Cyprusovec leylandský na živý plot - máte niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Chcel by som sa opýtať, či máte niekto Cyprusovec leylandský - Cupressocyparis leylandii vysadený ako živý plot. Páči sa mi viac ako tuja a rozmýšľam, že by sme ho vysadili, lebo aj rýchlo rastie a nemal by byť náročný. Tiež by som poprosil tip na záhradníctvo, kde ste ho kúpili. Ďakujem.
Odpovedať
1
6
7
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zazzina to je vec pohľadu ,pre praktickú stránku…
@duzu uplne sa mi mozog zavaril po docitani tvojho prispevku :-D neviem teraz - nepomylil si si diskusiu alebo si spojil dva prispevky dokopy? :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdena_samaj:

@duzu pockaj pockaj, ako co s tym maju prosim ta …
@zdena_samaj tebe nepripadajú opozeraný ked je tam niekto cez 30r a stále melie to isté ako pokazená platňa
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zazzina to je vec pohľadu ,pre praktickú stránku…
@duzu tak je to ako píšeš vec názoru, ale teda ja tiež nie som zástancom tují, nepáči sa mi to, skôr keď živý plot, tak napríklad z vavrínovca, avšak tam treba ho strihať, aby mal pekný tvar, ale keď vyrastie, tak je pekný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan6872:

@duzu tak je to ako píšeš vec názoru, ale teda ja…
@jan6872 pozrel som viacej diskusií ktoré tu vyskočia na pravej strane a vavrínovec podľa tých foto je len o málo redší ako bežná obyčajná tuja , zbadal som v jednom rade že je tam zamiešaný asi nedopatrením u predajcu, na prvý pohľad som ani netušil ťe je tam a strihá sa rovnako celý rad a nemám dojem že je medi nimi veľký rozdiel, iné by to bolo pri nejakom listovom nie ihličňanom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zdena_samaj tebe nepripadajú opozeraný ked je ta…
@duzu Ved je to pravda, ale nevidim na to, aby sme do tychto diskusi tahali este aj politiku a neviem co. To si nechaj na komentovanie prispevkov na fb 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rastlinky_sk:

@už sme odpovedali cez zákaznícky servis a potom …
@rastlinky_sk Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Chceme vysadiť Gd rider ako solitér. Akú vzdialenosť medzi nimi a ako ďaleko od plota? V návrhu sú 3 ks ale mám obavy, že tam nebude toľko miesta. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od diana121:

@rastlinky_sk Dobrý deň. Bola by som vďačná za V…
@diana121 Hnojenie teraz na jeseň nie je nutné. Predpokladáme, že boli vysadené do záhradného substrátu alebo kompostu, v ktorom sú už obsiahnuté živiny a tie vystačia na 2 mesiace. Na jar začnite so štartovacím hnojivom s vyšším obsahom dusíka, potom môžete používať aj horkú soľ alebo univerzálne hnojovo na ihličnany.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od valenca:

@rastlinky_sk Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o rad…
@valenca GR sa vysádza solitérne 1 m od seba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rastlinky_sk:

@valenca GR sa vysádza solitérne 1 m od seba
@rastlinky_sk ďakujem😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

http://www.modrastrecha.sk/blog/katrin21/album/by…
@katrin21 tie cyprušteky sú krásne. My sme teraz zasadili 3 ks....majú byť ako solitér . Teraz sú vysoké 150 cm a vyzerajú ako metly😁. Kedy ich môžem strihať aby boli také kompaktné ako Vaše? Dali sme ich od seba cca 140 cm, snáď to bude ok🙏
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobrý deň všetkým, mohlo by to patriť do tohoto vlákna. Cyprusovec leylandský - škodca, pleseň resp. huba na konárikoch. Pán @rastlinky_sk, prípadne aj niekto iný, kto sa s takýmto niečim už stretol, prosím o radu. Je to živý plot z cyprusovca leylandského, cca 30 ks stromčekov - vysoký asi 2,7m. Živý plot je orientovaný približne východo-západne. Z južnej strany plotu, na slnečnej strane ( je to od cesty), sme objavili na konárikoch nejakú bielu hmotu resp. penu ? Pozrite sa prosím na priložené fotky. Je to asi na troch miestach a v dolnej časti stomčeka. Pri ich potrasení začali okolo poletovať nejaké osy, resp. lietajúci hmyz. Na strieškach betónovej spodnej časti plotu je aj nejaký výtok. Pozrite sa prosím na fotky, čo je to podľa vás - nejaký hmyz, škodca, huba, choroba ? Napíšte mi prosím prípadne radu, ako sa toho zbaviť. Ďakujem vopred za odpoveď 🙂.
Odpovedať
@strole Aj ja som to našla na zopár stromoch.. Zistili ste čo by to mohlo byt? Dik
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od strole:

@strole Aj ja som to našla na zopár stromoch.. Zi…
@strole čo mi poradili, tak vraj sú to nejaké štítničky. Treba postriekať - Mospilan, Karate Zeon a pod. Zopakovať po 10-14 dňoch, ale vždy prestriedať tie prostriedky a možno aj viac krát postriekať. Jeden postrek som urobil, teraz bude druhý a uvidíme. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od charlierous161:

@strole čo mi poradili, tak vraj sú to nejaké ští…
@charlierous161 mne poradili vystriekat najprv vošky, potom postriekať proti mravcom, ktoré si ich tam pestujú na nektár, a na nich sa kŕmia osy. Tak vynicit vošky a mravce.
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?