Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
1
142
143
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rkorba ved to, ze ja som aj o dychani murov pocu…
@minoo no mne to hovoril technik od daikinu niečo v tom zmysle presne jak hovorí rkorba plus aj že v mrazoch pri kúrení nemám moc vypínať klímu nech ide nonstop ... Asi ten olej v tom chladive stuhne ale neviem či to tiež není ,,urban legend,, ja zapínam aj v mrazoch e nebadám žiaden rozdiel ... Akurát že štart trvá dlhšie @rkorba tak to je zaujímavé fakt no keď si počul kompresor tak ok ... Mne niekedy keď zapnem tak ide ventilátor dnu aj na vonkajšej ale vzduch ide ešte len mierne chladný a potom začne vrčat kompresor jeho typickým vzduchom a už vidím že to začína poriadne chladiť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@sumo01 funkciu ventilátora mám iné tlačítko :-) …
@rkorba no tu neviem, ci sa kompresor zrovna trapi, tie kompresory budu asi uz niekde inde.. mi pride ako hlupost aby vyrobca daval eco mod na klimu a zaroven tym "nicil" kompresor kvoli nizkym otackam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@minoo no mne to hovoril technik od daikinu niečo…
@sumo01 kazdy limitny stav je pre zariadenie zly ci sa jedna o max otacky, alebo minimalne z dlhodobeho hladiska na to nie je zariadenie stavane. @dexter89 teraz som bol znovu v zahradnom a nastavil som rovnake parametre a klima v turbo mode zrala 1300W, tak asi merak vcera nemal svoj den ... :-)
Odpovedať
Moderne riadiacky klimatizacii si poradia aj s dlhodobym stavom na nizkych otackach tym, ze v pravidelnych intervaloch pridavaju frekvenciu, aby uvolnili nahromadeny olej v chl. okruhu. Moja Gree Amber 2.7kW klesa pocas noci k 6Hz, cez den nejde nizsie ako na 15Hz, ale aj tak riadiacka v pravidelnych intervaloch vyhuli frekvenciu kompresora na 33Hz. Netreba z toho robit vedu, konstrukteri tychto zariadeni vedia co robia. Musi to byt blbuvzdorne za kazdych podmienok a pre kazdeho pouzivatela. Prikladam graf frekvencie kompresora pocas chladenia za poslednych 24hodin
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

Moderne riadiacky klimatizacii si poradia aj s dl…
@supiiik Odkial cerpas data o frekvencii ? Mam amber nordic tak ci to tiez niekde najdem
Odpovedať
Mne napr haier ked.dam.v apke Eco mode tak vypne vswtky funkcie ako smer lamely a ani teplotu neviem zmenit ale jedine co tak nastavy ventilator na Max. Cize zrejme znizi kompresorovu ucinost a len bombuje vnutorny rotor. To uz asi nocny rezim by bol viac eko. Ja ako v zime ta aj v letr nastavim teplotu a automaticke otacky a nerusam do nej. Ona si prdka a ide. Inac ako cistite odtokovu hadicku tu z vnutornej jednotky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@supiiik Odkial cerpas data o frekvencii ? Mam am…
@papulaa Nie, standardne tieto data nie su k dispozicii, jedine bud cez origo Gree diagnostiku, ale ta len zobrazi frekvenciu, nekresli grafy. Ja mam na to vlastne udelatko https://www.modrastrecha.sk/blog/supi...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

Mne napr haier ked.dam.v apke Eco mode tak vypne …
@stefan222 tak kazda klima ma asi vlastny Eco mod.. u mna bol ven na auto, aj sa tak choval podla potreby, standardne nastavenia boli k dispozicii.. takze je to asi od klimy, co dokaze ponuknut/zvladnut
Odpovedať
Ak chcete windfree a dokonca niektore deflectory maju aj neake tie filtre https://www.aliexpress.com/w/wholesal...
Odpovedať
Našiel som ešte jednu klimatizáciu s aktívnym vetraním. Naitec Stellair 3,5 kW s AKTÍVNYM VETRANÍM Nikde ale neviem nájsť objem vzduchu ktorý sa vymení za hodinu. Zatiaľ vyhráva Ururu Sarara 2.5kw aj keď si musím nejaké údaje ešte zistiť. Ideálne by bolo niečo 1.5kw keďže izby v podkroví majú veľmi málo m³. Pohrávam sa s myšlienkou normálnej klimatizácie bez aktívneho vetrania ale a lokálnou rekuperáciou.Nieco takéto Lokálna vetracia jednotka Recuair DC40H Premium. V podstate sa jedná o to ,že v podkroví sú dve izby v ktorých a bude bývať a dve kancelárie,prípadne jedna kancelárie a druhá bude veľký šatník. Nejedná sa mi o nejakú návratnosť ale o komfort. Ak má niekto niečo podobné alebo nejaké pripomienky rád si prečítam.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bmw:

Našiel som ešte jednu klimatizáciu s aktívnym vet…
@bmw a nevyjde ťa lacnejšie a komfortnejšie keď dáš osobitne klímu hoc nižšiu radu daikinu a zvlášť lokálnu rekuperáciu ? a možno to bude fungovať aj lepšie a komfortnejšie a cenou by si možno bol na úrovni čo dáš za tú prémiovú ururu sahara ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@bmw a nevyjde ťa lacnejšie a komfortnejšie keď d…
@dexter89 Do podkrovia dám určite lacnejšie verzie. Tam má každá izba len pár M3 vzduchu. Do kancelárie ani netreba lokálnu rekuperáciu. Musím nájsť nejakú tichu decentralnu. Obývačko kuchyňa je prepojená cez schody s podkrovim. Keby som dal 5kw alebo 7 kw Ururu malo by to vychladiť všetko. V obývačke lokálna rekuperácia čo sa týka hluku nevadí . Pochybujem ,že by prehlusila televízor. Do záchoda a kúpeľne dám normálne ventilátory na odťah. Dole budem mať krb ktorý bude ťahať vzduch z vnútra,ale ten sa bude zapínať len cez zimu a minimálne pretože stará vždy zaspí skôr ako mladá. Digestor má uz spravený otvor na priamy odťah cez strechu. My máme problém s pocitovou teplotou. Včera sme prišli domov ja som chcel zapnúť klimatizáciu pretože mi bolo moc teplo stará si dala sveter vraj zima. V aute ju vždy posadím dozadu lebo mi pinda do klimi. Nech si vzdadu nastaví koľko chce.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Chcem sa spýtať na predpripravu na klimatizácie. Idem zatepľovať podkrovie teraz. Treba urobiť nejakú predpripravu na klimatizáciu alebo stačí až keď pôjdem zatepľovať fasádu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bmw:

Chcem sa spýtať na predpripravu na klimatizácie. …
@bmw tak konzolu je dobre osadit aspon. potrubie tiez super ak by si natiahol teraz. jednotka sa osadi ako posledna ked uz bude aj farba na fasade. eletriku mas vonku vyvedenu? a ideal je ak by si sifon na odtok vedel schovat do izolacie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@bmw tak konzolu je dobre osadit aspon. potrubie …
@stefan222 Nemám elektriku vonkuiba na bránu a vonkajšie osvetlenie
Odpovedať
Pekný deň Mám otázku na Vás, ktorý mi viete možno pomôcť, odpovedať. Montovali mi v marci klimatizáciu,cez dotácie. Teraz sa to konečne spustilo Volal mi chlapík s firmy,ze si potrebuje nafotiť štítky na vonkajšej jednotke a vnútornej. Akurát to že na vnútornej jednotke bolo niekolko nálepiek(štítkov ) ktoré som odlepil. Odložil som si len tieto a prilepil teraz späť. Je to štítok ktorý potrebuje?(Foto) Ďakujem za radu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Pekný deň Mám otázku na Vás, ktorý mi viete možn…
@joma3333 ano, model by mu mal stacit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 ano, model by mu mal stacit
@stefan222 a aké štítky by tam ešte mali byť, teda ake tam boli.nepametam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@stefan222 a aké štítky by tam ešte mali byť, ted…
@joma3333 tak on mozno potrebuje hlavne serial number a to tam nemas, co je divne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 tak on mozno potrebuje hlavne serial nu…
@stefan222 nebude sériové číslo to co som označil na foto?
Odpovedať
1
142
143
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?