Podklad pod lepeny vinyl

Aky podklad pod lepeny vinyl odporucate? Majstri, kt. nam realizuju vacsinu prac na dome a budu aj lepit vinyl tvrdia, ze anhydrit + prebrusit. Predajca podlahy, moj znamy, vyslovene odporuca nivelacku kvoli nerovnostiam. No pride mi zbytocne davat nivelacku na anhydrit, ak je spraveny poctivo. Firma, kt bude robobit anhydrit zasa tvrdi, ze zbytocne sa bude brusit, len staci na druh den velmi dokladne pozametat. Chcem samozrejme aby ta podlaha bola co najrovnejsia, nechcem setrit na nespravnom mieste. No ani vyhadzovat zbytocne € za brusenie/nivelacku sa mi nechce…🤷‍♂️ Cize bud : anhydrit + brusenie + nivelacka anhydrit + brusenie anhydrit + nivelacka No ak sa ma davat predsalen ta nivelacka, nestaci klasicky cementovy poter? Nabeh kurenia a podobne veci neriesim, neplanujem menit kazdy den teploty… Dakujem za rady…
Odpovedať
Profilova fotka
Pri lepenom vinyle je nivelačka nutnosť. My máme click a nivelacku sme tiež museli dať. Povrch musí byt úplne rovný, hladký.
Odpovedať
@sandria aj ste ju potom brusili?
Odpovedať
Profilova fotka
@kayman áno brúsili nám ju
Odpovedať
Profilova fotka
@kayman jednoznacne cementovy a nivelacka. Anhydrit je predrazena hlupost
Odpovedať
@muska414 tiez nad tym rozmyslam, ze ked ma ist nivelacka, pride mi anhydrit zbytocny…
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od muska414:

@kayman jednoznacne cementovy a nivelacka. Anhydr…
@muska414 Tá nivelačka sa následne musí aj prebrúsiť? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od milan_hanzalik:

@muska414 Tá nivelačka sa následne musí aj prebr…
@milan_hanzalik ak sa ti spravia nejake bublinkyalebo ine nerovnosti tak ano prebrusis to jednoducho zirafou na sadros. Potom povysavat a napenetrovat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?