Zateplenie soklu

Zdravím vás. Potreboval by som počuť viac názorov ako by ste vyriešili danú situáciu. Jedná sa o novostavbu. Nad terénom mám 3 šalovačky + platňa. Platňa bola šalovaná 5-kou styrodurom od základov. Steny domu sú teda voči platni utopené o 5cm niekde menej niekde viac. Zvislú hydroizoláciu som už nalepil a rád by som prešiel na nopovu fóliu, drenáž, dažďovú vodu a zasypal to. (Konečne pointa) Sokel bude zateplený 12-kou čiže voči šalovačkám mi bude pretrčat 7cm niekde 10cm. Dilemu mám v Tom či je potrebné dorovnať rozdiel ktorý vznikne medzi soklom a zateplením základov, alebo nie, pretože pri položení nopovej fólie tam vznikne vzduchová medzera. Pod nopovu fóliu som vyspadoval zem a od nopovej fólie pôjde štrk v ktorom bude uložená drenazna rúra a dažďová kanalizácia. Ďakujem za rady a skúsenosti. Prikladám aj fotku a rýchly náčrt pre lepšie predstavenie situácie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekowitch:

Zdravím vás. Potreboval by som počuť viac názorov…
@marekowitch aj ja stavam novostavbu, mam mur tiez okolo 5cm utopeny voci platni, ale mam o jedno DT menej, zateplene zaklady mam 15cm XPS od tej vysky kde zacina DT, vysie od mura bude 20cm EPS, radsej tam tych 7cm XPS dorovnaj, jedna platna na sirku pod ten sokel
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?