Suché omietky z SDK

Potreboval by som poradiť od niekoho, kto už dával miesto omietok lepený SDK (nie na rošty, normálne celoplošne lepidlom na stenu). V akej fázi stavby ste osadzovali elektro krabičky a ako ste čo najlepšie trafili vykružovákom otvor do SDK? Alebo ste elektro rozvody robili až po SDK omietkach? Drážky neriešim, iba krabičky, drážky nebudem sekať žiadne, VPC má na to kanáliky.
Odpovedať
Krabica by ti mala od steny trochu trcat, takze hranu nafarbit (napr. fixkou co hned nezaschne) pritlacit sadrac a mas na nom vyznacene kruhy na vyrez...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

Krabica by ti mala od steny trochu trcat, takze h…
@minoo To nie je zlý nápad, dík :) ale skôr som uvažoval o tom tam krabicu osadiť až potom na koniec. Alebo to je blbosť?
Odpovedať
urobil som diery, nastavil laser na stred diery, prilepil sdk, oznacil stred diery a isiel dalej ... ostatne uz niesu problem, spravil si liniu a potom si od hrany sdk odmeras stred prilepis dalsiu dosku a znova si ho oznacis ... krabice az nakoniec, ak uz nic ine nebudes davat, tak pred malovanim samozrejme ...ak pojde este dlazba, lepsie krabicky zarovno s dlazbou nech niesu utopene ...resp, ked si spravis otvor do dlazby, tak sa ti potom lahsie osadi krabicka ako ju triafat pri lepeni dlazby ...ale aj tam mozes pouzit rovnaky postup ako pri lepeni sdk ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@minoo To nie je zlý nápad, dík :) ale skôr som u…
@roman_ neviem, mne sa lahsie tahaju kable, ked uz mam krabicky zalepene... Takze ja by som dal najprv krabice a odsadil by som ich teda od steny na hrubku sadracu +-...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@roman_ neviem, mne sa lahsie tahaju kable, ked u…
@minoo Budem dávať také tie vzduchotesné krabičky, to príliš dobre nejde navliekať a ešte ťahať kábel z 2m dlhého kanáliku. Keď robíš na káble drážky, tak je ti to jedno, ale ja drážky mať nebudem a káble budem preťahovať dutinami v stene až po podlahu alebo veniec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@roman_ neviem, mne sa lahsie tahaju kable, ked u…
@minoo A vo výsledku by som vlastne aj tie káble mohol ťahať až po "omietkach", keby som chcel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@minoo A vo výsledku by som vlastne aj tie káble …
@roman_ ved zase nieco si mozes aj sam rozmysliet, co je pre teba lepsie ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?