Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
1
138
139

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@novan07 jednu 3.5kw staci na tvoje potreby a umi…
@stefan222 a ešte - akú značku by ste odporučil ak preferujem podparapetnú vnútornú jednotku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od novan07:

@stefan222 a ešte - akú značku by ste odporučil a…
@novan07 podparapetne by som siel do japoncov. Mitsu napr.a ano, 3,5kw pohode vam staci. A klinu na chladenie bez rozpoctu daikin ururu seria. Ma nasavanie z vonku a aj zvhlcuje
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@novan07 podparapetne by som siel do japoncov. Mi…
@stefan222 preskúmal som Mitsubishi aj Daikin, ale toľko do toho nemôžem investovať. Mám hranicu max. 1500 eur aj s montážou, tak asi zostanem pri tom Vivaxe.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@novan07 podparapetne by som siel do japoncov. Mi…
@stefan222 preskúmal som Mitsubishi aj Daikin, ale toľko do toho nemôžem investovať. Mám hranicu max. 1500 eur aj s montážou, tak asi zostanem pri tom Vivaxe.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od novan07:

@stefan222 preskúmal som Mitsubishi aj Daikin, al…
@novan07 S parapetnými nemám skúsenosti ale mám Vivax R a Vivax Q a som s nimi spokojný, čiže Vivax ako značku odporučím v pohode. Čo by som si strážil na Tvojom mieste - napoj ju na elektrinu tak aby si videl spotrebu online. Super by bolo kebyže tam máš neustále pripojenie na net s wifi, cez ktorú by si vedel klimu aj ovládať cez appku vo fone. Smart zásuvka alebo nejaký smart istič by ti mala dávať neustále info o tej spotrebe. Toto ja napríklad furt čekujem, nemôžem si pomôcť, som chorý na čísla.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@novan07 S parapetnými nemám skúsenosti ale mám V…
@toky1 Mám tam wifi a smart zásuvku a na nej olejový radiator, takže miesto neho len pripojím ten 3,5 kW Vivax s wifi modulom. A sám som zvedavý ako sa bude správať tá parapetná jednotka. Očakávam, že by mohlo byť výhodou, že fúka aj na podlahu, teda pri zemi. Aj keď je mi jasné že teplý vzduch v konečnom dôsledku stúpa hore.
Odpovedať
Dobry den vedeli by ste mi poradit nejaky multisplit (2 vnutorne jednotky 2,5 - 3,5kw) k celorocnej prevadzke. Najdolezitejsi parameter aby to malo nejaky pohybovy senzor ( v oboch rezimoch prevadzky) a vzduch siel mimo osob. SCOP od 4 a energeticka trieda aspon A++ v cene okolo 2500€
Odpovedať
Profilova fotka
Takto vyzerá v poradí štvrtá sezóna a faktúra pri kúrení len klimami v elektrickom dome bez plynu ...komplet spotreba dosiahla najnižšie hodnoty od nastahovania sa posl. 5 rokov na niečo cca5,3MWh/rok v čom je komplet elektrina na všetko , vrátane varenia , kúrenia klimami na 23 stupňov, a ohrevu TÚV... Posledné 2 roky nepoužívame ani krb ... Vychádza to zhruba 76€/mesiac paušál na ele ... Treba ale vziat v úvahu veľmi mierne až teplé zimy posledné roky...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

Takto vyzerá v poradí štvrtá sezóna a faktúra pri…
@dexter89 ahoj, ja sa fakt cudujem, ze si do takejto optimalnej spotreby nenechas napojit solar. Nepotreboval by si ani vela panelov, kludne 10 tych velkych. Investicia teraz aj s montazov vyjde do 5000 aj s dotaciou a rataj okresanie platby na 20e +-. Ak sa nezmeni cena el. Do 10 rokov to mas naspat a asi by to malo poficat aj dlhsie ako 10r.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@dexter89 ahoj, ja sa fakt cudujem, ze si do take…
@hamonik silno nad tym uvažujem, ale najprv chcem elektromobil aj ked vacsina ma od toho odhovara (ale mne to dava dost velky ekonomicky zmysel aj od klim ma niektori odhovarali) potom bude davat FVE este vacsi zmysel ... :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@hamonik silno nad tym uvažujem, ale najprv chcem…
@dexter89 ano, mas pravdu, ak planujes elektro, tak potom ta konfiguracia solaru je podstatne ina. Aky mas priemerny denny najazd na benzine? Ja by som elektro asi vyuzil na denne dochadzanie. Ale na dlhe trasy nie :-( Raz mesacne s detmi davam 400km jazdu na sup a pri plne nalozenom elektre to na raz nedam a robit preto zastavku 1hod aby som dorazil je v tejto chvili pre mna obmedzujuce. Bezne davam BA-Chorvatsko cca 850-950km s jednou polhodkou na vycikanie. Deti zvyknu vyspat, tak taham, pokym spia. Tu ma to elektro zatial velmi odradza.
Odpovedať
Chorvátsko autom vymeň za povedzme Turecko letecky. Mám pocit, že cenovo tam už veľký rozdiel nieje 😉 Sám som neveril ale je to tak. Tiež som 8 rokov jazdieval dovolenkovať do HR.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mate niekto skusenosti s klimamy gree clivia a alpicair premium pro? V zivote som o nich nepocul ,ale maju zaujimave cenovky
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@dexter89 ano, mas pravdu, ak planujes elektro, t…
@hamonik jj chápem ja denne priemerne jazdím max do 50km ... Do práce to mám cca 10-15km podľa trasy, plus nejaké obchody ... Chodíme sem tam na ,,chatu ,, tá je 110km plus výlety s rodinou zväčša do 100km Slovensko nebrázdim na služobné cesty mám služobne auto ... Plus v rodine máme aj tri spalovaky tak si to požičiavame popravde a striedame ... Ja som si prepočítal že do 15000€ by som vedel kúpiť menšie elektro auto jazdené ročník 2018-20 s dojazdom 250-300km čo by mi bohate stačilo ... Rátam s úsporou na servise a pohonných hmotach ročne aj na úrovni 2000€ ako keby som kúpil spaľovacie auto... Hoci aj o 5000€ lacnejšie v rovnakej kategórii ... Veľa ľudí aj tu na MS aj v rodine má ale od toho odhovara ... Samozrejme hlavne ľudia čo o tom vedia len z počutia ... Takže ja ako najtvrdohlavejsi v rodine si asi aj tak spravim po svojom a kúpim to na 99% Ono aj v robote plánujeme akurát na strechu FVE nad 20kwp kde budú slušne prebytky od jari do jesene ... Predpokladám že budem vedieť bez problémov nabíjať aj v práci ak sa nič nestane a projekt nepadne ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@hamonik jj chápem ja denne priemerne jazdím max …
@dexter89 tuším voľajako haprujú dotácie na FVE
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@dexter89 tuším voľajako haprujú dotácie na FVE
@toky1 prave spustili podavanie ziadosti o preplatenie na zelenadomacnostiam. Tak aby ste to stihli ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Chorvátsko autom vymeň za povedzme Turecko leteck…
@toky1 uz tiez lietam, tento rok kreta. Minuly rok mi prisla lacna ako v BA.Ale ked sa da, tak mimo to idem na 5 dni sem tam s rodinou aj mimo funus.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Mate niekto skusenosti s klimamy gree clivia a al…
@jedendvatri neporadim ti. Ja mam daikina aj kvoli hluku a zatial po sezone hlasim, ze som spokojny.
Odpovedať
V podstate sa rozhodujem medzi multisplitmi od Daikinu - Perfera 2,5kw a Gree Clivia 2,7kw Do dvojpodlazneho pasivu 58m² a 48m² ,na kazde poschodie jednu jednotku 2,5kw Cenovy rozdiel je 1200€ a parametrove su velmi podobne Obe maju A+++ a A++ ,hlucnost vnutornej jednotky od 19-40db , s vonkajsou je na tom daikin 46db a Gree 50db , tiez SCOOP ma Daikin 5,1 a Gree 4,6 Obe disponuju nejakym specialnym filtrom na zabijanie virusou. Jedine plus pri Daikine vidim pohybovy senzor ,ze nefuka do priestoru s ludmi ,lebo to mi vadi Ale zase Gree ma 3D fukanie vzduchu ,cize sa nastavi fukanie do hora a teoreticky by mal byt problem vyrieseny Ci su tieto mini rozdiely hodne 1200€ sa mi nezda , jedine ze by boli dalsie postrehy, ktore mi unikaju medzi cinou a japoncom
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

V podstate sa rozhodujem medzi multisplitmi od Da…
@jedendvatri mám perferu multisplit a popravde , neviem či by som nešiel radšej do gree... Alebo keď to chces na vykurovanie tak nejakú už asi hyperheating klímu ... alebo o radu nižšub a lacnejšiu comforu Ja nemôžem ako nič zle na daikin povedať ale popravde starší o radu nižší daikin comfora mi príde ako lepší aj čo sa týka dizajnu vnútorných jednotiek aj plastov ... Paradoxne plasty c novej perfere nejako pracujú a praskajú omnoho viac ako v staršej comfore čo mám odsledovane u seba ... A čo by som od klímy v ejto cenovej kategórii neočakával ...plus aj v zime som tu písal o Tom namrzani vonkajšej jednotky čo sa u comfory tiež nikdy nestalo ... Inak klíma je fakt tichá až na to praskanie plastov a neviem ako kuri aj chladí to dobre ale osobne by som už do perfery nesiel .. v podstate som ju bral hlavne preto že na môj účel ako jediný ponukali najmenší výkon 1,5kw na jednotku ... Ale keď tebe treba 2,5kw tak tie multisplity vieš vyskladať z rôznych značiek
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

V podstate sa rozhodujem medzi multisplitmi od Da…
@jedendvatri ja mam emuru, povodne som chcel perferu, ale tu zena razne odmietla, tak bola ochotna akceptovat emuru, teraz rozmyslam, ze do bytu by som dal cinana mideu breezeless s tou lamelou pred vyduchom. Na byte by to iba chladilo. Ale to uz pozeram aj po cene.
Odpovedať
Chcel by som sa spýtať, ako mate na vonkajsich jednotkach umiestnene cidlo vonkajsej teploty? Mam čerstvo spojazdnenu klimu od toshiby a cidlo je zo zadnej strany zvonku, tak ze nan priamo svieti slnko cca 3 hodky okolo obeda...momentalne ukazuje vonkajsiu teplotu 30stupnov a pritom reku ukazuje teplotu nasavaneho vzduchu 22 co je aktualne realne.... Ako ovplyvňuje tato vonkajsia teplota chod jednotky? Vie niekto?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

Chcel by som sa spýtať, ako mate na vonkajsich je…
@cukrik25 nemas tam ifeel ze si prepnes termostat na ovladac? A co sa tyka klim tak zas sa opakujem ale haier ma naj pomer cena vykon. Je uber ticha. Ma top cistiace programy ale priznam sa nemeram jej spotrebu. A nem i feel. Ovladac do ruky je tragedia. Riadim ju ale cez wifi
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@cukrik25 nemas tam ifeel ze si prepnes termostat…
@stefan222 ako by mi pomohlo prepnutie na ovladac? Ved ten je stale vo vnutri...
Odpovedať
1
138
139
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?