Odvlhcovac vzduchu a susenie pradla

Zobraz úvodný príspevok
Chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti ohladom odvlhcovania vzduchu za ucelom rychlejsieho schnutia pradla. Urcite to poznate, hlavne v jesennom a jarnom obdobi ked sa nekuri a vonku len prsi a prsi. Pradlo potom vnutri schne aj dva dni alebo v horsom pripade zasmradne. Skusala som aj s otvorenym oknom aj so zatvorenym, ale ked prsi, vetranie susenie len spomaluje. Na susicku nemame miesto, takze by som chcela zvazit toto riesenie. Pradlo zmykam na otackach 1400. Miestnost ma cca 20-25m2. Na hluku mi nezalezi, nakolko pradlo susim v hostovskej izbe. Ma prosim niekto skusenosti s pouzivanim odvlhcovaca na tieto ucely?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@foox no pisal som o 4 clennej rodine. Navyse ked…
@sousedekovci89 a u nás sa taký "víkend" koná 7x do týždňa.Pračka - dve denne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@sousedekovci89 a u nás sa taký "víkend" koná 7x …
@foox akurat co to ze si tu vymiename tieto vsetky rozdiely dokazuje aj to, ze na susicku neexistuje univerzalna odpoved. Je to o potrebach preferenciach a moznostiach.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@foox neviem nasi nemaju susicku vobec a v zime t…
@sousedekovci89 prežiť sa bez nej dá, ale osobne som mala problémy so sušením v byte a to som sama bývala, lebo som mala doma vlhko aj bez toho prádla a veľmi dlho trvalo kým uschlo.
Odpovedať
Je to tak.... zalezi na situacii a moznostiach kazdej rodiny. Ja periem aj veci, ktore do susicky nemozu. Preto som to susenie potrebovala poriesit inak. Taktiez mame pomerne 'suchy' dom, takze na poschodi nie je problem s plesnami a pod. Skladatelne susiaky zlozim a vylozim kedy chcem a v ktorej izbe sa mi to prave hodi. Odvlhcovac je miniaturny oproti susicke a presuniem ho kam chcem bez problemov. Ako som na zaciatku spomenula, mam niekolko hostovskych izieb. Pouzivam ich na susenie flexibilne v zavislosti od toho, kedy v ktorej izbe nie je prave nikto (rodina a priatelia navstevuju zo zahranicia). Takze je jasne, ze pre nas je odvlhcovac uplne idealny, kym pre niekoho ineho je najlepsim riesenim susicka. :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frenbiebags:

Je to tak.... zalezi na situacii a moznostiach ka…
@frenbiebags moja si osvojila názor - čo nemôže do sušičky, nesmie do domu, aj keď zopár výnimiek pripustila :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@frenbiebags moja si osvojila názor - čo nemôže d…
@foox mam uplne rovnaky nazor.... davam do susicky takmer vsetko.... Zadavatelka ma aj psikov.. tak my mame macky a teda ked sme este nemali susicku, velmi pracne sme davali dolu chlpy z oblecenia alebo deky. Teraz to susicka urobi za nas :-).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreola:

@foox mam uplne rovnaky nazor.... davam do susick…
@kreola ano toto je jedna z vyhod susicky, tiez som bol dlho proti, myslel som si, ze je to zbytocne ju mat, ze to bude zbytocny spotrebic, ale vobec nie. Super je to aj v zime napriklad na obliecky, na uteraky, velke pradlo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od borisss:

@kreola ano toto je jedna z vyhod susicky, tiez s…
@borisss suhlasim. Mne najviac vyhovuje susicka kvoli tym zvieracim chlpom, ze je pradlo omnoho maksie a este na susenie vankusov a paplonov.. to sa niekedy susilo aj tyzden.. teraz za 3 hodiny uplne suche.. akurat ma caka vikend zmeny letnych paplonov a vankusov na zimne.. takze oprate a ususene bude za 1 den a mozem odlozit na dalsi rok. Za mna super.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@sousedekovci89 on+ona+ psík, sa usuší ľahko, ale…
@foox kazdy sa zariadi ako sam uzna za vhodne. Tebe vyhovuje susicka, mne radiatory a susiak, v lete balkon, inemu susiaky a odvlhcovac, dalsiemu snury na povale. Ktore z tych rieseni je jedine spravne?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreola:

@borisss suhlasim. Mne najviac vyhovuje susicka k…
@kreola Letne a zimne paplony? 😮
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@foox kazdy sa zariadi ako sam uzna za vhodne. Te…
@zita19 jediné správne neexistuje, je len lepšie a horšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@zita19 jediné správne neexistuje, je len lepšie …
@foox lepsie a horsie je tiez len o subjektivnom pohlade.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marek746:

My keď sme bývali v byte, tak ani ten odvlhčovač …
@marek746 Aj ste riesili, preco tam mate za beznych podmienok vlhko? To asi nebolo uplne idealne nezavadne prostredie tym padom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@foox lepsie a horsie je tiez len o subjektivnom …
@zita19 na podobné slovné prekáračky mám vlastnú ženu. Už veľakrát som si presadil nejaké technické riešenia (spotrebiče) len tak na skúšku a nakoniec nedá na ne dopustiť. Začalo to pred sto rokmi automatickou práčkou, už by ju za Romokombi nemenila, cez umývačku, indukciu, sušičku,... vždy mala najprv nejaké výhrady a skús jej teraz niektorý ten spotrebič zobrať. Kto chce nech si ďalej vešia prádlo na sušiaky, mne je to jedno, ale raz vyskúša sušičku a keď nie je blázon, tak už sa jej nevzdá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@zita19 na podobné slovné prekáračky mám vlastnú …
@foox zle si si vybral. Zenu. U nas som ja ta, ktora ide do techniky napriek odporu. Ale ja susicku nepotrebujem. Mimo vykurovacej sezony susim pradlo na balkone, vo vykurovacej sezone mi susiak nahradza zvlhcovac vzduchu. Takze usetrene su dva zruty elektriky a dve zavadzadla.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

@foox zle si si vybral. Zenu. U nas som ja ta, kt…
@zita19 tak mas vyhodu tu, ze nemas vo vnutri problem s vlhkostou. Ked niekto s tym ma problem, tak susenie na susiaku neoceni ani len nahodou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robbs:

@zita19 tak mas vyhodu tu, ze nemas vo vnutri pro…
@robbs iste. Taky si bud kupi susicku alebo pouzije odvlhcovac. Ako sa sam rozhodne
Odpovedať
Do susicky davate aj paplony, plysakov, deky z fleecu a kabaty (tie klasicke z presivu a aj vlnene)? Casto periem aj vankuse (nielen obliecky)... ale predpokladam, ze tu mi pomoze skor ten odvlhcovac.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frenbiebags:

Do susicky davate aj paplony, plysakov, deky z fl…
@frenbiebags pozeraj stitky, co sa tyka napriklad deky tie davam bezne, kabat nie, to do cistiarne, to osobne nemam vobec odvahu. Ale vankuse, obliecky, vsetko davam do susicky, je to aj prijemnejsie zo susicky, ked to vyberies.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavana:

@frenbiebags pozeraj stitky, co sa tyka napriklad…
@zavana mozno hlupa otazka, ale co tenisky? tie sa tiez daju dat do susicky? no daju sa, to mi je jasne, ale ako by to s nimi dopadlo :D
Odpovedať
Profilova fotka
@paprok2 niektore susisky maju pridavny kosik na vodorovne susenie. A tiez, mozes tenisky prevesit za snurky cez dvere susicky. Tym padom budu v susicke visiet.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?