Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa dobré ráno prajem Ospravedlňujem sa, ale…
@joma3333 Tak este jednoduchsie ...ked mas moc silnu klimu ( jej minimalny prikon je vysoky , dajme tomu 700w ) tak sa ti klima zapne a doma ti kuri 5min a potom sa vypne lebo strasne rychlo vykurila priestor a teplotne cidlo jej ukazuje ze dosiahla pozadovanu teplotu Ale za dalsich 5min poklesne tak teplota ze musi znova zacat kurit a toto sa opakuje (cykluje) Ked sa ti klima takto zapne pocas hodiny viac krat znizuje sa ucinnost a zvysuje opotrebenie kompresora Pre klimu je najlepsie nech je zapnuta 24h s tym ze sa ani raz nevypne kompresor alebo sa vypne len par krat Neviem to napisat jednoduchsie tak hadam si pochopil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 Tak este jednoduchsie ...ked mas moc si…
@papulaa Mimochodom, rovnako to je pri plynových kotloch to cyklovanie pri privysokom spodnom výkone.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 sprav si z toho priemer plus zapocitaj …
@dominguezah pozdravujem Zbieram, zbieram,a stále málo tých informácií ohľadom cyklovania. Vyššie si písala, že Vám ide tá klima stále. Mám to chápať,ako že ide vkusne,aj 5-6 hoď apod.? Celý ten čas hreje,teda fúka vnútorná jednotka? Aky máte dom?Kolko kw ma jednotka.A kolko m2 zhruba vyhrieva.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah pozdravujem Zbieram, zbieram,a stále…
@joma3333 co tam este chces mat za informacie ohladom cyklovania? to nie je nieco co by si vedel nejak extra ovplyvnit, proste ak ma tvoja klima vysoky spodny vykon pre tvoju nehnutelnost, tak ti bude cyklovat
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah pozdravujem Zbieram, zbieram,a stále…
@joma3333 vkuse 24 hodin, do maja. Alebo ako teraz nedavno boli vysoke teploty tak cez den nesla a ked ju cistim. Ale inak je zapnuta nonstop. Nonstop fuka, ale cez den ak je nastavena na 21 tak zacne poobede cyklovat. Preto davame vyssie teploty. A vtedy ide bez cyklovania( ze sa vypne vonkajsia jednotka a vnutorna uzavrie lamely hore) a ide konstatne na od 180-230 prikone. Domcek je drevodom mensi, 100m2 a cely dom vykuruje vpodstate,ak nie je pod nulou( vtedy zapiname aj druhu). No byvame na juhu SVK takze momentalne tu uz mame vonku 11 stupnov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@joma3333 co tam este chces mat za informacie ohl…
@hockto zdravim. Ani nie že moc nechápem.len rozmýšľam, keď počítajú danne kw na m2,mal by som mať klimu ešte silnejšiu ako mam.Je pravda že asi je veľký rozdiel v drevodome a muranom dome. Netvrdím že na muranom je izolácia slabšia,no v drevodome,čo mám ja ,je hrúbka steny cca 35cm,a nemá sa to teplo kde akumulovat.naopak v muranom aspoň niečo absorbuje do stien.. To znamená že plochu ktorú vykurujem 3,5kw jednotkou,mohlo ísť niečo úplne slabé?2kw?Ani jeden predajca-dealer-firma,neriesili spodný vykon. Vsetci len m2 . 10m2=1kw. Podľa tohto by som mal mať cca 5kw a viac.(obývačka,kuchyna chodba spálňa) Preto stale dotazujem. Možno ma ukľudní to, že väčšina ľudí s tepelným čerpadlom vzduch vzduch,je na tom podobne ako ja.
Odpovedať
@dominguezah som na tom podobne. Drevodom 100m2(+20m2terasa.) Mám dve jednotky obývačka 3.7kw. Spálňa 2.5kw. Ta v obývačke sa pustí na 20-30 min.a potom sa vypne,zavre lamelu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@hockto zdravim. Ani nie že moc nechápem.len rozm…
@joma3333 ja mam 3,5kw LG a vykurujem 90m+ a teraz ako je teplo, tak pri 24stupnoch nastavenych na klime a 23stupnoch v miestnosti kde klima je, cykluje... Co s tym mozem spravit? Nastavit klimu na 25 a prekurovat, ale to by pomohlo len docasne, alebo nastavit klimu nech kuri napr len 2x denne, ale tam mas zase znizeny teplotny komfort, lebo sa ti hybe +-2 stupne teplota v dome pocas dna
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 vkuse 24 hodin, do maja. Alebo ako tera…
@dominguezah A vtedy ide bez cyklovania( ze sa vypne vonkajsia jednotka a vnutorna uzavrie lamely hore) a ide konstatne na od 180-230 prikone. No lamely uzavrie celkom len ked ju vypnem. Ked nahreje,len ich pridvyhne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah A vtedy ide bez cyklovania( ze sa vy…
@joma3333 firmu nezaujíma cyklovanie firmu zaujima aby sa ty ako zákazník nesťažoval že ti nainštalovaná jednotka nedokáže vykúriť daný priestor a to je jedine si zákazník ako ty dokáže odsledovať. Samozrejme zase to hrotíte, klíma Robí to čo má a ako má nastavením od výrobcu. Zapnúť užívať a nematurovať nad tým.
Odpovedať
Proste u mna to je tak, že cca20-30min fúka,a potom 2-3hod+-, nefuka(5-8st.von)..Či a ako vtedy pracuje vonkajšia jednotka, neviem V noci ju vypinam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 firmu nezaujíma cyklovanie firmu zaujim…
@rkorba asi máš,pravdu, čím viac informácií, tým viac hlava v smútku. Len sa snažím získať nejaké info,ak je to možné, využiť jednotku čo najefektívnejšie
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Proste u mna to je tak, že cca20-30min fúka,a pot…
@joma3333 takze ti necykluje a zbytocne riesis
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 firmu nezaujíma cyklovanie firmu zaujim…
@rkorba Presne ako pises ziadnu firmu nezaujima aky ma klima najnizsi vykon/prikon ale podla rozlohy tvojho domu ti navrhnu raku klimu ktora by ti mala vykurit dom aj v -15 Moja prva klima bolal Vivax r 5kw vykurovala 100m2 a nechal som si poradit od montera lebo som o klimax nic nevedel Postupnym citanim roznych for a zistovanim ako ma dobra klima fungovat som zistil ze som si vybral zle Klima sa zapinala a vypinala aj 6x za hodinu ked bolo teplo (jedine riesenie bolo pouzivat i feel co znizilo pocet startov na 2 ale komfort bol nizsi) Minulu jar som klimu dal na chalupu ako zalozne kurenie popri krbe a domov si kupil gree 3.5kw ktora je na kurenie uplne iny level
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah som na tom podobne. Drevodom 100m2(+…
@joma3333 ked zodvihne tu lamelu dohora pozeraj prikon v appke vtedy zistis. Druha vec, na aku teplotu to mas nastavenu. Ale uz ako aj papulaa hockto pise ako sa vyhnes cyklovaniu je prekurovanie. Ja prekurujem nakolko cez den nam bezi FVE a potom na vecer vypnem ked je vyssia nocna teplota. Alebo len znizim teplotu na vecer.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba asi máš,pravdu, čím viac informácií, tým …
@joma3333 Keď chceš Čo najefektívnejšie tak si Nastav 22 stupňov, Zapni stupen ventilatora Quiet a nechaj ju tak. Keby ti bola zima tak dai ventilátor na auto, nič viac riešiť nemusíš len si sleduj spotrebu A môžeš mi za ušetrené poslať fľašu :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 Keď chceš Čo najefektívnejšie tak si Na…
@rkorba Prečo myslíš, že v režime quiet (a na 22°) je klima najefektívnejšia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 Keď chceš Čo najefektívnejšie tak si Na…
@rkorba niesom si isty ci quiet rezim je najekonomickejsi U mojej ked dam quiet prikon o par watov stupne a prietok vzduchu je mensi Co mam odsledovane tak najnizsi prikon mam na 2st fukania cize ta ucinnost bude lepsia na 3-5 st to uz zvysuje prikon Takze flasa moze ist mne 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@rkorba Prečo myslíš, že v režime quiet (a na 22°…
@toky1 @papulaa chlapci mate Sinclair Terrel ako ja a @joma3333? Nemate, tak v klude sedte a suchajte nohami :-) Pri Quiet mi klesa vykon kompresora na skoro minimum a teda i celkovy prikon. Flasa znova u mna :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 @papulaa chlapci mate Sinclair Terrel ako …
@rkorba ja mám terrel.3.5 a 2 5kw. Tak môžte prísť vypiť ku mne
Odpovedať
@joma3333 mam nastavene na 23st, fukanie najslabšie+quiet.Vtedy mi app píše prikon cca600w. Na tej 2.5 kw to isté,a prikon 350-400w. ta je pustena,ale celý den zafuka asi 2-4x. Asi lepšie keď je takéto počasie,uplne vypnúť.alebo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 mam nastavene na 23st, fukanie najslabš…
@joma3333 Máš v to drevo dome aspoň dlažbu či zase niečo lahke? Vypneš zdroj tepla a za hodinu zima.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 Máš v to drevo dome aspoň dlažbu či zas…
@rkorba dlažba iba kúpeľňa, technická+vstupna chodba. Inak všade lamino.No momentálne teraz,to teplo vydrží.cez noc mi klesne cca 2st.(von 0°C). 21.30 sa obidve klimatizácie vypnú uplne.Zapinam o 6.00hod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba dlažba iba kúpeľňa, technická+vstupna cho…
@joma3333 ja som mal rovnako podobnu dilemu z co najlepsieho nastavenia klimy a asi. 2 mesiace som to testoval pri roznych nastaveniach. Ked niesu mrazi tak to mam nastavene takto 1.na prizemi ( vykurovanych 90m2, 3,5kw klima) nastavene na Heat, 22'C a otacky 1, niekedy 2( quiet je este jeden najnizsi stupen pred 1) v case od 6:00 do 0:00 2. Na poschodi heat, 22'C, quiet, 6:00 - 0:00 Ked su mrazy tak su klimy pustene 24h a teplota nastavena na 23´C a vsetko ostatne tak ako som popisal vyssie Pri tychto nastaveniach mi klima vpodstate necykluje a vypne sa mozno 1x za 2hodiny ked vykuri na pozadovanu teplotu aj to len asi na cca 15min. Ked som mal zo zaciatku nastavene otacky na auto tak klima isla aj na plny vykon, potom sa vypla, zbytocne to viac hucalo a cyklovalo.
Odpovedať
Ahojte,máte niekto klímu Gree U crown 3,5 kw verziu ? Neviem najst aké sú minimálne a max.prikony v kw, ďakujem za každé info
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

Ahojte,máte niekto klímu Gree U crown 3,5 kw verz…
@miso7979 na mojej sinclair terrel 3.5 píšu prikon 900w. Momentálne pri tomto počasí mam prikon 600w
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

Ahojte,máte niekto klímu Gree U crown 3,5 kw verz…
@miso7979 mám klimatizáciu kratko,ale veľa záleží od počasia s nastavenia. Ja tu ešte stále otravujem,ako čo najlepšie a efektívne využiť jednotku,
Odpovedať
Ja rozmýšľam nad Gree preto zbieram informácie čo najviac to ide
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

Ja rozmýšľam nad Gree preto zbieram informácie čo…
@miso7979 ono je to v podstate to isté
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@miso7979 ono je to v podstate to isté
@joma3333 Sinclair Terrel?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?