Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

"Minimum" space for air passage Tj aby to fungova…
@bksl Funguje? Funguje. Vykúri, vychladí, spotreba prijateľná. Vedecké výskumy okolo takto namontovanej klímy nemám potrebu riešiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako prvé skúsenosti po mrazivej noci? Moje dve stíhali krásne ale to bolo iba Okolo- 10°C A teraz cez deň idem iba jednou 5 kW Klímou Pustená nonstop na 22°C, vonku - 8°C pekne udržiava komplet jedno aj druhé poschodie, počkáme čo bude ďalej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

Tak ako prvé skúsenosti po mrazivej noci? Moje dv…
Prave mi prisiel pekny preplatok za elektriku vdaka FV :-) @jede rano som si spravil ohen v krbe a klimu som ani nezapol, lebo je dom este naakumulovany a Ut, St ma byt slnecno, tak naakumulujem zadara z FV ;-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Prave mi prisiel pekny preplatok za elektriku vda…
@rkorba Koľko kw systém máš inštalované FV, Ja mám iba 4,8 kw ale idem navyšovať na 10 kw.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

@rkorba Koľko kw systém máš inštalované FV, Ja m…
@jede dakych 15kWp po rozsireni. Mal som 11 a bolo to malo :-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@jede dakych 15kWp po rozsireni. Mal som 11 a bol…
@rkorba Pozeral som tam tvoje Fotky kde máš panely upnuté na betónovom oplotenÍ, To ich máš kolmo Na betónovy plot ,či si robil úpravu sklonu panelov?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jede:

@rkorba Pozeral som tam tvoje Fotky kde máš panel…
@jede
Odpovedať
Lidi, co byste si dali? Mám jen 2 nabídky: Podkroví 100m2, jedna obrovská místnost (neřešme teď proč tak velká). 30-40cm zateplení střechy a stěn. Dostal jsem 2 nabídky na TČ Vzduch-Vzduch. Potřebuji jenom topení, klimu neřeším. 1. 2x MUZ-FT35VGHZ + MSZ-FT35VGK (NORDIC, hyperheating) Topný výkon 2x 4kW 2. RAS-B16E2KVG-E + RAS-16E2AVG-E (5kW topný výkon) + RAS-B13E2KVG-E + RAS-13E2AVG-E (topný výkon 3,6 Kw) Bude jednotka s označením NORDIC lepším řešením? Cenově je nabídka s NORDIC dražší o 9000 Kč. Podle obchodního zástupce mi NORDIC poskytuje 100% výkon i pří -15°C. Ale je hlučnější - střední hodnota 42dB, kdežto u první nabídky 33dB, a například nemá funkci AutoClean - je užitečná? Děkuji za všechny postřehy a rady,
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

Lidi, co byste si dali? Mám jen 2 nabídky: Pod…
@liutasil 2 klimy oproti sebe pre rychlejsie a hlavne rovnomernejsie prekurenie priestoru. Kolko krat v roku byva u teba -15C a menej? Siel by som do dvoch rovnakych jednotiek so zakladnymi funkciami (postacuju a vykuria rovnako) pokial to nie je trvale obyvany priestor a potrebujes mat i doplnkove funkcie koli komfortu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

Lidi, co byste si dali? Mám jen 2 nabídky: Pod…
@liutasil Bolo by fajn vidieť pôdorys.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@liutasil 2 klimy oproti sebe pre rychlejsie a hl…
@rkorba Průměrná teplota nejchladnějších měsíců - Leden/únor je od -1 do -6. Pár dní v roce je -10 ale to bych spočítal na prstech dvou ruk. :) Budu tam každý den, takový můj ateliér. Mně jde jen o to, že 8000 Kč se mi nezdá jako velký rozdíl, tak pokud hyper heating je tak skvělý, tak bych si ho vzal. Ale ta jednotka je hlučnější od středního výkon po vysoký. Ve velmi nízkých a nízkých otáčkách má 19 a 33 dB. Naopak jednotka od Toshibi Seiya New, má 22/29/ (nízký/střední výkon) Načmrkl jsem půdorys narychlo :) Jednotka může být jen na těchto stěnách, zbytek je zkosený.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@rkorba Průměrná teplota nejchladnějších měsíců…
@liutasil mas to v pohode, kludne chod do tych rovnakych lacnejsich Seia jednotiek.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@liutasil mas to v pohode, kludne chod do tych ro…
@rkorba Niesu rovnaké. 5kW a3,6kW.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@rkorba Niesu rovnaké. 5kW a3,6kW.
@toky1 co uz, pri tych izolaciach by som sa nebal aj 2x 3,6kW modelov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@rkorba Průměrná teplota nejchladnějších měsíců…
@liutasil zavisi tiez, kde budes mat osadene vonkajsie jednotky - budu na fasade, na naveternej strane resp. nejako kryte? Bezne klimy bez nordickej upravy (ohrevu kompresora a vanicky na kondenz) vyzerzaju, ze maju vacsiu sancu kompletne zamrznut aj pri relativne vysokej teplote (0C), s velkou vlhkostou, ako si mozes precitat tu so skusenostou Daikin Perfera https://www.modrastrecha.sk/forum/kur... . Mna osobne ta Toshiba neoslovila (btw. Toshiba je sucast cinskej Midea Group), ak to ma byt na kurenie, priplatil by som si za nordicku upravu resp., skusil inu znacku/model, nech sa na to mozes spolahnut. Inak, vyberal som nieco podobne nedavno a v mojom shortliste boli: * Midea Oasis Plus 3,5kW (alebo rebrandovany a drahsi Vivax Y Design) - ja som zobral na chalupu tuto, kedze som zohnal firmu s 5rocnou zarukou * Sinclair Spectrum Plus 3,5kW (dobry support v CR) * Mitsubishi FT35 s Hyper heating (HH) Osobne mi Mitsubishi FT35 pride ako super riesenie, ak to mas ako primarne byvanie. Ak sa bojis hluku vnutornej jednotky, tak Mitsubishi MSZ-LN35 je tichsia (a o cca 400E drahsia), pripadne MSZ-RW35 - toto je uplny top s Hyper Heating, naviac s tichou vnutrnou jednotkou (+ cca 600E oproti FT), no toto je pre teba podla mna zbytocny overkill. Inak pri takomto otvorenom priestore by som najskor skusil osadit 1x 3,5kW, aby si vedel, co to dokaze, a potom vies druhu doplnit podla skusenosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nomitan:

@liutasil zavisi tiez, kde budes mat osadene vonk…
@nomitan 1ks 3.5kW bude na ten priestor nedostacujuci, su tam obrovske kubiky vzduchu a hmoty na predanie tepla. 5kW by to mohla utiahnut, ale volil by som radsej 2x3.6kW.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nomitan:

@liutasil zavisi tiez, kde budes mat osadene vonk…
@nomitan Díky za odpověď. Mno obě jednotky by měli být na střeše, trošičku schovaná od větru (maličko) a jinak taková jihovýchodní/jižní strana. Mno - otázka je, zda by stačilo to základní vykuřování - tj. 19dB u modelu FT35, pokud by stačilo, aby běželo na nejmenší otáčky, a pořád temperovalo teplotu 22°C, tak by mi to nevadilo.. Možná i 32dB není moc (ovšem to bych možná už slyšel). Ale víc bych nepřežil. Takže pokud tohle nevadí, tak bych bral i FT35 Myslíte, že by i 1*3,5 kW stačilo? Je to prostor jako blázen
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@nomitan Díky za odpověď. Mno obě jednotky by m…
@liutasil Dve jednotky ti rovnomernejšie rozložia teplotu. Pri jednej vnútornej budeš viac cítiť rozdiel teplôt vrámci priestoru. Plus keď bude fáchať s najnižšími otáčkami tak to sa ventilátor práve nepretrhne a nedofúkne teplý luft práve ďaleko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@nomitan Díky za odpověď. Mno obě jednotky by m…
@liutasil nestacilo, ta by ti isla neustale na maximum a to ty prave nechces! Mozes to riesit i tak, ze si nastavis casovac {na trosku vyssiu teplotu} a kurit budu, ked tam nebudes, pricom ti to bude pomaly chladnut pocas tvojej pritomnosti s uplne vypnutym kurenim, alebo na tichy mod, kedy to je vhodne i na spanie. Ked nebude prietok vzduchu cez vnutornu jednotku, tak klima nebude mat ako poskytnut energiu do priestoru, lebo vzduch je tomto pripade medium.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@liutasil nestacilo, ta by ti isla neustale na ma…
@rkorba A když tu pošlu obrázek, tak při 19dB výkoně to má průtok vzduchu 234 m3/h, to jest málo, nebo pro mé potřeby akorát?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@rkorba A když tu pošlu obrázek, tak při 19dB vý…
@liutasil neexistuje malo alebo vela, ide o to kolko vzduchu dokaze cez seba prehnat vnutorna jednotka v kubikoch pri akej hlucnosti a to je ta ucinnost.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@rkorba Průměrná teplota nejchladnějších měsíců…
@liutasil a strop tam máš aký? Na taký veľký kompaktný priestor by bolo pre teba asi najideálnejšie dať jednu klímu podstropnu 4cestnu presne do stredu miestnosti a fúka to na 4 smery akoby 4klimy ... Ak chcses vonkajšiu na streche možno aj na montáž by to bolo jednoduchšie zo strechy potiahnuť do stropu dole ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@rkorba A když tu pošlu obrázek, tak při 19dB vý…
@liutasil 234m3/h je strasne maly prietok podla mna ja mam na mojich 100m2 500m3/h a viac A pozor nevsimaj si len parameter hlucnosti vsimaj si aj pomer hlucnost prietok vzduchu Niektore jednotky pri 32db urobia 300m3/h ine aj 500
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@liutasil 234m3/h je strasne maly prietok podla m…
@papulaa No já se odrážel podle té hlučnosti na 19dB má 234, Na 33 dB už má 414 Na 42 dB už má 612 Takže to je jakože v pohodě, ale 42 by mě extremně vadilo, a nevím co 33 dB.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liutasil:

@papulaa No já se odrážel podle té hlučnosti na …
@liutasil vcera som naschval meral moju Na prvy stupen fukania 530m3/h pocut jemny vanok nameral som 34db Na druhy stupen fukania 580m3/h to uz bolo neprijemnejsie a nameral som 37db Na tichy rezim uvadzaju ze by moja klima mala mat 22db no nameral som 32db cize tych 22 podla mna ani realne nedosiahnes
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@liutasil vcera som naschval meral moju Na prvy …
@papulaa Možno to je v rozdiele metodiky merania. Ale kľudne by som veril aj tomu, že výrobca v technických údajoch zavádza.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@papulaa Možno to je v rozdiele metodiky merania.…
@toky1 neviem sak skus to aj ty zmerat Ja som to meral len cez mobilnu apku cize presne to byt nemusi Aj ked prvy a druhy stupen ma podobne pisane hodnoty ake som nameral Zaujimavy test by bolo meranie hluku bez klimy ci sa vobec dostanem pod 30db ale to v tychto mrazoch skusat nebudem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@toky1 neviem sak skus to aj ty zmerat Ja som to …
@papulaa Mám kdesi v kanclíku hlukomer - nejaký taký ako používa Mišo Karpat z Autožurnálu na meranie hlučnosti áut počas prevádky. Skúsim ho pohľadať. Meranie cez appku v smartfone je asi hodne nepresné.
Odpovedať
Ahojte, tiež by som potreboval trochu poradiť. Klimatizácia nemá meranie spotreby, máme to len na hodinách osobitne pre klímy a nemáme k tým hodinami prístup každý deň. (nie sme priamo odtiaľ) Vykurovací priestor je predajňa (cez 70m2), kde sa často otvárajú dvere medzi 9 a 17. V sobotu je otvorené do 12 a v nedeľu zatvorené. Aktuálne vykurujeme na 21° počas otváracích hodín a 18° keď je zavreté. Od soboty obeda do pondelka rána kurime na 16°C. Keďže nemám moc prehľad, či to je dobra spotreba (počas teplejších dní bola spotreba dokopy cca 20kw na den), chcem sa opýtať na Vás názor + ako by ste vy nastavili teploty, prípadne či by ste nevypinali nejakú jednotku na noc. Ps eko režim naozaj dokáže znížiť spotrebu? 2x 5 kw klimatizácia Hisense (zatiaľ veľká spokojnosť čo sa týka “hluku" vonkajších a vnútorných jednotiek)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lukask351:

Ahojte, tiež by som potreboval trochu poradiť. Kl…
@lukask351 Len sa spýtam. Máš tie klimatizácie napojené priamo do elektroskrine na vlastný istič na DIN lište? Ak áno a je tam ešte miesto a keď tam je stále wifi hodilo by sa pridať k ističu aj wifi elektromer. Mal by si online prehľad o spotrebe cez appku v smartfone odkiaľkoľvek. Niečo takého https://www.sonoff.sk/kategoria/tuya-... http://www.smartonoff.sk/kategoria/sm... Mimochodom, keď si to prepočítaš 20kW spotreba na dve 5kW klímy je spotreba na hodinu a klímu cca 0,42kW. To je spotreba na úrovni cca jedného stolového pc s monitorom. Povedal by som že to je v pohode.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?