Teplota v pivnici

Ahojte idem k vám po radu.Mam menšiu murovanu chatku z pivnicou ktora je postavena z kameňa.Pivnica je veľká 3x1m z troch strán je v zemi strop je betonova platna nad ktorou je plechova strecha Problém je že cez leto mam tam okolo 18-20C.Ako dosiahnem aby tam bolo okolo 10C?
Odpovedať
Aktívne chladenie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Ahojte idem k vám po radu.Mam menšiu murovanu cha…
@slovacom zasypať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Ahojte idem k vám po radu.Mam menšiu murovanu cha…
@slovacom 3 x som sa to snazil pozorne precitat, ale aj tak neviem presne ako to mas....skus to napisat zrozumitelnejsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Ahojte idem k vám po radu.Mam menšiu murovanu cha…
@slovacom Bez aktívneho chladenia tam nebudeš maeť 10 °C. V zemi nie je tak chladno, nemá ti to čo vychladiť na 10 stupňov.
Odpovedať
Fotka pre predstavu 😉 Myslel som že ked je pivnica v zemi tak by to mohlo dat aspoň 12C. Čo je aktívne chladenie? Mam ventilator na solarny pohon nepomohlo by tomu aspoň trošku? Chcem ešte dať na strop a dvere izolaciu ak by to trošku pomohlo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Fotka pre predstavu 😉 Myslel som že ked je pivnic…
@slovacom znamená to dat tam klímu alebo tepelné čerpadlo, ktorá dokáže chladiť na požadovaných 10stupnov, čo je samozrejme blbosť. Mam podobnú pivnicu, v zime 5-6 v najhorucejsom lete cca 20-21 stupňov.
Odpovedať
Hmm tak súdok z pivom budem musieť na leto chladiť asi niekde inde aby to bolo ako zo siedmeho schoda😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Hmm tak súdok z pivom budem musieť na leto chladi…
@slovacom chladnicku na pivo sa robi aj takto. Navrtas dieru do zemu co ja viem 3m hlboku. Spravis si stojan na 10-12 piv tak aby sa dal zasuvat do tej diery, priviazes na retaz a spustis do diery....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od slovacom:

Fotka pre predstavu 😉 Myslel som že ked je pivnic…
@slovacom teplota cca 1 m pod povrchom sa v bežnom prostredí pohybuje okolo 10°C, potom už nastupuje slnečné žiarenie a priestor ohrieva, Na udržaie nízkej teploty potrebujete aspoň metrový násyp, a povrch pokrytý rastlinami, tie odparom znižujú prehrievanie.Tie ostatné (v) tipy čo Vám tu posielajú je taký tunajší humor, pretože táto otázka je aj na tunajšie pomery zaujímavá.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?