Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 klima ti moze bezat dlhe roky s tak kra…
@papulaa tak toto je možno moj problém. Respektíve odpoveď na"moj problém"
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 klima ti moze bezat dlhe roky s tak kra…
@papulaa a pri tej druhej si dal uz dlhšie. Bol to ,teda je to rozdiel?
Odpovedať
Pravdepodobne budem mať možnosť porovnať to.pri premiestnení tej jednej jednotky to bude dlhšie ako teraz.urcite 4m. V tomto prípade je potrebné nechať aspon tak ako to ma toky1? Alebo to už môže ísť s jednotky priamo do lišty?
Odpovedať
K...a. Príde profesionálna firma,človek zaplatí za montáž nemalé peniaze,a aj tak to s prepáčením odflaknu.Hlavne,že vyskúšali.Fúka?Hreje? Ok.Tu sme skončili .Dovi
Odpovedať
ja mám vonk. jednotku , oproti vnutornej, jeden slimák , žiadne lišty, klíma chladí , kúri , všetko funguje ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

ja mám vonk. jednotku , oproti vnutornej, jeden s…
@rudy1973 veď aj mne kúri,ako som už písal. Nechcem sa už opakovať,ale tie vybracie a vrčanie v stene mi vadí.Možno za to môže materiál -drevodom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rudy1973 veď aj mne kúri,ako som už písal. Nechc…
@joma3333 aj mne pri rozbehu trošku vybruje, je to ako z autom, pri studenom štarte :-D , ak sa zohreje , tak pradie , u mna tak isto u klímy , za 5 min. aj zabudnem , že som ju zapol ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@joma3333 aj mne pri rozbehu trošku vybruje, je t…
@rudy1973 ,,👍🙂👍
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa a pri tej druhej si dal uz dlhšie. Bol t…
@joma3333 pri druhej jednotke ina firma urobila slimak pri vonkajsej jednotke Zmenu porovnat neviem lebo som daval druhu klimu ktora je samo o sebe tichsia
Odpovedať
Teraz dom pre zaujímavosť zmeral dĺžku rúrok z vonkajšej do vnútornej, Ma to dĺžku 250cm.Neviem ake dlhe je ešte napojenie ho vnútri vnútornej jednotky.Takze možno ešte plus to.
Odpovedať
Ja mam cca 6 m. Ale to som tak chcel respektive aj musel mať. Klímu mám par týždňov.
Odpovedať
K dlžke rúrok, som sa kdesi dočítal, že každá klíma ma svoj predpis na min a max dlžky. Ak prekročíte min, tak vraj počuť vo vnutornej jednotke ako keby bublotajúcu vodu, pri prekročení max, znižujete účinnosť, vraj už nemusí tak dobre kuriť alebo chladiť. A ešte taka drobnosť, každá klímatizácia ma tieto hodnoty iné.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od hockto:

@dzankamizu ved ta uspora je vacsinou to jedine, …
@hockto Ved jasne, ale vacsinou sa potom nepozeraju na nevyhody. Tie som popisal vysie, kto je s nimi OK nech to pouziva, ale primarne tie klimy niesu urcene na dlhodobe vykurovanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzankamizu:

@hockto Ved jasne, ale vacsinou sa potom nepozera…
@dzankamizu tak klima je primarne urcena na zmenu teploty v interiery, ci uz smerom dole alebo aj hore, takze je urcena aj na dlhodobe vykurovanie. To uz je potom na spotrebiteloch ci su ok s ostatnymi vlastnostami
Odpovedať
Profilova fotka
dlzka rurok je obmedzena len pouzitym kompresorom a mnozstvom chladiva :). V zasade, dava sa minimum 3m (ale len kvoli prenosu hluku a vibracii, funguje to aj s menej). Max je obvykle 15m, kvoli vykonu pouziteho kompresora. To co buble nie je voda, ale chladivo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@dzankamizu tak klima je primarne urcena na zmenu…
@hockto isto, ale 99% ludi pouziva klimatizaciu na chladenie. Na vykurovanie su ine, vhodnejsie riesenia. Niekomu to moze vyhovat, ale mne urcite nie. Mal som to rok a stacilo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

dlzka rurok je obmedzena len pouzitym kompresorom…
@mgx ako to je potom s mediom, keď je jednotka predplnena na 5m rúrok?Montážnici to odsaju? alebo ako ?je to znovu použiteľné?
Odpovedať
Profilova fotka
@joma3333 nie. Pracu s R-plynmi definuje zakon. Nechce sa mi ho citovat, nastudujte si alebo precitajte hocijake chladiarenske skripta. System prace sa od R22 nezmenil, menia sa len parametre roznych Rplynov.
Odpovedať
Mate niekto skúsenosti s pripojením klimatizácie Sinclair terrel k aplikácii smart life? Teda ak to niekto skúšal a podarilo sa. Alebo to spolupracuje len s appkou ewpe smart?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Mate niekto skúsenosti s pripojením klimatizácie …
@joma3333 uz mas ten istic na din listu? Tam budes mat pisane, ewelink (sonoff) slebo tuya/smartlife. Ani flashnutim to nejde, jedine Tuya na tasmotu. Alebo to pripoj cez HA, zalezi aky je dovod ze to chces hodit do smartlife appky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 uz mas ten istic na din listu? Tam bude…
@dominguezah ok.ak nejde,tak nejde. Ja len, že všetko mať v jednej app. Práveže merače mam sonoff,a nedavno som dokupoval vnútorné smart teplomery,(Aliexpress)a až neskôr som si všimol, že tie idu cez smartlife. Takže ďalšia app . Ale akože prostredie majú obidve pekné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah ok.ak nejde,tak nejde. Ja len, že vš…
@joma3333 mam tieto dva merače
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 mam tieto dva merače
@joma3333 mas ich wifi alebo na zigbee protokole tie ostatne? Ked by si to chcel mat pod jednym tak home assistant. Ale musel by si tomu povenovat viac casu. Tam si vies potom integrovat vsetko a vytvarat sceny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 mam tieto dva merače
@joma3333 v pondelok budem montovať presne tieto merače Aké máš s nimi skúsenosty?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@joma3333 v pondelok budem montovať presne tieto…
@tamasj Akože napísať "skúsenosty" s y je podľa mňa rekord 👌
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@tamasj Akože napísať "skúsenosty" s y je podľa m…
@toky1 škoda registrácie, miesto toho aby si poradil, si robyš srandu z pravopisu a z kade čoho iného Všetko iné riešiš len to co treba to nie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@tamasj Akože napísať "skúsenosty" s y je podľa m…
@toky1 mal by si si dat otázku? Čo tu vlastne HĽADÁŠ? Keď chceš prevokovať, mislim že máš problém viacmenej sám zo sebou! Podľa mňa ťa mala mamina ešte donosiť v taške lebo niesi kompletný!
Odpovedať
😆 Ešte si pridal pár gramatických výkvetov ale rekord si tentoraz nezlomil. Ale dík za snahu 👌
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@joma3333 v pondelok budem montovať presne tieto…
@tamasj za mňa spokojnosť. Pridávam pár foto.Funguju zatiaľ dobre. Akurát dobre je už potom kupovať všetky smart vyrobky(teplomer,vlkhomer atď),tak aby pracovali v rovnakej app. Ja mám merače v ewelink,teplomer v smartlife. Alebo potom ako píše @dominguezah dať to všetko do google assistant.Ale to som skúšal,je to trošku zložitejšie,ako len tieto obyčajne app. Ale skúsim sa tomu povenovať aj ja.
Odpovedať
Takže podarilo sa mi to spojazdniť cez Google home. Akurát som si nie istý, či sa dajú spotrebiče plne ovládať,ako cez ich app. Na klimatizáciach funguje on-off,a nastavenie ventilátora(fukanie). Neviem či sa dá aj viac.Poskusam.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?