtal do spodku vane ... myslel som, že keď to nalepím na spodok tak teplo stúpa hore bude tu vaňu v podstate vyhrievať od spodu + je to plech tak by to malo celkom ok viesť teplo neviem no určite lepšie by to bolo dnu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@kejsix zaujimavé tie podušky, len som rozmýšľal …
@dexter89 skus najprv odmrazit spodnu vanicku, nech je bez vody.. potom odsleduj, hned ako na klimu sadne namraza(lad) a urobi sa defrost, ci ti to vobec riadne odteka, alebo sa v tych kanalikovh na vanicke nahromadi voda a neodtecie -co by znamenalo,ze vanicka ma nespravny spad a tam ak by si aj dal ohrev, bude ohrievat akurat nahromadenu vodu -tu by som uz asi potom urobil 2-4 diery do vanicky/kanalikov, nech nahromadena voda odteka samospadom
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@dexter89 skus najprv odmrazit spodnu vanicku, ne…
@sumo01 jj toto mám odsledované... vyspadovane je to dobre , voda aj odteká zo začiatku celkom ok aj niekolko dni , keď su celodenne mrazy... problém je skôr slabý defrost... na úplnom spodku vyparnika ostáva vždy trocha neodmrazenej sriene, ktorá sa postupnými defrostami a hromadenim vody mení na ľad a ako na spodku výparníku ten ľad rastie, v istom čase ten ľad upchá aj odtok a už voda pri defrostoch neodteká cez otvor, ale hromadí sa dnu vo vani a samozrejme v mrazoch vo forme tvrdého ľadu... keď je už ho veľa siaha aj 3-4 cm zo spodku vyparnika smerom hore idealne by bolo nejako predĺžiť defrost , len to by chcelo asi zásah nejakého technika do riadiacej jednotky, a či sa to vôbec dá netuším ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 jj toto mám odsledované... vyspadovane je…
@dexter89 Je to vodotesne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dexter89 Je to vodotesne.
@kejsix ja uz som tu podusku objednal, ale teraz rozmyslam ako to zapojit najlepsie z napajania vonkajsej jednotky s nejakym casovacom, alebo dialkovym ovladanim este lepsie. Das tip? Ď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nicearty:

@kejsix ja uz som tu podusku objednal, ale teraz …
@nicearty Zalezi, aky si zrucny.. Mas napajanie vonkajsej jednotky stale? Pokial ano, odpichol by som to odtial... Mala krabicka s din listou, na nu casovac a vystup do serie cez termostat, aby nehrialo, ked bude plus. Dialkove by som nedaval, nevidim zmysel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 jj toto mám odsledované... vyspadovane je…
@dexter89 tak pockaj, kym sa ti malicko nahromadi troska namrazy naspodku a skus na parminut spustit chladenie na klime. Teplo odvadzane zvnutra von by mohlo(malo) rozmrazit aj vyparnik -ak by to fungovalo, tak spustit parkrat za den chladenie kvoli rozmrazeniu vonk jednotky by nemuselo byt az take zle riesenie -mozno lepsie ako akykolvek zasah do jednotky. A ked mate velke mrazy, nabuduce uz kupuj klimu s ohrevom vanicky a aj vanicky kompresora ;)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 jj toto mám odsledované... vyspadovane je…
@dexter89 Ten nedokonalý defrost výparníka je podľa mňa na reklamáciu u montážnej firmy. Teda ak to je v záruke. S chlapmi od tej firmy by som prípadne riešil dodatočný ohrev vaničky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@dexter89 Ten nedokonalý defrost výparníka je pod…
@toky1 mozno ani nie, vanicka ma len jediny odvod kondenzu/vody a to mi nepride ako klima stavana na vacsie mrazy...mozno chyba nieje v montazi, ale vo vybere na konkretnu lokalitu(teplotu) a na ucel(chladenie/kurenie). Predsa ak kupis klimu do -15, ktora nieje jasne na kurenie, je to "bezna" teplota, do ktorej "obyc" klimy funguju, tak ak mas vonku vacsie mrazy, klima to nezvladne a to sa taha aj s designom klimy vonkajsej jednotky, je mozne ze ten dizajn bol robeny nie zrovna na kurenie vo vacsich zimach a hlbsie pod bodom mrazu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@toky1 mozno ani nie, vanicka ma len jediny odvod…
@sumo01 @toky1 už ma napadlo aj zapnuť na kus chladenie, i keď neviem pochybujem žeby to 4 cm hrubu vrstvu ladu na spodku vane odtopilo ... to by muselo ísť asi to chladenie dlho ... naposledy som tam mal takú hrubu vrstvu ladu, že som tam nalial postupne 2 vedra horucej vody, kym to postupne povolilo po okrajoch a velke kusy ladu som vybral ... takže kym by sa to stopilo fuu ... skôr mi príde ako elegantne riešenie dať tam ten kábel abo tu podušku a povedzme v mrazoch raz za 2-3 dni keď tam je tenka vrstvička tak to na nejaku hodinku manuálne z domu zapnúť a odtopiť ľad... neviem či to je zrovna na reklamaciu ono aj samotní montažnici ma upozorňovali a odporúčali mi tam dať ten kábel pri montáži... ale na starej klíme som ho nedal a nikdy sa to nestalo aby sa poriadne neodtopila a všetko vždy odtečie... ale ako som písal už vyššie na staršej klíme je inak dizajnované aj samotné dno vane hoci viac rezonuje ale je ploché... + osobne som kábel od výroby a napojenú na klímu priamo nechcel... tam to konštruujú tak, že sa ti ten ohrev automaticky zapína keď je tuším pod 5°C +6°C takže 95% času podľa mna ten ohrev ide zbytočne... to fakt stačí raz za pár dní zapnúť a odtopiť vodu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 @toky1 už ma napadlo aj zapnuť na kus ch…
@dexter89 na midea ide ohrev/kabelaz ked je pod nulou, ohrev na 5 nema zmysel... Ale nevyskusas nevies, co ti brani testnut to a povedat nam vysledok, ludia tu budu mudrejsi😉 ako za mna, ked zacne klima odoberat vzduch z miestosti, kde mas cca 22 stupne, tak by nemalo nic branit aby sa cely vyparnik roztopil. Aspon raz to testni a skus, nemas co pokazit😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 @toky1 už ma napadlo aj zapnuť na kus ch…
@dexter89 na spodku vane mozno neroztopi, ale na vani ti velmi pradepodobne ostava lad, ze klima nedava defrost+ dole sa namrazi a nema odtok vody. Podla fotky sa ti dole kumulovala namraza na vyparniku a tam bol aj jediny odtok, ktory sa nasledne upchal, nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sumo01 @toky1 už ma napadlo aj zapnuť na kus ch…
@dexter89 Ak ovládaš tú problémovú klimu appkou tak skús updatnúť firmware, dať najnovšiu verziu. Možno to už niekomu robilo a vychytali to na IT oddelení. Nastaviť dlhší defrost by mohlo byť naj riešením ale chce to zásah do softu zo strany vývojárov. Ak má klimatizácia v manuále, že dokáže kúriť do -15°C tak to má zvládať včítane kompletného defrostu atď bez obmedzení, nie? Kebyže takéto problémy nastávali mimo teplotné limity uvedené v návode tak to by sa dalo rešpektovať.
Odpovedať
Mimochodom, ten topný kábel na dne vaničky nevyrieši nedokonalé rozmrazenie spodnej časti výparníka.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

Mimochodom, ten topný kábel na dne vaničky nevyri…
@toky1 neide ani tak o vyparnik ono ten ľad ostáva na posledných rebrach vyparnika tam ani v podstate neškodí ... Problém je keď sa ľadom upcha ten odtok a potom voda z kondenzu prakticky mrzne dnu a ten ľad akoby stúpal vyššie ... Prakticky ani to nevadí čo sa týka výkonu nič nebadam len problém vidím že keby som ten ľad nechal hromadiť tak teoreticky vyrastie až do výšky vrtule ... A vtedy by asi zaseklo ventilátor zato to po nahromadeni v podstate odtapam manuálne ... No len čakal som že keď to je novšia klíma tak také veci sa diat nebudú keďže na starej nikdy žiadne problémy nie sú rovnakej značky stačilo by žeby som udržal ohrev hlavne pri otvore na kondenz a podľa mňa by väčšina vody odtekala
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@dexter89 Ak ovládaš tú problémovú klimu appkou t…
@toky1 uz nieraz tu bolo spomenute, ze papier znesie vsetko :) do -15 maju aj klimy, ktore maju problem pri -10 a predpokladam, ze -15 teplota sa tam rata kratkodobo. Za mna skusit nechat nachvilu cool rezim, alebo volat montaznikov/servis, co odporucaju. Ak je klima po zaruke, vazne by som skusil opacny rezim/chladenie, to zohreje vyparnik a malo by roztopit min aspon lad na vyparniku, co uvolni odtokovy kanal
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@toky1 neide ani tak o vyparnik ono ten ľad ostáv…
@dexter89 Nemas z toho fotku? Mne to nejde do hlavy, preco sa Ti to deje. Ja na ziadnej vonkajsej jednotke nemam vyhrievanie vane a vzdy po defroste stecu na komplet, prakticky ostanu suche. Nemas tam nejake gumove zaslepky, ktore treba na zimu vybrat von? Ja som take na tych toshibach mal, ale mam to odtial vybrate celorocne, je mi jedno, kadial z toho tecie voda...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dexter89 Nemas z toho fotku? Mne to nejde do hla…
@kejsix fotku tu dal, spodna vana bola bez akychkolvek zaslepiek/dierok, jeden jediny odtok a spodok vyparnika lad -ktory vlastne upchal aj ten jeden odtok
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@kejsix fotku tu dal, spodna vana bola bez akychk…
@sumo01 kde? ja tu nikde ziadnu nevidim
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@sumo01 kde? ja tu nikde ziadnu nevidim
@kejsix niekde viac spatne..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dexter89 Nemas z toho fotku? Mne to nejde do hla…
@kejsix deje sa to len na tej jednej novšom daikine paradoxne ten starý ide v pohode štyri zimy a nikdy nebol problém s akýmkoľvek ľadom ... A tiež tam nemám žiadne vyhrievanie ani nič , papierová do -15 a kúrila v pohode aj pri -17 Podľa mňa tie novšie modely daikinov stoja za ... Dizajnovo sú krajšie vonkajšie jednotky ale to je asi tak všetko 😀 aj vnútorné novšie jednotky mi prídu blbsie ... Plasty viac pracujú a praskajú pri zmenách teploty je to asi proste viac oddrbane asi a asi cyklus dĺžky defrostu je nejak skrátený oproti starším
Odpovedať
Normalne som sa zlakol, ked ste ukazovali filtre, tak som to ocekoval aj ja. A teraz prekvapenie, dve jednotky za 3m obcasnej prace maju filtre zaprasene tak, ze volnym okom sa zistit neda, len na servitke pri jemnom zotreti zostal prach. Ale tretia jednotka, vyuzivana asi najviac mala prach uz aj volnym okom viditelny. Tu som umyl. Tak vdaka za takuto info.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hamonik:

Normalne som sa zlakol, ked ste ukazovali filtre,…
@hamonik toto uz tu bolo spominane castejsie...ak klima ide nonstop, respektive sa pouziva velmi casto, min raz mesacne oplachnut filter je urcite odporucane, nikdy nevies, co sa tam nalepi😀
Odpovedať
Inak do pekla, naozaj? Som myslel, ze modra strecha a toto forum, je bezpecne..ale ze aj tu sa cez forum posielaju kadejake sukromne spravy ma prekvapuje: Ahoj drahý, (evelyn.lopee111@gmail.com) Som rád, že vás spoznávam, dúfam, že je s vami všetko v poriadku. Som evelyn Lopez, podporujem, milujem a pokorne. Naozaj chcem získať dobrého priateľa, s ktorým môžem mať skutočný, zmysluplný a intímny vzťah plný lásky, vášne a romantiky. Prečítal som si tu tvoj profil, zaujímal som sa o teba a rád by som sa s tebou stretol na vážny vzťah, aj keď som vždy k dispozícii na písanie pošty kvôli podmienke mojej povinnosti. Všimnite si, že ani vek, ani etnické rozdiely nebudú prekážkou nášho vzťahu, čo potrebujem, je vaša láska, dôvera a starostlivosť a dám vám moju najlepšiu lásku. Prosím, dovoľte nám pokračovať v tejto konverzácii prostredníctvom mojej súkromnej e-mailovej schránky (evelyn.lopee111@gmail.com). Dúfam , že si čoskoro prečítam vašu poštu . tvoj
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

Inak do pekla, naozaj? Som myslel, ze modra strec…
@sumo01 rozmyslam, ze odpisem a spytam sa ako funguje klima, ci hreje poriadne, ci sa netvori namraza, ci nema problem s odtokom a ako casto si cisti "ten svoj filter"😂
Odpovedať
aj mne prislo presne to iste
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sumo01:

Inak do pekla, naozaj? Som myslel, ze modra strec…
@sumo01 robíme čo sa dá, daná osoba je už zablokovaná. Minule na nás útočili zo Singapúrskych serverov a spomaľovali servery veľkými požiadavkami. Úplne dnešným botom a útokom nevieme zabrániť do niekoľkých minút, ako by sa to aj dalo? Nie sme facebook s tisíckami zamestnancov. Som momentálne jediný fulltime programátor, máme jedného parttime programátora a 1 adminku, a to celé stíhame ešte robiť aj na ďalších 3 weboch. Pozrite napríklad v akom množstve sú boti na facebooku a youtube, a akú škodnú aktivitu tam vykonávajú. Dokonca si myslím, že sme ešte lepší vo filtorvaní obsahu, ktorý tu nemá čo hľadať.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?