Krbová vložka_

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, má niekto skúsenosti? Krbová vložka LUCY 14 SLIM BS ľavé presklenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@ujam skôr vzduchu na horenie nie ? máš zmenenú k…
@duzu áno vyzerá to ako preklep keďže píše že to majú vyriešené tiež ako emiliee , ale pobavilo 😀 @ujam nám to firma vysvetľovala keď sme boli pozerať ich prácu na dni otvorených dverí čo mali, je to taký systém full heat sa to volá. ako každému by som odporúčala ísť sa takto pozrieť keď je možnosť, pre lepšiu predstavu toho čo vlastne chce.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bianka001:

@duzu áno vyzerá to ako preklep keďže píše že to …
@bianka001 je to veru dost prepacovana technologia spalovania, to nema hocikto. ano aj tento rok bol na zaciatku aprila, len sme nestihli a hoci uz krb od nich mame, chystame sa do NR kde budu vystavovat ich prace tak sme zvedavi na novinky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od svitokf:

@bianka001 je to veru dost prepacovana technologi…
@svitokf ale? a kde presne tam budú? to bude nejaká výstava krbov či aj niečoho iného? zatiaľ som nič nepostrehol, no tiež by som sa prišiel rád pozrieť čo majú nové🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kunver:

@svitokf ale? a kde presne tam budú? to bude neja…
@kunver v NR som bol viackrát ked je výstava nábytkov a rôzneho domáceho zariadovania , boli tam viacerí , zároveň sa tam dá pomerne lacno kúpiť pri objednaní dopredu a po výstave sa predávajú už používané vložky, ked kúpiť tak s výborným spaľovaním ani nie tak pre najviac tepla ale vtedy najmenej začierni sklo
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@kunver v NR som bol viackrát ked je výstava náby…
@duzu no my sme takto boli na vystave aj s bratom a on si na zaklade tohto vybral rovno krbovu vlozku od Deltaka a dohodol sa rovno s nimi aj na montazi a dodani. je to veru super lebo mas moznost vidiet to v "priamom prenose" 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od svitokf:

@duzu no my sme takto boli na vystave aj s bratom…
@svitokf Ano ano, mame aj my skusenostim aj tento rok sme obehali taketo akcie a fakt sa to oplati. Presne takto isto sme na nich aj my natrafili, lebo vlastne aj kvoli tomu sme nieco taketo zacali obehavat. Nevedeli sme sa rozhodnut aku vlozku zvolit a tu nam perfektne poradili.
Odpovedať
Profilova fotka
myslím si že v dnešnej dobre túži mať doma krb každý a vidím v tom tiež svoje opodstatnenie. staré trendy sa vracajú a to nie len čo sa týka vykurovania. kedysi sa kúrilo len krbmi alebo teda pecami a aktuálne v tom vidím využitie najmä v tom keď ti vypadne elektrina alebo plyn.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gastan11:

myslím si že v dnešnej dobre túži mať doma krb ka…
@gastan11 jasne ja si myslim ze takyto zdroj kurenia aj keby bol len ako zalozny tak ma jednoznacne v dome nejake to svoje vyuzitie. druha vec je vsak ze treba vyberat tak aby ti ten krb nebol ozaj iba na okrasu 🙃🙃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mambo11:

@gastan11 jasne ja si myslim ze takyto zdroj kure…
@mambo11 a ty si podľa čoho vyberal, čo u teba najviac zavážilo? Lebo u každého je to inak, u mňa to bola napríklad samotná komunikácia, keďže som sa stretol fakt s kadejakými typmi ľudí, čo ma ironicky odbili s mojimi požiadavkami alebo proste neboli ochotní ani len zdvihnúť telefón či odpísať na mail.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalileos:

@mambo11 a ty si podľa čoho vyberal, čo u teba na…
@dalileos prvoradý je výkon, aj ked len pre občasné využitie, presklenie je krajšie väčšie , no zároveň to majú výkonnejšie vložky a v miestnosti kde je bude oveľa teplejšie pre sálanie tepla cez sklo aj ked to bude akumulačná obostavba
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@dalileos prvoradý je výkon, aj ked len pre občas…
@duzu a vykon je aky najlepsi? myslim v akom rozmedzi je dobre pozerat? lebo zvazujeme ten krb stale, no uz ho dame postavit asi az niekedy v septembri, teraz nam ho moc nie je treba, tepla je dost 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@duzu a vykon je aky najlepsi? myslim v akom rozm…
@daniella121 záleží ako často budeš kúriť pre teplo, nie len pre relax aby pokryl straty i v najväčšej zime, ak vypadne elektrina
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@duzu a vykon je aky najlepsi? myslim v akom rozm…
@daniella121 Áno je veľmi dôležité že ako často ním budeš vykurovať, či ho máš len tak na prípadné prikúrenie si alebo že ním máš v pláne vykúriť celý dom. Ale výkony krbov sa najčastejšie pohybujú medzi 4 až 30 kW.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas43:

@daniella121 Áno je veľmi dôležité že ako často n…
@tomas43 a pasívny dom potrebuje max 2kW, niekto si dáva krb i napriek tomu a teplo púšťa von nevyužité a dnes by mala byť skôr téma o chladení u mňa už bolo dnes +35 st a vnútri zatiaľ trenírková +25 ale nebýva tu tropická noc nad 20st a do rána vychladí
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@janeth je úplne jedno aké budú dvierka,pre čiste…
@duzu vdaka bohu ja tieto technicke veci az tak neriesim, to ma v rezii moj manzel 😅 ale viem ze ked sme davali krb tak sme boli velmi radi ze nemusime si zhanat kominara alebo si to riesit takto sami, ale firma co nam montovala tak ma svojho vlastneho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tomas43 a pasívny dom potrebuje max 2kW, niekto …
@duzu ved to su vyhodene peniaze von oknom ked niekto vykuri a potom to nasledne vyvetra. to je k comu dobre? ved sa snazim predsa vyuzit len tolko kolko potrebujem. taketo plytvanie ma dokaze rozhorcit.. a ano u nas je tiez vonku otrasne, to by bolo keby boli aj krby co chladia 😄
Odpovedať
my sme sa stale nerozhodli akosi pre ten krb. neviem presne ze podla coho vyberat aby ma niekde v obchode neofungali len kvoli tomu ze budu mat zaisteny predaj. viem ze je aktualne vonku dost horuco no clovek sa ani nenazda a mame tu o chvilu vianoce 😅 a to uz by sme si fakt chceli vychutnavat tu rodinnu pohodu pri praskani dreva a horucej cokolade.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ujam:

my sme sa stale nerozhodli akosi pre ten krb. nev…
@ujam veľa čítaj,aby si vedela na čo sa pýtať
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ujam:

my sme sa stale nerozhodli akosi pre ten krb. nev…
@ujam no ono dost zalezi aj od toho ze aky mate velky priestor na ten krb, podla mna to je asi taka prva alfa omega 😅 a potom sa mozes uberat dalej podla typu vlozky apod.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ujam:

my sme sa stale nerozhodli akosi pre ten krb. nev…
@ujam a chcete vlastne aky krb? lebo mas rozne aj tie bioetanolove krby alebo niekto si dava aj len tie elektricke. ale ako napisal svitokf tak si radsej dobre premyslite ci je vobec do vaseho priestoru krb vhodny. aby vas potom cez zimu teplo nevykurilo von 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalileos:

@mambo11 a ty si podľa čoho vyberal, čo u teba na…
@dalileos Ako jasne aj toto vie dost zavazit ale v prvom rade som si musel premysliet aku chcem krbovu vlozku z akeho materialu ci ocel alebo liatina.ale zohralo tam celkovo dost veci co sa vyberu tyka.
Odpovedať
Profilova fotka
potom su tam aj dalsie faktory, napriklad aky typ domu mas, ci je nizkoenergeticky alebo pasivny. tam je potom treba dbat na spravny vyber krbu. kedze nizkoenergeticke domy maju velmi nizke straty tepla tak je vhodne potom volit krb s co najmensim dvojsklom fakt len take co umoznuje odvod len toho salaveho tepla.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mambo11:

@dalileos Ako jasne aj toto vie dost zavazit ale …
@mambo11 v tomto smere si myslím že by som bol rozhodnutý na prvú do čoho ísť :) zvolil som si oceľ o liatine som nechcel ani počuť, lebo starký mal liatinové kachle a pamätám koľko dreva minul za jednu sezónu 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalileos:

@mambo11 v tomto smere si myslím že by som bol ro…
@dalileos zrejme by mal také i oceľové, lebo účinnosť je rovnaká pri oboch ak je rovnaký princíp spaľovania, tvoj starký zrejme ani netušil že dnes sú už najúčinnejšie ak sa spaľujú i plyny ktoré horením vznikajú, ak má vložka len rošt ide do nej stále studený vzduch je veľmi slabá účinnosť lebo sa stále ochladzuje a v komíne stále dym, kopa tepla vyletí komínom nevyužitá, boli viac pre relax-ukurát videl plamene, účinnejšie majú pridané sek. spaľovanie, vzduch vstupuje z vrchnej strany dvierok a studený slúži len na rozhorenie, najúčinnejšie majú i terciálne spaľovanie vzduch vstupuje do vložky horúci, zabezpečí spaľovanie plynov a s komína sa nedymí,sklo je stále čisté, nie som krbár len užívateľ vložky a dopredu som hľadal info ako zabezpečiť čo najviac tepla, i bez elektriny, takže sú viac ako záložné a kúrim len ked mám náladu, nie ked musím ako pred tým v starom kotli
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dalileos:

@mambo11 v tomto smere si myslím že by som bol ro…
@dalileos ako tiez som o tomto uz pocula, ze je ocel lepsia ako liatina. a co sa tyka kurenia tak cim asi? viem ze teraz je uz konecne aj zakon na to ze nemozes vsetko spalovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@dalileos ako tiez som o tomto uz pocula, ze je o…
@daniella121 Ktorý z nich by ste si mali vybrať- výber s celého článku Výber medzi oceľovou a liatinovou vložkou je skôr vecou osobnej preferencie. Oba typy sú totiž veľmi účinné. Vaše rozhodnutie môže byť založené okrem iného napríklad aj na cene. Či už je váš rozpočet väčší alebo menší, vždy nájdete alternatívu, ktorá tento rozpočet pekne pokryje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@dalileos ako tiez som o tomto uz pocula, ze je o…
@daniella121 záleží od toho aký krb máš doma. najlepší materiál asi klasické drevo a najviac vyhľadávané a za mňa tiež naj voľba je práve tvrdé listnaté drevo. menej prská a iskrí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@dalileos ako tiez som o tomto uz pocula, ze je o…
@daniella121 tam hra aj viac faktorov ako cisto len ze aka vlozka. ak mozem odporucit, tak skus pozriet aj tu https://www.krby-deltako.sk/ako-vybra... :) my sme sa riadili ich postupmi a nakoniec nas vysla aj cenova ponuka u nich najlepsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas43:

@daniella121 záleží od toho aký krb máš doma. naj…
@tomas43 pri vložke zo sklom je jedno či občas prská iskry, spôsobuje to obsah živice,"smola" dá sa aj žuvať ako žuvačka,výhrevnosť dreva sa určuje v kg, tak každé má asi 4kW/kg pri max 20% vlhkosti,akurát je rozdiel v objeme, najľahšie sú mákké ako smrek ale rýchlejšie horí preto je vhodné na rozkúrenie , najtvdšie na kúrenie je agát, asi najtvdšie u nás, hrab, dub, buk asi najrozširenejšie ale cenovo môže byť niekedy rôzne brikety, ak je nie vysušené drevo,lebo majú najmenej vody a niektoré dlhú výhrevnosť
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniella121:

@dalileos ako tiez som o tomto uz pocula, ze je o…
@daniella121 he to vec osobnej preferencie ci ocel alebo liatina, no keby mam vyberat znovu tak by som nemenil a nechal ocelovu vlozku tak ako aj mam. vyhovuje mi po vsetkych smeroch. samozrejme je tam vyssia cena, no my ked sme vyberali tak sme na cenu az tak neprihliadali, islo nam skor o kvalitu :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?