Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Ale je to aj tak zaujímavé a na hlavu. Môžem brať dotáciu len na jednu jednotku.Volal som tam osobne, že na jeden dom , buď multisplit ale 1ks split.Este im hovorím, že je to technicky nemožné,nie iba jedna jednotka. Sranda je však to, že volal tam známi (v tom istom čase +-2hod),a povedali mu, že ešte nevedia ako to bude, že možno preplatia aj dve . Na jednej strane chcú pomáhať,ale u nás na Slovensku je v tom vždy nejaký hačik,alebo obmedzenie. Na Fve si počkám,bude to musieť ísť koniec koncov s cenou dole,a poriadne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Ale je to aj tak zaujímavé a na hlavu. Môžem brať…
@joma3333 pockaj, na obnovdom ? :D ako sa ti podarilo sa tam dovolat :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

@joma3333 pockaj, na obnovdom ? :D ako sa ti poda…
@shadowmilan Mam číslo priamo na chlapa ktorý registruje.Mozem poslať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@shadowmilan Mam číslo priamo na chlapa ktorý reg…
@joma3333 myslel som, že registruje výrobky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@klimujeme No neviem. My zase cistime tymto sposo…
@supiiik pracujete aj na vychode svk? tiez mi pride len nastriekat chemiu nedostatocne,lebo ta zaschne a tu chemiu potom tam xlovek ma a dycha cely cas.oplachnut to musi byt predsa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@supiiik pracujete aj na vychode svk? tiez mi pri…
@stefan222 Vychod zial nie. Robime len Levice a 50km okolie. Urcite si tam nenechajte len nastriekat chemiu bez oplachu, pripadne cistenia rotora (ak je znecisteny). Skusali sme aj parny cistic, ako tu spominal pan od klim vyssie, ale nema to taky efekt, ako prud vody. Jednak to s parou dlho trva a ten bordel co para prefukne cez vyparnik sa usadi na vnutornych priestoroch klimatizacie a tam to zaschne. Par krat sme to skusali a zakaznici sa nam stazovali, ze im klima smrdela. Para sice zabije bakterie vysokou teplotou, ale bordel to nezmyje. Ale samozrejme vsetko zalezi od stupna znecistenia. Na tie najhorsie pripady nic ine ako chemia a nasledny preplach prudom vody nefunguje!
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@stefan222 Vychod zial nie. Robime len Levice a 5…
@supiiik ja by som si servis a čistenie predstavoval nejak tak ako na videu rozobrať uplne vnutornu jednotku, vybrat ventilator a dokladne vycistit vyparnik... neviem kolko firiem to tak robi, podla mna len 90% nastrieka sprej, splachne a ide preč... chcel som to spraviť sam ako tento japončik ale obavam sa, že to už naspat neposkladam 😀 ale je to celkom podrobny navod https://www.youtube.com/watch?v=lb4IP...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@supiiik ja by som si servis a čistenie predstavo…
@dexter89 Musím sa priznať, že na chate máme multisplit klimu (nejakú Sanyo) určite dlhšie ako 12-13 rokov a nikto ju nikdy nečistil. Normálne funguje. Ale je to chata kam chodievame od takého apríla do októbra na víkendy plus také dva týždne v lete súvisle čiže sa tá klima nenadrela. To v kancli keď nám menili klimu po 15ich rokoch tak keď ju dávali dole tak z nej z vnútornej bedne vypadávali kúsky sadrokartonu aj 5x5cm veľké. Doteraz nechápem ako sa tam dostali. 😄
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@dexter89 Musím sa priznať, že na chate máme mult…
@toky1 skús niekedy baterkou zasvietiť do vnútornej jednotky na ventilátor a možno budeš prekvapený aký tam je sajrajt... mne už na tej čo ide 4 roky vkuse vzniká medzi lopatkami nejaké miniaturne fleky akoby zárodok plesni alebo nejaký ťažko odstrániteľný blud... trocha som ju opláchol ale chcelo by to postup ako na videu hore a dokonale vyčistiť... bez toho že úplne vyberiem ventilátor sa to nedá dôkladne vyčistiť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@toky1 skús niekedy baterkou zasvietiť do vnútorn…
@dexter89 No poviem ti, že ak vydržala tak dlho tak ešte dva tri rôčky myslím dá. Ak nebude stíhať tak ju rovno vymením za komplet niečo nové, technicky poplatné dobe. Ak teda nepredáme chatu skôr - nejako na ňu nemáme čas odkedy sme vymenili byt za dom.😄 Nechceli by ste niekto chatičku na Šírave? 🤭
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@supiiik ja by som si servis a čistenie predstavo…
@dexter89 Toto asi ziadna firma u nas nerobi (aspon o tom neviem). U nas take nieco zakaznik nezaplati. Je to babracka na 2 hodiny to takto rozobrat a to este s rizikom, ze sa pri tom nieco poskodi. My davame dole komplet plasty (ako pri montazi), to ide pod sprchu. Rozobrata vnutorna jednotka sa obali foliou s odtokom a nasledne sa cisti chemiou a vysokotlakovym cisticom (nie klasickou wapkou, ta ma velmi vysoky tlak, poohybala by lamely!) Efekt je podobny, ako keby sa klimatizacia kompletne rozobrala a sla pod wapku niekde na dvore. Vyhoda je, ze je to jednoduchsia, rychlejsia a tym padom lacnejsia robota, ako komplet demontaz. Nevyhoda je, ze obcas sa stane, ze nejaka kvapka kvapne aj na stenu a moze to zanechat stopy... Vid foto rotora po vycisteni (je to ten isty plesnivy, ktory som daval na foto pred tym). Rovnako fotka vody, ktora z danej klimy odtiekla.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@stefan222 Vychod zial nie. Robime len Levice a 5…
@supiiik ved mozme spravit tak ze spravite na jesen sa moMe dohodnut ze spravite dexinu mne a mozno sa dakto najde na vychode este
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@dexter89 Toto asi ziadna firma u nas nerobi (asp…
@supiiik chápem tak to by asi stačilo spraviť aj tak ... Ale mne naposledy firma ,,čistenie,, spravila len tak že nastriekala nejaký prípravok na vyparnik a zapla ventilátor na maximum nech to uschne a to bolo všetko žiadne plasty sa ani dole nedávali to viem spraviť aj sám 😀 Ale zas je pravda že to mi spravili len tak keď montovali iné jednotky a zadarmo , nebola to originál objednávka na čistenie klim 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@supiiik chápem tak to by asi stačilo spraviť aj …
@dexter89 ved toze vecsina firiem nevie, ta povie ze netreba/ze zbytocne. ze tsaci sprej :D minule koelgovi dve rozne firny tvrdili ze co to za blbost napojit odvod kondenzu z vnutornej jednotky na kanal. ze to bude smrdiet a tak. sifony im nic nehovoril. klasika, pridu napoja klimu vezmu dukatiky a dovidenia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@dexter89 Toto asi ziadna firma u nas nerobi (asp…
@supiiik koli tebe som sa pozrel na zubky mojej 3r klime a s najvacsou pravdepodobnostou ju pred letom vystriekam :-) Aku chemiu doporucujes? Ja na revanz doporucujem tuto akumulatorovu wapku s nizkym a pritom dostacujucim vykonom na lamely. https://parkside.6f.sk/2020/06/12/aku...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@toky1 skús niekedy baterkou zasvietiť do vnútorn…
@dexter89 tak si nastav kameru na seba pri rozoberaní, všetko si zadokumentuj, každú šrobičku, každé uloženie osky, plastov a po vyčistení to podľa svojho videa zložíš, ja to tak vyskúšam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@dexter89 tak si nastav kameru na seba pri rozobe…
@matko291 nerobte z komara somara, je to par šróbov a zaraziek i ked kazda klima je jedinecna.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@matko291 nerobte z komara somara, je to par šrób…
@rkorba áno len sa netreba toho báť
Odpovedať
Profilova fotka
Tu pozrite co z toho ventilátora ide 🤔 https://youtu.be/yGrLcGZrIbk?si=rkF0Z...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@supiiik koli tebe som sa pozrel na zubky mojej 3…
@rkorba My pouzivame alkalicke roztoky na cistenie vyparnika/kondenzatora. Priznam sa, ze neviem, ci sa daju kupit aj koncovemu zakaznikovi. Treba hladat... @matko291 ano, tento sposob je idealny na dokonale vycistenie plastovych casti, ma to ale 2 ALE. 1. Ziadna firma to u zakaznika robit nebude, lebo je to casovo narocne a teda drahe. Odhliadnuc teda od toho, ze 70% montaznych firiem nema potuchy co s klimou robit mimo toho, ze ju vedia namontovat. 2. Vyparnik ostal spinavy
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@rkorba My pouzivame alkalicke roztoky na cisteni…
@supiiik myslíš že toto je slabá údržba? https://youtu.be/Ystw9qTN7n8?si=K79JC...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@supiiik myslíš že toto je slabá údržba? https:/…
@matko291 je to tak na 50%. Plasty musia ist dole, inak sa neda dostat vsade. Usadeniny by som na sucho kefkou necistil, inak sa tie spory rozsiria po celej miestnosti a to nechces :) Rotor nebolo vidiet v akom stave bol pred a po... Tu penu by som asi splachol este vodou (penu nepouzivame, nemam skusenost), to som na videu nevidel...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@matko291 je to tak na 50%. Plasty musia ist dole…
@supiiik penu nechal 30min pôsobiť, pena zmizla a len poutieral
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@matko291 je to tak na 50%. Plasty musia ist dole…
@supiiik no uz na vychode okolie PO mas 2 zakazky na jesen. ci malo?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@supiiik no uz na vychode okolie PO mas 2 zakazky…
@stefan222 podľa toho čo tu píšu tak 70% ľudí je v tom ze za 40€ im dali klímu do poriadku, ja som písal do Sinclaru a požiadal ich o servisný manual ako rozobrať šetrné moju jednotku aby som sa dostal k vrtuli, a vysvetlil im ako to chodí z technikmi a čistením, som zvedaví co odpisu 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@stefan222 podľa toho čo tu píšu tak 70% ľudí je …
@matko291 Tipnem si že neodpíšu nič alebo len nejaký všeobecný, nič nehovoriaci a neupresňujúci kec. Niečo v zmysle "rozsah a spôsob čistenia klimatizácie určí na to vyškolený pracovník na mieste podľa potreby". A tak medzi sebou sa zasmejú tvojmu mejlu, že to extrémne prežívaš. Pár krát som mal možnosť počuť debaty medzi automechanikmi o prístupe požiadavkách ich zákazníkov. Bude to niečo podobné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@stefan222 podľa toho čo tu píšu tak 70% ľudí je …
@matko291 si robis srandu :-) Zober si krizovy srobovak na sroby, plochy na vylupnutie spodnych zaslepiek a pekne das dolu plastovy kryt.
Odpovedať
Profilova fotka
Otázka trocha mimo, spadá klimatizácia donpodmienok vo VSE na pripojenie do sadzby DD6? Sadzba EKO DOM (DD6) Je dvojpásmová sadzba pre odberné miesta s tepelným čerpadlom. Doba platnosti NT je minimálne 20 hodín denne. Tepelné čerpadlo sa odporúča blokovať v čase platnosti VT.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Otázka trocha mimo, spadá klimatizácia donpodmien…
@jede Klima je TČ vzduch-vzduch. Takže si tipnem, že spadá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Otázka trocha mimo, spadá klimatizácia donpodmien…
@jede hej ale kedy si das tie 4h VT?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?