Zateplenie podlahy v mieste akumulacneho sporaku/pece

Zdravim. Riesim dilemu skladby podlahy v mieste kde bude akumulacna pec. Bude to klasicka kachlova alebo omietana pec/sporak z cadicovych tehal (tak vravel kachliar). Cize hmotnost nebude zanedbatelna. Riesim ake zateplenie podlahy ak vobec nejake mam dat v mieste kde takato pec bude. Kachliar povedal ze mam len hodit porobeton namiesto polystyrenu a vybavene, ja vsak uvazujem nad moznostou styroduru C5000 (ten by mal zvladnut aj vysoku zataz) pripadne tam dat penove sklo, co je vsak drahsie, ale pevnost by mala byt este vyssia ako u styroduru. A zaliat to normalnym poterom (nebude to anyhydrit) a pripadne tam este hodit karisiet pre istotu. Co vy na to, mam to vobec riesit, alebo len na tu plochu cca 0,5 m2 hodit porobeton a vybevene a neriesit to az tak? Vdaka.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejbl:

Zdravim. Riesim dilemu skladby podlahy v mieste …
@kejbl C5000 ....a riešiť vystuženie betónu pod tým.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@kejbl C5000 ....a riešiť vystuženie betónu pod t…
@eagleowl urcite to bude stacit? Nie som si iteraz isty ci 250kpa je 250kg alebo 2500kg. Viem ze c5000 ma dlhodobe zatazenie na 50 rokov dovolene 250kPa. A zakladova platna ma 2x armovanie (hore aj dole), a ma 15cm to by malo stacit bohate.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejbl:

@eagleowl urcite to bude stacit? Nie som si itera…
@kejbl 25ton/m2
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?