Fotovoltaika - virtualna bateria alebo predaj?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den chcem sa spytat co s prebytkami? spravil som si FVE a neviem zatial co s prebytkami co je lepsia alternativa predavat do siete alebo zriadit si virtualnu bateriu? co poradite dakujem za kazdu odpoved
Odpovedať
@matejkralik84 a čo tak tu trochu prečítať?hlavne posledné lebo tie prvé už neplatia,opakuje sa to tu nonstop,alebo rovno stránky dodávateľov a distribútorov čo ponúkajú aktuálne
Odpovedať
@matejkralik84 podmienky sú rôzne, pýtaj sa u tvojho dodávateľa elektriny, prípadne naštuduj na jeho web stránke
Odpovedať
@matejkralik84 12 mesiacov, b zuctovacom obdobi ti to odpocitaju od spotreby
Odpovedať
@matejkralik84 Máme mesačné zúčtovanie v Magne. Spravili bilanciu, koľko sme vložili do VB a následne toto uložené odrátali od spotreby. Napr. uložili sme 207 kWh, spotrebovali 420 kWh: 420 - 207 = 213kWh, vo VB na konci mesiaca zostala 0.
Odpovedať
@roberto1923 rovnakým spôsobom odpočtu uloženého do VB funguje aj ZSE, ale nie na mesačnej ale na ročnej báze.
Odpovedať
@roberto1923 v magne sa to môže presúvať nonstop teraz síce v mínuse ale o chvíľu v pluse budeš viac vyrábať ako spotrebuješ apropo ako si spokojný s časom odberu požičanej? ked ju nemôžeš brať denne 6 hod v špičke?ale musíš mať vtedy najdrahšiu na trhu od nich, porovnaj cenníky a čas pri rôznych sadzbách od iných
Odpovedať
@duzu Spokojný nie som a preto sme od 1.4. v Greenlogy 😉 Jednoduchší cenník bez zón, VB MAX.
Odpovedať
Je tu niekto kto ma virtualnu od zse ? Nechcem vediet ako to funguje ale ci vidi kolko elektriny vyrobil do vb a kolko z nej bral naspat
Odpovedať
A este jedna otazka 🤣 mal niekto problem s prepätim ? Je tam prepätova ochrana a ako mi vravel technik je nastavena od 207v do 252v ale hadze mi tam hodnoty nad 252 nieco a fotovoltaika sa vypne a nevyraba a takto je to niekolkokrat za den a niekedy aj na dve tri hodiny Hlavne ked nic nejde a vyraba do siete tak to vypina Zevraj to mam riesit s distribuckou
Odpovedať
@majklsmith90 VB si pozries cez diportal od ZSD. Ak mas caste prepatie (nad 253V) tak iba otravovat distribucku, nikto iny ti s tym nepomoze..
Odpovedať
@majklsmith90 vo vyctovacej fakture najdes presne počty nt, vt za rok... Alebo toez na zsdis
Odpovedať
Tak to mate dobre ked vidite aj stav VB. U nas co sme v posobnosti SSD/SSE mame smolu.SSE nic take nema,vraj sa treba pytat na SSD a ti maju iba ten ims portal ktory akurat ukazuje v 15 min intervaloch aktualnu spotrebu alebo za den vyrobu alebo odber ale ziadne aktualne stavy vo VB tam nie je vidiet..Su tam nejake moznosti vystupov v xls ,mozno tam by som nieco vytiahol ale je to take skrabanie cez hlavu..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jarddo mas tam mesacne, co si uložil do vb
Odpovedať
@majonez uz ich otravujem 🤣
Odpovedať
melleus,v prilohe sumar..za 2/2023,poradis ktory to je udaj??
Odpovedať
a jjaj este priloha..
Odpovedať
UF prečo je tej Jaloviny pri dodávke tak veeeeľa ???
Odpovedať
psv…Netusim…Uz som po tom patral ale na nic som neprisiel..Ani neviem preco vznika,nejaku presnu definiciu som nenasiel…iba nejake “porovnanie so sikmo tahajucimi konmi” cez googla ale nic konkretne ,neviem co to sposobuje..
Odpovedať
https://www.tme.eu/sk/news/events/pag... Za dodávku jaloviny z FVE do DS sa zrejme neplatí ale nechápem prečo ju potrebujú zviditeľňovať zákazníkovi ?
Odpovedať
@psv ,kdesi som cital ze iba firmam ju uctuju…beznemu cloveku vraj nie ale aj tak ma to stve kebo nikdy neviete komu sa kdesi co si zviri v elektrarnach v makoviciach a daju mi to vypapat..
Odpovedať
Na diportal.sk tie data co presne znamenaju? 🤔🤣 napr ta spotreba to znamena co som celkovo za ten den spotreboval ci uz z fotovoltaiky a zo siete alebo len zo siete ? A tiez vyroba? To je kolko som vyrobil celkovo alebo kolko som len dodal do siete ? Lebo nesedia mi pocty z mySolarEdge app Tam mam ze som za den vyrobil napr 20.6 kWh ale na portali je len 13.79 kWh To znamena ze tych 6.81 kWh co chyba bola priama spotreba?
Odpovedať
@majklsmith90 diportal zobrazuje len co si spotreboval a len co si odovzdal. Z toho vypliva ze tych 6,81 je tvoja pirama spotreba..
Odpovedať
Konečne mi navýšili MRK na 10kW 😎
Odpovedať
🤣 posledna otazka este a budem koncit 🙏 som v zse so sadzbou DD2 cize mam len jednu tarifu a na elektromeri su udaje o celkovej spotrebe a potom spotreba vo vysokej tarife a aj v nizkej 🤔 to znamena ze vysoka tarifa je co som spotreboval zo siete a nizka je co som vyrobil a spotreboval?
Odpovedať
Profilova fotka
@foox to potesi co? 🙂 my planujeme panely a baterku pre vlastnu spotrebu tak uvidime ze co a ako
Odpovedať
@majklsmith90 VT aj NT je tvoja spotreba
Odpovedať
@majklsmith90 Mám tiež DD2. Cez diportal (ak si ZSE) sleduješ 2 účty: čo si odovzdal do siete a čo si zo siete spotreboval.
Odpovedať
@foox ja viem ze vt aj nt su obe moje spotreby Len sa pytam preco tam mam dve tarify? 🤔
Odpovedať
@majklsmith90 buď máš naozaj dvojtarif a zabudol si 🙂 alebo nemáš a spotreba v NT (nemeniace sa číslo, najčastejšie 0) sa ťa netýka. Číselné kódy na IMS elektromere - nemusia sa ti zobrazovať všetky:
Odpovedať
@foox 🤣 nemam dvojtarifu a zobrazuje sa mi tam 1.8.0 334 kWh 1.8.2 267 kWh 1.8.3 67 kWh a nie je tam 0 a meni sa to 🤣 2.8.0 110 kw 0.2.2 150 Takto to tam mam 🤣
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?