Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Je nedela 10,30 h a poniektori tu v PH2 veselo kosia. Moze mi prosim niekto napisat, ako je to s tymi nedelnymi pracami? Odkedy dokedy ano a odkedy dokedy nie. Vopred dakujem.
Odpovedať
@rigg pokial to nie je regulovane obcou (coz asi nie je nakolko som nic nenasiel na ich stranke) tak klasicky nocny klud 6-22.
Odpovedať
Na PH2 v okoli radoviek a prilahlych ulic nam konecne svietilo poulicne osvetlenie, svietilo v minulom case. tesili sme sa z toho asi tri tyzdne... dnes je tu uz zase tma. Nemate niekto info kde je problem alebo komu sa to nahlasuje?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, davno som sem nepisala, ale vcera som uz v dost velkej poobednej premavke musela na triblavinskej obchadzat kocikom auto, ktore blokovalo chodnik. Neviem kto je majitel, predpokladam, ze auto nejakym sposobom patri k domu, ktory je za zahradnictvom na triblavinskej. Jediny, ktory tam je. Skusam teda aj touto cestou: Prosim majitela auta s SPZ PK 516CR, keby bol taky dobry a zaparkoval nabuduce svoje auto tak, aby po tom jedinom uzkom chodniku, ktory tu je mohol prejst aj kocik. Nechcem to riesit s policajtami, myslim, ze staci trosku ohladuplnosti. Ak niekto nahodou poznate majitela, prosim skuste ho upozornit, netusim ci chodi na toto forum, kedze s PH ma spolocne asi len to, ze uzemne s nimi susedi. Ale vsak mozno to padne na urodnu podu a maminy nebudu musiet obchadzat to auto po ceste. Velka vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@hapci napíš mu odkaz na papier a zastrč za stierač. možno to zaberie ;-)
Odpovedať
@dodgo Vraj sa nejedna o poruchu ale o zamerne odstavenie, preco a kvoli comu nevieme. V kazdom pripade pri radovkach sa nachadza hlavny rozvadzac aj s elektromerom a kedze ledky na nom nesvietia znamena to, ze do neho nejde prud.
Odpovedať
Ahojte susedia, práve sa prechádza po našej lokalite "anglicky hovoriaci student univerzity Architektury", chodí po pozemkoch, od domu k domu...nehovorí po slovensky, je oblečený v tmavom/čiernom, s ruksakom na chrbte, šiltovkou na vystrihanej hlave .... tak sa majte na pozore
Odpovedať
vdaka za upozornenie- vystrahu pekny den
Odpovedať
nezda sa vam ze sa po poslednej oprave zmenila voda vo vodovodoch? moze to mat nieco so zmenou spravcu?
Odpovedať
"pozdravujeme" arogantneho suseda zo Salviovej ulici, ktory kazdy vikend , aj v nedelu na obed o 12.10 karbobruskou brusi a robi si upravy na svojom domceku. Stavebne prace robi uz niekolko mesiacov, ale teda aspon nedelu by si mohol dat pauzu....
Odpovedať
to sarianna- takýchto susedov je na PH II viacero,napr. p. C.... na Bazovej ulici,ktorý si stavia svoj domček svojpomocne výhradne cez voľné dni a keď ho požiadate o kľud,tak Vám odpovie,že on to má s bezprostrednými susedmi dohodnuté.Otázka je kto sú to bezprostrední susedia ,keď hlučné práce obťažujú aj tých nebezprostredných.Na jednej strane týchto ľudí chápem ,ale na strane druhej platí staré "tam kde začínajú práva iných ,končia moje" a my snáď máme pravo na chvíľku oddychu.Toto je však týmto ľuďom dosť ťažko vysvetliteľné,predpokladám však,že ak raz dostavajú,tak sa budú tohoto práva na kľud tiež vehementne domáhať.Môj bezprostredný sused začal stavať dom o rok neskôr ako p.C... a už ho dnes pomaly predbehol v rozostavanosti a čudujsa svet,nerobí na stavbe ani jednu sobotu ,ani nedeľu.takže ak sa chce ,tak to ide.Som si vedomý ,že sa tu môže otvoriť Pandorina skrinka a začnú sa ozývať tí ,ktorí túto zásadu nerešpektujú a viem,že budú mať x argumentov prečo tak činia a najdú sa aj takí,ktorí reagovať nebudú,pretože ich arogancia je nekonečná a budú i naďalej obťažovať okolie bez mihnutia oka.Prajem všetkým pekný deň Ivan3
Odpovedať
Vazeni,(ivan3,sarianna,sarina...) ak uz chcete nieco kritizovat, tak by ste sa mohli aj podpisat... Alebo sa bojite ako za cias totaca ???
Odpovedať
Článok sa načítava...
jajaja1 Vaše predstavenie sa je ukažkové. Jajaja1 a ešte raz ja1,to je krstné ,alebo priezvisko?Prvý príspevok a už aj poučujete,na rozdiel od jajaja1 z Bardejova sa tu na PHII väčšinou poznáme aj cez naše prihlasovacie mená.A už vôbec mi uniká zmienka o totáči. Konštruktivita Vášmu príspevku skutočne nechýba.A propó,čo mal tento príspevok spoločné s našou témou.Prajem Vám krásny slnečný deň plný pozitivnych zážitkov.Ivan3
Odpovedať
A ešte malý dovetok pre jajaja1 ,toto nebola kritika,toto bolo výpoveď o arogancii ,hrubosti,bezohľadnosti našich spoluobčanov.V tejto súvislosti by bola vhodná asociácia s totáčom.Ešte raz pekný deň všetkým ľuďom dobrej mysle. Ivan3
Odpovedať
Napriek všetkým predchádzajúcim diskusiám,prosbám,žiadosťam a iným iniciatívam prezentovaných na tejto stránke v minulosti ,sa včera stalo to ,o čom sme tu kuvikali .S poľutovaním musím konštatovať,že nám včera neznámy pirát pred domom na Bazovej ulici zrazil kocúrika a dolámal mu panvu.Môžem ho ubezpečiť,že naša bolesť je minimálne taká veľká ako jeho, o to viac,že mu nevieme vysvetliť že cca 400 metrový rovný úsek rovnej cesty na Bazovej bol špecialne vybudovaný pre týchto kreténov,ktorí sa tu rútia niekedy aj 80km rýchlosťou.Obzvlášť ďakujem za tieto ukážky kurierovi zo spoločnosti GEIS s DS ŠPZ,ktorý vždy v piatok po dodaní zasielky na Šipkovu ulicu prezentuje svoje jazdecké umenie,neuvedomujúc si ,že sa vôbec nenachádza na hlavnej ceste ,ale na rovnocenných komunikáciách.Nechcem byť svedkom toho,že sa takéto niečo stane detičkám hrajúcim sa práve v týchto uličkách a vybiehajúcich spontánne na Bazovu.Možno sa nájdu ,ako vždy ,mudrlanti poučujúci o tom že prečo ho púšťame von,lebo tí sa tu najdú vždy,mám skúsenosť,namiesto aby zaradili dvojku a snažili sa jazdiť max.30 km rýchlosťou.To že tu nemáme stále dopravné značenie neznamená,že sa nemáme správať ako slušní ľudia.Dufame len,že to ten náš kocúrik prežije,je našim členom rodiny,tak ako sú členmi Vašich rodín Vaši miláčkovia.Dnes hlavne všetkým prajem,aby sa im takéto nehody vyhýbali.Ivan3
Odpovedať
Milí susedia, plánuje sa aj tento rok lampiónový sprievod? Alebo už bol? Ďakujem za info. eva
Odpovedať
ROZBIEHA SA PETÍCIA ZA NOVÚ ŠKOLU. http://www.chorvatskygrob.sk/sk/news/...
Odpovedať
Môžete mi poradiť firmu na bezdrôtové internetové pripojenie na Čiernej Vode? ;-) Máte s niekým dobré skúsenosti? Vďaka za info :-)
Odpovedať
Zber elektroodpadu a jesenné upratovanie domácností, koniec zberu BIO31.10.2012Vážení občania, obecný úrad Chorvátsky Grob v spolupráci so spoločnosťou ANEO organizuje separovaný zber elektronického odpadu. Zber sa uskutoční v pondelok 12.11.2012 od 8,00 hod. V čase od 7,00 do 8,00 hodiny si vyneste pred dom staré nepotrebné elektrické a elektronické zariadenia. Sem patria zariadenia z vyradenej počítačovej techniky, telekomunikačnej a kancelárskej techniky, domácej bielej spotrebnej elektroniky (mikrovlnky, práčky, chladničky, mrazničky, rýchlovarné kanvice a iné), čiernej elektroniky (TV prijímače, počítače, video, audio a pod.), batérie, autobatérie, žiarovky, meracie prístroje, vysávače, káble, odpad z elektronickej a elektrotechnickej výroby, odpad z opravárenskej činnosti a pod. Od 8,00 hod. budú pracovníci zabezpečujúci zber uvedené odpady zbierať. Všetky vyložené elektrozariadenia musia byť kompletné, nerozbité a musia obsahovať všetky elektrické a elektronické komponenty a konštrukčné dielce, inak nebudú zberovými pracovníkmi odobraté. Taktiež musia byť vyložené na viditeľnom a dostupnom mieste. Žiadame Vás o dodržanie času na vyloženie, pretože po každej ulici budú prechádzať len raz. Ďalej Vám dávame na vedomie, že dňa 16-17.11.2012 (piatok od 16:00-19:00, sobota 8:00-12:00) sa uskutoční jesenné upratovanie domácností, kde budú môcť obyvatelia behom týchto dvoch dní na zberné miesta bioodpadu v starej časti obce na ul. Hoštáky 13 (prevádzka obce) a v Čiernej Vode na Vajnorskej ul. oproti Veterinárnej ambulancii priviezť nepotrebný nábytok, drobný stavebný odpad, a iný veľkoobjemný odpad z domácností. Dodržte však stanovený čas, nakoľko pri odbere odpadu budú poverení pracovníci odpad ešte dotrieďovať a po tomto čase budú zberné miesta uzavreté. Zároveň Vás upozorňujeme, že 17.11.2012 na zberných miestach končí aj zber bioodpadu, preto využite tento víkend aj na dočistenie Vašich záhrad a privezenie trávy, drevného odpadu a ostatného bioodpadu zo záhrad.
Odpovedať
nieco sa konecne deje???? http://www.chorvatskygrob.sk/sk/news/...
Odpovedať
Dostala sa mi do "ruk" informacia, ze ku koncu roka , resp. zaciatkom buduceho bude vlastnikom pozemkov na PH2 od developera refakturovana suma za uhradu elektriny spalenu na verejnom poulicnom osvetleni, nakolko Obec siete nema vo svojom vlastnictve .. Som zvedavy, akym sposobom budu vymahat peniaze od obyvatelov z radoviek kde cely rok nesvietila ani jedna lampa.
Odpovedať
@denisph Nech si elektriku zaplatia len ti, ktorym lampy svietia. Kedze na nasej ulici lampy nesvietia nemienim za nic platit.
Odpovedať
@joper Tvoj napad sa mi uzasne pozdava. Mali by sme to rozhodne aplikovat aj na dane. Komu sa nepacia kvalita sluzieb ktoru nam zabezpecuje stat, NEPLATME DANE!!!!!!
Odpovedať
@hoover Asi si sa pomylil - zrejme si chcel napisat namiesto statu - OBEC. Lebo obec nam neposkytuje za nase dane ani to, co podla statu moze!
Odpovedať
Návrh VZN o miestnom poplatku za komunálny odpad rok http://www.chorvatskygrob.sk/sk/govis... Slabo recyklujeme susedia ...kiez by mi takto zvysovali plat
Odpovedať
§ 6, odst.3. Poplatníkovi, ktorý ma trvalý pobyt v obci Chorvátsky Grob obec poskytne príspevok na ochranu a na zveľaďovanie životného prostredia v obci vo výške 50% zo sumy príslušného poplatku. Poniektorí dostaneme príspevok ;)
Odpovedať
Profilova fotka
vyber z navrhovaneho VZN Poplatníkom, ktorí majú v obci Chorvátsky Grob trvalý pobyt poskytne obec príspevok na ochranu a na zveľaďovanie životného prostredia v obci vo výške 50 % zo sumy príslušného poplatku. (§6 ods.3) Znamená to, že obyvatelia s trvalým pobytom, ktorým zákon č. 369/1990 o obecnom zriadení v §3 ods. 3 písm. b) ukladá povinnosť podieľať sa na ochrane a zveľaďovaní životného prostredia obci budú po prijatí tohto VZN platiť rovnakú sumu ako doteraz a zvýšenie sadzby poplatku sa ich nedotkne. Príspevok obce budú môcť využiť na splnenie zákonnej povinnosti.ň Dodanenie tych co sa neprihlasili na trvaly pobyt.
Odpovedať
Profilova fotka
Osvetlenie Bazovej vyplo ZSE kvoli neplateniu elektrickej energie zo strany Suche miesto s.r.o. Je tam zaplombovany istic.
Odpovedať
Zápisnica zo schôdze obecného zastupiteľstva v Chorvátskom Grobe zo dňa 04. októbra 2012 o 14.00 hod. na Obecnom úrade v Chorvátskom Grobe - zastupitelstvo schválilo prevzatie osvetlenia darovacou zmluvou od SM. Alebo si to náš velkomožný p.starosta rozmyslel alebo vyčkáva aby ešte ušetril na platiacich daňovníkoch nejaké to Ečko. Ale pozor p.Starosta!!! - voľby sú už čoskoro a dúfam že mu to poctivý platitelia daní zrátajú.....
Odpovedať
Ešte k odpadom: som zvedavá ako bude starosta vysvetlovat ci poplatník, ktorý ma trvalý pobyt v obci Chorvátsky Grob obec, ktorému poskytne príspevok na ochranu a na zveľaďovanie životného prostredia v obci vo výške 50% zo sumy príslušného poplatku zveladoval obec viac ako ten co nema trvly pobyt v CHG. Ak si poplatnik bez trvaleho pobytu poda tiez ziadost o prispevok a tento mu obec zamietne, moze sa obratit na sud, kde uz sa bude musiet toto zveladovanie preukazat a ked to preukaze, tym padom taketo zvyhodnovanie urcitej casti danovnikov bude protiustavne. Pan velkomožný starosta sa asi neporadil so svojim právnikom a zasa si z poctivých danových poplatníkov robi dobry deň....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?