Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Aké máte skúsenosti s klimatizačnými jednotkami VIVAX? Hľadám lacnejšiu alternatívu pre celoročné vykurovanie priestoru s rozlohou 30 m2 v horskom prostredí v nadmorskej výške 700 m. Postačí 3,5 kW verzia, ktorá by mala fungovať do -20 C? Konkrétne sa jedná o VIVAX R-DESIGN s vykurovacím výkonom 3,5 kW.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Takže v prípade potreby pri velmi nizkych teplot…
@joma3333 Inak bol som predtým toho názoru, že krb patrí do minulosti ale priznám sa, že odkedy sme sa nasťahovali do domu s krbom tak som názor zmenil. Keď do neho večer naložím a je vonku sychravo a chladno tak úžasne podčiarkne to čaro domova. Hej, je okolo neho robota - čistenie, káľanie atď ale stojí to za to.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah a akú máš doma?
@joma3333 Hlavna je Midea Xtreme Save , nie je to vyslovene nordicka klima, ale na juh dostacujuca. A druha je AUX J-SMART.Obe maju kurit do -20
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Aké máte skúsenosti s klimatizačnými jednotkami V…
@adkaskeu Nové Vivax R sú trochu vylepšené, mali by kúriť do -25°. https://www.dekert.sk/public/media/31...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah a akú máš doma?
@joma3333 mam 2 Sinclairy (predrazene, starsia do - 20, novsia do - 25) a jednu zakladnu mideu za 350E v garazi. So vsetkymi som spokojny, ale do zahradneho domceku kupim najlacnejsiu 5kW s wifi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Inak bol som predtým toho názoru, že kr…
@toky1 tuto vykurovaciu sezonu som doma a palim od doobeda stare palety zo stavby. Teplo zdarma a v januari mi vratili 400E za elektriku, pekne koncorocne odmeny :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 tuto vykurovaciu sezonu som doma a palim o…
@rkorba ja možno už na značku ani moc nepozerám,skor na kw, hlučnosť a scoop. Ale ani sam neviem prečo,zameral som sa aj na funkciu l feel,teda diaľkové s čidlom teploty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba ja možno už na značku ani moc nepozerám,s…
@joma3333 neviem či he to veľký rozdiel ked niektoré značky uvadzaju cca 20 a ine aj 28-30 ??,,,,,🤔🤔
Odpovedať
Možno je funkcia l feel niečo, čo použijem pár krát v začiatkoch a potom na ňu zabudnem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Aké máte skúsenosti s klimatizačnými jednotkami V…
@adkaskeu mám https://vivax.hr/sk/products/dizajnov... na chodbe v dome , požívam ju príležitostne od VIII/2023, chladila skvele pri +32 st. a kúrila v pohode aj pri -13 st. na 22 st. Minimalnu spotrebu neviem , v aplikácii nie je merač , mám ju napriamo do skrine ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@adkaskeu mám https://vivax.hr/sk/products/dizajn…
@rudy1973 minimálnu spotrebu zistíš každým elektromerom, niektoré merajú aktuálnu spotrebu , ostatné spotrebiče na krátky čas vypnúť a všetke ostatné elektromery ktoré nemerajú aktuálnu spotrebu stačí zistiť spotrebu za čas, napr. 1 kw výkon je spotreba 1kWh, za minútu 60x menej 16,66* Wh
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 tuto vykurovaciu sezonu som doma a palim o…
@rkorba koľko bežne platíš zálohové platby ked ti ešte 400 Eur vrátili? a to len pre kúrenie a ťažko v celom dome, ja kúrim elektrinou a stačia mi 100 Eur /mesačne, asi 75m2 priamo a 50m2 nepriamo , do miestností ktoré nepoužívame stále ,sme už len 2
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 tuto vykurovaciu sezonu som doma a palim o…
@rkorba to ti vrátili investičné náklady na FV s fyzickou batériou?
Odpovedať
Klimatizácia Mitsubishi MSZ-SF50VE + MUZ-SF50VE VIVAX R+-DESIGN ACP-18CH50AERI 5,2KW SINCLAIR TERREL SÉRIA SIH + SOH-18BIT2 MIDEA ALL EASY PRO 5,3KW R32 MEX-18-SP S WI-FI MIDEA XTREME SAVE 5,3KW R32 MG2X-18-SP S WI-FI RAS-B16J2KVSG-E / RAS-16J2AVSG-E
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Klimatizácia Mitsubishi MSZ-SF50VE + MUZ-SF50VE …
@joma3333 tak ktorú?
Odpovedať
Ja mám Vivax R 5kW a som spokojný. Každopádne by som ju napojil ak by to bolo možné priamo na vlastný istič v elektroskrini a osadil meraním spotrebovanej elektriny a zobrazovaním cez wifi do appky v smartfone. Neviem ako ty ale ja som chorý na čísla takže rád sledujem toky energií do spotrebičov. V práci Vivax M 5kW máme napojenú cez smart zásuvku do obyčajnej zásuvky. Bohvie čo všetko je na ten okruh ešte napojené ale zatiaľ nebadať žiaden problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 tak ktorú?
@duzu 98E mesacne a spotreba baraku je 15MWh. @joma3333 hoci ktoru budes spokojna, ked sa prevedie kvalitna instalacia. PS Sinclair ma nepouzitelnu WiFi aplikaciu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Ja mám Vivax R 5kW a som spokojný. Každopádne by …
@toky1 akurát práčka má v každý čas inú spotrebu, najviac na začiatku pokiaľ ohreje vodu, takže podľa spotreby nevieš či ide správne, naviac ak nesprávne má vyhodiť chybu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@toky1 akurát práčka má v každý čas inú spotrebu,…
@duzu No tak ani tá klima nemá furt rovnakú spotrebu :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@duzu No tak ani tá klima nemá furt rovnakú spotr…
@toky1 neporovnatelnu so split klimou, ta je rozdielna +- 100-200W podla nastavenia. Pracka ma min 2kW spiralu a ked neohrieva a bezi motor je to stovky W.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@duzu No tak ani tá klima nemá furt rovnakú spotr…
@toky1 takých spotrebičov je už stále menej, ešte tak obyčajná žiarovka pre menšiu hodnotu napr 40W sa asi oplatí pre lacnejšiu cenu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@duzu 98E mesacne a spotreba baraku je 15MWh. @jo…
@rkorba ako to myslíš ze nepoužiteľnu? Nefunguje vôbec? Alebo to blbne len ta tvoja, či vo všeobecnosti?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@toky1 neporovnatelnu so split klimou, ta je rozd…
@rkorba aj motor nejde stále ked perie a spotreba podľa otáčok, idú meniť podľa zvoleného programu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba ako to myslíš ze nepoužiteľnu? Nefunguje …
@joma3333 nepouzitelna, sice z casu na cas ju updeituju, ale stale nefunguje i ked i Midea mi raz ide a raz nejde ... Celkovo tie apky nefunguju na 100% u vacsiny vyrobcov i tych "zvucnejsich mien".
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 nepouzitelna, sice z casu na cas ju upd…
@rkorba ktoru konkrektne pouzivas na mideu? Mne appka funguje len velakrat ma vyhadzuje a potrebuje neustale prihlasovanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@rkorba ktoru konkrektne pouzivas na mideu? Mne a…
@dominguezah Mne montéri nainštalovali k Vivaxom appku NetHome plus a v pohode mi do nej potom natiahli aj Mideu Oasis Plus. A šlape tá appka od inštalovania v kuse bez toho, žeby som zaznamenal nejaký problém. Klima keď ide len vnútorná jednotka tak žerie možno do 20W. Keď ju naštartujem tak vyskočí okamžitá spotreba aj na 2kW ale behom možno 10 minút ide dolu - všetko v závislosti od toho aké sú v izbe a vonku teploty. Keď dosiahne nastavenú tak ide do útlmu. Vtedy je spotreba medzi 300-650W pri tej 2,5kW Midee Oasis Plus napríklad. Čiže áno, spotreba kolíše.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 nepouzitelna, sice z casu na cas ju upd…
@rkorba mne gree tiez blbla ale po nejakom update od leta je uz vsetko v pohode aj ked ju nepouzivam pravidelne ale fungujem cez home asistant
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@dominguezah Mne montéri nainštalovali k Vivaxom …
@toky1 mala som povodne od Midea, ale tiez mam net home. Ale proste ma vyhadzuje ze sa musim na novo prihlasit. Necham preco. Obcas mi to robieva aj appka na fve, ale nie tak casto. Co sa tyka spotreby podobne momentalne 273W ale je vonku je 5 stupnov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@toky1 mala som povodne od Midea, ale tiez mam ne…
@dominguezah Čo ti poviem nuly a jednotky... IT je napríklad pre mňa niečo ako čierna mágia - vyznajú sa v tom len vyvolení. :-) Mne občas v appke Smart Life blbli senzory vlhkosti a teploty ale od istej doby idu bez zaváhania. Len som prišiel na to že nesprávne ukazujú percento nabitia bateriek. Keď sú pod 20% radšej baterky v senzoroch vymením a zas je na 3 mesiace pokoj.
Odpovedať
problém býva väčšinou upgrejdom prehliadača , mne napr. pri prihlasovaní na SkylinkLive, prihlási ako nové zariadenie a tým všetko blokuje, preto si treba skontrolovať čo sa mení a upgrade až ked sa niekkto nachytá alebo zmeniť na pôvodnú verziu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?