Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Dobry mam otazocku je nejaky univerzalby termostat ktori zapne a vypne klimu podla teploty v priestore ?? Nie casovo ale podla nameranej teploty pri termostate ..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michalpar:

Dobry mam otazocku je nejaky univerzalby termosta…
@michalpar ja som si naivne myslel, ze to ma kazda klima automaticky v sebe taku funkciu a bol som uplne prekvapeny ked nam ju pred 3 rokmi namontovali a nemala :) potom som trochu patral po internete ale nic take som nenasiel tak som to vzdal, ale je mozne ze som slabo hladal alebo ze sa od vtedy uz nieco objavilo na trhu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@michalpar ja som si naivne myslel, ze to ma kazd…
@hockto už som hladal vsade mam aj konektor volny v klime jeden co by sedel z termostatom tej znacky ale nikde nepise ze ano bude sediet alebo spolupracovat
Odpovedať
Niektoré klimy to majú a niektoré nie. Napríklad moje Vivaxy R a Midea Oasis plus to majú. Dajú sa nastaviť tak, aby sa orientovali teplotou nameranou čidlom v diaľkovom ovládači od klimy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Niektoré klimy to majú a niektoré nie. Napríklad …
@toky1 a klima sa zapne, ak teplota v cidle v dialkovom klesne pod pozadovanu hodnotu hej? lebo to je pointa...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@toky1 a klima sa zapne, ak teplota v cidle v dia…
@hockto Nie, toto som zle pochopil. Klima sa nevypne ani nezapne. Upravuje teplotu v priestore - nameranú čidlom v diaľkáči podľa nastavenej. Zapnutá je stále, rozumej stále fúka vnútorná jednotka vzduch, točí ventilátor aj keď len na minimálnych otáčkach. Zapína a vypína vonkajšiu jednotku - kompresor a ventilátor v nej. Sú ale klímy ktoré vypínajú aj ventilátor vo vnútornej jednotke. Také ale nemám.
Odpovedať
Pri tom prvom pise aj nastenneale nepise ktore
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michalpar:

Pri tom prvom pise aj nastenneale nepise ktore
@michalpar moj daikin topi o 3 stupne viac ako nastavim na ovladaci. Merac teploty je v nastennej jednotke. Ked dosiahne teplotu, fukat prestane. Pokial neklesne teplota. Tu je dobre nastavit fukanie vsetkymi smermi, takto som zaznamenal najlepsi teplotny komfort. Aktualne vsak klima ide, iba ked vyrabam elektrinu, teda cez den a to nie je tak chladno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@michalpar moj daikin topi o 3 stupne viac ako na…
@hamonik aj moj sinclair kuri o cca 3C viac ako nastavene i ked je dialkove s funkciou "I feel" 3 m od jednotky. Vobec ma to netrapi, stale nastavene 21C a ide na najnizsi spodny vykon.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@hockto Nie, toto som zle pochopil. Klima sa nevy…
@toky1 tu penu by som nerezal z vonku, nasiakne do seba vlhkost rychlejsie. ak ju zrezes, tak to neako treba osetrit neskor. ideal nechat tak aj ked to spati na oci
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@toky1 tu penu by som nerezal z vonku, nasiakne d…
@stefan222 chcem tú penu urezať na cca 1cm do múru a zatiahnuť omietkou. Potom to ešte pretriem farbou.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@michalpar moj daikin topi o 3 stupne viac ako na…
@hamonik @rkorba U mňa detto... Mám nastavené 22 všetky klímy a kúria o 3 stupne viac ... Senzor v klíme ukazuje 25 ... Ale teplomery na termostatoch od podlahovky ukazujú dole 22, v menších izbách 23 ... Takže ide to jak má Ešte som si všimol že keď senzor v klíme zaznamená už 27 (pri nastavených 22) vypne klímu úplne , začne cyklovať
Odpovedať
Článok sa načítava...
No co ako ste prezili zatial najvacsie mrazy tejto zimy pri kureni len klimou ? Nejake postrehy ? U mojej gree nordic pri -10st a 1000w prikonu bolo citit ze vyfukovany vzduch nebol az taky teply ako ked neni taka zima aj ked by mala mat 100% ucinnost do -15st Vypol sa aj kazdohodinovy zbytocny defrost a klima si defrostovala po par hodinach az ked bola riadna namraza A hlavne klima pekne stihala vykurit 100m² na 23st pri spotrebe max 24kwh za den
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

No co ako ste prezili zatial najvacsie mrazy tejt…
@papulaa Môj dom mal spotrebu okolo 45kw, spodnú klimatizáciu som musel nastavovať na vyššiu teplotu ak som chcel nad 22C musel som mat nastavenú na 23,24 C. Zistil som , že pri nastavení na 21C pocas dna len žralo EE ale teplota slabých 20,5 C. Ako hovoríš, defrost minimálny, ale ak som chcel mať príjemnú 22,5 a viac teplotu, tak pri nastavenej 24C to bolo aj dosť hlučné. Záver : pri takýchto teplotách je lepšie prikúriť krbom pre lepší komfort.
Odpovedať
Pozdravujem Vás Stačí mi 3,5kw klima na kúrenie v dome?Som z okolia LM.Este neviem akú značku.Kazdy radí nieco iné. Zastavaná plocha domu je 100m2. Prikladam foto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

No co ako ste prezili zatial najvacsie mrazy tejt…
@papulaa zdravim Ťa.kolko kw ma tvoja mašina?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

No co ako ste prezili zatial najvacsie mrazy tejt…
@papulaa zdravim Ťa.kolko kw ma tvoja mašina?
Odpovedať
Chcem sa spýtať,ako často využívate funkciu l feel,alebo follow me?je veľmi užitočná? Pýtam sa,lebo idem kupovať klímu, hlavne na kúrenie.a už sa v tých značkách a funkciách strácam.pomozte. Poraďte prosím.Kriteria ktoré sa najpodstatnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chcem sa spýtať,ako často využívate funkciu l fee…
@joma3333 precitaj si tuto diskusiu od zaciatku (staci 20 stranok dozadu :-) ) a budes v tom mat jasno. Potrebujes 5kW s kurenim do - 25C.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chcem sa spýtať,ako často využívate funkciu l fee…
@joma3333 ak das klimu nad terasove dvere a nebude vadit fukanie na jedalensky stol tak ako tak budes moct "temperovat" pre teplomilnych. pre otuzilcov to bude vykurene. ale zvladne to ano 3.5kW, :) ideal je mat slabsiu jednotku nech ide furt jak silne jednotky a vypinat casto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 ak das klimu nad terasove dvere a nebud…
@stefan222 to z toho jedneho obrazku si odvodil ze staci 3,5kW klima do domu v okoli LM?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 ak das klimu nad terasove dvere a nebud…
@stefan222 ide o kurenie a nie o prikurenie, cize musi byt i vykonova rezerva, kedy pri - 20C ti tvoja 3,5kW da 2kW a bude nie na vykurovanie ale temperovanie ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

@papulaa Môj dom mal spotrebu okolo 45kw, spodnú …
@jede suhlasim s tym krbom Jeden den som si aj ja poobede zakuril v krbe @joma3333 ja mam na mojich 100m² 3.5kw jednotku ale s parametrami 5kw gree amber nordic Pri klime je dolezity hlavne prietok vzduchu a zalezi aj ako dobre mas zatepleny / utesneny dom ja mam slabu (odflaknutu A1) cize potrebujem viac tepla /vacsi prietok vzduchu Ja napr i feel nepouzivam lebo na gree to funguje tak ze mas nastavenych 22st kuri do 23st potom vypne az dokym teplota neklesne pod 21st a zase zapne takze pre mna tam je velky teplotny rozdiel Ina znacka mozno funguje inak (lepsie)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@stefan222 ide o kurenie a nie o prikurenie, cize…
@rkorba Pre ten prípad by som dal do každej izby nejaký malý elektrický konvektor s napojením na zásuvku. Na ten týždeň v roku kedy by ho využíval by ho to nezruinovalo. Či blbosť?
Odpovedať
Momentálne kurim fóliami Caleo. Ročná spotreba energie cely dom 10 000kw. Dom ma cca 4roky.je to drevodom od M...v
Odpovedať
Takže v prípade potreby pri velmi nizkych teplotach môžem pustiť aj podlahovku.este mam aj pripravu(komin)na kachlovu pec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@joma3333 precitaj si tuto diskusiu od zaciatku (…
@rkorba niekde som čítal,teda si pisal že máš doma sinclair. Začal som sa po nom obzerať aj ja.dokonca firma z okolia mi ju odporucila namiesto midei. Ina firma zas aby som do sinclairu nešiel,ale pritom ju v ponuke má.Udajne že je hlučná. Už som s toho všetkého zmagoreny. Naozaj platí, čím menší výber tím menej starosti z
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba niekde som čítal,teda si pisal že máš dom…
@joma3333 Takým tým výberom klimy, kedy každá firma odporúča niečo iné sme si prešli asi všetci.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rkorba niekde som čítal,teda si pisal že máš dom…
@joma3333 to pozname 😅 hlavne teraz co sme si davali druhu jednotku. Kazdy predajca hovoril nieco ine. Midea nie je dobra lebo je hlucna, aux je kaziva, gree je zbytocne drahy atd. A potom dotahovat sa o vykone jednotky. Ked idu silou mocou nanutit vykonnejsiu jednotku. Dom mame podobne ako papulaa, odflaknuty a mame jednotku do -20 ale proste v tych mrazoch to nezvladala az tak dobre.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 to pozname 😅 hlavne teraz co sme si dav…
@dominguezah a akú máš doma?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?