Nastavenie teplôt akumulacnej nadrze

Chcem si porovnat nastavenie teplot akumulacnej nadrze, mam kurenie peletovym kotlom cez akumulacku. Regulator snima 2 teploty: - teplota horna = snimac TUV (jedna sa o akumulacku s vnorenym zasobnikom TUV) - teplota dolna = teplota spiatocky Ako mate Vy nastavene teploty a hornom a dolnom snimaci? Ja mam: horna= 54stupnov dolna= 25stupnov
Odpovedať
Profilova fotka
môže peletový kotol kúriť na 54°C? nedechtuje? V princípe kotol má ísť na vysokú teplotu a spiatočka by nemala byť pod 50°C
Odpovedať
@jan45 dakujem za odpoved, tak ako to nastavit teda? kotol nedechtuje, je nastavena ochrana kotla aby neklesla teplota pod 40 stupnov hornu teplotu nastavit na maximalnu moznu teplotu akumulacky - povecme ze napriklad 80 stupnov (maximalna pracovna teplota je uvedena na 95stupnov) a dolnu teplotu dat teda 50 stupnov?
Odpovedať
@tomas89374 mali by ste mať nastavenú Max teplotu kotla ,ochranu spiatočky a min teplotu na zapnutie čerpadiel . ..
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas89374 aj 90°C a ostatné ako daralbajda
Odpovedať
@daralbajda cize z toho vyplyva ze: - teplota horna bude 80-90 stupnov -ochrana spiatocky na kotli je nastavena na 50 stupnov -teplota dolna na akumulacke to dat teda na teplotu zapnutia cerpadiel? tomu nerozumiem, neviem aku teplotu tam dat
Odpovedať
@tomas89374 ja mám teplotu zapnutia čerpadiel 25 st , a aj vypnutia lebo mi odtial tahá do podlahovky .prednost má ale termostatv izbe -ak nie je potreba v izbe , nezopne .kotol by ti mal kurit , nakurit akumulačku na 85 st/max. u peletového kotla / , vypnut horák a znovu zapnut horák pri 55 st aby neochladzovalo kotol . Ale mal by si mat mudru knižku ku kotlu a tam všetko popísané..
Odpovedať
@daralbajda dakujem, knizku k tomu mam, ale to je vseobecny popis, nastavenie kolko dat kde este skusam. a mne ked idu stale obehove cerpadla, je to zle? vypnu sa len pri velmi nizkej teplote vody vstupujucej do podlahy, neviem presne tu hodnotu, musel by som to pozriet, mozno ze to mam aj zle, cize teplotu zopinania obehoveho cerpadla co pohana vodu do podlahovku nastavim na 25, dakujem
Odpovedať
@tomas89374 čerpadlá do podlahovky mne ide stále ,vypne mi ho len keď je v AKU menej ako 25 st ,alebo ako si nastavim,AKU hrejem na 85 st vtedy mi vypne horák ,alebo ide pec do útlmu zopne mi horák keď v AKU klesne teplota pod 55 st(vrch)alebo ako si nastaviť na kotlí.max 60 st.mne kúri podlahu podľa ekvitermiky ,tak tam nemám izbový termostat ,ale mohol by si mať tak že ti čerpadlá vypne..
Odpovedať
@daralbajda dakujem a kolkokrat za den sa vam zapne kotol? kolko litrovu mate akumulacku?
Odpovedať
@tomas89374 akú na pelety 600l zopne mi asi 2 x denne ale modulujem výkon na horskú...čím menej štartov tým lepšie .šetria špirálu ,horák ,pelety..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od daralbajda:

@tomas89374 mali by ste mať nastavenú Max teplotu…
@daralbajda nechápem ako sa vám môže iba 2x za deň pustiť kotol pri 600l aku nadrzi. Ja mam 800l a pusta sa kotol pomaly každé 3 hodiny. Viem ze to nie je dobre, ale neviem co s tým. Dom je zatepleny. Mam nastavene teplotu hornú 70st, teplotu dolnú 30st. Keď je teplota dolná pod 30st (teda 29st) , zapne sa horák a kúri sa. Potom akonáhle sa ohreje na 35st (teplota dolná), tak horák vypne a teplota horná je v tom okamihu okolo 55st, a pritom zadaná je 70st a očakával by som ze ma to kúriť do toho okamihu kým aj teplota horná nie je dosiahnutá. Teplotu vnoreho bojlera mam nastavenú na 65st a to sa tiež nedosiahne, lebo ako keby rozhodovala iba teplota dolná. Kúrenie je nové, ešte sa to učím, čítam diskusie atď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?