Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Vyššie hodnoty 50 cm of vrtule, hned po zapnuti...
Odpovedať
Ahojte,mate niekto skúsenosti s klimatizáciami Vivax? Ide mi hlavne o vykurovanie,cez týždeň teda hlavne temperovanie vikendovej chalupy cca 60 M2,ďakujem za každé info
Odpovedať
Ahojte, poradte prosim vas nejake dobre silentbloky pod vonkajsiu jednotku, ktora je na konzole na stene. Momentalne tam su len tenke platky gumy, rad by som nejake silentbloky, na cene nezalezi, len neh to trochu odhlucni od duniveho zvuku dnu a vibracii. Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kemino:

Ahojte, poradte prosim vas nejake dobre silentblo…
@kemino ja som dal tieto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@kemino ja som dal tieto
@joma3333 aky máš dom.ak drevodom,tak to nema bit na stene.
Odpovedať
@kemino takéto hodnoty ukazuje sinclair terrel 3.5 kw v stanby režime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

Ahojte,mate niekto skúsenosti s klimatizáciami Vi…
@miso7979 S Vivaxami skúsenosť mám, sú popísané tu vo vlákne - skús vyhľadať. Písal som ich viackrát. Znovu to vypisovať sa mi priznám sa že nechce.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@miso7979 S Vivaxami skúsenosť mám, sú popísané t…
@toky1 už som si čo to našiel,ďakujem 🙂
Odpovedať
Pozdravujem Viete mi niekto poradiť, či robím niečo zle alebo je to normálne.Nastavim na klime teplotu 24st,po dosiahnutí sa vypne. Avšak keď teplota poklesne , trva dlhšie kým sa spustí,niekedy je to aj o tri stupne Mám nastavené I feel.Tak som predpokladal, že sa pustí skôr,ako keď sa riadi čidlom v jednotke
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Pozdravujem Viete mi niekto poradiť, či robím nie…
@joma3333 ak sa bavime o klimach Gree, tak tie maju napr. Logiku tak nastavenu, ze klima vypina pri T+5°C a zapina pri T+2°C.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@joma3333 ak sa bavime o klimach Gree, tak tie ma…
@supiiik tak to asi bude aj pri sinclairoch.ved to je to isté.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@supiiik tak to asi bude aj pri sinclairoch.ved t…
@joma3333 to sa dosť veľké výkyvy. Otázka,na greečku funguje ukazovateľ vonkajšej teploty na jednotke?zobrazi mi nastavenu, vnútornú a dosť
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 to sa dosť veľké výkyvy. Otázka,na gree…
@joma3333 ukazovatel vonkajsej teploty mi tiez nefunguje na gree Preco pouzivas I feel ? Nevyhovovalo ti nieco ked teplotu ziskavala vnutorna jednotka ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 to sa dosť veľké výkyvy. Otázka,na gree…
@joma3333 nefunguje. Da sa zobrazit iba vnutorna. Je to divne, lebo vonkajsia tieto data vnutornej posiela, ale Gree/Sinclair sa z nejakeho dovodu rozhodol, ze to zobrazovat nebude :/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 ukazovatel vonkajsej teploty mi tiez ne…
@papulaa myslím si,ze ju zopne skôr,ked je ovladacka s cidlom nižšie. Predsa len,teplo sa drží hore. No možno sa mýlim,mam to len týždeň.Rad di nechám poradiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa myslím si,ze ju zopne skôr,ked je ovlada…
@joma3333 na mojej gree je nastavene i feel tak ze ked mam teplotu na 22 kuri az nad 23 potom vypne a znova sa zapne ak je pod 21.9st co je pre mna velky rozdiel teploty Ked pouzijem cidlo vnutornej jednotky tak sa mi teplota drzi medzi 23(vtedy vypne) a 22.5 ( znova zapne ) vid graf
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 na mojej gree je nastavene i feel tak z…
@papulaa skúsim použiť teda čidlo vnútornej jednotky. S čoho je ten graf?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa skúsim použiť teda čidlo vnútornej jedno…
@joma3333 externa cidla v Smart home (snimac teploty v kuchyni , merak spitreby v rozvadzaci )
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa skúsim použiť teda čidlo vnútornej jedno…
@joma3333 Ešte skús prepnúť klimu z režimu AUTO do HEAT alebo naopak, podľa toho čo máš nastavené teraz. Či sa vtedy nebude zapínať pri menšom delta T.
Odpovedať
Dnes mi to prišlo.ale ostal som prekvapený Je to veľmi citlivé. Skúšal som merať 6m od jednotky oproti vrtuli,a hodnoty boli cez 40 dba. Blizko pri vrtuli cca 50cm, to bolo cez 50. Takže tie telefóny asi nič moc Alebo je tento pristroj nič moc. Meria to od 30dna
Odpovedať
Môžte sa podeliť s tým,ako Vám zapína a vypína vnútornú jednotku? Poprípade koľko stupňový rozdiel máte keď ju zopne.Vsimam si hlavne teplotu-čidlo na jednotke,
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Dnes mi to prišlo.ale ostal som prekvapený Je to …
@joma3333 sprav si z toho priemer plus zapocitaj moznu odchylku. Neviem ako je to u gree/sinclair. Nam ide nonstop v obyvacke klima(otvoreny priestor s kuchynou) mam nastavene 22 a cidlo vo vnutornej klime vykuruje na 24 a udrziava. Momentalne vonku vonkajsie cidlo ukazuje 7, vnutorne 24,7 a ide v udrziavocom mode(nevypina teda) a zerie 230W. Akonahle vsak dosiahne 25 tak vyhne lamelu dohora a vypne ju.
Odpovedať
Dnes som používal čidlo na vnútornej jednotky. Teplota von , podobná ako včera. Hodnoty na grafe sa oproti včerajšku upravili. Do včera som používal čidlo v diaľkovom ovládači.
Odpovedať
Na druhom grafe sa hodnoty zo včera, jednotka sa riadila čidlom na diaľkovom ovládači
Odpovedať
Neviem ci sa chces pochváliť alebo postazovat ... To ze nam tu ukazes celodennu spotrebu nic neznamena Dolezite je ci si ty spokojny s priebehom teploty a komfortom v dome Ak by si chcel riesit pripadne cyklovanie jednotky tak na to musis zistit aktualny prikon jednotky a sledovat ho celu hodinu a to dat do grafu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

Neviem ci sa chces pochváliť alebo postazovat ...…
@papulaa poukazuje na ten graf s casovymi intervalmi ako na spotrebu. Len na tom druhom grafe sa mi to vidi plynulejsie pri udrziavani. Ak by to bolo podla grafu tak na prvom vidno cyklovanie klimy. Teda aspon mne to tak pride. Ale ako hovoris, to si musi odsledovat.
Odpovedať
Otazka.Pri cyklovani spusti aj vnútornú jednotku,alebo pracuje len vonkajšia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Otazka.Pri cyklovani spusti aj vnútornú jednotku,…
@joma3333 cyklovanie znamena caste zapnutie vypnutie vonkajsej jednotky
Odpovedať
@papulaa dobré ráno prajem Ospravedlňujem sa, ale som v tom nový. Ale neviem čo sa rozumie "často". Intervaly v 1.hodine,alebo? Čo sposobuje cyklovanie.Teda kôli čomu sa to deje. Silná klima(kw)?.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa dobré ráno prajem Ospravedlňujem sa, ale…
@joma3333 čo dáva prikaz vonkajšej jednotke aby sa zapinala? Ta vonkajšia jednotka pri tom cyklovani púšťa aj ventilátor? Prepáčte toľko otázok.Ale toto neviem spracovať,alebo potrebujem vysvetliť. Možno sa ťažšie opisuje ako hovorí.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?