Problem s kotlom viessmann

Zobraz úvodný príspevok
prosim neviete poradit s kotlom viessmann vitocell 100? 6:20 hod zacina tukot a dudenie, ktore sa širi celym domom, takto to v pravidelnych intervaloch pokracuje az do noci cca 11:00 hod? Na noc zvuk ustane. Minuly rok sme mali ten isty problem. Kotol precistili chemiou, dudenie prestalo, no tukot nie. Zohnat schopneho technika je asi nemozne :( Pridavam i video, tukot je na zaciatku a na konci videa. kotol je kondenzacny, nebol lacny. Mame ho 7.sezonu a pravidelne je robena technicka prehladka/udrzba (kazdy rok). Dakujem za kazdu radu. video https://www.youtube.com/watch?v=Yu5GD...
Odpovedať
@mgx Aj s tým s Tebou súhlasím, lenže pri tomto kotli už nejakých -30Pa začína robiť bordel.Takže ani tá max. tlaková strata(ak je myslený týmto termínom podtlak v nasávaní dymovodu)keby bola dodržaná, v mojom prípade nič nerieši. To zariadenie proti pôsobeniu vetra som spomínal aj v predošlom a chcel by som také niečo nainštalovať(keď na to budú prijateľné poveternostné podmienky), otázka ale je, do akej miery dokáže eliminovať to pôsobenie vetra. A na moju obranu 🙂 -toto otvorenie revízneho otvoru nie je konečné riešenie, len som si overil, čo u mňa vyrába problém cyklovania, mám tento kotol prvú sezónu a zisťujem ako to funguje a snažím sa dostať pod kontrolu niektoré záležitosti, pretože Viessmann servis na to zvysoka... Keďže o cyklovaní KK a riešení tohoto problému sa popísalo kade-tade množstvo príspevkov, pridal som aj ja jeden. Ospravedlňujem sa za opovážlivosť 😢
Odpovedať
@jjc99 @mgx takze dany experiment som vyskusal a pomohlo to aj u mna, cyklovanie aj napriek vetrisku ktory dnes mame prestalo. Samozrejme ani ja nie som happy ze som to riesil takto ale aspon som v pivnicnych priestoroch zabezpecil odvetranie. Suhlasim s jjc99 ze viessmann sa na to vysral a nie je schopny dany problem ani identifikovat a nie to odstranit. Zamrzel ma jeho pristup a komunikacia so zakaznikom. Kazdopadbe ked som sa ich aj pytal ci existuje nejaka ochrana na dymovod proti vetru, tvrdili ze nie. Ked som sa pytal ci je to mozne softwarovo upravit tak isto ze nie, skratka mam sa s tym zmierit. Oni by same o sebe tie pocty startov ani nevadili, ale problem je ze ked 48 hodin kotol kvoli vetru viac nejde ako ide lebo cykluje tak teplota v dome klesa. @mgx pises moznost 2. ze softwarovo upravit, vies mi dat k tomu nejaky detail co od nich mam ziadat? Diky obom.
Odpovedať
Profilova fotka
@stokibb treba riesit pricinu, nie nasledok, tzn. velky podtlak v dymovode. alternativny fw ti asi nikto neda, aj ked existuje, minimalne pre siemens LMS14/15. pre viessman som zial nevidel, ale netvrdim ze nie je. Este teoreticky by mozno bolo riesenie osadenie klapky do vyfuku a jej riadenie. Ale klapku pre dymovod D80 pre koaxialne oddymenie som zial nevidel (netvrdim ze take daco neexistuje).
Odpovedať
@stokibb Softvérové riešenie tohoto problému !NEEXISTUJE! pri tomto spôsobe riadenia horáka. Jediný spôsob je inštalácia zariadenia proti vetru na vyústenie komína, zatiaľ som ale nič vyhovujúce (a hlavne spoľahlivé) nenašiel. A dávať do výfuku riadenú klapku(@mgx), to si zasa odporuješ svoje predošlé príspevky o upchávaní dymovodu. To by som skôr súhlasil s riadeným "falošným" prisávaním-ale načo to zbytočne komplikovať 😉 . Som rád, že si si aj Ty overil (@stokibb), že na vine je veľký podtlak v odsávaní, teraz už len nájsť to správne zariadenie na komín. Ak by si na niečo narazil a prípadne aj odskúšal, daj vedieť. Dík.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od jjc99:

@stokibb Softvérové riešenie tohoto problému !NEE…
@jjc99 Zdravim pani . Pred mesiacom sa mi pokazil KK Geminox Zem 2-17 ( 16 rocny ) . Po kupe kotla Viessmann Vitodens 200-W evidujem problemy s ktorymi ste sa borili aj Vy tu hore . Podarilo sa vam zohnat nejake zariadenie proti vetru ? Pripadne ine riesenie ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od renderr:

@jjc99 Zdravim pani . Pred mesiacom sa mi pokazi…
@renderr Vyzerá to tak, že testovacie riešenie sa stalo riešením konečným, teda revízny otvor v dymovode mám trvalo otvorený a kotol funguje bez cyklovania za každého počasia. Nenašiel som žiaden vyhovujúci komponent. Kontroloval som podtlak v dymovode aj pri bezvetrí - je dostatočný, to znamená, že cez otvorený revízny otvor si dymovod stále prisáva vzduch a teda do kotolne nejdú žiadne splodiny z horenia-asi mám dobrý komín:-). Každopádne po skúsenostiach s možnosťami prispôsobenia kotla na vykurovaný objekt a energetickú náročnosť prevádzky hovorím: NIKDY VIAC VIESSMANN!!!!!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?