Zla montaz zaluzii Z90?

Dobry den, vedel by prosim vas niekto poradit ci boli zaluzie spravne namontovane, resp. spravne zamerane? Po uplnom zavreti, spodne dve lamely odstavaju a nedoklapnu. Mame to takto na vsetkych oknach. Montaznici nam povedali ze to je tak od vyroby a tak to ma byt. Dakujem velmi pekne
Odpovedať
@filipchr EDIT PRÍSPEVKU: sorry, ja som to pochopil trošku inak. Veru až takto odklonené to teda nemáme..
Odpovedať
Odfotim ti keď budem doma ako to ma vyzerať ale takto samizda nie
Odpovedať
@filipchr Sú zle osadené parapety-krytky majú lícovať s omietkou. Takto montážnici skrátili vodiace lišty a lamely sa opierajú o krytky parapiet. Nedajú sa spustiť menej aby aj spodná lamela visela?
Odpovedať
@dodok tak isto funguju aj zaluzie na terase a tam ziadne parapety nie su. Viac ako na fotkach sa spustit nedaju.
Odpovedať
@filipchr pridu mi akoby boli dlhsie ako je okno. Umna z90 licuje posledna lista s parapetom, vo zvislej polohe
Odpovedať
Ved sama vidis, ze mali byt kratsie o jednu lamelu, cize zle zamerane. Mne to tak vyslo, ze mam dolu pol lamely fugu, prave koli tomu aby to nebolo ako u teba. Zle sa namontovat nedaju lebo drzia na par sroboch a vyskovo sa stelovat nedaju.
Odpovedať
@filipchr Lamela má svoju šírku, ktorú nezmeíš. Ked ti otvor okna výjde na počet napríklad 22 aj niečo lamely, tak ti dajú samozrejme 23, aby nechýbalo. Vtedy spodná lamela nie je vyrovnaná, lebo nie je miesto na celú jej šírku. Ale ako píše dodok, krytka parapetu nie je zapustená do ostenia, ale vyčnieva. Tým pádom aj vodiaca lišta a kraj lamely končí opretá o krytku. Možno by sa dalo ustrihúť z kraja lamely, aby klapla až na parapet, ale zasa by trošku chýbalo z kraja. Ťažko viniť iba montážnikov žalúzií. Svoj podiel majú aj montážici parapiet.. Aj keď, nie je to vyložene zle, lebo robí sa to aj tak, aj tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@filipchr @rkorba ja to mam tak isto, a aj zaluzie vnutorne bambusove mam tak isto, zameriavane podla navodu vyrobcu, , aj kamos ma externe zaluzie Z 90 tak isto, ale videl som aj kratsie, takze ako to je spravne neviem, ale lamela na viac nic nepokazi, takze kaslite nato 😉
Odpovedať
Presne na toto som sa pytal u predajcu ked som objednaval zaluzie a mali tam namontovane na oknach zaluzie a ta posledna nedoliehala a islo cez nu trochu svetla, tak ako to mas ty. Odpoved bola, ze to je taky system a nezabezpeci 100% tmu, iba tienienie. Ak potrebujem 100%, na to sluzia rolety. Ale cakal by som ze by tie zaluzie mohli byt vyskovo nastavitelne aspon trochu, aby sa dala doladit presne tato posledna lamela.
Odpovedať
Neviem kto vam nahovoril, ze to ma lezat na parapete, ale ked sa nad tym zamyslite, tak je to skarede a casom sa oskriabe bud zaluzia, alebo parapet!
Odpovedať
Mate ich urcite dlhe. Nie je to spravne. Pri mrazoch mozu primrznut.
Odpovedať
U nas takto.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
vonkajšie žalúzie by sa nemali nikdy opierať o parapet, takže áno sú dlhšie ako by mali byť. Ale určite sa to dá vylepšiť: 1, Rebríčky skúsiť vytiahnuť čo najviac, možno ich zodvihnete o 1-2cm vyššie 2, Následne skúsiť nastaviť montážnym káblom spodný doraz nanovo...
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím Vás ☕️. Som na tejto stránke len chvíľku, ale nedalo mi nereagovať. Áno z pohľadu človeka, ktorý sa s týmto typom žalúzií ešte nestretol to môže vyzerať ako zlá montáž alebo zlé zameranie. Tiež som to v minulosti tak vnímal, keď som to niekde videl. Avšak pravda je taká, že žalúzie od firmy ISOTRA, ktoré sú na spomínanej foto maju dve prevedenia. Takéto a kolmé, ktoré majú všetci ostatní výrobcovia. Isotra to má hlavne kvôli tomu, aby docielili čo najmenšiu medzeru medzi nosníkom a prvou lamelou. Čiže aby mohol byť krycí plech čo najmenší v prípade ak zákazník nepotrebuje schovať celú žalúziu doň, ale ide mu o čo najväčšiu priepustnosť svetla 🤗🤔. Čiže na Vašu otázku, či je to namontované správne, ÁNO je to správne 👍️. Aj keď úprimne nám sa tiež páči viac varianta kolmej spodnej lišty 😇🤗👌. PS: aby som nezabudol, žalúzia by sa nemala dotýkať parapety, ako bolo už vyššie spomenuté 😎
Odpovedať
Preco by sa nemala dotykat parapety?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dusantt:

Preco by sa nemala dotykat parapety?
@dusantt Má to dva dôvody: 1. je, že používaním sa Vám parapeta ošúcha (vyderie) farba 2. pri mrznúcom daždi vam môže spodná lamela primrznúť práve o parapetu a potom sa neda dvihnúť Oba prípady Vám píšem zo skúsenosti, ktoré sme už riešili. Nie je to moc véľká chyba, len je to taká nepríjemnosť, ktorej sa dá vyvarovať 😉✌️
Odpovedať
Dobrý deň,ja by som sa chcel opýtať na možnosť,či existuje aj nejaké riešnie prerobiť vonkajšie žalúzie Z90 priznané na podomietkové.Viem že sa mení tým pádom dĺžka závesu,je prosím Vás možnosť tento záves predĺžiť o tri lamely?Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?