Majitelia zdrzuju predaj bytu

Zaplatil som realitke rezervacnu sumu, vybavil som v banke uver a bol schvaleny. Byt ma 5 majitelov, jeden zije v Irsku a napriek tomu, ze mi realitacka tvrdila ze to nebude problem, bolo mi oznamene ze k podpisu z ich strany moze dojst najskor za 6 tyzdnov, kedze dotycny z Irska nevie (nechce) skor prist na SK. Chcem sa spytat: 1. Dala by sa kupna zmluva uzavriet skor ako bude podpisany uver? Kedze vraj jeden z majitelov ma plnu moc a mohol by to podpisat. Potrebujem totiz byvanie, kedze byvam v podnajme a nechcem platit dalsie najomne. 2. V rezervacnej zmluve je uvedena doba jej platnosti. Ak by nedoslo k podpisaniu uveru kvoli tomu ze majitelia sa na podpis do banky proste nedostavili, berie sa to ako nedodrzanie zmluvy z mojej strany a pridem o rezervacny poplatok? Kedze v zmluve sa zavazuju len na to ze prestanu byt ponukat. Dokedy vlastne moze majitel natahovat tento proces? Kedy mam pravo zrusit to bez pokuty? Dakujem
Odpovedať
a to ze tam je do 6.9 nieje jasne ? do jej trvania ...teda 6.9 alebo dohodou ... 3 bod tazko, kedze ste to uz uhradili ... co ste podpisali, to je ...ak druha strana nechce, nemate velmi na vyber
Odpovedať
Toto sú zmluvy ktoré na slovensku nepoučiteľní kupujúci stále podpisujú. Podľa mňa je nevyvážená-kde je zmluvná pokuta predávajúceho za nesplnenie zmluvy? Akože vráti zálohu??? Takisto ste si nevyhradili právo na zrušenie zmluvy v prípade, že vám nebude schválený úver... Dá sa predsa dohodnúť, že v tom prípade zaplatíte, len nejakú dohodnutú sumu /napr.300-500eur/ ako náhradu nákladov realitky.
Odpovedať
Dufam ze neprides o vela…stale to hovorim, naco platit realitke 3-5k ked zmluva na mieru u pravnika ta vide na 300€
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas93 - úverovú zmluvu musíte podpísať do 30 dní, záložná zmluva môže čakať, kľudne aj 6 mesiacov a podpíše sa, keď predávajúci príde na SR - kúpnu zmluvu alebo aj záložnú zmluvu môže ten v Írsku v pohode podpísať na slovenskom konzuláte, alebo u zahraničného notára, ktorá má právomoc overovať zahraničné listiny s doložkou apostily a v tom prípade vôbec netreba čakať na to, kým príde dotyčný na SR - toto by mala realiťáčka ovládať a ponúknuť ako možnosť na zrýchlenie procesu (takýto proces aj s poštou vie byť vyriešený za týždeň, no nech max. do dvoch týždňov - Austrália trvala dva týždne, štandardne vrámci Európy do týždňa je všetko vybavené) - ak kúpa padne, lebo jednoducho predávajúci nepodpísal, lebo... je jedno aké má dôvody, máte nárok na vrátenie plnej výšky zálohy A ako bolo písané vyššie - je vždy dobré aby v rezervačnej zmluve boli uvedené aj podmienky pokuty na odstúpenie od zmluvy zo strany predávajúceho, pretože Vy ste mal tiež s riešením kúpy náklady, minimálne len náklady na posudok, potom môže byť, že ak podpísaná úverová zmluva, niektoré banky majú poplatok za nečerpanie hypotéky. Vždy treba chrániť hlavne seba, na to nezabúdajte.
Odpovedať
@andreah25 zdravim, ak je platnost zmluvy do 6.9. a majitelia k tomuto datumu nepodpisu uverovu zmluvu da sa povedat ze po tomto datume uz mam narok na vratenie zalohy? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas93 co mas napisane v zmluve?
Odpovedať
@lukas93 veď to máš napísané v zmluve jasne.... 6.4
Odpovedať
@megdesign hm ale v cl.6.4 sa spominaju zavazky specifikovane v cl.5.2 a tam sa vlastnik len zavazuje len ze nebude ponukat nehnutelnost na predaj a ani ju nepreda dalsej strane. V podstate ked budem ticho a 7. septembra poziadam o vratenie rezervacej, musia mi ju vratit? Dotycny majitel sa dostavi medzi 9.-15. septembrom. Ja mam ist podpisat zmluvu 18. augusta. Len neviem ci ju mam ist podpisat alebo nie. Ked ju nepodpisem tak to bude porusenie z mojej strany nie?
Odpovedať
@lukas93 nie len zavazuje.... Je tam "a"
Odpovedať
@lukas93 Ja to vidim tak, ze ked majitel do konca platnosti zmluvy, tj 6.9. nepodpise uverovu zmluvu, mas narok na vratenie zalohy v plnej vyske. Ty si si svoje zavazky splnil, k uskutocneniu predaju nedoslo z dovodov na strane majitela, kedze sa nedostavil na podpis. Pisal si ze mas ist podpisat 18. augusta. Nechapem naco cakas a tymto im vychadzas v ustrety. Mal si to podpisat co najskor a oni by to museli podpisat do 30 dni. Fakt niektori kupujuci so sebou nechavate totalne zametat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?