Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Ja mám dve vonkajšie jednotky na SV stene a ďalši…
@toky1 ja to mam podobne. 3,5kw na JZ a 2,5kw na SZ a uplne pohoda.
Odpovedať
Nazdar ľudia Prosím Vás.poznate nejakú spoľahlivú firmu v okolí Liptovského Mikuláša , poprípade firmu pôsobiacu po celom na montáž klimatizácie? rozhodol som sa nakoniec pre Gree fairy alebo Gree Amber
Odpovedať
Máte niekto klimatizáciu Gree Amber? Neviem sa nikde dočítať či ma vyhrievanie vonkajšie šasi..Teda nema to v popise. Ine modely ktoré sa tiež do -22 to maju.(fairy,u-cronw)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Máte niekto klimatizáciu Gree Amber? Neviem sa ni…
@joma3333 Podľa popisu v katalógu pre rok 2023 má.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Podľa popisu v katalógu pre rok 2023 má.
@toky1 na katalogy pozor. Nie vsetky funkcie co tam su platia v pripade, ze klimatizacia bude kupovana u ineho dodavatela. Obzvlast pri takych parametroch ako je vyhrievana vana. Je to totiz volitelna funkcia a dodavatel si pri nakupe voli, ci chce jednotky s touto funkciu. Treba sa informovat priamo u predajcu, kde bude kupovana.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Podľa popisu v katalógu pre rok 2023 má.
@toky1 slovensky popis ukazuje ze amber nema @joma3333 rozhodol si sa pre 3 alebo 5kw jednotku ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@toky1 na katalogy pozor. Nie vsetky funkcie co t…
@supiiik Hej, je to možné. @papulaa Priznám sa, že som bol presvedčený o tom, že Gree má pre CZ aj SR trh jedného dodávateľa GREE Czech & Slovak s.r.o. Technická 2 Bratislava, 821 04 Slovakia Info som čerpal z katalógu stiahnutého z ich webu.
Odpovedať
energetická trieda A+++ v režimu vykurovania ? to je nejaký joke nie ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirecko2:

@bksl este nejaka rada na čo si dať pozor ? Môže …
@mirecko2 vonkajsia jednotka moze byt lubovolne ak ide aj o kurenie aj o chladenie. Ak len chladenie tak lepsie je dat na severnu stranu do tiena a logicky ak len kurenie tak na juznu na priame slnko. Zaklad je ale aby bol okolo nej priestor na dostatocne prudenie vzduchu a aspon 60 cm nad zemou aby skondenzovana voda zamrzla az mimo jednotky pod nou. Trubky cim das dlhsie tym budu viac "vyhravat" po dome, hlavne pri defroste. Ak mas plyn tak stale je to najlepsia volba pre ohrev :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od praktikman:

energetická trieda A+++ v režimu vykurovania ? to…
@praktikman Kde vidíš že v režime vykurovania je A+++? A+++ je v režime chladenia. V režime vykurovania je A++ pri 2,5kW jednotke, pri ostatných výkonových stupňoch je A+.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@praktikman Kde vidíš že v režime vykurovania je …
@toky1 ešte raz si prečítaj popis českého katalógu , ktorý si vložil... (nie tabuľku)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od praktikman:

energetická trieda A+++ v režimu vykurovania ? to…
@praktikman to maju nejaku chybu. v stlpci je uz len A++ uvedene pre kurenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od praktikman:

@toky1 ešte raz si prečítaj popis českého katalóg…
@praktikman Aha, áno - ja som sa sústredil na konkrétne výkoné rady a ich popisy. Vtipné je že vo všeobecnom popise je aj pre vykurovanie A+++ pričom v žiadnej výkonovej rade takúto hodnotu energetickej triedy nemajú. 😄
Odpovedať
Inak u mňa si zástupcovia firiem zaoberajúcich sa montážou klimatizácií podávali kľučky a svorne ako jeden všetci tvrdili, že tie čísla uvádzané v katalógoch všetkých výrobcov klimatizácií treba brať s veľkou dávkou rezervy. Konkrétne hlučnosť, výkon/teplota/spotreba...
Odpovedať
ja mam daikin altherma 3 rf a udaje sedia podla tabuliek a katalogov ak ide TC od nejakych 30% normovaneho vykonu vyssie kde sa uz skokovito nemeni vykon kompresora - tj necykluje. na minimalny vykon je to samozrejme horsie a COP padne aj o 1/3. predimenzovane TC v dome je strata penazi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

ja mam daikin altherma 3 rf a udaje sedia podla t…
@bksl Sedia jak sedia. Povedz mi ako principiálne zistíš tepelný výkon svojej klimatizačnej jednotky pri vonkajších 5° a vnútorných 20°. Lebo bez labáku to podľa mňa nespravíš. Spotrebu zistiť vieš - ale nie tepelný výkon. Tým pádom nedokážeš verifikovať ani COP uvedené v tabuľkách pri týchto podmienkach. Si myslím 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@toky1 slovensky popis ukazuje ze amber nema @j…
@papulaa chcem 3kw
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@bksl Sedia jak sedia. Povedz mi ako principiálne…
@toky1 nemam TC vzduch-vzduch ale vzduch-voda takze lahko :) Meriam aktualnu el.spotrebu a zariadenie meria aktualny prietok a rozdiel stupnov na tepelnom vymeniku. Z toho vyratam aktualny COP.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

@toky1 nemam TC vzduch-vzduch ale vzduch-voda tak…
@bksl Toto je vlákno o vykurovaní klimatizáciou. Myslel som si, ze sa bavíme o tom. Nie o TČ vzduch-voda. 😉
Odpovedať
Viete mi niekto napísať aké mám tepelné straty domu podľa papiera? Mam s toho miš maš
Odpovedať
Poprípade aku silnú klimatizáciu kúpiť.Par predajcov sa mi vyjadrilo že podľa čísel s projektovej dokumentácie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Poprípade aku silnú klimatizáciu kúpiť.Par predaj…
@joma3333 Projektovú dokumentáciu toho domu máš? Ak áno mala by obsahovať aj zložku Vykurovanie. Tam v technickej správe by mal mať projektant spomenutú niekde hodinovú potrebu tepla na vykurovanie - niekedy píšu aj okrajové podmienky (vonkajšia teplot, počet vykurovacích dní atď). Tá hodinová potreba tepla na vykurovanie by mala byť v podstate Tepelná strata.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Projektovú dokumentáciu toho domu máš? …
@toky1 poslal som sem aj foto.2-3 riadky vyššie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 poslal som sem aj foto.2-3 riadky vyššie
@joma3333 Tie fotografie niesu z projektu Vykurovania. Sú z EHB alebo z EC.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Tie fotografie niesu z projektu Vykurov…
@toky1 Tak to pozrem ešte raz. Ale ešte by som sa rad niečo spytal. K tej klimatizácii idem potiahnuť nový kabel(3x2.5) priamo z el.skinky..samostatny istič atd. Akurát to ma zaskočilo, že mi dodávateľ povedal, že treba ešte priviesť k tomu aj samostatný zemniaci kábel.akoze nie je problém, len či to fakt treba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 Tak to pozrem ešte raz. Ale ešte by som sa…
@joma3333 Podľa mňa netreba. Mám jednu klimu doma priamo na zásuvku a v robote tiež jednu klimu takto riešenú a určite samostatný dodatočný zemniaci kábel napojený nemajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 Tak to pozrem ešte raz. Ale ešte by som sa…
@joma3333 nevidím zmysel„ťahať tam niečo iné ako CYKY 3x2,5. Na obrazku mas privodny kabel ku vonkajsej jednotke, akurat to nie je drot ale lanko. V tvojom certifikáte som sa dočítal že potrebuješ 32 kilowatthodín na meter štvorcový takze ked si tu hodnotu vynasobis m2 domu (vratane obvodoveho muriva), tak tolko tepla by si potreboval dodat pri - 12C, aby si dom udrzal teplotu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 Tak to pozrem ešte raz. Ale ešte by som sa…
@joma3333 ale je to mesacna hodnota, tak si ju premen na drobnejsie ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 nevidím zmysel„ťahať tam niečo iné ako …
@rkorba myslíš že musím rátať aj obvodový múr, keď mam drevodom.hr steny 37cm . polystyrén,drevo, striekana izolácia.samy izolant
Odpovedať
Ešte raz prikladam pôdorys domu. Čo myslíte, stačí 3.5kw? Niektorý predajcovia mi nukaju 5kw.Ale ja tu izbu kde je spálna, možno ani nevykurim 5kw klimatizáciou.myslim že by ju vypol termostat, Tam by som neskôr dal možno niečo slabšie (1.8-2kw) Uvidím ako vyhreje táto.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?