Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@toky1 Tu je graf spotreby Midea Oasis Plus 2,5k…
@toky1 zdravim Z tohto mi vyplýva,ze tych cca40-45m2 budem radšej vykurovať 3.7 kw jednotkou,a na spalen 18m2 použijem ešte jednu 2kw. Ono je to vlastne teraz tak ze tu spalen sme prehodili z detskou izbou.A moja dcera (10r),si už začinqa zatvárať dvere.Takze tam budem musieť kúriť určite.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@toky1 presne takto cyklovala vivax r 5kw ked som…
@papulaa toto musím vyskúšať aj ja
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 zdravim Z tohto mi vyplýva,ze tych cca40-…
@joma3333 Hej, asi by som v tvojom prípade do 5kW nešiel. Tá Midea Oasis plus 2,5kW ma stála aj s montážou tuším cca 1150eur. Ponuku som mal aj na 3,5kW o myslím 30-40eur viac. Inak takmer všetky klimy typu Vivax, Aux, Midea, Inventor, Sinclair sa vyrábajú hádam na jednej linke. Gree o 3 km vedľa :-) Samsung a LG v Kórei. Zhodou okolností v LG fabrike neďaleko Soulu som bol v 2017. Sinclair sú možno o niečo drahšie - má to svoj dôvod. Majú tu lepšie zázemie, veľký sklad náhradných dielov v Brne na klimy modelových radov 10r spätne atď tak preto. Taký Vivax keď niečo kľakne tak to obvykle musí servisák objednávať z Chorvátska - čo vie riadne predĺžiť prestoj.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Hej, asi by som v tvojom prípade do 5kW…
@toky1 ja to idem urobiť cez dotácie. Preto stále špekulujem, lebo dotaciu ,napr.na kúrenie môžeš žiadať raz za desať rokov.Ale iba raz.Tych desať kw na tepelné čerpadlo, musíš naraz.teda nemusí biť 10.Ale nemôžem teraz dotaciu napr na 5kw,a poto zistim ze mi treba ešte jednu klimu 2kw,no to uz nepôjde.Tak to chcem naraz.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 ja to idem urobiť cez dotácie. Preto stále…
@joma3333 Dá sa zažiadať o dotáciu aj na na 2-3 splitové klimy (TČ vzduch-vzduch) do jedného domu naraz? Či by to musel byť multisplit?
Odpovedať
Zajtra to budem vedieť všetko.Chlapik co mi to pride montovať,to robí dokonca tak,ze fakturuje uz sumu po odrátaní dotácie.Je tu na Liptove dosť obľúbeny ako firma.Aj recenzie ma v poho.Nema vo zvyku chodiť po domoch a vysvetľovať čo a ako,ale zistil po viacerých telefonatoch že som už s toho všetkého zúfalí,tak pride na kávu. Je jeden z mála, ktorý chcú sice aj zarobiť,ale sa ochotný aj pomôcť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zajtra to budem vedieť všetko.Chlapik co mi to pr…
@joma3333 Takých dnes už veľa nieje, váž si to. Ak ti vie zabezpečiť aj servis tak daj na jeho rady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zajtra to budem vedieť všetko.Chlapik co mi to pr…
@joma3333 možno je na mieste otázka,tak čo sa tu vypitujem a vypisujem,ale chcem biť v obraze,a keď príde aby som vedel o com je reč,pripadne mu moho oponovať,alebo naopak mi potvrdi aj Vaše skúsenosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Takých dnes už veľa nieje, váž si to. A…
@toky1 ano aj servis.Je mu v podstate aj jedno aku klímu chcem, povedal že nie je problém,ale presne mi spominal,ak už chcem ísť lacnejšou cestou,tak potom Sinclair koli servisu a dostupnosťi ND.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Dá sa zažiadať o dotáciu aj na na 2-3 s…
@toky1 na tepelné čerpadlo vzduch vzduch sa môže získať dotácia,ale nesmie byť v dome kurenie vodou v podlahe ,tak nejak to je. Ja mám vyk.folie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 na tepelné čerpadlo vzduch vzduch sa môže …
@joma3333 ak je moznost urcite chod do multisplitu alebo 2splitov Ak sa budu casto zatvarat dvere miestnost vobec nevykuris
Odpovedať
@papulaa taká otázka Čo je lepšie?multisplit, alebo 2x split. Ja so myslím (laik),ze je lepsie 2x split,aj kôli obsluhe, motory idú nezavezne od seba.neviem.otazku že co ked multisplit ochorie , nevadí,nahradne kurenie v dome mam.(súčasne -folie)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa taká otázka Čo je lepšie?multisplit, ale…
@joma3333 2xsplit ak ti nevadí, že budeš mať dve vonkajšie jednotky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Zajtra to budem vedieť všetko.Chlapik co mi to pr…
@joma3333 mozem kontakt na toho pana z liptova? budem tam riesit klimu, dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 mozem kontakt na toho pana z liptova? b…
@stefan222 poslem do sukromnej,aby som tu nerobil reklamu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 2xsplit ak ti nevadí, že budeš mať dve …
@toky1 nevadí.je to z boku domu .(sever)Keby tam boli aj 3-4. Aj sa mi to viac pozdava 2xsplit.neviem.ci to nie je aj lacnejšie.Montaz nejko dohodneme.2xmontaz na jednom mieste,usetrene niektoré naklady. Zajtra budem múdrejší
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 nevadí.je to z boku domu .(sever)Keby tam …
@joma3333 no viac klimami dosiahnes lepsi komfort ale zas do miestnosti si daj max 1.5kw jednotky. a aj to si ich daj nad okna ak mozes. aby fukali sme dvere.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 no viac klimami dosiahnes lepsi komfort…
@stefan222 určite.akurat ze v zozname pre dotacie nie je taka slabá.ale nieco uz vymyslime.ked aj bez dotacie .ak sa s firmou dohodneme na rozumnej cene montáže,tak tu jednu jednotku cca500€, dáme mimo dotaciem Ved teoreticky som išiel na začiatku do toho bez dotacie.To som az potom zistil ze sa da aj vzduch vzduch.takze cca 600-800 €je usetrenych
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@toky1 Tu je graf spotreby Midea Oasis Plus 2,5k…
@toky1 ale uz len z principu porovnavas neporovnatelne, midea oasis do -30 a vivax m do -15.. jasne ze klima zhotovena na vyssiu(nizssiu) teplotu bude mat lepsie vysledky🤔 klima do -15 ma urcite cop, ale klima do -30 bude mat pri -15 vacsie cop
Odpovedať
Ešte Vás chcem poprosiť, viete o nejakej lacnej a slabej (1.5-2kw)klime? Tu chcem len do jednej izby.cca 17m2
Odpovedať
Ešte Vás chcem poprosiť, viete o nejakej lacnej a slabej (1.5-2kw)klime? Tu chcem len do jednej izby.cca 17m2
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@toky1 ale uz len z principu porovnavas neporovna…
@sumo01 Porovnávam čo mám, tak jednoduché to je. Nebudem porovnávať Oasis plus s Daikinom Ururu Sarara keď s Daikinom nemám skúsenosť. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@sumo01 Porovnávam čo mám, tak jednoduché to je. …
@toky1 jasne, ale chapes co chcem povedat, nie?
Odpovedať
Chlapi, Váš názor.Chcel som vivax r+,ale ta nie je v zozname pre dotácie.(zatiaľ).teraz sa mi vyber zúžil na dve.Sinclair Terrel,alebo Gree-Fairy -Amber
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sumo01:

@toky1 jasne, ale chapes co chcem povedat, nie?
@sumo01 Áno, dve klimy každá viacmenej inej kategórie. Ako porovnať Cupra Formentor a Citroen Berlingo. Ale porovnať viem aj tie 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chlapi, Váš názor.Chcel som vivax r+,ale ta nie j…
@joma3333 co som rychlo pozrel, obe vyzeraju uplne totozne. Sinclair je len preznackovany Gree (Gree je materska firma, vyraba vsetko pre Sinclair). Sinclair tvrdia, ze ma dobru dostupnost ND, kedze maju servisne centrum v Brne, ale zaroven vsetci tvrdia, ze Sinclair sa nekazi. V tomto pripade by som sa rozhodol podla ceny a odporucania firmy. Osobne ma ani jedna neoslovila, ak to ma byt hlavny zdroj tepla, siel by som do modelov viac optimalizovanej na kurenie, nech ti to pri nizsich teplotach stiha kurit, s dobrou ucinnostou. Inak sa divim, ze na zozname su prave tieto klimy, co maju uz na tuto dobu smiesne SCOP 4.0. Osobne by som pri zelenej obnove cakal, ze tam budu tlacit jednotky od SCOP 5 a vyssie, ak uz sa chceme ozaj zelenat :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nomitan:

@joma3333 co som rychlo pozrel, obe vyzeraju upln…
@nomitan Sinclair Spectrum plus sú od nich topka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@nomitan Sinclair Spectrum plus sú od nich topka.
@toky1 tu mam doma len prezlecenu za gree :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chlapi, Váš názor.Chcel som vivax r+,ale ta nie j…
@joma3333 @nomitan Prever info, ktorú som dával vyššie. Pred nejakými dvomi mesiacmi som telefonoval na dva z kontaktov uvedených na webe Zelená domácnostiam, kde som sa pýtal aké konkrétne sú zariadenie TČ vzduch-vzduch medzi dotovanými keďže na zozname na webe nemajú žiadne. Bolo mi povedané, že tieto zariadenia budú postupne pridávané. Môže ich elektronicky pridať hocikto (výrobca, montážna firma a aj domácnosť), kto disponuje potrebnými certifikátmi pre ich registráciu. Keď už tam teraz nejaké zariadenia sú tak to neznamená, že ty nemôžeš svoje vyvolené pridať. Ak legislatíva povoľuje pridávať aj zariadenia s SCOP 4,0 tak prečo by si ich niekto nenamontoval a neposlal im certifikát? Oni len následne vložia takéto zariadenie do systému a je potom už k dispozícii na schválenie a zadotovanie každému kto splní ostatné podmienky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chlapi, Váš názor.Chcel som vivax r+,ale ta nie j…
@joma3333 Inak ja by som z tvojho zoznamu šiel asi do Gree Amber. Tipnem si že tiež náhradné diely berú z Brna a našiel som ceny na nete od 750eur takže to nieje tak strašné.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?