Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

@joma3333 Sinclair Terrel?
@miso7979 ano sinclair terrel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

@joma3333 Sinclair Terrel?
@miso7979 terrel urcite neni rovnaky ani podobny u crown uz len preto ze ma dvojity rotacny kompresor a kuri az do -30stC Aj moja amber nordic ma dvojity rot. kompresor a udavany min. prikon 200w pri kureni realita je ale ina minimalne ide na 600w Cize aj to co oficialne pusu nemusi byt pravda Najlepsie zistit realnu skusenost
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@miso7979 terrel urcite neni rovnaky ani podobny …
@papulaa Gree má lepši výkon zrejme podľa energetického stitku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso7979:

@papulaa Gree má lepši výkon zrejme podľa energet…
@miso7979 a povedal som nieco ine ?
Odpovedať
Prepáčte, neviem prečo a kde som prišiel k tomu,ze chce gree fairy. Jasné gree u crown niečo vyšší level ako terrel.aj ja som ich chcel,ale nakoniec terrel
Odpovedať
Z hľadiska akustiky je veľký problém ak vonkajšia jednotka bude umiestnená na fasáde? Obvodové murivo má 17,5 cm + 20 cm EPS. Klimatizáciu chcem vyslovene len na kúrenie. Poradí mi niekto spoľahlivú firmu, ktorá montuje VIVAX na Východnom Slovensku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Z hľadiska akustiky je veľký problém ak vonkajšia…
@adkaskeu ak je moznost dat ju na zem tak by som ju urcite nedaval na fasadu a to hlavne pri kureni
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Z hľadiska akustiky je veľký problém ak vonkajšia…
@adkaskeu Bude, ale zalezi aj od kvality vonkajsej jednotky. Hoci nejake vibracie sa prenesu stale, cize ak sa da, jednoznacne na zem... Hrubka EPS nema takmer ziadny vplyv na prenos nizkych frekvencii.
Odpovedať
Zdravim Mám takú otázku.Je možné znížiť otáčky vnútornej jednotky klimatizácie? Myslím ešte viac ako je možné na ovládači. Nejaký prídavný regulátor a pod . Alebo možno niečo jednoduchšie. Máte s tým niekto skúsenosti?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zdravim Mám takú otázku.Je možné znížiť otáčky vn…
@joma3333 nie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 @papulaa chlapci mate Sinclair Terrel ako …
@rkorba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba
@joma3333zdravim.mas klimatizáciu sinclair terrel.trapi ma hlučnosť vnútornej jednotky.Neviem hodnotiť.lebo som nebol u nikoho kto ma doma klimu.tak neviem ci je tá moja hlučná (vnútorná)alebo to môže byť aj horšie.mam to nastavene na 24st.najnizsie otáčky+quiet.Je ale pravda ze ju mam nad hlavou (nad sedačkou-foto) Ta sedacia na obrazku je v skutočnosti na stene oproti.Jedno viem isto ,ze ju idem na jar premiestniť.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333zdravim.mas klimatizáciu sinclair terrel…
@joma3333 chcem ju dať sem.myslim ze bude efektívnejšia.viac tepla sa dostane aj do tej izby v zadu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 chcem ju dať sem.myslim ze bude efektív…
@joma3333 mozno že keď bude nad tv,tak to fukanie zanikne (možno),popri zvuku z tv
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 mozno že keď bude nad tv,tak to fukanie…
@joma3333 vlastne aj preto si nerobím ťažkú hlavu s premiestnenim,lebo včera som zistil, že mám v rodine,chladiara(montáže čerpadiel aj klimatizácii) Tak mi ju odpojí,ja to dám tam kde treba,a príde mi ju dotlačiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 vlastne aj preto si nerobím ťažkú hlavu…
@joma3333 Stále si myslím, že najlepšia poloha vnútornej jednotky je nad tým oknom pri jedálenskom stole.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Stále si myslím, že najlepšia poloha vn…
@toky1 hej ja viem.ale zena ani počuť. To by musela zrušiť záves.(od stropu). Ale myslím že aj tu bude lepšie ako je teraz.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 hej ja viem.ale zena ani počuť. To by muse…
@joma3333 asi je na mieste otázka, prečo to tam nešlo hneď.no ta jednotka mala ísť o cca1.5 metra do lava od miesta kde je teraz.tam je svetlik,mala ísť nad,ale chýbali centimetre, nakoľko mám na strope hranoly.oni ju chceli dať nad tv ale z opačnej strany steny (von),je momentálne skladisko,(este zostatky dreva a materialu z obdobia stavania). Takže vonkajšia jednotka by bola ďaleko. Teraz na jar to chcem spratať.
Odpovedať
Sem to malo ísť
Odpovedať
A teraz to chcem sem
Odpovedať
A do tretice. Teraz je to tu.pocujem ju ,lebo je takmer pri uchu.
Odpovedať
Ani lamelu nemôžem sklopiť uplne dole aby nas neofukovala.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzankamizu:

@adkaskeu Bude, ale zalezi aj od kvality vonkajse…
@dzankamizu @papulaa Pri umiestnení vonkajšej jednotky na zem sa rozvody chladiva a kondenzátu umiestňujú z exteriéru na murivo pod EPS?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

A do tretice. Teraz je to tu.pocujem ju ,lebo je …
@joma3333 co ti poviem vybral si to najhorsie mozne miesto pre klimu lebo aj ked das lamelu co najviac hore pri kureni stale budes citis ked budes sediet na konci gauca ako na teba fuka A to pockaj na defrost to ti bude zena a deti z gauca utekat 😀 Odmeraj len tak zo srandy vecer ked bude v celom dome ticho aku ma hlucnost ta vnutorna jednotka staci aj mobilom Moja ma 32db a v podstate sme si zvykli po tych rokoch pouzivania Cize pidla mna to je len o zvyku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 co ti poviem vybral si to najhorsie moz…
@papulaa to som už zistil,preto ju chcem premiestniť.ono to teraz vykuri,ale teploty od kedy ju mám,sa stále nad nulou. Čo sa týka ofuku tak našťastie to je v pohode .Mam to v strede.potom sa ešte dve polohy hore.vadi mi skôr ze je pri uchu,a hlavne, že v tuhých mrazoch horsie vyhreje tu poslednú miestnosť. Teraz v tomto období tam je cca 20st. Ale pri nižších teplotách neviem.Mozno by to dokázala vyhriať.Ale v obývačke sa budeme variť. Alebo to bude trvať dlhšie (omnoho dlhšie)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa to som už zistil,preto ju chcem premiest…
@joma3333 tie decibeli si meral telefónom? Alebo orig.merac. Bo ja aom kúpil parkside,a ten je len od 30dcb. Porovnaval som jednu app a ta isla tak ako ten orig merak.
Odpovedať
Len chem sa Vás tu opýtať, že keď ju dam nad tv , či to nebude generovať nejaký šum atd.. Som si vedomý aj toho že v pripade nejakej nehody ,voda bude v TV.(možno) Ale keď tak rozmýšľam, môžem skúsiť iny tv a položím ho pod klimatizáciu. No rád si prečítam Vaše názory.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Len chem sa Vás tu opýtať, že keď ju dam nad tv ,…
@joma3333 tv plánujem nový, väčší,tak sa ta vzdialenosť medzi tv a jednotkou o niečo zmenší. I ked sa veľmi nerád budem lúčiť s plazmou.Niektore terajšie ledky sa jej nevyrovnaju. No manželka a dcéra,len nový a väčší (tak choďte do kina)
Odpovedať
Ale nechcel som odbehnúť od témy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 tie decibeli si meral telefónom? Alebo …
@joma3333 hej len klasicky telefónom Ja by som tu klimu posunul co najblizsie k jedalenskemu stolu ako ti aj toky radi A vykurenie domu zalezi od 2 veci a to je tepelna strata a prietok vzduchu Ak budes mat maly prietok vzduchu moc tu izbu nevykuris
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?