ahojte! natavil som hydroizolaciu a zacal som davat podlahovy polystyren. polystyren este nie je vsade a teraz ked prislo zrazu velke teplo a vlhko, skondenzovala vlhkost na hydroizolacii, lebo zakladova doska sa este nestihla prehriat a je chladna. horsie je ze pod polystyrenom sa zohrieva este pomalsie a tiez tam trochu vlhkosti skondenzovalo.
kedze na niektorych miestach mam uz elektricke vykurovacie kable pripevnene do polystyrenu, nemozem polystyren pozbierat a nechat to vyvetrat.
moja otazka teda znie: bude sa vediet casom ta vlhkost odparit cez polystyren?
jaj este takto: poter bude betonovy, na polystyren nepojde folia. predpokladam ze aj pocas betonaze sa tam nejaka vlhkost dostane a potom sa casom odpari... ci zle rozmyslam?
@muld3r124 A prečo tam nepôjde fólia? Kvôli tým káblom? Dúfam, že potom dáte parozábranu aspoň pod plávačku.
Inak, poradiť neviem ohľadom tej vody. Jedine nechať uschnúť teraz a kde sa to dá vybrať, tak to vybrať. Piesok ste asi nedávali, však?
plavacka bude na zaciatok len v obyvacke. ma tam teda ist ta parozabrana? u rodicov sme robili plavacku v celom dome bez parozabrany a uz niekolko rokov s tym nie je ziadny problem. ta parozabrana ma zabranit vlhkosti ist zvnutra do podlahy?
Ahojte. Mame podobny problem. Na folii pod podlahovym polystyrenom sa nam vyzrazala vlhkost? Bude to problem alebo nie? Vyschne to neskor? Dakujem za odpovede
@muld3r124@jojkaa Problém - teoreticky áno, prakticky nie. Ak by ste mali stavby na kľúč tak by ste to neriešili ako by to neriešili ani stavbári čo by vám to stavali. A ako sa hovorí "A čo oči nevidia to srdce nebolí". Teoreticky sa tomu myslím hovorí zabudovaná zvyšková vlhkosť. Tá môže teoreticky znižovať tepelné parametre tepelnej izolácie. Ide však o tak malý objem vlhkosti, že z praktického hľadiska to nemá žiaden reálny význam. Veď tam nemáte vody ako v bazéne. Ak budete mať plávajúcu betónovú alebo anhydridovú podlahu, tak okolo stien budú dilatačné pásky, ktoré nie sú dokonale uzavreté a tak vlastne budete mať odvetranie podkladu popri stenách. A plesní by som sa taktiež nebál. Ako každý živí organizmus aj tie musia niečo jesť. A medzi hydroizoláciou a polystyrénom toho asi moc nenájdu. Teda ak tú podlahu nebudete mať "otvorenú" príliš dlho.
To problém je . Ak uzavriete vlhkosť v niečom ( stým že jej niečim zabránite sa odpariť ) , tá vlhkosť sa vám bude dookola kondenzovať. Pri teple sa zmení na paru a pri ochladený na vodu ( si predstavte v zime ak kúrime viac čo sa deje ráno v noci a celú zimu dookola, Obrovská výmena teplôt teda kondenzát ) a celá izolácia týmto strati svoje pôvodné vlastnosti izolantu. .....
Čo navrhujem? V každom prípade dostať tu vodu preč a v žiadnom prípade ju tam neuzatvárať. Skús poskladať podlahové ale nezaliať ju a naštartovať kurenie. dať jej možnosť ( ak sa nedá mechanicky už odstrániť ) nech sa vypari.
PS:2 tá hydroizolácia išla na aký povrch?
PS:3 bez parozábrany maximálne tak v bloku aj to od 2-3 poschodia
PS: Ak vieťe že tam tá vec musi ísť a vy ju tam nechcete dať len preto že vám to pripadá zbytočné, Tak si odpovedzte sami.
Váš Leo
@leo136 nas Leo, co by si radil ked niekomu prdne v dome hadica od pracky a vytopi si dom? Potery vysekat, z nejakeho dovodu uz podla teba neizolujuci polystyren vymenit a pekne handrou povytierat?
@muld3r124
Však je to normálne,že sa ti to skondenzovalo na najchladnejšej časti domu a to na doske. Nakoľko si ešte nemal parozábranu na polystyréne, tak všetka vlhkosť ti prešla až k platni a tam ti skondenzovala na najchladnejšom mieste.
@gashtaan manzelka dupe ako slon takze to cvachtanie nepocujem...
@blackomt mame hlavne poriadnu PLAVAJUCU podlahu :D
samozrejme ze ta vlhkost tam zostala... a potom sa vsiakla - do hydroizolacie alebo do polystyrenu asi tazko takze maximalne tak do poteru. a ked sme zakurili tak sa z poteru zase musela vyparit - do plavajucej podlahy pretoze ziadnu parozabranu som nikde nedaval. odtial sa nasledne pomaly odparila do vzduchu a odtial do stien alebo sa vyvetrala von.
ako uz bolo spomenute vyssie, co oci nevidia, srdce neboli. uvidime kolko to vydrzi...