Krbová vložka_

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, má niekto skúsenosti? Krbová vložka LUCY 14 SLIM BS ľavé presklenie
Odpovedať
1
5
6

Odpoveď na príspevok od svitokf:

@daniella121 he to vec osobnej preferencie ci oce…
@svitokf tak je pravda ze kazdy chce nieco kvalitne, len zase ta cena aby nebola nejako prestrelena. a co si myslis o postaveni krbu svojpomocne? muz uz premyslal aj tymto smerom, ze v podstate to nie je zas az tak tazka vec. je celkom zrucny, preto si to moze dovolit tvrdit pre mna je to spanielska dedina :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bianka001:

@svitokf tak je pravda ze kazdy chce nieco kvalit…
@bianka001 "ucit" sa na svojej obstavbe je trosku riskantne. Ono to neni uplne raketova veda, ale ked to robis prvykrat a sam na zaklade nejakych napozeranych videii z youtube tak to zavana pruserom. Minimalne na zapojenie vlozky na komin by som si urcite zavolal profika. Na tej obstavbe sa uz da toho pokazit menej, ale tiez to neni uplne jednoduche ak si to este nerobil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bianka001:

@svitokf tak je pravda ze kazdy chce nieco kvalit…
@bianka001 ak vie murovať podľa návodu to spraví,keby mal možnosť pozrieť to niekde naživo ešte lepšie, škoda že už nie je na nete stále poradca na kamnaastranet, predával všetko a radil čo ako postaviť či vymeniť ,skontrolovať a dať štempel to musí kominár, nie krbár
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bianka001:

@svitokf tak je pravda ze kazdy chce nieco kvalit…
@bianka001 naviac dá sa kúpiť i stavebnicová zostava, len cena je potom vyššia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@bianka001 "ucit" sa na svojej obstavbe je trosku…
@zacik moj muz tiez kedysi takto chcel, ze si postavi krb sam, ale dali sme si aj rozne cenove ponuky spravit, ze pre istotu a pre porovnanie. no a ked sme zistili ze v podstate to nebude az taky cenovy rozdiel velky, tak nakoniec to nechal aj on na firmu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bianka001:

@svitokf tak je pravda ze kazdy chce nieco kvalit…
@bianka001 no radšej nech nejde týmto smerom pokiaľ sa tomu reálne nevenuje dlhšie roky alebo s tým nemá skúsenosť. jedna vec je postaviť dom, druhá vec je zasadiť strom a tretia vec je spraviť svojpomocne krb. celkom by ma zaujímalo keď sa chcel do toho mužíček púšťať sám, že aký materiál by na stavbu zvolil. lebo ja keď vidím že sa do toho hrnú s ytongom alebo červeným sdk 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kunver:

@bianka001 no radšej nech nejde týmto smerom poki…
@kunver ytong mám celý spodok na ňom je preklad a na tom s cm medzerou vložka po celom obvode-pri vyššej teplote zväčšuje objem, ale celá obostavba je z ľahkých platní Superizol hrúbky 5 cm, lebo je rozvod teplým vzduchom,
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kunver:

@bianka001 no radšej nech nejde týmto smerom poki…
@kunver preco co mas prosti ytongu alebo sadracu? podla mna v pohode material na stavbu krbu. este potom mozno tie silikatove dosky skamotec co su sa mi tiez pozdavaju.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ujam:

@kunver preco co mas prosti ytongu alebo sadracu?…
@ujam neviem ci by som takto riskoval. material sa moze zdat ze je ok ale podla mna teda nie je. sadrokarton je protipoziarny nie vsak ohnuvzdorny a ytong by sa tiez nemal vystavovat takym vysokym teplotam ako salaju z krbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jp9:

@ujam neviem ci by som takto riskoval. material s…
@jp9 https://imaterialy.cz/rubriky/informa... najskôr si niečo zisti a potom vôbec neriskuješ
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@jp9 https://imaterialy.cz/rubriky/informace-vyro…
@duzu co ma poziarna odolnost s tym, ze je ten material nevhodny na obstavbu krbu a tepelne namahanie? Kazdy material ma z casoveho hladiska "poziarnu odolnost".. ten clanok je o niecom uplne inom.. neskutocne "rady" tu lietaju 👏
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od atrac3:

@duzu co ma poziarna odolnost s tym, ze je ten ma…
@atrac3 ten môj je tam cez 20r a žiadne deštrukcie, ja nepíšem na obostavbu na to mám Superizol ale na podloženie vložky
Odpovedať
Článok sa načítava...
mne obstavbu robili z cementovych dosiek (cetris dosky) a na tom mam sadrovy obklad. Po 12 rokoch ako nove, aj ked priznavam ze kurim len pre atmosferu tak 20-30x do roka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

mne obstavbu robili z cementovych dosiek (cetris …
na obostavbe ani vysoká teplota nie je, u mňa otvorená možno tak 80st,a ytong mám 10 cm len po výšku vložky po rímsu, na samotnú obostavbu je nie výhodný unikne veľa tepla, ak je akumulačná Ytong sa tam nedáva ani nič ľahké, do toho nič nenaakumuluje
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@jp9 https://imaterialy.cz/rubriky/informace-vyro…
@duzu podla mne dostupnych informacii viem tiez ze ytong a klasicke lepidlo nemaju byt vystavovane dlhodobym vysokym teplotam pretoze mozu po case prasknut. ale samozrejme ak krb vyuzivas len zbezne tak ti to mohlo vydrzat. my sme vsak krb brali ako moznost vykurovania.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mambo11:

@duzu podla mne dostupnych informacii viem tiez z…
@mambo11 občas vykurujem hlavne pri väčších zimách častejšie, Ytong je murovaný maltou, vysoká teplota je len v ohnisku a tam je šamot, tehličky i malta, a robili to krbári , nikde v okolí je nie problém, na denné kúrenie je nie vhodný žiadny, to by som radšej kúril splynovacím kotlom, je najúčinnejší na drevo, ale to je na každom ako sa rozhodne, 90 % času kúrim el. kotlom stačí mi výkon 2-3 kW a denná spotreba okolo 10-20kWh na všetko až pod -15 ide vyšší výkon a spotreba cez 30-50kWh,vtedy väčšinou krbom , ináč len ked mám náladu, akurát už také zimy nie sú, prechádzajúca len jeden deň pod -15 a 8 pod -10
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zacik:

mne obstavbu robili z cementovych dosiek (cetris …
@zacik tak toto je podľa mňa čistý prach, vhodné akorát tak na astmu 🙈 možno len preto že nekúrite často a pravidelne tak to tak nepociťujete, no verím že keby ste ním kúrili častejšie tak by vám vaše zdravie moc nepoďakovalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gastan11:

@zacik tak toto je podľa mňa čistý prach, vhodné …
@gastan11 ja tam nemám žiaden prach to by ihned nahorelo na vložke, všetko čisté,nemusím nič preto maľovať, nakladám len jeden krát doplna vhodnou skladbou dreva a všetko vyčistím
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?