Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať
1
4
5

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@trubadurka4 kazdemu vyhovuje nieco ine to mas st…
@dedkos to je vskutku zaujimave prirovnanie. prirovnavat stavebny material k lekarom, ale vo svojej podstate mas pravdu. kazdy ma tu svoju pravdu a svoje dovody, preco sa rozhodne tak, ako sa rozhodne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@jaro_67 no a v tejto dobe je akoze aky material …
@trubadurka4 kazdy bude chvalit to, z coho ma on postaveny dom. to je proste tak. my mame tehlovy dom a tiez nam vyhovuje. akoze navonok vyzeraju potom domy rovnako, to nevies posudit, z coho je postaveny, ale to je o tych vlastnostiach, ako sa ten dom sprava a ake vyhody ti vie priniest.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@evinina ved isto je to lepsie si spravit takyto …
@bigger225 podla mna je to lepsie. vsak asi z nejakeho dovodu to robia tie firmy tak, ze rovno take cele systemy, ze nemusi clovek spekulovat, co s cim skombinuje.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@bigger225 podla mna je to lepsie. vsak asi z nej…
@evinina ten "nejaký dôvod" pre ktorý to firmy robia je jednoznačne maximalizácia ich vlastného zisku.....nič iné za tým netreba hľadať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@evinina ten "nejaký dôvod" pre ktorý to firmy ro…
@eagleowl mne je jasne, ako firmy funguju a ze chcu zarobit co najviac penazi. vsak to je normalne. ale netreba zase vidiet za vsetkym pomaly nejake sprisahanie. vsak nie je aj pre mna ako pre zakaznika lepsie, ked nakupim vsetko naraz na jednom mieste od jednej firmy?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eagleowl mne je jasne, ako firmy funguju a ze ch…
@evinina nikto za tým nehľadá sprisahanie..... pre zákazníka je najlepšie ak nakúpi ten najkvalitnjší tovar na požadovaný účel za slušnú cenu.... Ak si výrobca muriva chce maximalizovať zisk napr. tak že vyrobí murivo s integrovaným zateplením tak sa dá konštatovať iba toľko že pre zákazníka to prináša podpriemernú kvalitu za premrštenú cenu.....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eagleowl mne je jasne, ako firmy funguju a ze ch…
@evinina no mas ravdu zda si mi to logickejsie, ako uprimne neviem si ani ja predstavit ze by som sa mal hnat kade tade po roznych predajcoch a zhanat takto material. mne sa to tiez viac paci a hlavne mi to pride komfortnejsie ked najdem vsetko "pod jednou strechou". a tie palene tehly co su tak tam je v com rozdiel ked niektore su priecne dierovane a niektore pozdlzne?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@evinina no mas ravdu zda si mi to logickejsie, a…
@bigger225 To dierovanie tam má samozrejme svoje opodstatnenie či už všeobecne, keď sa na to pozrieš, alebo potom z tohto hľadiska, že ako su tam vlastne "umiestnené". Ono to má súvis s tým, že kam tie tehly použiješ, ono to nejak má vplyv na to, ako je stavba namáhaná, koľko je konštrukcia schopná zniesť bez toho, aby došlo k nejakému prípadnému poškodeniu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deddik:

@trubadurka4 kazdy bude chvalit to, z coho ma on …
@deddik no to mi je jasne ze sa asi na kazdom dome najde nieco co je pre toho cloveka naj a preco si ho dal spravit. medzi tehlou a porobetonom je teda nejaky velky rozdiel?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@evinina nikto za tým nehľadá sprisahanie..... pr…
@eagleowl kazdy vyrobca chce predsa maximalizovat zisk. ale tak na zakaznikovi je, aby si vybral to, co je podla jeho uvazenia tou najlepsou volbou. ako niekto radsej postavi a zatepli, niekto postavi rovno so zateplenymi tehlami, niekto da tienenie hned, niekto az po case. proste kazdy si vyberie to, co je podla neho to najlepsie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@evinina no mas ravdu zda si mi to logickejsie, a…
@bigger225 ved jasne, ako radsej ides nakupit do nakupneho centra, ked nieco zhanas, lebo je vsetko pokope a nemusis behat po celom meste, tak aj toto je podobne podla mna. akoze ten princip, ze najdes vsetko pod jednou strechou, ako sa hovori. k tym tehlam, to sa ti ja vyjadrit neviem, to taky znalec vobec nie som 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eagleowl kazdy vyrobca chce predsa maximalizovat…
@evinina "na zakaznikovi je, aby si vybral to, co je podla jeho uvazenia tou najlepsou volbou".....to nepochybne ...žiaľ zákazník obyčajne problematike nerozumie a väčšinou nemá záujem (čas, chuť alebo kapacitu) to študovať....a tak väčšinou vyberá emocionálne pod vplyvom reklamy (ktorá zavádza) alebo si nechá poradiť od projektanta (ktorý môže byť priamo finančne zainteresovaný na tom aký výrobok do projektu zaradí) alebo sa pozrie z čoho stavá sused, ktorý sa rozhodoval podobne ako on🙃 Preto je výber podľa vlastného "uváženia" často v duchu: "Síce je to ďalej ale zato horšia cesta"....presne ako úvaha: "niekto da tienenie hned, niekto az po case".
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@evinina "na zakaznikovi je, aby si vybral to, co…
@eagleowl Nic v zlom, ale to si moc neporadil teda, ze podla coho treba vyberat tym padom 😀 Ono je asi idealne, ked sa tak nejak prepoja vsetky tie moznosti, podla ktorych sa da vybrat a rozhodnut.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od okro1:

@eagleowl Nic v zlom, ale to si moc neporadil ted…
@okro1 nebudem opakovať niečo čo už bolo na MS tisíc krát opakované a preprané z každej strany vrátane ekonomického výpočtu a úžitkových vlastností. Najlepšie úžitkové vlastnosti sa dajú dosiahnuť tenkou ťažkou tvárnicou á 20cm (MBT, VPC, akustická tehla atď...) s hrubím zateplením EPS á 30cm.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@evinina "na zakaznikovi je, aby si vybral to, co…
@eagleowl vies, ze teraz si spravil z kazdeho ineho rozhodnutia, ako je to, co pises potom dalej ty, nespravne? 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eagleowl vies, ze teraz si spravil z kazdeho ine…
@evinina to je Tvoja osobná interpretácia....v prípade stavebného materiálu sú všetky riešenia ktoré splnia požadované normy správne...iná vec je či sú to aj riešenia najekonomickejšie a najlepšie pre daného zákazníka.... Sú riešenia vyhovujúce, dobré, lepšie, najlepšie.....nie každý má rovnaké požiadavky na kvalitu stavby napr. z hľadiska nepriezvučnosti .... Obecne ale platí to čo som napísal a pokiaľ sú argumenty, ktoré dokazujú opak treba ich napísať a podložiť výpočtami.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@jaro_67 no a v tejto dobe je akoze aky material …
@trubadurka4 s tym nesuhlasim, ani zdaleka nie je vsetko na jedno kopyto. akoze z kazdeho materialu vies vybrat to naj, ale treba proste si k tomu sadnut a pozriet sa na to poriadne. zakazdym bude kazdy inak hovorit, to neexist aby v tomto sa vedeli vsetci zhodnut, lebo okrem ineho je to aj o preferenciach. podstatne je to, aby bol dom postaveny, to hej, ale zalezi aj ako bude postaveny, asi by si nechcela napriklad aby ti ho stavali nejaki fuseri, co nebudu vediet ani rovnu stenu postavit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@trubadurka4 s tym nesuhlasim, ani zdaleka nie je…
@jaro_67 tak jasne ze za fuserinu by nikto nebol rad. potom je asi aj otazne ze ci si dat vobec niekomu postavit dom alebo si to radsej zbuchat svojpomocne a vediet si nasledne svoje pripadne chyby aj opravit hned.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@bigger225 To dierovanie tam má samozrejme svoje …
@pfabry vau taka drobnost a takto to vie ovplyvnit celu stavbu. inak ohladom klasickych a brusenych tehiel je tam nejaky rozdiel co sa tyka spojiva pri murovani? myslim ze ci to robit s klasickou vapenno cementovou maltou alebo radsej pouzit murovaciu penu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@pfabry vau taka drobnost a takto to vie ovplyvni…
@bigger225 klasicke a brusene su v tomto ponimani to iste, alebo u teba rozdielne? akoze tak ci tak si myslim, ze sa najdu ludia, ktori budu uprednostnovat jedno a potom dalsi, ktori sa priklonia k druhej moznosti. ono je este aj taka malta tenkovrstvova, ktoru nemusis ani zarabat, co mi pride celkom sikovne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@deddik no to mi je jasne ze sa asi na kazdom dom…
@trubadurka4 to sa asi nepytas uplne tej spravnej osoby. tak rozdiel v tom bude, ale zalezi na aky konkretne sa pytas, ze v com ten rozdiel.
Odpovedať
prosim vas ti co ste stavali svojpomocne s tehlou, tak kupovali ste cez stavebniny ci priamo teda u nejakeho vyrobcu? neviem kde sa mi to viac oplati, lebo povacsinou co viem tak stavebniny si zvyknu aj prihodit nieco navyse.
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?