Elektrické podlahové kúrenie - skúsenosti, úspora, cena

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobry den romyslammnad elektrickym podlahovym kurenim. Konkretne som pozeral firmu FORHIT ponukaju vykurovacie folie ktore je mozne obladat cesz aplikaciu v smartfonoch a tabletoch orientacna cena je 45 €/m2 material a montaz . Mate niekto skusenosti s niecim podobnym ? Pripadne je posla vas cena velka alebo primerana. ? Ak niekto mate elektricke vykurovanie. Badate niaky rozdiel bo vykurovani povedzme npr plynom ? Dakujem za kazdy komentar a a rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ferove365:

@zacik Najhoršie z hľadiska výrenia prachu je prá…
@ferove365 Tomu naozaj veris? Moja podlaha ma mozno o 1°C viac ako obvodove steny ked je vonku 0°C, naozaj viri prach silnejsie ako radiator a klima...? Vacsina radiatorov ktore som videl su urobene tak, aby cez ne prudil vzduch, navyse ich povrchova teplota je priblizne o 10-20°C vacsia ako teplota v izbe. Klimatizacia sice ma filtre, takze vzduch ktory z nej odchadza je "cisty", ale to neznamena ze neviri prach, prudenie vzduchu je u klimatizacie rozhodne najrychlejsie z tychto 3 moznosti. A ked si myslis, ze rozdiel 1°C ti viri prach, tak potom zatvorene okna ho budu virit este viac, pretoze maju povrchovu teplotu o 2-4°C nizsiu ako je teplota v izbe. Alebo clovek, ktory sa pohybuje a navyse ma vyssiu povrchovu teplotu tiez riadne viri prach, vsak? ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ferove365:

@zacik Najhoršie z hľadiska výrenia prachu je prá…
@ferove365 To sa mi nejako nechce veriť, žeby podlahové kúrenie nejako podstatne vírilo prach. Respektíve, žeby ho napríklad vírilo viac ako povedzme pohyb vzduchu spôsobený kúrením radiátorov. Máme radiátory a keď kúria tak sa kvetom na parapetoch zavretých okien nad radiátormi normálne chvejú listy a kývu sa záclony. Taký jav myslím že pri podlahovke nie je badať. Klíma víri prach určite viac - ona ho ale na oplátku nasáva a filtruje. Detto rekuperácia. Oveľa viac ale víria prach otvorené okná či pohyb ľudí v priestore.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?