Ako sa osamostatniť pri celkovom príjme 900 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte.Som tu nový a chcel by som sa s vami poradiť.S priatelkou sme spolu 3,5 roka s toho 3 roky spolu bývame u jej rodičov.Chceli by sme sa uz konečne osamostatnit no nevieme ako nato.Keďže sme obaja z dediny bývanie v nájme nepripadá do úvahy.Obaja pracujeme no nás spolocny prijem je menej ako 900 eur.Poprosil by som vás o nejaké rady,nápady ako byť konecne sami.budem vdacny
Odpovedať
1
2
@weverka11 ved OK, kazdy vie, co je pre rodinu to najlepsie....P.S. ako manazerka sa vela namakas? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 no hej kazdy vie co je pre jeho rodinu najlepsie :) P.S. mozem to porovnat s manualnou pracou nakolko som 2 roky robila 12 hodin denne vo vyrobe, s pracou poradcu na pobocke banky a ano, namakam.. su dni lepsie, ale aj take ku koncu mesiaca ze som vypluta ako pes.. Ak chces mozeme o tom podebatovat na kave ked pojdes ku mne na pohovor ;) :D
Odpovedať
@weverka11 a aj mali ti povedal, ze to je to najlepsie, ked mamina a ocino pridu domov az vecer? :D Viem, ze uz vela zabrdam, ale taka je situacia na Slovensku, ze ked chce clovek vyssi standard, tak musi mat viac zamestnani a tym padom aj vacsi cas travit mimo domu...ale ci to je pre deti to najlepsie, tak az take presvedcenie nemam.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 Vladko zda sa ti ze ked som v praci od 9-10:00 do 16:00 je vela? manzel po neho chodi 14:30 :) samozrejme su dni ked som prec od rana a pridem o osmej vecer, ale je to tak 2-3x do mesiaca... a manzel sice hrava futbal ale to som zasa s malym ja :) logistika v manzelstve je velmi dolezita.. Nastastie mam dieta ktore miluje spolocnost a tesi sa ked je s babickami a teraz sa tesi do skolky... a my sme s malym denne vonku avsak podla mna mu kaviarne detske kutiky a preliezky v parku nenahradia komfort RD so zahradou a kamaratmi vsade okolo ;) a pridavam to, ze mam manzela ktory ho denne berie na bicykel, futbal, plavaren takze maly ma veeela aktivit neboj... nemusis sa strachovat o jeho socialny vyvoj a dostatok rodicovskej pozornosti ;)
Odpovedať
@weverka11 uz sme pomaly mimo, ked som na tvoje prve: "hmm... druhá práca.. odísť za prácou... mať dve naraz" reagoval. Nakoniec ako vidim, ze to u teba tak velmi nie je, ako si radila dotazujucemu! Nechajme to uz tak, lebo som ti sprvu asi dobre nerozumel.
Odpovedať
@tom802 hlavne nemajte na zaciatku velke oci a nechcite hned dom, alebo velky byt.. Uplne staci na zaciatok 1-izbacik, aj tak ste cely den v robote. Ked budete chciet dieta, tak s jednym sa to v 1-izbaku da v pohode zvladnut. Radsej sa na zaciatku uskromnit, ako potom byt v problemoch koli vysokej hypo.. Uvidite, ako sa vam bude darit splacat, ako sa vyvinu vase prijmy a potom mozete spekulovat o dome, alebo vacsom byte..
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 ved dve prace mozes mat aj tak, ze jednu mas na 8h denne a druhu napr. predavat cez internet alebo robit maklera v realitke (priklad)... ja mam dve prace :) ved ja som na materskej a popri tom robim... a muz ma tiez dve prace.. pracuje vo vyrobe a popri tom hra futbal v rakusku..
Odpovedať
@weverka11 ako som pisal, tak to nechajme uz tak, pretoze pod pojmom dve prace si predstavujem dve prace mimo domu a to minimalne dokopy 12 hodin. A to pri tvojom: "som v praci od 9-10:00 do 16:00" nejak nesedi! Naozaj nechajme to tak, lebo sa uz zaplietame. A navyse pod pojmom praca si hranie futbalu nepredstavujem :-) To vzdy je skor zaluba, hoby, aj ked to je na poloprofesionalnej urovni. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 no vidis tak je to iba o roznych predstavach pojmu praca :) ale pre mna je jedno kolko robim ked zarobim stvorciferne sumy a boh zehnaj takej zabavke ako futbal ked nam to pokryje splatky za rodinny dom ;) kazdy ma vo svojich rukach svoj zivot ;) a ako hovorim ja to viem porovnat nakoko som 2 roky pracovala za 400 eur 12hodinove smeny vo fabrike... ale s cistou hlavou.. teraz za tie peniaze mam na starosti 15 ludi ich vysledky zodpovednost za ich pracu... mozes to ty porovnat ked tvrdis ze to nie je praca? hm? a pri tom sa starat o domacnost a dieta? ja si myslim ze to je riadna fuska...
Odpovedať
@weverka11 :D ja som ti tvrdil, ze to co ty robis nie je praca? Velmi sa uz nechcem vracat k tvojmu prvemu vyjadreniu, ked to aj tak nechapes. Ako som pisal, uz sa to zamotalo! Skor mam pocit, ze ty si sa do toho svojho povodneho vyjadrenia zamotala. Ja som toto nenapisal: "hmm... druhá práca.. odísť za prácou... mať dve naraz"!!! Aj som napisal, co som si pod dvomi pracami predstavoval a nie pracovny cas od 9:00 - 16:00 a takisto druha praca zevraj futbal. Ved ti tu nik neberie nazor, ze vam ten futbal v rodine pokryje splatky, ale nazyvat toto pracou, tak to si naozaj nemyslim. Vzdy je to skor hoby, aj ked sa za to dostanu peniaze. Taketo hoby, aj ked bez platu, ma spusta ludi, ktori si idu zahrat s kamaratmi po pracovnej dobe a potom na vikend nejake male ligy. Jednoducho som sa ti snazil naznacit, ze ta tvoja rada mat dve prace, asi v rodine za vela nestoji, ked rodicia sa maju vracat k detom az niekedy vecer, ze ich zo skolky/skoly vyberaju stari rodicia/znami/ci dokonca pestuni. A nakoniec vysvitlo, ze to u teba s tymi dvomi pracami nie je ani pravda (ked pracujes od 9-16) a u manzela ta druha "praca" je vlastne platene hoby. Neviem, ci by s radostou isiel pracovat do dalsej manualnej prace, ktoru by robil iba pre peniaze a nie, ze ma z toho aj dusevny pozitok!!! A tymi poslednymi tvojimi vetami sa uz tolko nerob, ze ako mas toho vela. Mas este cas vyplakavat v porovnani napr. s mojou matkou, ktora sa starala sama o dvojicky, kde neboli ziadny stari rodicia na pomoci atd. Od 3 rokov skolka, kde z textilnej fabriky s paltom par grosov si nas isla vyzdvihnut atd. Ziadne automaticke pracky, ziadne pampersky atd. Viesco? Uz sa mi k tejto teme s tebou vobec nechce vracat. Pretoze mudrlantov je na slovensku dost!
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 diametralne odlisne nazory.... ja som sa nestazovala a ani som v prvom svojom prispevku na ktory sa tu stale obracias nepisala ze dve manualne prace naraz tak sa do mna nenavazaj a neber ma za slovicka ok? k tomu futbalu a tvojmu pohrdaniu... ak je hoby tri krat do tyzdna chodit na trening 40km daleko raz na zapas a pocas pripravy mat trojfazove treningy ok, tak to je hobby... nemudruj ty ked si toto nevyskusal ok? ak si to zazijes potom porovnavaj... A este k praci... Pre teba je normalne robit pracu len pre peniaze bez toho aby si z toho mal aj dusevny pozitok a radost?... hmmm potom je to smutne... ja by som to urcite nerobila... kazdy si je tvorcom svojho stastia...
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 a este druha praca moze byt: pecenie toriet zakuskov popri MD, hackovanie, malovanie obrazov, doucovanie, prekladanie knih, textov, kontrolovanie diplomoviek, gelove nechty, strazenie deti, upratovanie cudzej domacnostin,robenie 3D mihalnic, pre muzov napriklad trenerstvo, spominany sport, stolarstvo, renovacia nabytku...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@vlado35 jaaaj a este som zabudla fotenie... moja svagrinka pracuje v tej vyrobe kde predtym ja a popri tom foti svadby, rodiny a tak... :)
Odpovedať
@weverka11 asi sme sa na zaciatku nerozumeli! na tvoju radu pre tom802: "hmm... druhá práca.. odísť za prácou... mať dve naraz", som mal:" ale ci taky zivot stoji zavela, ked iba cely den "zhanat" peniaze". Doplnim, ked ma este rodina aj male dieta, ze od rana do vecera v praci. Potom sa to rozvinulo, ze tvoje dve prace zaberu dokopy 7 hodin, pan manzel popri normalneho zamestnania hra futbal, za ktore dostava nejaky plat. Samozrejme, ze potom vsetko sa da nazvat praca, aj to, za co sa peniaze nedostavaju. Ja viem co moze byt druha praca, to si mi nemusela vymenovat, ale vratim sa k povodnemu, ked clovek ma aj male deti: "ale ci taky zivot stoji zavela, ked iba cely den "zhanat" peniaze""...hlavne, ked aj ta druha praca sa robi mimo svojich deti! takze hoby na Slovensku je naozaj cele dni "zhanat" peniaze :-) Zial !!!
Odpovedať
@weverka11 iste sa zhodneme na tom, ze idealne by bolo ziadne dve prace na ukor svojho volna/svojej rodiny!!! Ale to by sme nemohli mat strednu vrstvu tu na Slovensku tak podcenovanu!
Odpovedať
Dobrý den. Neznám hranici, kolik kdo potřebuje financí na holé přežití, nebo na slušné živobytí. Nicméně, pouze příjem, který umožní současně žít a splácet vlastní bydlení je předpokladem, že se to zdaří. Je nutné podotknout, že každý má tu hranici jinde. A také každý má jiné zázemí. Někdo bydlí u rodičů zadarmo a veškeré příjmy může investovat, jiný je klidně pošustruje a jiný přímo proleje hrdlem. Čili, je to otázka individuální, kterou si musí rozlousknout každý sám. :-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?