Odpoveď na príspevok od mgx:
@marcos33 B je samozrejme mozne a pravdepodobne. … @mgx to o tej hĺbke podzemnej vody sa dá nejak odsledovať pomocou studne či akým spôsobom?Odpoveď na príspevok od marcos33:
Paci sa @marcos33 keď sa nedá odkopať tak asi injektáž by pomohla aspoň o niečo. Je aj taká varianta živice, čo zreaguje s vodou v múre a spraví nepriepustnú bariéru. Schomburg má zas stierku alebo ako to nazvať, čo sa dá aplikovať aj na vlhké murivo, ale asi nie úplne mokré. Sú to ale drahšie materiály. Takže teraz ideálne zvrchu zabrániť vsakovaniu vody cez tie porušené miesta, lebo tade to ide asi najrýchlejšie k základom, ale aj tak to cez ten svah môže premoknúť.Odpoveď na príspevok od marcos33:
Dobrý deň, rád by som si vypočul možné riešenie … @marcos33 My sme to raz v starom dome mali - prasklo nad nami vodovodné potrubie a zistilo sa to až keď celá cesta za domom cca 50 metrov bola plná ľadu a hnojová jama bola plná ľadu. Nechal som to vysušiť po odstránení závady niekoľko mesiacov a opravil som omietku. Ak je to po dažďoch urob to ako ja. Inak náš starý tehlový dom bol na spodnej vode, voda ak by si to mal tak tak by sa ti voda tlačila aj spod základov a nielen na stenu (ako tu písal raz Ján). My sme mali v základoch štyri šachty so štrkovým dnom, ktoré boli pospájané plnými rúramy a vyvedené von. Maximum spodnej vody bolo pred rokmi (sme pod kopcom) voda striekala a 5 litrov vody natieklo za 3,5 sekundy.