Aky mate nazor na použitie minerálnej vlnyKnauf Naturoll *** (to je ta základná) do deliacich sadrokartónových priečok ako zvukový izolant? Zo zatepľovania podkrovia mi este dost tejto mineralnej vlny a uvazujem ci dostatočne zvukovo odhlucni tieto izby. Ide o vlnu o hrúbke 20cm. Presne tolko maju aj tramymedzi ktore tato vlna pojde. Druha otazka, je podla vas dobre, alebo je mozne, do priečky o hrúbke 20cm stlačiť tuto vlnu a dat tam napr 25cm izolácie aby to lepsie odhlucnilo a aby tato vlna urcite postupne nepodala dolu? Alebo mam medzi priečky dat radsej inu izoláciu, ktora bude určená na odhlučnenie.
Dakujem pekne za radu
@peter0 napísal si to správne, táto vata nie je vhodná do priečok lebo mizerne izoluje zvuk a časom zosadne. Ale jej použitím, okrem vyššieho prenosu zvuku medzi miestnosťami, nehrozí pri priečkach žiadna iná technická porucha stavby. Pri obvodových stenách by to bolo inak.
Ak ju chceš využiť, použi ju do stien, v ktorých sú dvere, lebo cez dvere sa aj tak dostane zvuk. Na oddelenie dvoch miestností, kde je plná stena bez dverí, použi Nobasil FRN a môžeš dať aj dvojité opláštenie SDK. Medzi nosný rošt a SDK daj penu, ktorá sa používa pod plávačku, aby si prerušil zvukový most
@jakino ďakujem za odpoveď. Pozeral som ten nobasil FRN a je menšej hrúbky ako 20cm, čiže ňou nnevyplnim cely vzniknutý priestor. Mam teda dat 2x po 10 cm?
@jakino tá poznámka ohľadom peny medzi nosný rošť (CW ak to správne chápem) a SDK ma zaujala.
Tiež som nad tým rozmýšľal. Nie je to ale bežný postup. Je to v poriadku to takto robiť? Neurobí to nejakú "neplechu"?
Inak ohľadom tej izolácie do priečok; radíš Nobasil FRN, čo sú pevné dosky. Tiež mi to radil svokor, čo robí stavby, že je lepšie dať tvrdenú (doskovú) vatu.
Mne sa na tom nepáči jedna vec, a to, že takéto dosky viem iba narezať a vložiť do priestoru medzi CW. Ale so zrolovanou vatou (makku - makksiu) viem vyplnit ten priestor lepsie, napchat ju tam riadne, okolo zasuviek atd. Nie je to lepsie? napriklad kupit zrolovanu vatu s lambdou 35; ta bude asi tvrdsia - menej padat. Pripadne (ja mam CW100) tak dat 120mm vatu atd.
@majkoj atlas suchej vystavby som uz velakrat cital, link co si mi poslal (dakujem) je fajn, no nevidel som tam nikde spomenutu penu medzi CW a SDK. preto hovorim, ze som to nikde nevidel ako oficialny postup. ja davam ina CW100, dvojite oplastenie a vatu medzi
@gasthaan si si tym isty? Aky je rozdiel medzi tym, ci vatu stlacim ja (napcham) alebo ju zlisuju vo fabrike?
Je to len Tvoj nazor alebo to mas nejako technicky podlozene?
seriozne sa pytam, nechcem rypat, no ja sa skor domnievam ze je to naopak.
ked sa 120 vata stlaci o 20 tak je to tak akurat na to aby o 10 rokov nespadla... a napchatim som aj myslel na to, ze makka vata lepsie vyplni priestor medzi CW ako doskova..
@igor256 ano, neuvids to tam, preto som sem ten link dal :). Ta pena casom splasne (vlastne skusenosti), skrutky zostanu volne a to nepomoze ani statickym ani zvukovym vlastnostiam. Pouzitim spravnej konstrukcie na spravnom mieste ziskas viac. Ale pokial neriesis nieco naozaj specialne, vela casu a namahy by som tomu zase nevenoval. Ja mam na klasickej 75ke profile dvojity SDK, vyplenene vatou a nemam pocit, ze by som nejak trpel hlukom.
@majkoj a tu penu teda mas ci nemas? teraz neviem ci je to spravne alebo nie. Mas teda tu nobasil doskovu tvrdenu vatu? vedel si to tym idealne vyplnit?
dakujem za odpovede. prave to robim/riesim tak preto tolko otazok :)
@igor256 penu medzi cw a sdk nemam, vatu mam ecose urcenu do priecok, a nie je to ta tvrda. Okrem toho pozri si tie obrazky, tam nejde nutne o to vsetko vyplnit, medzera je praveze casto prospesna pre zvukovu izolaciu.
@igor256 Nobasil FRN je určený do priečok a nie je úplne tvrdý ako fasádna vata. Reže o čosi väčší a vtláča sa medzi rošt. Medery vypĺňa dokonale. Neviem prečo sa snažíš vymyslieť niečo, čo už je vymyslené