Aký kotol do väčšieho domu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte..... Potrebujem poradiť, chcem vymeniť kotol a zrejme by som chcel splyňovací + akumulačná nádrž. Jedna sa o väčší dvojgeneračný dom, radiátory mame nové, plus všetky rozvody v medi tiež nové. A ak by mi mohol niekto objasniť ako by mi to kurenie fungovalo s príklad 2000l nádržou. Či mi to prekuri dom napríklad na druhý deň ráno keď večer pred tým nalozim a dobijem nádrž.
Odpovedať
1
7
8
Potrebujem menšiu radu, keď sa ide meniť starý kotol, ale fakt, že starý, za niečo nové. Tak bude stačiť vymeniť čisto len kotol, či treba ísť s tou výmenou aj ďalej? Akože hej, napojenie, to bude nové, ale tak či to tak bude ok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

Potrebujem menšiu radu, keď sa ide meniť starý ko…
@sucho_22 Asi tazko posudime, v akom je to vsetko stave. Ale tak ak vychadzame z toho, ze teraz vsetko funguje ako ma, tak nechaj tak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

Potrebujem menšiu radu, keď sa ide meniť starý ko…
@sucho_22 aký kotol / pevné, plyn, elektrina / , radiatory, podlahovka , lokalita , veľkosť domu ... ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od karcika8:

@sucho_22 Asi tazko posudime, v akom je to vsetko…
@karcika8 haha 😄 toto je zlate pravidlo, ktoreho sa doma drzime. ked nieco funguje, tak to treba nechat tak. vsak naco. akoze vymenu stareho kotla za novy, tomu rozumiem, pretoze je to proste lepsie, vykonnejsie a efektivnejsie. aj ked to na zaciatku je sice investicia, ale potom sa to pekne vrati.
Odpovedať
To mi je jasné, tiež sa toho držím, ale tak teoretické úvahy, kým sa do niečo pustíme. Kotol na pevné palivo, ideál asi drevo. Dom je tá klasická komunistická kocka, presne veľkosť neviem v tejto chvíli, kúrenie radiatory. Lokalita okolie Brezno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

To mi je jasné, tiež sa toho držím, ale tak teore…
@sucho_22 Aj teraz je tam kotol na drevo? Ak áno, tak ostaňte pri tom. Načo niečo iné. Ak ide o starších ľudí, tak potom pelety tiež nemusia byť zlé, lebo je to jednoduchšie, nemusia sa vláčiť s drevom. Ale zase tie pelety treba tiež nasypať do zásobníka. No je to na uváženie 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od edberg:

@sucho_22 Aj teraz je tam kotol na drevo? Ak áno,…
@edberg Hej hej na drevo tam je. Veď práve, že aj taký kotol aj taký kotol má svoje výhody.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

@edberg Hej hej na drevo tam je. Veď práve, že aj…
@sucho_22 Tak potom podľa mňa nie je o čom. Keď sú navyknutí, tak asi majú dobrého "dodávateľa" na drevo, tak by zotrvali na tom istom, akurát kotol by bol nový.
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?