Ceny stavebných materiálov v roku 2023

Ako sa vyvijaju ceny v tomto roku ? Skoncia ako maslo v obchodoch 😂
Odpovedať
Nic sa nezmenilo, dom ta bude stat vsetky tvoje prachy co mas, co si pozicias a co zarobis…
Odpovedať
len aby neskoncili ako vajca
Odpovedať
Polystyrén išiel teraz dolu, resp sa vrátil skoro na úroveň z pred vojny..
Odpovedať
Maslo v akcii na prilákanie ľudí do obchodu jar nerobí. Všimni si jogurty, mlieka, kyslé mlieka tam je kontinuálny cenový nárast, nezlacnili ani o cent. Napríklad emisné povolenky prekonali maximum, aj preto je cement za 5 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ide hore sadrokarton
Odpovedať
Všetko po starom: ceny dosiahnuté v minulom roku, sú odrazovým mostíkom do budúcna
Odpovedať
Elektrika zlacnela, ropa zlacnela tak ako pred vojnou tak kde maju tie naklady 🙂 V Cechach zacal pre tieto dovody ceny presetrovat protimonopolny urad 🙂
Odpovedať
@pitt2701 napríklad stavebné materiály ako tehla alebo Ytong sú stále o moooc drahšie ako boli pred týmto všetkým 🙂 tehla ktorá stála pred tým 1€/ks stojí teraz 2,5€/ks Ytong predtým 4€ teraz 6€, EPS poklesol, drevo tiež o niečo, betón zdražel, práca ide hore tak isto ako idú aj hore platy kvôli inflácii vo fabrikách/firmách...netreba čakať že ceny budú tam kde predtým, to ani omylom
Odpovedať
@pitt2701 asi nevieš aké ceny boli pred týmto všetkým keď vravíš že to išlo dole 🙂 treba trocha doštudovať čo a o koľko išlo konkrétne hore...už len pohonné hmoty išli o cca 30-40% hore ( bolo to aj viac %) a aj v tých časoch sa vyrábalo, prevážalo a pod. Tak isto ako s elektrinou, vôbec nie je tam kde bola bývala tak na 40€ za mwh a teraz je na 150€ mwh... takže tu je to zlacnenie 😉
Odpovedať
Ale ved vo vsetkych mediach sa biju do prs, ze nehnutelnosti musia ist dole …to mi nejak nevychadza ked stavebny material a pracovna sila je drahsia .. 😂😂
Odpovedať
Nato je jednoducha odpoved. Cena elektriny pre vacsie firmy je ca 0,6 euro za kwh. Domacnostiam nedvihli, vsetko preniesli na podnikatelov. Potom sa cudujete kolko co stoji. Cele zle.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Drevo ide teraz po kolko m3 rezivo stavebne?
Odpovedať
Nejake dalsie skusenosti ?
Odpovedať
@uhlikova_stopa nehnuteľnosti idú dole ale tie čo sú už dávno postavené. Novostavby nemajú dôvod klesať na cenách
Odpovedať
@peter977 no ja ti rozumiem co chces povedat. Avsak nemyslim si, ze ak je cena v mojom meste za 3izb novostavba 180k holobyt, ze niekto preda 40r byt v revitalizovanom panelaku za 80k…sucasna situacia nahrava prave tym starsim bytom, lebo zase nie kazdy ma na novostavbu pri dnesnych urokoch
Odpovedať
@uhlikova_stopa ceny sa vrátia na úroveň z predinflačného obdobia (2019-2020) pomaly. Aj keď sa to nezdá ale 4% úroky a ostatné obmedzenia spojené s hypotékami dosť spomalia predaj. Nehovoriac o tom, že byty, ktoré sú kupované čisto zo špekulatívnych dôvodov sú pri 4% hypotékach stratové, pokiaľ sa nebavíme o centre mesta..
Odpovedať
@peter977 ceny na urovni 2019-2020 su ok 🙂 to bol hype 🙂 takze bodaj by si mal pravdu
Odpovedať
@uhlikova_stopa všetko závisí od toho aká silná recesia bude. Možno pôjdu ceny ešte nižšie..
Odpovedať
Nejake nove poznatky ? 🙂
Odpovedať
@pitt2701 betón od nového roka išiel hore 15-30%. V niektorých betonárkach aj viac
Odpovedať
@peter977 zase nieco umelo ?
Odpovedať
@pitt2701 ja veľmi pochybujem že sa to vráti tam kde to bolo, všade vo firmách/fabrikách zvyšujú platy ( aspoň čo ja poznám ľudí ) o 10-20% a tie platy dole už nepôjdu, čiže pracovná sila bude drahšia tak či tak, energie sú vyššie, jedine že by tí podnikatelia prerábali 🤔
Odpovedať
@jozeff32 ano platy isli hore elektrika a plyn je nizsie ako pred zdrazovanim… ale to je prirodzeny vyvoj inflacie
Odpovedať
@pitt2701 pozeráš nejaký fakt zlý graf 😉 skús pozrieť históriu elektriny od roku 2020 neviem kde si toto nabral ešte raz...už len to že firmy stoja teraz zamestnanci tak cca 20% viac ako pred tým nebudú tie ceny tam kde boli už nikdy
Odpovedať
@jozeff32 prazska burza - elektrika 140 plyn 40
Odpovedať
@pitt2701 no a bežná cena pred týmto všetkým bola za elektrinu 40-60 mwh treba pozrieť históriu grafu...
Odpovedať
@jozeff32 vyraba sa za 50 🙂
Odpovedať
@pitt2701 vies vobec co stoji ee pre neregulovaneho zakaznika? Konecna cena je cez 500 euro za MWh. Z toho si odvijaj cenu a nie co stoji momentalne na trhu.
Odpovedať
@peter977 u nás betón + 20% oproti minulému roku, vraj zdraželi o 20% štrky aj cement o 20% tak tiež museli zdražiť. Prečo šli hore štrky tak to už neviem, ale bez betónu to u mňa nepôjde. Ešteže som nečakal minulý rok na zázrak. cena dopravy domiešavače zostala rovnaká, ale o 5% zdvihli cenu pumpovania.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?