Kúrenie

Zdravím mal by som otázku ohľadom termostatu, mam kondenzačný kotol ale však každých 2 až 5 min zapína kotol že klesá teplota v izbe . Kúrenari povedali ze tak klesá teplota , že treba izolovať dom , žiaľ môj názor je ,že nemôže tak rýchlo klesat teplota v dome. Poraďte skúsenejší.
Odpovedať
1
2
5
Aky termostat, aky kotol, ake kurenie, kde je termostat umiestnený a nastavena teplota, ekviterm?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

Aky termostat, aky kotol, ake kurenie, kde je ter…
@rudy1973 zdravím honeywell ,kondenzačný kotol radiatory Wolf myslím 35 kW alebo 41 kW nesom isty, 23.5 stupňa, ekviterm neviem .
Odpovedať
2 minúty a hneď sa zapne .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

2 minúty a hneď sa zapne .
@marosko121 treba rozšíriť histereziu, máš asi na najmenšej moznej tj. -0.1 C° a +0.1°C Treba vacsi rozptyl...dom ma veľké teplotné straty, tým pádom rýchlejšie chladne. Ak dáš väčší rozptyl nebude kotol tak casto zapínať. A zatepli strop.nam to velmi pomohlo .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 treba rozšíriť histereziu, máš asi na…
@willinko23 strop mam znížený akurát dom není zatepleny , kde viem nastaviť ten rozptyl?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 strop mam znížený akurát dom není zat…
@marosko121 v termostate ,servisne menu,alebo pozri manuál. My nemame zateplené tiez,len som dal 40 cm vaty na strop.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 v termostate ,servisne menu,alebo poz…
@willinko23 podomnou není vykurované myslím, že tam je problém. Mam poschodový dom . Menu tam co kde ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 v termostate ,servisne menu,alebo poz…
@willinko23 podomnou není vykurované myslím, že tam je problém. Mam poschodový dom . Menu tam co kde ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 podomnou není vykurované myslím, že …
@marosko121 kazdy ovládač je iny,treba manuál,ason na nete pozriet ako sa to nastavuje. Spodok nemame vykurovany ani my,ale potiahol som potrubia od radiátorov do spodnych miestností,tym pádom tam uz nie je az taka zima ,ako tam bola, kým šli hore...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 kazdy ovládač je iny,treba manuál,aso…
@willinko23 ja tam nemám však žiadne ani rúry nič asi tam pridám radiátory.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 ja tam nemám však žiadne ani rúry nič…
@marosko121 pod kuchyňou a obyvackou bolo cca 8°C a v pivnici cca 5°C ,teraz, keď sú tam rúrky,tak je tam stabilne 15°C ,radiatory sme nedavali, zbytočne topiť ,ked tam nikto nie je.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 pod kuchyňou a obyvackou bolo cca 8°C…
@willinko23 ale čo tam mám dať keďže rúry sú inde . Musím pridať.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od marosko121:

Zdravím mal by som otázku ohľadom termostatu, ma…
@marosko121 Treba docieliť aby nevypol, pokiaľ v dome nie je teplo. Väčšia hysterezia na izbovom termostate... ktovie aký spodný výkon má kotol atď
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@marosko121 Treba docieliť aby nevypol, pokiaľ v …
@blacksr kotol nefunguje na 100 percent ale oba na polovičný výkon len je veľmi silný, V dome ako teplo je ale zapína stále každé 2 minúty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 ale čo tam mám dať keďže rúry sú inde…
@marosko121 ono ak sa spína kotol,kolko máš radiátorov? A máš hlavice na max? Pretože ako sa tu spomínalo, môžeš mat veľký spodny výkon,a kotol nahreje vodu skôr,ako radiátor stihne odovzdať teplo.a spiatocka uz je horuca skoro tak ako vystupna tepltota...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@blacksr kotol nefunguje na 100 percent ale oba n…
@marosko121 Takže vy ste k tomu kotla na tuhé doplnili kotol na plyn? (Ostatní: sú 2 obsiahle diskusie k tomu.)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@marosko121 Takže vy ste k tomu kotla na tuhé dop…
@blacksr áno ale ten na TUV nepoužívame.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 ono ak sa spína kotol,kolko máš radiá…
@willinko23 radiátorov mam 13 hlavice.su na plno a spiatocky sú priskrtene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 radiátorov mam 13 hlavice.su na plno …
@marosko121 tak spiatočky máš prečo priskrtene? To otvor tiež,az ked vybalansujes kotol môžeš škrtiť,aj to najprv cez hlavice až keby to nefungovalo, môžeš experimentovať so spiatočkou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@marosko121 tak spiatočky máš prečo priskrtene? T…
@willinko23 takže čo mám urobiť kotol je vraj v poriadku mam naň záruky prišli plynári a ze vraj mam zatepliť dom mieša sa.ze vzduch a mam citlivý termostat tak neviem co mam robiť teraz.mam už 2000 m3 spotrebu .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 takže čo mám urobiť kotol je vraj v p…
@marosko121 Ako som Vám písala pred rokom, než ste začali naslepo experimentovať: PONÚKAM VÝPOČET A NÁVRH alebo si to dajte navrhnúť tam u vás. (pôvodná cena neplatí)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@willinko23 takže čo mám urobiť kotol je vraj v p…
@marosko121 už tu boli asi tri rady. Spravilo sa niečo z toho?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@marosko121 už tu boli asi tri rady. Spravilo sa …
@marsdm aké?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@marsdm aké?
@marosko121 nastaviť termostat na vyšší rozptyl teplôt, otvoriť spiatočky, vtregulovať systém, znížiť straty zateplením, dať si to skontrolovať, navrhnúť opatrenia.. Vysoká spotreba plynu znamená že teplo uniká preč, lebo keby tam zostalo, tak buď sa pri stálom kúrení zvýši teplota v miestnosti alebo vypne kotol a nekúri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@marosko121 nastaviť termostat na vyšší rozptyl t…
@marsdm zdravím na termostate neviem nastaviť rozptyl ? Honeywell T4 T4H110A1081 mam a nikde nepíše kde to nastaviť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosko121:

@marsdm zdravím na termostate neviem nastaviť roz…
@marosko121 A určite spína termostat ten kotol? Nemôže byť to spínanie zapríčinené vysokým spodným výkonom kotla a cyklovaním kotla...?
Odpovedať
Profilova fotka
@marosko121 odfot typovy stitok kotla. TS domu je aka, pripadne +- rozmery. Zakladas 3 temy dookola, ocakavas riesenia ale na otazky neodpovedas....
Odpovedať
Ako nastaviť ten rozptyl lebo skúšal som a nefunguje termostat spina rovnako každých 5 až 7 minút. Mam ho na najchladnejsom mieste . Aktivoval som aj optimalizáciu nič žiadna zmena .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@marosko121 odfot typovy stitok kotla. TS domu je…
@mgx štítok kotla spiatocky otvorene teplota kotla 65 momentálne a termostat stále zapína aj keď je na mieste kde by nemala.klesat ta teplota.
Odpovedať
Keď mi servisak povedal cenu za termostat Bosch 200 € tak 😳, aj pre Wolf su origo https://www.wolf.eu/sk-sk/profi/produ... a tam by sa dali využit ine funcie kotla ktory má asi 41 kW 😬
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?