Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Len pre zaujímavosť všimol som si vysokú spotrebu…
@rkorba zaujimave podľa mňa je to všade nastavené nejak na termostat, že keď je pod 4°C napr. automaticky zopne ohrev vane, ktorý ide nonstop ... väčšinu času aj v mrazoch ten ohrev vane ide zbytočne... asi najlepšie je to externe dorobiť s nejakým devi káblom, ktorý autonomne zapneš kedy chceš... napr. keď sa upchá odtok na spodku a je treba to odtopiť... u mňa to bolo len v decembri tieto problémy zopár dní špecifických podmienok odvtedy pohoda
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@rkorba zaujimave podľa mňa je to všade nastaven…
@dexter89 Keď bolo vonku 0° tak som mal zapnutú mideu Oasis a šiel som vonku chytiť vaničku odspodu, či ju ten odporový vyhrievací sakrament vyhrieva. Vanička bola odspodu studená. Ale defrost vtedy práve určite nebol.
Odpovedať
Zdravim Chcem sa spýtať na ten wifi merač spotreby energie.Klikol som na ten link (Aliexpress)ale akurát neviem či mám k tomu zobrať aj tu malú krabičku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@hamonik Priznám sa že toto som nejako nepochopil…
@toky1 prave menit heslo na wifi znamena menit heslo na pc, na tv a na klime, teda cca hodka nastavovania pri kazdej zmene najomnikov, co mi nepride velmi userfriendly, hlavne ak trafim takych fasa studentov, co som za polroka mal 6 roznych ludi tak vyfluktuovanych, ze odisiel jeden a prisiel namiesto neho iny. Takze nastavovanie prav cez mobil by bola parada. Preto sa na to pytam.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zdravim Chcem sa spýtať na ten wifi merač spotreb…
@joma3333 ak máš klimu pichnutú v zasuvke tak mš možnosť aj Smart zásuvky https://www.hagard.sk/produkty/zasuvk...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@joma3333 ak máš klimu pichnutú v zasuvke tak mš …
@matko291 práveže nemám.tahal som nové káble priamo z rozvádzača.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zdravim Chcem sa spýtať na ten wifi merač spotreb…
@joma3333 hod sem link. Ta krabicka je zigbee hub, centralna jednotka aj na dalsie zariadenia. Ako myslim si ze pre teba bude stacit stacit verzia len wifi s appkou tuya
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 hod sem link. Ta krabicka je zigbee hub…
@dominguezah https://a.aliexpress.com/_mqF9KFA
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah https://a.aliexpress.com/_mqF9KFA
@joma3333 k tomuto modelu treba aj zigbee hub. Tento je na wifi len https://www.aliexpress.com/item/40005...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 k tomuto modelu treba aj zigbee hub. T…
Ahojte, čo tak toto
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od klimao:

Zopár otázok, možno mi niekto bude vedieť poradiť…
@klimao určite by som vám odporučil 1x Multisplit na všetky jednotky, vide to najlepsie, kľudne vám aj poradíme ak by ste mal záujem a vieme vyriesit aj predsezónne ceny ešte, kde na jednotky sa dá získať výhodná cena, tu je náš webe pre kontakt www.klimujeme.sk kľudne môžte zavolať a poradiť sa snami, riešime klimatizácie aj do chladnejších oblasti na kúrenie vyslovene.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak kúrenie klimatizáciou je asi to najlacnejšie kúrenie zo všetkého čo je na trhu, jednotky môžu fungovať bez prvoblemov aj trošku mierne predimenzované v porovnaní zo silou vonkajšej jednotky a súčtom vnútornej, výkon sa rozdelí ale nebude všade efektívna na 100% a môže sa to mierne odzrkadliť na spotrebe ale ak nejdú všetky súčasne tak tam vôbec nieje problém.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od cakomen:

Ahojte, čo tak toto
@cakomen v pohode je to switch mame par, este budeme dokupovat, na tazsie dostupne miesta sme davali zasuvkove typy. Treba davat pozor aby sa zmestilo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od klimujeme:

Inak kúrenie klimatizáciou je asi to najlacnejšie…
@klimujeme mozem poprosit info ako cistite vnutorne jednotky? su videa na youtube ako sa namontuje velke plastove vrece a vnutorna jednotka sa preplachne cela. viete demontovat rotor a precistit?dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@joma3333 určite stačí 2kw jednotka... ono to nef…
@dexter89 diki za rady.Beriem v úvahu. Rozhodol som sa do tej izby pre Toshiba seiya2kw. Akurát ma zaujíma to, že nemá ohrev vaničky. Môže zamrzat?je do -15. Aké máte s tým skúsenosti?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dexter89 diki za rady.Beriem v úvahu. Rozhodol s…
@joma3333 ano vrstva ladu sa tvori, pozri dexove video https://youtu.be/RB4R5bP-Dc8?si=ULp9w... Ma tam zaznameny aj defrost, aby si videl ako to funguje. Ale celkom sa to riesilo nejakych 20 stranok dozadu tusim.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@toky1 prave menit heslo na wifi znamena menit he…
@hamonik V Gree apke sa to da spravit tak, ze k tvojej klime prizves clenov rodiny. Takto tam vies popridavat studentov a podnajomnikov. Rovnako tak sa da wifi na klime zresetovat a nastavit na novy ucet. Sinclair aplikacia by mala fungovat podobne. A este jeden detail som zabudol. V tych apkach je moznost aktualizovat FW, ak teda prestava fungovat, skusil by som ako prve tuto moznost
Odpovedať
Ma niekto skúsenosť s Mitsubishi hyperheating mxz 2f53,na stránke zelena domacnostiam je v zozname ako dotované,to znamená keď toto stojí pri multisplite kolo 3000 ,5 kw jednotka štát preplati 380€ za kw?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@hamonik V Gree apke sa to da spravit tak, ze k t…
@supiiik Taká možnosť je aj v appkeNetHome Plus, ktorou ovládam svoje Vivaxy a Mideu Oasis Plus. Nikdy som tam nikoho nepridával takže s tým nemám skúsenosť. Čiže si myslíš, že tam vieš niekoho pridať aby mohol klimu ovládať ale najvyššiu autoritu máš ty s tým, že dotyčnému vieš kedykoľvek zrušiť prístup k ovládaniu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@supiiik Taká možnosť je aj v appkeNetHome Plus, …
@toky1 Ano, pridas a odoberies ho tam ako clena rodiny. Toto sa da v GREE+ aplikacii. BTW, je dost mozne, ze tato aplikacia bude fungovat aj pre SInclair. Je to rovnaka platforma. Ale vyskusane to nemam...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dexter89 diki za rady.Beriem v úvahu. Rozhodol s…
@joma3333 nebude zamrzať... stačí do -15, však máš aj záložné kúrenie keby niečo náhodou :) ... aj klímy čo píšu že majú do -15 , pravdepodobne budú ešete kúriť aj pri nižších teplotách a tých dní keď je pod -15 je čoraz menej, na západe v nížinách vôbec a aj u nás severnejšie max. 2-3 dni do roka priemerne... takže kvôli trom dňom v roku priplácať za nordickú klímu neviem... keby malo to byť hlavné a jediné kúrenie OK ale keď je záloha tak niet sa čoho obávať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dexter89 diki za rady.Beriem v úvahu. Rozhodol s…
@joma3333 V práci máme Vivax M 5kW a tá je do -15° a bez ohrevu vaničky. Neevidujem s vonkajšou jednotkou žiadny problém s ľadom a nedostatočným odmrazovaním či hromadením ľadu v šasi. Ale používame je vyslovene pár hodín týždenne - obvykle cez víkend a v pondelky, kedy správca budovy znižuje teplotu vykurovacej vody do radiátorov a je v kancli chladnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@joma3333 nebude zamrzať... stačí do -15, však má…
@dexter89 ako by sa riešil kondenz z vnútornej jednotky,ak by som ju dal do stredu domu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dexter89 ako by sa riešil kondenz z vnútornej je…
@joma3333 Hadičkou či rúrkou ho zviesť v spáde k najbližšiemu sifónu - kľudne niekde pod umývadlom napríklad. Alebo ako to máme v práci - zvedený je v spáde do splachovacej nádržky WC. Ak spád nevychádza nikam takto tak sú dve možnosti - použiť čerpadielko kondenzátu ktoré pomôže vytlačiť kondenzát aj smerom nahor alebo ako má kolega vo vedľajšom kanclíku - kondenzát je zvedený do 10litrovej fľaše, ktorú ale musí občas v lete vyliať. Kondenzát vo vnútornej jednotke sa vytvára len v režime chladenia alebo odvlhčovania. Pri vykurovaní sa v nej nevytvára. Sranda bola keď zabudol vypnúť v lete klimu a šiel na týždeň na dovolenku do HR. Kondenz mu začal z fľaše vytekať a my sme to zistili až keď tiekol popod dvere z kanclu na chodbu. :-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@klimujeme mozem poprosit info ako cistite vnutor…
@stefan222 Dobrý deň, takto to nevykonávame pretože to nieje teda správny postup, používa sa špeciálna rozpustná chémia ktorá zabíja baktérie a filtre sa čistia samostatne na vonkajšiu jednotku zase iný typ špeciálnej chémie, kompresor alebo parný čistič, v žiadnom prípade tak ako ste videli na videách, aj ja som to zaregistroval :) sranda na to pozerať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Len pre zaujímavosť všimol som si vysokú spotrebu…
@rkorba zdravim Riešil si nejak to vyhrievanie vonkajšej jednotky. Myslím že ci to je tak ako má biť. Ja mám objednaný tiež sinclair. Sinclair terrel 3.5jw
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba zdravim Riešil si nejak to vyhrievanie vo…
@joma3333 ked to robia 3 z 3 (i susedova) tak to nie je vada ale funkcia :-(
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od klimujeme:

@stefan222 Dobrý deň, takto to nevykonávame preto…
@klimujeme No neviem. My zase cistime tymto sposobom bezne, hlavne ked je klima extremne znecistena. Najskor dole plasty, nasledne chemia, ktora rozpusta tuky, nahodit vak a prudom vody vycistit vyparnik a hlavne rotor! Ten byva znecisteny horsie ako vyparnik. A na koniec chemia na dezinfekciu vyparnika. Toto povazujem za jediny spravny postup. Pripadne mi dajte vediet, aky postup volite pri niecom takom ako je na fotke...
Odpovedať
Zdravim Vás. Tak konečne je klimatizácia na ceste. Nakoniec sa všetko na poslednú chvíľu zmenilo. Mali montovať Sinclair terrel 3.5 a Toshiba seiya2kw. Ale ta Toshiba sa zmenila Nahradil ju Sinclair terrel 2.5kw.Zavazilo rozmrazovanie, kúrenie do -"25",wifi modul v cene . Uz ci bolo rozhodnutie správne neviem,ale keď som Vás tu cital,nebudem jediný.Niektory z Vás ste tiež majitelia Sinclairu,a podľa toho čo sa tu píše,ste spokojní.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@klimujeme No neviem. My zase cistime tymto sposo…
@supiiik parný čistič a kompresor
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?