Betonove patky pod pergolu

Zdravim, vedeli by ste mi poradit aky beton mam kupit, ked idem robit betonove patky pod pergolu? rozmer patky chcem 40x40cm, hlbka minimalne 50cm. Viete odporucit aj beton co viem kupit bezne v Obi/Bauhas/Hornbach ? dakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakub_re:

Zdravim, vedeli by ste mi poradit aky beton mam k…
@jakub_re A čo tak zemný vrut? 50cm je málo, to nebude nezámrzná hĺbka... https://www.merkurymarket.sk/vrobok/c... Alebo https://www.merkurymarket.sk/vrobok/b... A podobne...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@jakub_re A čo tak zemný vrut? 50cm je málo, to …
@frantisekca V BA nezamrza zem viac ako 50cm
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@frantisekca V BA nezamrza zem viac ako 50cm
@yuri66 Písal, kde tu pergolu chce stavať? Navyše, nejde iba o zamŕzanie, ale aj o pôdu, jej zloženie. Normatívy pre Slovensko si nájdeš aj sám... Navyše, sú aj iné (vhodnejšie?) alternatívy namiesto betónu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@jakub_re A čo tak zemný vrut? 50cm je málo, to …
@frantisekca dobry den, ohladne zemnych vrutov, myslite ze by dostatocne splnali fuknciu pre drevenny pristresok 4x2m, stlpiky 90x90cm? Rozmyslam nad nimi ako alternativu, len mam obavu pri silnejsich vetroch, ktore su u nas pomerne caste, aby mi to neuletelo...dakujem za nazor
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkop:

@frantisekca dobry den, ohladne zemnych vrutov, m…
@matkop Asi ste chcel napísať 90x90 mm, ale nepíšete žiaľ o dĺžke/hĺbke. PS Rozmer prístrešku je pomerne malý, tam nebudú mať vruty problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@matkop Asi ste chcel napísať 90x90 mm, ale nepíš…
@stowasser pardon, ano 90x90mm vdaka...dlzka/hlbka neviem preto sa pytam na nazor. Co som nasiel su najcastejsie dva typy (foto) a su v dlzkach okolo 500 az 750mm. Ak vravite, ze rozmer je pomerne maly, tak dlhsie by nemali byt problem? Ktory z dvoch by bol vhodnejsi? Vdaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkop:

@stowasser pardon, ano 90x90mm vdaka...dlzka/hlbk…
@matkop Predpokladám, že nemáte skúsenosti s vŕtacími vrutmi, preto by som použil tie zatĺkacie (vpravo), ktoré sa len zabijú do zeme. Robili sme nedávno prístrešok na prívesný vozík a kupoval som také v Obi o rozmere 750 x 91 x 91mm za symbolickú cenu 5€/ks.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakub_re:

Zdravim, vedeli by ste mi poradit aky beton mam k…
@jakub_re kup si najlacnejsi beton v bauhause, obi, hornbachu, pozri kde maju zlavu. ale budes potrebovat na jednu patku tak minimalne 6-7 vriec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?