Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Tak som si pozrel nejaké klimatizácie na rýchlo. Tá Midea Gaia vyzerá zaujímavo no viac ma zaujala Daikin Ururu Sarara. Ta by mala mať aj prachový filter. Ma niekto Daikin Ururu Sarara doma? Dnes som šiel za autom,ktoré dosť dymilo. Mal som zapnutú klímu a nič som necítil. Taktiež necítim žiadne zápachu z vonku aj keď idem okolo družstva a vonku je smrad. Keď to dokáže klíma v aute podľa mňa by to mohla zvládnuť klíma aj doma ,či?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bmw:

Tak som si pozrel nejaké klimatizácie na rýchlo. …
@bmw samozrejme, klima ti v dome nenasava vonkajsi vzduch, trubkami sa siri iba chladiace medium.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@bmw samozrejme, klima ti v dome nenasava vonkajs…
@sousedekovci89 doštudovať.... zrovna sa pyta na typ klimy ktora aj nasava cerstvy vzduch...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bmw:

Tak som si pozrel nejaké klimatizácie na rýchlo. …
@bmw To, že necítiš je pozostatok z doby covidovej 😂
Odpovedať
Takto sa u nas klimuje ked je manzelke zima pri 25st :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@sousedekovci89 doštudovať.... zrovna sa pyta na …
@cukrik25 beriem spat, netusil som ze take klimy su, vzdy aj ked bola niekde predpriprava to nolo 2x med, kondenz ovladaci kabel 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bmw:

Tak som si pozrel nejaké klimatizácie na rýchlo. …
@bmw prachovy filter má každá klíma aj tá najlacnejšia čína čo existuje na trhu :) @stefan222 ja dnes napodobne dovolenka, v dome prijemnych 23 stupňov ... a pride žena z roboty už pootvarane vetračky a vysáva ... zdroj tepla ! priamo v dome 😀 ale zas čo by sme bez žien robili ... dokiaľ by som nebol po členky v prachu, asi by som vysávač nezapol
Odpovedať
...zariadenie ktoré nasáva/vyfukuje vzduch z exteriéru/interiéry pričom ho zohrieva/chladí sa nevolá klimatizácia ale AKTIVNA REKUPERÁCIA... ps: BMW nie si náhodou Lukáš ? 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@bmw prachovy filter má každá klíma aj tá najlacn…
@dexter89 Sorry nemyslel som prachový ,ale protizapachovy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od antoni_sk:

...zariadenie ktoré nasáva/vyfukuje vzduch z exte…
@antoni_sk Nie som Lukáš a ja hľadám klimatizácia z rekuperáciou. Napríklad toto Daikin Ururu Sarara Len chcelo by to menší výkon na moje malé izby
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bmw:

@antoni_sk Nie som Lukáš a ja hľadám klimatizácia…
@bmw aj naitec ma sanie z vonku. Radsej dokup mitsu losnay ak.mas miesto na stene
Odpovedať
Dnes ma prijemne prekvapila klima AUX . Na ECO mode stale chladila, kompresor i vonkajsi ventilator slapaly a odber 74W. Pri turbo mode v interiery 27, nastavene max 16C odber 200W.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Rekuperaciu by som do klimy nemontoval ak sa da. Jednoznacne normalnu centralnu reku. A ak mas vo vybere Ururu Sarara to si iny frajer, ja si teda myslim, ze zarabam dost dobre ale nad Ururu by som neuvazoval ani vo vlhkom sne :D Ale preco nie zas. Taky Skovy mercedes medzi klimami :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Dnes ma prijemne prekvapila klima AUX . Na ECO mo…
@rkorba to je velmi slusne, mne ide midea oasis 2.5kw na okolo 100w. Skusim este ECO mod
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Dnes ma prijemne prekvapila klima AUX . Na ECO mo…
@rkorba mas tam moznost eco modu 25,50,75%? Ak ano, aku mas zvolenu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@rkorba mas tam moznost eco modu 25,50,75%? Ak an…
@sumo01 asi nemam je to zakladny model a navod som este nevidel :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@sumo01 asi nemam je to zakladny model a navod so…
@rkorba to ani ja moc nestudujem😊 u mna ked stlacim ECO raz, zapne eco.mod, ak ho stacim znovu, ukaze percenta.. po nastaveni eco 50% klesla spotreba na 9.6w -to je max tak ventilator na minime🤔 uvidim/otestujem zajtra cez den
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@rkorba to ani ja moc nestudujem😊 u mna ked stlac…
@sumo01
Odpovedať
Tak dam este jeden poznatok k eco modu, dakujem @rkorba , na eco som uplne zabudol.. klima nastavena na 26 stupnov, bez eko chladila miestnost na 23 - co sa mi zdalo dost malo(v ponimani pocitu).. ak som pridaval teplotu, teplotu v miestnosti to moc neovplyvnilo, ak som sa dostal na klime na 27,5 tak uz to snad ani nechladilo. S eco modom na 50% aktualna spotreba 85w a teplota v miestnosti 24 stupnov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

Tak dam este jeden poznatok k eco modu, dakujem @…
@sumo01 funkciu ventilátora mám iné tlačítko :-) Co sa mna tyka, tak si myslim, ze kompresor sa na ECO trapi nizkymi otackami a tuto funkciu pouzivat nebudem, len pre informaciu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@sumo01 funkciu ventilátora mám iné tlačítko :-) …
@rkorba a preco si myslis, ze nizke ot su pre kompresor trapenie? Nerypem, fakt sa pytam, lebo ma ziadny dovod nenapadol...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rkorba a preco si myslis, ze nizke ot su pre kom…
@minoo mazanie kompresora. Ani spaľováku nerobí dobre keď dlhodobo ide na voľnobeh.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@minoo mazanie kompresora. Ani spaľováku nerobí d…
@rkorba ale spalovak je iny pripad... A ak nepocitas vybracie a ich neziaduci vplyv, mas prevadzkovu teplotu a vies ju udrzat (na sahare asi nie), moze bezat na volnobeh cely den, olejove cerpadlo ma dostatocny tlak na volnobehu... A aky je teda vplyv nizkych otacok na mazanie pri kompresore? Lebo mne to pride praveze opacne, ze mensie otacky, menej pracovnych cyklov, mensie zahrievanie, mensie opotrebenie...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rkorba ale spalovak je iny pripad... A ak nepoci…
@minoo mne napr. Tiež jeden chladiar vravel , že lepšie je vraj keď kompresor šľape na vyšší výkon, preto mi odporúčal ,,len,, 3,5kw namiesto väčšiny predajcov čo mi pchali 5kw @rkorba to je zaujímavé taký odber a isto išiel kompresor ? Mne napr. najmenej multisplit 1,5kw čo som nameral bolo pri chladeni tuším 180w keď išla len jedna z multisplitu keď ide len čisto ventilátor na vnútornej jednotke berie 36W tuším ... Inak včera som mal ,,rekord ,, letnej spotreby fakt bol hic aj tropická noc ... Klíma išla celý deň miestami aj dve a spotreby dokopy skoro 7kwh Tá 1,5kw chladí veľmi dobre dokonca by som povedal že prakticky podobne ako 3,5kw comfora ... Mám ju nastavenú na 23 a keď zavriem dvere v tej izbe kde je (12m2) do minúty vypne cykluje a v izbe je 21,5 a klíma neide vôbec...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@minoo mne napr. Tiež jeden chladiar vravel , že …
@dexter89 osobne som bol skontrolovat vonkajsiu jednotku, lebo som tomu neveril. Ventilator tocil, vyfukoval teply vzduch a kompresor vrcal, vnutorna jednotka fukala 12C vzduch (okolity 20C/pivnica). Moze to byt tym ze je to novy model vyrobeny 2023. AUX Freedom ASW-H12C5C4/FZR3DI-B8 3,5kW
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rkorba ale spalovak je iny pripad... A ak nepoci…
@minoo to bolo obrazné porovnanie, v klime chladivo obsahuje olej a keď ho málo preteká cez kompresor zákonite je tam menšie mazanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@minoo to bolo obrazné porovnanie, v klime chladi…
@rkorba viem ako to myslis, ale ten kompresor ma nejaky pracovny cyklus, nejake nasavanie a vytlacanie, nvm presne aky je, ci je tam nejaky piest a valec, alebo nejaky druh rotacneho cerpadla. A za jeden cyklus vzdy prejde tymi komorami rovnaky objem. Ci je tych cyklov za minutu viac, alebo menej. Ak teda na jeden cyklus staci X litrov chladiva/oleja, na vytvorenie filmu na povrchoch, preco by malo byt horsie, ked je tych cyklov za minutu menej (nizsie otacky)? Ci na tych kompresoroch vznikaju nejake netesnosti pri nizkych otackach, ze objem pretekajuceho chladiva kompresorom (nie reg. ventilmi) nie linearne zavisly na otackach? Tak jednoducho povedane, prejde menej chladiva lebo sa pomalsie toci - ale na jednu otacku prejde rovnako vela...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rkorba viem ako to myslis, ale ten kompresor ma …
@minoo znie to logicky, ale ziaden chladiar nedoporucuje nizke hranicne otacky kompresora.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@minoo znie to logicky, ale ziaden chladiar nedop…
@rkorba ved to, ze ja som aj o dychani murov pocul od tehliarov... Neviem... moze to byt urban legend, nemusi, treba nejakeho technika detailnejsie vyspovedat...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@sumo01 funkciu ventilátora mám iné tlačítko :-) …
@rkorba tych 50% je eco mod s otackami ventilatora to nema nic spolocne😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?