Ostenie

Ahojte, ako je správne osadenie osteni z vonkajsich žalúzií? 1.foto zrezať z ostenia a ísť priamo na parapet 2.foto ísť ostenim povedľa parapetu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

Ahojte, ako je správne osadenie osteni z vonkajsi…
@dusan126 v prvom rade je ten parapet zle osadený. A tým pádom sa žalúzie nikdy neoprú o parapet a bude tam fuga.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

Ahojte, ako je správne osadenie osteni z vonkajsi…
@dusan126
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 v prvom rade je ten parapet zle osadený…
@megdesign v poriadku to mám len foto z netu. Takže to ms byt tak ako na prvej foto?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126
@megdesign a tu na tvojej foto ťa pusti zaluzia až dole? Hliníková lišta konči na tom plaste na parapete ak to dobre vidím.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign v poriadku to mám len foto z netu. Tak…
@dusan126 obe fotky sú zle. Najskôr treba osadiť parapet tak, aby krajné krytky boli zapustené v EPS. Ja som vyrezal trojuholníky kôli osadeniu parapetu do EPS a následne ich nalepil nazad. Potom sa osadzali lišty externých žalúzii. Krajné krytky mám hliníkové... A áno pustí. Táto zvislá lišta je len montážna, do nej ide ešte jedna - vodiaca.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 obe fotky sú zle. Najskôr treba osadiť …
@megdesign ja ta rozumiem.. Ale ja mam ostenia originál od Labony TJ purenit z vonkajšej strany na tom je na lepeny styrodur a v tom je hliníková lišta zapustenas tým ze ide na ňu ešte trochu klebru sieťka alebo rohovnik a následne omietka. A k tomu osteniu sa lepí polystyrén
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign ja ta rozumiem.. Ale ja mam ostenia or…
@dusan126 neviem si to predstaviť. Daj foto...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 neviem si to predstaviť. Daj foto...
@megdesign
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign
@dusan126 asi sa mal najskôr osadiť parapet a až potom ten purenit/xps a lišta... Ten čo to takto montoval, čo na to hovorí? Podľa mňa je blbosť to teraz rezať do šikma.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign
@dusan126 meg vravi dobre, urcite parapet pod listu, ked bude slahat, kam by sla voda ktora sa dostane do vodiacej listy v pripade, ze by bol parapet vedla nej?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 asi sa mal najskôr osadiť parapet a až …
@megdesign montoval som si to sám zatiaľ provizórne.. Kastliky dávať nemôžem lebo by mi ich malo co držať keďže ešte není zateplene. Toto všetko som chcel práveže nachystať a potom s bude zatepľovať a následne dávať parapeta.. Neviem ci je to správny postup ale inak mi to nedáva zmysel. Preto som sa tu chcel aj poradiť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign montoval som si to sám zatiaľ provizór…
@dusan126 no kastliky mne nahadzovali normálne pred zateplením.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Vodiaca lista musi dosadnut na parapet.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 no kastliky mne nahadzovali normálne pr…
@megdesign prepáč, chcel som napísať, že parapety nemôžem nahadzovať lebo by mi ich nemalo čo držať...Toto všetko som chcel práveže nachystať a potom sa bude zatepľovať a následne dávať parapeta.. Neviem či je to správny postup ale inak mi to nedáva zmysel. Aj preto som sa tu chcel poradiť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign prepáč, chcel som napísať, že parapety…
@dusan126 Podla mna zly postup. Ja som volal firmu, co mi dodava externe zaluzie, ked som mal zateplene po vrch okien a osadene parapety. Prisli, osadili kastliky a vodiace listy. Nasledne som pokracoval oblozenim kastlikov. Teraz neviem, keby to aj zrezes do sikma, aby si mal na parapetoch spad, ako zalozis nos parapetu pod okno k sedemu... V krajnom pripade nalepit EPS len pod okna, aby malo co podrzat parapet.... Nasledne sa ostatne EPS dolozi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 Podla mna zly postup. Ja som volal firm…
@megdesign musím to tak odrezať aby tam ten spád bol
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign musím to tak odrezať aby tam ten spád …
@dusan126 tak to som zvedavý, ako to tak na presno odrezes, aby ti to potom pasovalo k parapetu. A parapet sa zaklapuje smerom zhora dole. To podľa mňa proste nedáš takto...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan126:

@megdesign musím to tak odrezať aby tam ten spád …
@dusan126 presne takto som to robil ja u seba... https://youtu.be/Tj9uSP8kSVw?feature=...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dusan126 tak to som zvedavý, ako to tak na presn…
@megdesign máš pravdu. Nevedel som že sa tie parapety zakladajú z vrchu. Takže budem musieť dať dole ostenia pred tým ako prídu nahadzovať parapety.. Fasadnici si spravia polystyrén po tie moje nahodené ostenia(preto ich tam nechám nahodené aby uhádli pokiaľ majú ten polystyrén nalepiť) mame v cene okien tie nahodenia vonkajších parapet. Takže si to chlapci nahodia a potom si nameram ostenia, zrežem a nahodím. S tým že sa ostenia prilepia o ten polystyrén. A potom sa to dá celé do rohovnikov, apu lišt, sieťky a klebru.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?