Skúsenosti majiteľov montovaných domov

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chceli by sme začať stavať rodinný dom, pozemok máme avšak máme obmedzený rozpočet a do tohto rozpočtu by sa ideálne vtesnal montovaný dom. Je tu niekto, kto v montovanom domčeku býva už pár rokov? Chcela by som vedieť reálne skúsenosti s bývaním - hlučnosť, vykurovanie, starostlivosť o dom, celkový dojem z bývania. Potom by ma zaujimalo, či neviete niekto ako dlho sa teraz také domčeky približne stavajú? Veľmi pekne ďakujem všetkým za odpovede, pretože nemáme nikoho blízkeho, kto by v takejto stavbe býval. 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Slovensky "drevodom" je ako psia buda zbuchany z …
@rkorba Máš tam hore chybu . Slovenský drevodom doplň švédsky, fínsky, kanadský drevodom je zbúchaný atď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdenkonr:

@rkorba Máš tam hore chybu . Slovenský drevodom d…
@zdenkonr zbytočne tu kŕmiš trolla. Mne už takýto ľudia prídu ako sekta do každéj témy, kde sa píše o drevostavbách len nabehnúť a začať sa búchať do pŕs že "tehla je tehla" a podobné argumenty. Ešte som nikdy nevidel tu niekoho behať po témach o murovaných stavbách a robiť si z nich prdel, že stavajú zastaralým spôsobom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Slovensky "drevodom" je ako psia buda zbuchany z …
@rkorba si riadne zabrdol do osieho hniezda 🤔 toto sa nerobí ☝️ I keď s tvojím názorom súhlasím. Ja som si dával robiť ponuku u dvoch projektantov, každý mi povedal, že, že slovenský "drevodom" nieeee ☝️ Argumentoval som rýchlosťou výstavby a tam som dostal argument, že drevostavba so základmi cca 6- 8 mesiacov, murovaný 24. Že či mi 16 mesiacov stojí za to, aby som potom 30 rokov trpel.... hovorím, máte pravdu páni a slo sa do murovaneho 🤷‍♀️ Drevostavby tvorili rok predtým podľa štatistík 7,5% podiel z nových stavieb. Určite súhlasím s názorom, že keď je to dobré navrhnuté a urobené, môže to byť fajn, no sme na Slovensku a nie vo Švédsku, takže tu je dobre "zrobené" len to, čo si urobíš sám 🤷‍♀️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od terry25:

@rkorba si riadne zabrdol do osieho hniezda 🤔 tot…
@terry25 chlapci robili vonku pomocních stavebníkov a potom sa vrátili na Slovensko ako naslovovzatí odborníci s prevratnými západniarskými technológiami :-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od terry25:

@rkorba si riadne zabrdol do osieho hniezda 🤔 tot…
@terry25 akých 24 mesiacov ? My sme postavili malý bungalov 100m2 za 7 mesiacov... Prvý výkop bol 14.aprila tuším a nasťahovali sme sa 30 októbra toho istého roku... Ja osobne nevidím nič zle ani na drevostavbe zvažovali sme aj to , ale cenovo to vychádzalo rovnako ako z tehly ... Aspoň u mňa čo som mal cenové ponuky ... Plus v prípade potreby ,likvidity a predaja domu, na Slovensku práve kvôli konzervativizmu že ,,dom má byť z tehly,, tak sa lepšie murované predávajú ... Tu vidím azda jedinú výhodu 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@terry25 akých 24 mesiacov ? My sme postavili mal…
@dexter89 to zase neber ako zákon tých 24 mesiacov....tak to majú zafixované a tak to hovoria. Poznám ľudí, čo stavali 4 roky, ja rok a 3 mesiace. Tiež som zvažoval drevodom, no kamarát, ktorý má stavebnú firmu a stávajú ich, mi povedal..."vyser sa na to, postavíme ti radšej murovaný".... a keď projektanti zahlasili, že murovaný alebo do toho nejdú 🤷‍♀️ Problem však vidím v realizaciach.... stavebné firmy typu "robíme všetko....od výkopu po montáž spotrebičov"......alebo "gypsystav sro", "gastrostav sro", "vsademavydrbuzprace sro", "alkoholik stav sro", "ukrajinabezfaktury sro" a podobné skupiny v developerskej výstavbe 🤦 Do drevostavby by som šiel, no do poctivej poctivej ...vid foto 🥰
Odpovedať
Profilova fotka
Slovensko je z velkej casti proste krajina zatrpknutych sedliakov....odmietame vsetko nove sice o tom prd vieme ale uz len z principu... 🤦‍♂️ Ale za to moze proste nizka vzelanostna uroven tohto naroda....v kombinacii s pocitom ze ucnovkar vie najlepsie vsetko o vsetkom 🤷‍♂️
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od terry25:

@dexter89 to zase neber ako zákon tých 24 mesiaco…
@terry25 jasné však ja viem jak si to myslel :) aj súhlasím, že pre murovaný dom je asi lepšie keď niektoré procesy vyzrejú atď... to je ideál... no my sme nemali čas, takže dá sa aj tak... mne sa páčia aj drevostavby, osobne v tom nevidím problém, ale nevyznám sa je mi to v podstate jedno... osobne mám rád pevné materiály a mne osobne sa páčia monolitické betónové domy typu obdĺžnikových "L" s rovnou strechou aj keď bývam v inom na to som nemal prachy :D @zipsuliak sociológ j. Buzalka o tom napísal aj knihu: Postsedliaci :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

Slovensko je z velkej casti proste krajina zatrpk…
@zipsuliak Jesus Christ, to si riadny olej teraz prilial do ohňa. Evidetne máš rád, keď je svet v plameňoch :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od terry25:

@dexter89 to zase neber ako zákon tých 24 mesiaco…
@terry25 konečnie niekto napísal aj druhú stránku mince. Všetci sú pro murovaný, kým nezistia ako funguje podnikanie na Slovensku. To už nie je taká sranda vysoliť +150k€ firme, čo neodvádza daň, na stavbe sa aj mesiac nik neukáže a keď sa vyhrážaš, tak ti tam pošlú niekoho z osady, čo nevie počítať do 10. Všetci sú frajeri, kým nejde na realizáciu. Nie každý má čas a zručnosti stavať svojpomocne...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od peter977:

@zipsuliak Jesus Christ, to si riadny olej teraz …
@peter977 ked hori ohnik, ja prilievam benzin 😎
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

Slovensko je z velkej casti proste krajina zatrpk…
@zipsuliak zas si pyšný?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@terry25 akých 24 mesiacov ? My sme postavili mal…
@dexter89 aj z mojich skúseností je zrejmé ze kvalitný drevodom a murovaný vyndu zhruba cenovo to isté. Nič v zlom ale murovaný postaviť za 7 mesiacov je nereálne, z dôvodu toho ze sú mokré procesy, ktoré potrebujú dostatočne časové prestoje. Navyše murovaná hrubá stavba by mala prvú zimu vymrznut. Keby si napísal ze rok a 7 mesiacov, tak je to ok ale nie iba 7m. Kvalitná doba výstavby sa pohybuje okolo 2 rokov.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@zipsuliak zas si pyšný?
@blackp konstatovst situaciu je pysnost? Ludia vyjdu zo skoly a uz sa viac nevzdelavaju, ale maju pocit ze su mudrejsi a maju co povedat k veciam s ktorymi maju problem aj skutocni odbornici, vedci atd..... Krasnou ukazkou boli covid roky :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od terry25:

@dexter89 to zase neber ako zákon tých 24 mesiaco…
@terry25 Tie zruby su super, tiez nad tym uvazujem, pozemok mam v dedinke na Liptove , len sa natahuje uzemny plan a siete. Ak by to vyslo vazne premyslam nad tym zrubom. Aj z hladiska investicie, aj z hladiska pocitu v dome. Plus myslim, ze to bude stavba ktora tu bude este 2 generacie po mne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@blackp konstatovst situaciu je pysnost? Ludia …
@zipsuliak vygoogli si... tvoje vyjadrenia tu aj v iných diskusiách su ako keby si mal patent na pravdu spojené s ponižovanim slabších menej progresívne rozmyslajucich. Neboj sa ja sa vzdelávam celý život, mam také zamestnanie.
Odpovedať
Spať k téme... poznám len dvoch ľudí, ktorý majú montovaný dom. Obaja do 100m2. Jeden bol postavený firmou,čo na slovensku dominuje. Keď mi povedali cenu, tak som bol prekvapený, asi o 25% nižšia ako náš murovaný v prepočte na metre. Keď som ale dom detailnejšie pozrel na návšteve,tak už som vedel prečo... len viditelne časti do štandardu boli všetko najlacnejšie materialy a možnosti. To čo bolo za farbou ani nechcem vedieť. A presne taký typ majitelov to bol, proste neriešili,chceli len dom a videli nízkú cenu... po 5r ho chcú predať a postaviť niečo lepšie,vačšie a trvácnejšie. Moje nacenenie kvalitného montovaného domu v 2021 bolo cca o 10% dražšie než murovaný. Pokial sa človek zaújma o to,čo za montovaný dom dostane a chce kvalitnejšie riešenia zloženie stien,kvalita dreva,strechy,kúrenia... tak sa dostane do úplne iných čísiel €€. Ako niekto uviedol 7% trhu je dosť málo, skoro nikto poriadne nevie a ani nepozná postupy stavby/chyby montovaných domov. Pri tehle je možné urobiť viacero chýb pri výstavbe a stavba bude stáť aj 100rokov... pri montovanom máte problémy aj po 10r ,ak sa niečo podcenilo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@zipsuliak vygoogli si... tvoje vyjadrenia tu aj…
@blackp ja viem ze niekto ma potrebu kukat na svet cez ruzove okuliare a nechce vidiet krutu realitu... ale ta je proste fakt taka ze vacsina nasej spolocnosti sa nevzdelava...ba dokonca je rada ze zvladla aspon tu ucnovku.... Tim netvrdim ze to niesu sikovny ludia... mozu to byt perfektny stolari, majstri, murari atd atd atd....ale nech sa proste nebabru do veci ktorym nerozumeju... vid covid :) tot vsjo :) A s5 k teme, Netusim ako su robene drevodomy inych slovenskych firiem....ten nas ma komplet zateplenie aj vo vnutry interierovych priecok :) cena nebola o moc nizsia oproti murovanemu....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@blackp ja viem ze niekto ma potrebu kukat na sve…
@zipsuliak je rozdiel vzdelanie a vzdelanie. Ak niekto študuje VŠ a neuplatní sa vo svojom obore tak to bolo zbytočné úsilie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@zipsuliak je rozdiel vzdelanie a vzdelanie. Ak n…
@blackp s tým súhlasím :) ak sa ludia proste zaseknú a prestanú čerpať nové skúsenostia vedomosti u v 25-30.... tak to tu vyzerá tak ako to tu vyzerá... povedzme si úprimne tých vzdelanýcha šikovných tu na slovensku ostalo pomenej... väčšina ide do zahraničia...kde ich vedia patrične finančne ohodnotiť :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter977:

@terry25 konečnie niekto napísal aj druhú stránku…
@peter977 suhlasim, ked sme s muzom videli u znameho ako stavali murovany dom, svojpomocne, kolko s tym mali starosti a hlavne nemali o takejto stavbe ani paru, tak sme radi, ze sme si dali napokon firme postavit dom a mali sme to bez nejakych starosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od luckapuc:

@peter977 suhlasim, ked sme s muzom videli u znam…
@luckapuc to je potom ozaj lepsie si takto priplatit za tu pracu ako nieco podcenit 🙈 a potom aj co sa stavebneho povolenia tyka, tak je to jednoduchsie, ked to za teba takto vybavi asi niekto iny, je to predsalen dalsia starost navyse.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

Rýchlosť, dnes postavíš už aj murovaný dom rýchlo…
@dexter89 ktorá firma Vám stavala dom?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@zipsuliak je rozdiel vzdelanie a vzdelanie. Ak n…
@blackp áno ale dnes už aj pri murovanom je viac suchých procesov , nie ako pred xy rokmi ... My sme začali stavať v skorej jari apríli a hrubá stavba stála v júni aj so strechou... Leto ten rok bolo suché a horúce , takže asi to dosť preschlo , lebo ani prvú zimu sme nemali moc problém s vlhkosťou... Možno bola prvú zimu trocha väčšia ako nasledujúcu , ale nič hrozne Čo sa týka cien za drevodom , jeden architekt mi vravel , presne to čo písal aj tu @budix , Že cena za kvalitný drevodom je vyššia ako u murovaneho ... U nás máš firmy čo ti to postavia za rovnako abo aj omnoho lacnejšie ... Tam sa asi niekde šetrí na type dreva a pod. Ja som pozeral na poľské deevodomy celkom lacné ... Vyzerá to pekne no jeden má uviedol do obrazu ... Pouzivaju napr. smrekové hranoly najhoršej triedy kvality a pod... Takže aj toto hýbe cenou @hvastova nám stavala miestna mala firma a zivnostilnici z môjho okolia , volil som to tak aby to mali blízko aj oni aj mali dobre recenzie bola to malá firma hausmont ,netuším či prežili covid a ešte stávajú ... Majiteľ bol super priateľský , všetko dodržal čo sme sa dohodli žiadne prieťahy , spolupracoval so živnostníkmi murarmi čo som s nimi kecalnpredtym pracovali v Holandsku a po Európe ... A izoláciu do podkrovia prišli robiť poliaci a sadrove omietky zas Maďari ... Vtedy mali lepšie ceny ako naši miestni aj s cestou ako je to teraz netušim to bol rok 2019 keď som staval
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

@luckapuc to je potom ozaj lepsie si takto pripla…
@cincila11 akoze aj tak je okolo toho vybavovania, musis veci nejake riesit, ale stale je to menej ako ked si svojpomocne riesit a musis dozerat na majstrov. Kazdy den byt na stavbe ako co prebieha, no je okolo toho proste viac.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@blackp áno ale dnes už aj pri murovanom je viac …
@dexter89 Ano, nie je pravdou, zeby drevodom bol lacnejsi. Vela ludi si to ale stale mysli, my sme si davali tiez aj viacere cenove ponuky urobit, s viacerymi firmami sme sa stretli, ale teda ked chce clovek kvalitny drevodom, tak to stoji cca rovnako ako murovany, tam to nie je o setreni penazi, ale povedala by som, ze skor o tom, kto je pre co viacej nakloneny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hosmanikova:

@dexter89 Ano, nie je pravdou, zeby drevodom bol …
@hosmanikova ved prave, ono treba skor mysliet aj dopredu, lebo aj z hladiska zivotnosti su na tom drevodomy pravdepodobne v rebricku vyssie. a muz o inom ani pocut nechce, takze zrejme ani nebudem mat velmi na vyber, aj keby som mala iny nazor. 😅
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od cincila11:

@ris66 praveze tam sa musi teplo pekne drzat si m…
@cincila11 s tehlou je to vsetko komplikovanejsie, je to na dlhsie a ked si das postavit firme, tak nemusis sa o nic starat, nemusis travit na dome, na stavbe kopu casu a utekat tam hned po praci robit do vecera, lebo tak to vacsinou byva pri stavbach svojpomocne a myslim, ze cloveka to dokaze neskutocne vycerpat take nieco. Skus pozriet firmu Kontrakting, my sme ich oslovili a velmi dobra komunikacia s nimi od zaciatku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ris66:

@cincila11 s tehlou je to vsetko komplikovanejsie…
@ris66 oni maju niekde aj nejake vzorove domy, ktore si vies prist realne obzriet?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@ris66 oni maju niekde aj nejake vzorove domy, kt…
@kristian3367 vzorove domy? Na webe si vies najst rozne stavby, co stavali, aj kde sa nachadzaju, aj v jednom aquaparku nieco robili, co viem, ale tak je to ine ked sa dom stavia :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?