Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Profilova fotka
Mám 2 klimatizácie GRee, poschodový dom , 212m2 , dole 5,6kw, hore 3,5kw. Obidve mi v tomto obdobi defrostuju avšak dolná silnejšia asi každú hodinu, horná trocha menej často. Je to tým že je okolo 0C a hmla lebo keď bol mráz tak myslím tak nedefeostovala. Odtok takisto je trochu divný -pozrite video. Ten umelecky výtvor na betónovom múriku na ktorom je umiestnená klimatizácia nekomentujte 😁, môj malý chlapec vytváral umelecké dielo keď som pracoval na schodisku 😁 https://youtu.be/2nG3LnY-jNM?si=bF4qF...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Mám 2 klimatizácie GRee, poschodový dom , 212m2 ,…
@jede no kamo :D zadychcany si na tom videu jakeby ti neaka pani kurila banan, chytro neaku kondicku/na kardio vysetrenie zabehni pre istotu. k tej klime: do tej plastovej vypustky, kde si rad strkal palec, to daj hned prec, to len vytiahni dole. zrejme to zlomis ale srat na to. zbytocne to tam je z tiez v tom mrzne voda. a to jak si povedal LAD na konci som odpadol :D :D. tam presne ako mas ten lad by som zo spodu navrtal dve dierky. inac v dobrom zavidim tie lamely ze mas vertikalne. ja mam horizontalne a tvoje musia aj rychlejsie spravit defrost.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@jede no kamo :D zadychcany si na tom videu jakeb…
@stefan222 To som musel klusom obehnúť celý dom dookola keď som zistil, že Klima zastala a začala defeost. 😁 Nie je len zle vyspadovana ? Mám to v záruke tak nerád by som vrtál do skeletu. Myslite že každú hodinu defrosst nie je často? Nie je to kvôli tomu spodnému ladu, že keby som ho dostal preč tak by sa intenzita odmrzania znížila?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

@stefan222 To som musel klusom obehnúť celý dom d…
@jede moja gree ma fixne nastaveny defrost kazdych 50min do 3stC ked je viac tak defrost urobi podla potreby
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@jede no kamo :D zadychcany si na tom videu jakeb…
@stefan222 ty mas vazne lamely horizontalne na chladici ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Mám 2 klimatizácie GRee, poschodový dom , 212m2 ,…
@jede aky konkretne model od Gree to mas?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nomitan:

@jede aky konkretne model od Gree to mas?
@nomitan
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jede:

Mám 2 klimatizácie GRee, poschodový dom , 212m2 ,…
@jede ten plastový ďugov na spodku vane na odtok kondenzatu by som dal dole , nech tam není pravý uhol a voda rovno odteká dole ... Aj tu mriežku zozadu klímy kovovu by som dal preč ... Na svojej som to demontoval minulý týždeň ... Poradili mi to že je to len transportna mriežka na ochranu vyparnika pri preprave a žiaden zmysel nemá ... Skôr keď sa nahromadí ľad zozadu môže v krajných prípadoch spôsobovať len problémy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

@nomitan
@jede pozeral som servisne manualy (3.2kW Pular https://levice-klima.sk/download/data... alebo 4.6kW Muse https://gree-climat.com.ua/pdf/tehdok...) a logika defrostu sa tam nespomina. Je tam moznost vynuteneho defrostu, ktory vies iniciovat sam, ale tym, ze tieto klimy nie su nordicke, optimalizovane na kurenie (nemaju ohrev kompresora, ci vanicky), tak defrost raz za hodinu sa mi zda (nazor amatera) byt pri takychto pre klimu nepriaznivych podmienkach (vysoka vlhkost) ok.
Odpovedať
ospavedlnujem sa, mam tiez vertikalne lamely vonku. pomylil som sa. inac ten defrost fixne nastavenych na 50min sa mi nezda , ked sa spravi po 40min napr? 10min neide klima potom?zvlastne nastavenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

ospavedlnujem sa, mam tiez vertikalne lamely vonk…
@stefan222 este nebola taka zima aby defrost isiel skor ako za 50mim Predpokladam ze ked urobi defrost skor tak pojde dalsich 50min a zase vyhodnoti ci treba defrost skor U mna ten defrost trva tak 5min
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@stefan222 este nebola taka zima aby defrost isie…
@papulaa Keď bude viac zima (povedzme pod -5°) tak bude suchší vzduch a defrostovať bude treba menej. Najhoršie je to okolo 0° kedy je vysoká vlhkosť až hmla.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dalsi hlavny parameter po teplote pod 2 az 3 C pri defroste je poziadavka na klimu ze aky velky tepelny vykon ma dodat. Cim je pozadovany vacsi vykon tym castejsi defrost. Toto sa neda nijako oklamat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@stefan222 este nebola taka zima aby defrost isie…
@papulaa na to nemusi byt zima, najviac defeostuje okolo nuly pri vysokej vlhkosti vzduchu, paradoxne ked je -15 defrostuje menej :)
Odpovedať
menej asi nedefrostuje ale pozadujes uz mensi trvaly vykon lebo uz mas vykurene a preto sa ti zda ze defrostuje menej :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzankamizu:

@papulaa na to nemusi byt zima, najviac defeostuj…
@dzankamizu tak nedalo mi to a nastudoval som si to a mas pravdu 😁 Pri tej iste relativnej vlhkosti vzduchu a teplote -11C je v nom o polovicu menej vody ako pri 0 C. Takze na "chladici" si pri tych istych otackach ventilatora zachyti na lamelach pri 0C dva krat viac vody. A prekvapivo som dalej zistil ze tepelna energia vzduchu rastie minimalne s rastucou absolutnou vlhkostou do nejakych 20C. Je to len nejakych smiesnych 5% maximalne oproti -20C. Cakal som teda vacsie zazraky 😉
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bksl:

@dzankamizu tak nedalo mi to a nastudoval som si …
@bksl vlhkosť vzduchu (absolútna) je daná teplotou... teplý vzduch pojme viac vody do seba ... ľudia sledujú len relatívne vlhkosti v % ale to je irelevantné ... to je len vyjadrenie aké množstvo pri danej teplote vzduch dokáže pojať... preto väčšina ľudí má problém so suchým vzduchom v interiéri v zime... aj keď vyvetráš, vzduch je chladný obsahuje minimum vody a ohriatím ešte viac vlhkosti stratí... tu to vidieť krásne na grafe... pri -20°C dokáže vzduch pojať len minimálne množstvo vodnej pary... aj keby mal 100%
Odpovedať
ved ako pises, ja len poukazujem na to ze to premenlive mnozstvo hmotnosti vody vo vzduchu pri -20C vs 20C sposobi len 5% narast tepelnej energie vzduchu pri 20C oproti -20C teplote vzduchu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bksl:

ved ako pises, ja len poukazujem na to ze to prem…
@bksl veď hej ... Chvalabohu ... Inak by sme tu vzhľadom na obsah vodnej pary vo vzduchu mali teploty ako na Venuši
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@papulaa Keď bude viac zima (povedzme pod -5°) ta…
@toky1 Presne tak ako píšeš, nechápem prečo to tu mnohí až tak riešia. Od mínus dva po plus dva sa zapína defrosť najčastejšie. Predvčerom boli v Nitra hmly a defrost sa mi púšťal každých cca 90 minút. Dnes bolo plus 4 a ani neviem či sa púšťal.
Odpovedať
Profilova fotka
Šťastné a veselé 😉
Odpovedať
prave som na cypre a tu sa inac ako klimami ani nekuri. teda aspon v hotely a zopar budov co si vsimam.a co som zopar jednotiek omrkol tak hisense sa mi pozdavali celkom. aj funkcie maju paradne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

@dzankamizu tak nedalo mi to a nastudoval som si …
@bksl jj, tiez som nad tym na zaciatku nerozmyslal ale je to tak. Pri -20C uz vzduch nieje schopny velmi drzat vodnu paru a aj pri 100% relativnej vlhkosti - teda maximalnom nasyteni vodnou parou pri danej teplote je suchy ako piesok na pusti :) Absolutna vlhkost je velmi nizka. S tou tepelnou energiou to ako myslis ze je rozdiel len 5% ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

prave som na cypre a tu sa inac ako klimami ani n…
@stefan222 To skor budu mat na chladenie lebo na Cypre je najchladnejsie v januari a aj to minimalne 17 stupnov :) Takze zrejme ked si to fotil boli tie klimy vypnute. Nepredavas ty nahodou Hisense ? 😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzankamizu:

@stefan222 To skor budu mat na chladenie lebo na …
@dzankamizu hisense ma jeden velmi zaujimavy model optimalizovany na kurenie - Hisense Energy Pro Plus https://hisense-klima.sk/produkt/ener... - vykuruje az do -25C, na papieri to vyzera mat super parametre, 5r zaruku, Hisense vyraba klimy v joint venture s Hitachi, vraj pouzivaju velmi dobre (podla jedneho predajcu premiove) komponenty. Mal som ju tiez v uzkom vybere, no uz roky slubuju otvorit API, aby sa dala lepsie integrovat s domacou automatizaciou bez ich cloudu, no zatial stale nic..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzankamizu:

@stefan222 To skor budu mat na chladenie lebo na …
@dzankamizu no ver ci nie ale kurili sme tam cely tyzden na cypre klimami. dnu je chladno. ale co je to kurit ked je vonku nad 15st. mne osobne hosense je vlemi sympaticka ale aj heier co mam doma. apku pravidelne updatetuju a padla.mi.raz len. imho.priplacat v klimzch za znacku velmi nema zmysel.
Odpovedať
Profilova fotka
Myslite že spotreba celého domu tou mojou zostavou denne okolo 30kw nie je veľa? Bez klimatizacie okolo 8-10kw (ohrev tuv ai). Dolna 5kw beží nejakých 18hod denne od 5.00-23.00 , večer od 20.00 súbežne aj horná /3,5kw/ a od 23.00 do 5.00 len horná . Dom obytná plocha 212m2. Nastavená teplota kúrenia klimatizácii 22C. Poprosím kto ma podobnú konfiguráciu alebo vaše reálne spotreby , dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@jede ten plastový ďugov na spodku vane na odtok …
@dexter89 ten vypusť som vytrhol, už sa tam nehromadi voda.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Myslite že spotreba celého domu tou mojou zostav…
@jede cize tvoja spotreba na kurenie je 20-22kwh denne hej ? To je podla mna uplne normalne cislo ked ja mam dom 105m2 a spotrebu mam ked je okolo 2st cely den 15kwh pri kureni na 23st v dome
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@jede cize tvoja spotreba na kurenie je 20-22kwh …
@papulaa inac skúšal som aj dolnú vypínať keď nie sme doma a zapínať ju poobede okolo 15.00 na vyššiu teplotu ale spotreba bola rovnaká. Niekde som tu čítal že je lepšie pustené nonstop tie invertory tak neviem či robím správne. Ešte asninnecham spodnú pustenú nonstop len ona temperovanie žerie okolo 0,7kwh tak tam chcem trochu usporiť. Len či to je dobre na klímu každý deň štartovať jak keby nanovo, lebo prízemie tým že vypne o 23.00 klesne teplota aj pod 21C a to musí potom počas dňa dobiehať. 😕
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?