Podrezanie kamenného domu - bude lepší elektroozón?

Zdravím poprosím Vás nejakú reálnu radu kto sa popasoval s takýmto problémom, ide o to že dom vo vnútri je obívany do mm vyrovnaný pomerne nová prerábka jedná sa o 100 m2. Pravdepodobne ho ako prvé obkopem a popri dome co je rozliaty beton rozbijem a ocistim k zakladom pripadne ak by boli zle co pochybujem urobim salung a dobetonujem nasledne nopovka kamene drenazka popri dome... nvm čo dalej nula domu je skoro zaroven z terenom na podrezanie aj tak kemnneho muriva 80 cm som pocul ze by stal majland ... myslíte si že teda najlepsí sposob bude Elektroozon ? máte reálne skúsenosti ?
Odpovedať
Profilova fotka
@tslivovic ten obkop má diskutabilný účinok, nopovka ešte menej . Skôr riešte odvedenie dažďových vôd zo strechy a aj z okolia. Podrezanie kamenného domu sa nerobí, elektroozon neviem čo je ale ..web stránku som nenašiel
Odpovedať
@jan45 dakujem opat raz p. jan za radu ... mal som na mysli to http://www.ekosan.sk/kontakt.php elektroosmoza ... dakujem pekne ...poblem je v tom ze dom je v nutra krasne urobený a vynovený byv. majtelmi bolo by mi ľuto zasahovat aj do vnutra ... rad by som ho zateplil strechu opravil zateplil strop a fasadu nejaku odvetravanu ... dakujem este raz
Odpovedať
Profilova fotka
@tslivovic ak je dom zvnútra opravený aspoň rok, , už by sa problémy s vlhkosťou prejavili. odvetraná fasáda je dobré riešenie, nemusí vyť po celej ploche, stačí odvetrať spodných 1,5 m Ak by ste chceli robiť odkop tak nie ako drenáž ale dôsledne odvatrané kanáliky popri stene, s vývodom (komínkami) ale až keď by to bolo potrebné. Na stránke sú dobré a účinné technológie, problém je, že diagnostika je náročná a bez nej je výsledok nezaručený. Sú domy, čo stoja na vode a sú suché, a stojace na kopci a vlhké.
Odpovedať
@jan45 bývaju v nom skoro 15 r. , sťažovali sa na veľké mesačne naklady strop nieje zateplený poriadne...a plánoval som ho zateľpliť nejako aby som aspon 50 € mesačne stiahol na vykurovaní , každých 3 roky v dvoch izbách prestierkuje po dve steny, spravil by som všetko čo by bolo najúčinnejšie aby som tu stavbu zachránil a ba stiahol mesačné naklady nakoľko mám tam kanal a všetký IS....uz aj nad solarkami som rozmýšlal je celý na J orientovaný ... srdečne dakujem a tým vyvodom kanalikom pri odvetravaní nerozumiem moc... nula v dome je skoro nula zamková dlažba na dvore .... dakujem 🙂
Odpovedať
ten sypanec v ľavo na fotke bude zbúraný a bude tam altanok na dve auta ... eternikova strecha preč detto
Odpovedať
Profilova fotka
vetracie kanály sú vlastne veľká drenáž, aspoň 100 mm alebo tunel z tehál kde na najnižšom mieste vstupuje vzduch, koniec je vyvedený nad terén trubkou s vetrákom, na slnečnom mieste, vzniká prúdenie a tým vysúša kanál aj stenu.
Odpovedať
@jan45 Určite bola myslené elktroosmóza. Môj známy na Záhorí mal steny domu vlhké do výšky 70 - 80cm a práve elektroosmóza mu pomohla. Po necelom roku vlhkosť úplne zmizla. :-)
Odpovedať
@jan45 jaj takto takze ak ma dom 20 m dlzku zacnem na jednej strane napr v minus metrina zaklade a vyjdem na druhej strane na nule terenu pod štablonom s tou kritkou a kominovým efektom sa bude odparovať vlhkosť zo zakladov smerom hore ? pochopil som spravne ? mam teda podla vas nechať zeminu pritlačenu o tie staré základy ? neplní podobný princpi aj ta nopovka alebo spravit aj odvodnenie s drenazkou a nopovku ale medzi nopovku a zakladnmi dať vami spominanu este 10CM drenaz ako som pisal na zaciatku ?
Odpovedať
@tslivovic podobné odvetranie ako píše @jan45 má náš kostol. je to odvetrávaný kanál okolo základov. Ale cíťiť s teba, že sa ti ten dom veľmi päči. Tak choď o toho. Ale ak sa neprejavila vlhkosť nikde vo vnútri, tak nerieš žiadne drenáže. Zabezpečiť ochranu pred dažďovou vodou a povrchovou vodou. Tzn. terénnymi úpravami, aby voda netiekla priamo na základy. S tou odvetrávanou fasádou dobrá voľba, alebo ak zatepliť tak možno ešte minerálnu vlnu, ale voliť čím viac difúzne otvorenú fasádu. Treba dať ešte pozor na to, že tie domy boli stavané na iné podmienky vykurovania, vetrania, života. Napr. menšie okná. Takže dať pozor na vetranie a tak.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?