Vyber Tepelneho Cerpadla

Zobraz úvodný príspevok
Novostavba bungalov 159m2, 30cm tehla + 20cm polistyren strop bude fukana celulozova izolacia 45cm okna 3 sklo 4 ludia podlahove kurenie. TC bude na kurenie a uzitkovu teplu vodu na stranke tools.refsite cz. som vypocital orientacnu tepelnu stratu domu do 6,3kw rozhodujem sa medzi monoblokmi - IVT Air X 90 - AirModul E9 alebo IVT Air X 70 - AirModul E9 - NIBE F2120-8 alebo NIBE F2040-8 - Vaillant aroTHERM plus VWL 75/6 - Stiebel HPA -O 8 CS plus kazda rada, postreh, odporucanie velmi rad uvitam vopred dakujem
Odpovedať
1
7
8

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@moravsky podla mna toto je vec, na ktoru prizera…
@pastierik No, lenže, (pre niekoho asi paradoxne) vo veľmi dlhom období, pokým ľudstvo žilo skutočne "trvalo udržateľným spôsobom (cca niekedy do roku 1800) ľudia kúrili výlučne drevom. Všetko ostatné už potrebuje celú škálu priemyselnej a chemickej výroby, od baníctva, cez hutníctvo, spracovanie kovov, plastov, špeciálnych plynov a pod. A odrazu "udržateľnosť" je tam už iba na papieri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso555:

@pastierik No, lenže, (pre niekoho asi paradoxne)…
@miso555 tak dnes uz celkovo zijeme v uplne inej dobe, ale nemali by sme zabudat na to, ze za mnohe veci, aj za rapidne zmeny pocasia v podstate nemoze nik iny len my ludia. Tym ako sa spravame, ako koname.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@miso555 tak dnes uz celkovo zijeme v uplne inej …
@pastierik netreba sa nechat zmanipulovat. Z davnej historie pozname mnohe, aj radikalne zmeny klimy, aj extremne vykyvy hodnot CO2 na planete. Z ladovych vrstiev a inych sedinentov sa to da dnes uz lahko citat. Iba cast (pravdepodobne mala cast) zmeny klimy je zapricinena cinnnostou cloveka. A napokon, zmeny pocasie su uplne tym najmensim problemom, ovela horsim je napriklad zamorenie celej pody pesticidmi, herbicidmi, plasty, mikroplasty, tazke kovy v pode a vode, ine chemikalie... Toto tepelne cerpadla nijako nepomozu riesit, skor naopak...
Odpovedať
https://energozrouti.cz/clanek/poridi...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od moravsky:

@nora7 ano servis je zaklad, lebo to nevies kedy …
@moravsky tak hádam istý čas nebude musieť človek nič riešiť, veď preto som aj ja osobne nad tým trávil veľa času, aby som vybral kúrenie tak aby som nemal problém, aby to všetko bolo okej, aby mi firma komplet všetko zabezpečila.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od miso555:

@pastierik netreba sa nechat zmanipulovat. Z davn…
@miso555 Toto myslím, že je debata na dlhší čas a hlavne trošku o inom, ale myslím, že mali by sme každý aspoň po troške, čo sa dá robiť pre planétu. Pre to aby bolo lepšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

@miso555 Toto myslím, že je debata na dlhší čas a…
@wewio no veď práve preto kúrim tak, ako Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart a ich súčasníci, ktorí boli v podstate poslednou generáciu ľudí, ktorí žili plne trvalo udržateľným spôsobom života. Kúrim drevom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hatpot:

@moravsky tak hádam istý čas nebude musieť človek…
@hatpot dobré je ale sa potom aj informovať ako je to s nejakými tými servisnými prehliadkami, kedy ich robit, ako často a podobné veci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@hatpot dobré je ale sa potom aj informovať ako j…
@marek746 ano to je dobre mat predstavu, ale co ja viem, tak nejaky servis, prehliadky ani nie je nejako nutne robit, ze zo zakona alebo tak, lebo to sa vztahuje na tepelne cerpadla, ktore maju nad 70kW sa mi vidi, ak si to dobre pamatam. Ale tak mozno niektore firmy to maju tak, ze v zarucnej dobe odporucaju raz rocne aspon nieco, daku kontrolu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od juraj363:

@marek746 ano to je dobre mat predstavu, ale co j…
@juraj363 veľa takýchto vecí záleží od samotnej spoločnosti, ktorá to robí, od ktorej je tepelné čerpadlo, podľa mňa sa treba pýtať :-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od juraj363:

@marek746 ano to je dobre mat predstavu, ale co j…
@juraj363 dobre si to pamatas, toto je taka vec, co sa rodinnych domov netyka, pretoze take tepelne straty podla mna dnes nema ziadna novostavba aby museli mat s takym velkym vykonom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nora7:

@juraj363 veľa takýchto vecí záleží od samotnej s…
@nora7 Presne ako píšeš, je najlepšie dopredu si všetko zistiť, overiť a hlavne pýtať sa. Nikto učený predsa z neba nespadol a radšej sa aj dva razy opýtam akoby som potom na chyby doplácal. Tak to robievam pri všetkom a hlavne teda pri veciach do ktorých investujem viac a majú vydržať aj nejaké tie roky.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od juraj363:

@marek746 ano to je dobre mat predstavu, ale co j…
@juraj363 my čo sme si dávali robiť tak nám spravili zadarmo komplet poradenstvo a neplatili sme ani žiadne poplatky navyše že za predĺženú záruku či tieto povinné ročné kontroly ako to niekde inde chodí, ale keď tú kontrolu ročnú chceme tak im dáme vedieť a oni prídu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miso555:

@pastierik netreba sa nechat zmanipulovat. Z davn…
@miso555 tak toto je taka debatka na dlhe trate, nevravim ze tam pravdy nie je, no ked sa da co i len nejakym minimom prispiet pre nasu planetu do plusu a popritom si zabezpecit svoj komfort, preco do toho neist. ono kazdy by sme si mali davat pozor na tu svoju uhlikovu stopu a ja aj moja rodina sa snazime ju vyvijat co najnizsiu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@juraj363 my čo sme si dávali robiť tak nám sprav…
@marek746 a co to obnasa taka kontrola? Co vsetko kontroluju?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marek746:

@juraj363 my čo sme si dávali robiť tak nám sprav…
@marek746 ono zase ozaj tie kontroly nepotrebuješ pokiaľ si si tepelko nekúpil len tak na prvú. Nám napríklad firma vopred všetko prepočítala a naplánovala, bez tohto si to ani neviem predstaviť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozik123:

@marek746 a co to obnasa taka kontrola? Co vsetko…
@jozik123 A čo by si akože chcel také skontrolovať? Firma ťa má dopredu oboznámiť o všetkom, no my čo máme tepelko robené od Fenomisu tak tam je výhodou vzdialený monitoring.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hatpot:

@jozik123 A čo by si akože chcel také skontrolova…
@hatpot Áno toto je veľkou výhodou teda za mňa že si vedia takto odkontrolovať prevádzkový stav a v prípade alarmu vedia na diaľku problém ihneď odstrániť a zase ak by náhodou bol nutný fyzický zásah tak si to aspoň takto predpripravia. Preto nie je treba ani nejaká 10 ročná záruka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

@hatpot Áno toto je veľkou výhodou teda za mňa že…
@wewio Hej, však máš zariadenia, ktoré sú kontrolované a monitorované vlastným počítačom s najvyššou úrovňou zabezpečenia, takže tam sa nie je čoho obávať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@wewio Hej, však máš zariadenia, ktoré sú kontrol…
@marek746 treba sa obzerat po kvalite, nie po lacnych veciach, ja to neustale hovorim a neviem, kedy to ludia konecne pochopia. 😇
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?