Ako sa osamostatniť pri celkovom príjme 900 eur?

Ahojte.Som tu nový a chcel by som sa s vami poradiť.S priatelkou sme spolu 3,5 roka s toho 3 roky spolu bývame u jej rodičov.Chceli by sme sa uz konečne osamostatnit no nevieme ako nato.Keďže sme obaja z dediny bývanie v nájme nepripadá do úvahy.Obaja pracujeme no nás spolocny prijem je menej ako 900 eur.Poprosil by som vás o nejaké rady,nápady ako byť konecne sami.budem vdacny
Odpovedať
1
2
zober hypotéku s priatelkou aspon 2izb.byt a hotovo ;-)
Odpovedať
@tom802 Tak ked nechcete byvat v podnajme (alebo neviem, ako mam porozumiet vete "Keďže sme obaja z dediny bývanie v nájme nepripadá do úvahy"), tak potom jedine kupit nieco vlastne a ked nemate hotovost, treba to riesit hypotekou..Prijem nemate vysoky, neviem, ci mate nieco nasetrene, ja by som volila aj 1-izbovy byt, aby ste vedeli normalne vychadzat s peniazmi (hypoteka, naklady za byt, strava, atd.)..Otazkou je, ci chcete byvat v meste, na dedine, prip. v akom meste - pozistovat, ako sa pohybuju v tychto lokalitach ceny nehnutelnosti a uvidite..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
pri takom prijme to mate tazke. Predpokladam, ze "byvanie v najme neprichadza do uvahy" znamena, ze vo vasej dedine a okoli asi nic k prenajatiu nie je. Tym padom vam zostava len jedno, a to je osamostatnit sa uplne - odcestovat. Do mesta, pripadne este lepsie rovno do vacsieho mesta, pripadne do zahranicia. Odporucam uskrblit z tych penazi zatial co to da, zohnat robotu inde a odist. S takym prijmom si vlastne byvanie v danom mieste zabezpecite len dvojako - budete nadstavovat/pristavovat u rodicov alebo budete cakat az tu nehnutelnost zdedite. Rozumny uver s takym prijmom nedostanete, takze vlastny dom je zatial (pokial by vam na to neprispeli rodicia) pase. A to este nespominas, kedy chcete mat rodinu, t.j. vypadok jedneho prijmu na nejaku dobu. Fakt, idealne ist niekde za lepsie platenou pracou a byvat v malom 1i podnajme. Budete stastni ako blchy aj samostatni.
Odpovedať
Profilova fotka
Najlacnejšia verzia 1-2 byt!
Odpovedať
fascinuju ma tieto diskusie...ako zobrat uver 100,000 eur ked zarobim 500 eur a ako sa osamostatnit ked zarobime dvaja 900 eur....amen.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
pri prijme cca 900e dostanete uver 30-40 000e-to by mohol vyjst 2izbový byt, staci len mat financneho poradcu, mam pribuznu ktora je na materskej mm ma prijem 450e a dostali uver 23 000, a normalne vyžiju, a riesit to že co ked pridem o robotu, ci pojde na matersku nema zmysel, može prist o robotu a nemusi, možu ho povýšit, a tiež deti co ak nebudete moct mat deti, to su veci ktore podla mna je zbytocne teraz riesit, ak sa vyskytne takato situacia je to potrebne hned riešit s bankou, daju sa znižit splatky a pod. ciže na vasom mieste by som pohladala nejakeho poradcu a pohladala nejaky bytik @tom802
Odpovedať
@luk25, tom pise ze su na dedine, a podnajom neprichadza do uvahy, takze ja predpokladam, ze tam asi ziadne bytovky a tym padom ani byty nie su.A nie su ani manzelia, takze pochybujem, ze im banka bude posudzovat spolocny prijem (ale mozno sa to da, neviem, nepoznam presne ako to funguje v takomto pripade). Ad tvoja prribuzna, tak to velice pochybujem, ze je na materskej a s danym prijmom a uverom "normalne vyzije". Pri 450 eurach+200 materska? = max 650 daju minimalne 110 na splatku uveru (23000 na 30 rokov pri 4% p.a.), 100-150 na reziu bytu, nieco na elektrinu, ked im ostane 400 eur mesacne (predpokladam, ze nemaju auto) na stravu, osatenie a ine pre 3 osoby (a ze plienky, mlieko, vybava pre male dieta su sakra drahe), tak podla mna z toho "normalne vyziju" akurat tak, ze im z toho nic neostane. A ak nastane ten problem, ze manzel pride o pracu, tak to som naozaj zvedavy, ako to "normalne" utiahnu. Ja by som si v prvom rade nasiel lepsie platenu pracu, naskrblil nejaku rezervu (aj hypoteka mimochodom je lacnejsia, pokial mate min. 30% z ceny uz nasetrenej), a az potom sa ohliadat po "naozaj vlastnom" byvani. Myslim, ze momentalne je vacsi problem, ze byvaju u rodicov, ako ten pocit, ze nemaju "vlastne" byvanie.
Odpovedať
My sme na tom tak podobne.... a ako píšu vyššie... s radosťou by sme sa osamostatnili, ale nie za každú cenu. Náš príjem dokopy bol rovnaký, ale treba rátať aj s tým, že nie vždy budete mať taký príjem. Som rada, že sme si nakoniec nevzali hypošku, lebo momentálne som už pol roka PN a ako to býva, ten príjem je ešte menší... Prerábame u svokrovcov, robíme si samostatné bývanie... viem, že to nie je výhra, ale ak mám zobrať úver a do pol roka ma nás vysťahujú, lebo nebudeme mať na to...tak to by som nikdy nechcela zažiť...je to potom na picnutie...Teraz budeme mať vlastné poschodie, do teraz sme mali všetko spoločné, len jednu izbu len pre nás.... a to už sme tak 3 roky. A dalo sa to vydržať, aj keď som nebola z toho nikdy nadšená. Už pocit, že budeme mať vlastné poschodie je super....:-DDD vlastná kuchyňa a tak podobne...ale zas je to aj o prispôsobovaní a ak máte vzťahy na nevydržanie, tak jedine odísť...ale dobre si to rozmyslite...nikdy neviete, čo Vás môže zájsť...ako ja som nepočítala, že budem tak dlho na PN...a je pekné, že si človek zráta príjmy a povie, super, to mi vyjde...ale za posledného pol roka sme mali neplánované výdavky vo výške okolo 1500 eur... (bývaš a niečo sa pokazí a podobne) aj s tým treba rátať...
Odpovedať
A ešte aby som nezabudla... to, že budeme mať urobené poschodie, neznamená, že raz nebudeme stavať dom...teraz si robíme miesto na žitie a možno za 5 rokov budeme už stavať... život je rôzny a dúfam, že nám do cesty aj túto možnosť donesie... prerobíme a začneme sporiť...aj pri takom nízkom príjme sa dá mesačne usporiť viac ako 300 eur... :-DDD
Odpovedať
Profilova fotka
hmm... druhá práca.. odísť za prácou... mať dve naraz.... ja som na MD ešte stále, ale po roku som išla pracovať, manžel pracuje vo výrobe a popri to hrá futbal v rakúsku.... Cele dni robíme, ale môžeme si kúpiť dom (samozrejme že hypotéka).. Keď niečo chcem, musím pre to niečo aj aktívne robiť aby som to mal... alebo to proste mať nebudem a bude mi stačiť to čo mi zostáva (bývať u rodičov)... realita bohužial...
Odpovedať
Co ti poradit... Ste mladi, treba het z dediny, tam, kde cosi zarobite... Pekne to napisala weverka11.
Odpovedať
@iskrickaa ano, pekne to napisala...ale ci taky zivot stoji zavela, ked iba cely den "zhanat" peniaze.
Odpovedať
@vlado35 Zalezi na tom, co robis... Ale nikomu nic len tak nepadne do lona. Tipujem, ze sa jedna o mladeho chalana, kedze este stale susi u rodicov, dokonca priatelkinych. Hadam sa roboty neboji. V robote travi vacsina z nas do desat hodin denne tak ci tak. Ocividne mu vadi, ze nemaju dost penazi, tak je nacase to riesit.
Odpovedať
@weverka11 ono sa to lahko radi ale realit...
Odpovedať
@vlado35 presne tak a na deti potom mame malo casu ze dve prace a dceru si ani neuvidim a zena pride o piatej, siestej a dieta my bude vychovavat kto? tomu hovorite obetovat sa??? radsej u rodicov so solo byvanim a vlastnym vchodom ale kym su deti male tak co najviac s nimi
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je diskusia na nic. Kazdy tu prezentujete svoje nazory na danu vec, ale chalanovi nikto neporadil... a ani nemohol, lebo ako obvikle je tu nedostatok informacii... @tom802 a) kde zijete? b) ake su priblizne ceny nehnutelnosti vo Vasom okoli, resp. kam by ste sa chceli prestahovat c) kolko Vam ostava z prijmu mesacne? Vsetko sa da... aj z tak maleho prijmu. No vzdy je to o tom, ze treba nieco obetovat. Treba mysliet na buducnost, istotu prace, mozno planujete mat aj deti... To si musite vediet a chciet spocitat sam. Urcite doporucujem fin. poradcu.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusan9 vsetko sa da ked sa chce... som s malym od 6:00-10:00 potom ho vediem babicke a muz pon ide 14:30 je s nim do 18:00 a potom si ho beriem do vecera ja... striedame sa.. ma dvoch rodicov... neminame cas na hluposti pri pive a pri telke ale veujeme ho malemu (preto kupujeme aj dom) nie je to praca vs rodina, ale prepojenie.. Kazdy ma ine priority, ja som s mojim muzom od mojej 15tky a osamostnili sme sa ked som mala 20 nedokazala by som zit s rodicmi, preto sa snazime aby sme mali svoje a pre mna to je priorita, hlavne zabezpecit malemu byvanie v dome, nakolko nas 3izb byt mu je maly :D
Odpovedať
Profilova fotka
@raddo78 hrdina !
Odpovedať
@weverka11 ja ti rozumiem ale vela rodin to takto jednoducho neda lebo nie kazdi sa moze striedat s robotou, vies vela rodicou ide obaja od rana do vecera a tie pracovne moznosti su take ake su len tolko
Odpovedať
@weverka11 no jo: "potom ho vediem k babicke"...tak ako to tebe ide, nemusi inemu. Potom chalan, ked bude mat deti, aby sa osamostatnil blizo rodicov a vyuzival ich sluzby presne tak, ako ty, ked mu tak dobre radis, ze vsetko sa da :D
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 no ved to je samozrejme... naco mi bude pani na strazenie ci jasle ked moji rodicia a svokra postrazia? ostatne vsetko robim s nim... teraz ide do skolky... oni tak aktivne strazia od maja odkedy som nastupila na manazersku funkciu dovttedy varovali sem tam hodinky dve tri... Ved ale hovorim, ked sa chce tak sa da... Keby som nemala rodicov musim to riesit pestunkou na tych par hodin... co sa ti na tom zda nemo :)zne ci divne?
Odpovedať
@weverka11 nie nemozne...vyssie som pisal, ci taky zivot stoji zavela, ked iba cely den "zhanat" peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 hej pre mna hej.. ked chcem dom a dvor pre mojho syna tak pre to musim nieco robit... ked niekomu vyhovuje byvat u rodicov tak nemusi tak makat... moze si z tych 900 eur uzivat zivota a chodit po dovolenkach... ja mam 550 eur splatky takze musim makat :) a makam od strednej takze to je pre mna normalne a ako hovorim robim to v prvom rarade pre moje dieta, ktore chce byt vonku a nie zavrete na byte a v meste na preliezkach... Chcem aby mal take detstvo ako ja t.j. behal po vonku a nemusela som sa strachat ze ho prejde auto na hlavnej ceste... V nasom ex byte v meste by som ho von ustit sameho nemohla veru...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?